Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε ολα τα wipes x2 πριν και μετά. Εγώ μόνο έτσι τα κατάφερα και με την 9 και με τη 10

 

πέρασες κ τα τα Google Apps κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε τον Semaphore 2.2.0.tar με Odin και δοκίμασε να ανοίξεις το κινητό. Ίσως έτσι σταματήσει το bootloop ή τουλάχιστον κατά πάσα πιθανότητα θα μπαίνει σε CWM.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον Semaphore 2.2.0.tar με Odin και δοκίμασε να ανοίξεις το κινητό. Ίσως έτσι σταματήσει το bootloop ή τουλάχιστον κατά πάσα πιθανότητα θα μπαίνει σε CWM.

 

JB ή JW1 ή δεν έχει σημασία;

Link to comment
Share on other sites

πέρασες κ τα τα Google Apps κανονικά?

 

Ναι. Κάνε αυτό που λέει ο νίκος. Μπες σε cwm, κάνε wipes x2, flash rom, wipes x2, reboot. Μετά ξανά recovery, kernel & gapps. Εμένα έτσι δουλεύει. Αλιως έχω bootloops

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κάνε αυτό που λέει ο νίκος. Μπες σε cwm, κάνε wipes x2, flash rom, wipes x2, reboot. Μετά ξανά recovery, kernel & gapps. Εμένα έτσι δουλεύει. Αλιως έχω bootloops

 

Αυτό έκανα κ στο reboot αρχισε ξανά τα bootloops k πάλι δεν με αφήνει να μπω στο cwn, μόνη επιλογή πάλι να περάσω firmware απ την αρχή.

Κουράστηκα δεν βλέπω λύση, ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες πρώτα να βάλεις μία cm9? Περίεργο πάντως. Μήπως καταλάθος παραλείπεις κάτι? Μου είχε τύχει εμένα παλαιότερα να παραλείπω ένα βήμα επειδή ήμουν και καλά σίγουρος πως το έκανα σωστά και όταν καναείδα τον οδηγό κατάλαβα τη λαλακία έκανα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες πρώτα να βάλεις μία cm9? Περίεργο πάντως. Μήπως καταλάθος παραλείπεις κάτι? Μου είχε τύχει εμένα παλαιότερα να παραλείπω ένα βήμα επειδή ήμουν και καλά σίγουρος πως το έκανα σωστά και όταν καναείδα τον οδηγό κατάλαβα τη λαλακία έκανα...

 

όχι δεν παρέλειψα κάτι κ δεν έχω δοκιμάσει να βάλω cm9.Έβαλα semaphore JB 2.2.0 κ θα δοκιμάσω άλλη μία φορά αν κ δεν το βλέπω.

Η Slim ICS αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

χτες εβαλα και εγω την cm10 αλλα δεν μπορω να συνδεσω την συσκευη με το kies για να περασω τις επαφες που ειχα κανει backup!!!υπαρχει λυση???
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει καμία λύση. Το Kies αναγνωρίζει μόνο επίσημα Firmwares οπότε θα έπρεπε να κάνεις τις επαφές σου backup στο Gmail ή εξαγωγή σε αρχείο ώστε να τις ξαναπεράσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί δεν έχει βγεί ακόμη επόμενη nightly..; :rolleyes:

Μαρέσει το changelog και περιμένω απο χθες να την φλασάρω :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

οταν λες εξαγωγη σε αρχειο????τι θελεις να πεις???εγω εκανα backup τις επαφες μεσο kies και μου εβγαλε στην επιφανια εργασιας του υπολογιστη δυο αρχεια...αυτα ειναι????
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί δεν έχει βγεί ακόμη επόμενη nightly..; :rolleyes:

Μαρέσει το changelog και περιμένω απο χθες να την φλασάρω :rolleyes:

 

Κι εσύ ε;

Το έχω σκίσει στα refresh :p

Πολύ θετική η δυνατότητα να ρυθμίσεις το vibration intensity :)

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί δεν έχει βγεί ακόμη επόμενη nightly..; :rolleyes:

Μαρέσει το changelog και περιμένω απο χθες να την φλασάρω :rolleyes:

 

Έχεις δοκιμάσει να αναβαθμίσεις με το CM Updater; Λέω να κάνω την απόπειρα με την καινούργια Nightly.

 

οταν λες εξαγωγη σε αρχειο????τι θελεις να πεις???εγω εκανα backup τις επαφες μεσο kies και μου εβγαλε στην επιφανια εργασιας του υπολογιστη δυο αρχεια...αυτα ειναι????

 

Όχι. Όταν είσαι στις επαφές του κινητού πατάς το μενού και σου εμφανίζει μία επιλογή που λέει "Εισαγωγή/Εξαγωγή". Πατάς εκεί και επιλέξει "Εξαγωγή στον χώρο αποθήκευσης".

Έτσι σου κάνει backup τις επαφές σου. Όταν θες να τις επαναφέρεις επιλέγεις "Εισαγωγή από τον χώρο αποθήκευσης".

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Όταν είσαι στις επαφές του κινητού πατάς το μενού και σου εμφανίζει μία επιλογή που λέει "Εισαγωγή/Εξαγωγή". Πατάς εκεί και επιλέξει "Εξαγωγή στον χώρο αποθήκευσης".

Έτσι σου κάνει backup τις επαφές σου. Όταν θες να τις επαναφέρεις επιλέγεις "Εισαγωγή από τον χώρο αποθήκευσης".

υπαρχει ληση για να τις ξαναεπαναφρω?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις επίσημο Firmware, να τις επαναφέρεις με το Kies, να κάνεις backup στο Gmail ή όπως είπαμε και μετά να περάσεις την CM10 και να τις επαναφέρεις.

Είναι ταλαιπωρία αλλά και η μοναδική λύση εκτός αν ξέρει κάποιος κανένα άλλο κόλπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

μολις το εκανα αυτο και μολις παταω εισαγωγη απο χωρο αποθ. μου λεει οτι δεν βρεθηκε αρχειο vCard στην καρτα SD!!!!!εκανα αυτην την ταλαιπωρη διαδικασια που ανεφερες πριν και τωρα εχω αυτο το προβλημα!!!!

 

μπορω να ανεβασω στο gmail μου αυτες τις επαφες που εχω στον υπολογιστη μου απο διαφορετικο κινητο????

 

παιδες οκ!!!! για το πλροβλημα βρηκα λυση!!!!ευχαριστω!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

γιατί αργούμε ρε παιδιά. έχω συμπτώματα στέρησης:eek:

Ελα ντε....προβλεπω αλλαγη του partition παλι :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω το λόγο για να κάνει κάτι τέτοιο. Όλα λειτουργούν γρήγορα, ομαλά και επιτέλους έχουμε άφθονο χώρο για τις εφαρμογές μας.

Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις τι άλλο μπορεί να σκεφτεί ο Pawitp.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποια ναζάκια, πέρασα και εγώ στον κόσμο του JB, κοινώς CM10 :) Βλέπετε πήρα πρόσφατα ταμπλέτα (όπως ίσως έχετε δει σε άλλο νήμα) και είδα ότι είχα μείνει πολύ πίσω... Λοιπόν μετά τους πρώτους ενθουσιασμούς έχω ένα - δυό ερωτήματα:

- Modem της προκοπής? Ποιό θεωρείτε καλύτερο?

- Υπάρχει δυνατότητα να εμφανίζονται τα γράμματα (η κάθετη μπάρα στο πλάϊ) όταν ανοίγουμε τον τηλεφωνικό κατάλογο όπως στις στοκ, ώστε πριν σκρολάρω να επιλέγω κάποιο?

- Παρατήρησα ότι όταν είμαι σε 3G ΔΕΝ βγάζει κάποιο σύμβολο πέραν ενός (πολύ μικρού) G εκεί που δείχνει την ισχύ του σήματος. Χαλαρά το ξεχνάς και το κοντέρ γράφει! Υπάρχει κάτι που να φαίνεται πιο πολύ?

- Ο shemaphore που εγκατέστησα δεν φαίνεται πουθενά σαν εφαρμογή, από πού έχουμε πρόσβαση στις ρυθμίσεις του?

Αυτά σε πρώτη δόση, ως "νέος" θα σας πρήξω λίγο στην αρχή, ελπίζω να με συγχωρέσετε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε....προβλεπω αλλαγη του partition παλι :rolleyes:

 

μπα, εξεταστική είχε ο ανθρώπους. κανονικά πρέπει να γυρίσουμε σε κανονικούς ρυθμούς από δευτέρας.

@fufutos: κατέβασε την εφαρμογή του semaphore από το play.

οι ένδειξεις του 3g είναι G και Η σε home network, δεν έχω ψάξει για κανένα mod όπως επίσης και για τις επαφές

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, επειδή με ενδιαφέρουν θα το ψάξω και θα ποστάρω ότι βρω! Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος ;)
Link to comment
Share on other sites

μπα, εξεταστική είχε ο ανθρώπους. κανονικά πρέπει να γυρίσουμε σε κανονικούς ρυθμούς από δευτέρας.

Aφου μας καλωμαθε δικαιως απορουμε :p

Αντε να ανανεωθουμε λιγο !!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, επειδή με ενδιαφέρουν θα το ψάξω και θα ποστάρω ότι βρω! Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος ;)

 

αναφορικά με το modem που ρώτησες: jvt, κατά γενική παραδοχή ίσως το καλύτερο και περιέχεται στη ρομ

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το JVT της cm10 έχω πολύ πιο σταθερό σήμα από ότι είχα με το JVT της GB 2.3.6.

στα ίδια σημεία και πάντα με 2G .

θεωρητικά είναι εικονική η διαφορά διότι δεν έχω παρατηρήσει διαφορά στην ομιλία αλλά σαν ένδειξη και μόνο είναι πολύ πιο σταθερή .

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...