Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ και τους δύο. Έχει προστεθεί emoji font στη cm10 αλλά κάνει μισή δουλειά. Προτιμώ το τροποποιημένο DroidSansFallback μου

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα, εδωσα το κινητό στη κορη μου, εν αναμονή του sII, , μαρέσει πολύ αυτή η ρομ, αλλά , δεν ξέρω πως να αλλάξω ηχους (κλήσης και ξυπνητήρι ).

'ολη η μουσική ειναι στον apollo, χρειάζομαι εφαρμογή , για να βρω την εξωτερική κάρτα , και τα περιεχόμενα της ?

SGS II με Pulse ROM 2.0
Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησε τους φακέλους Media/Audio στην εσωτερική SDCard και μέσα στον τελευταίο τους Alarms, Ringtones και Notifications. Ότι βάζεις στον Alarms θα σου εμφανίζεται ως ήχος για το ξυπνητήρι, στον Notifications ως ήχος ειδοποίησης και στον Ringtones ως ήχος κλήσης.

 

Τα περιεχόμενα της εξωτερικής SDCard, όπως είπαμε και πιο πάνω, βρίσκονται στον φάκελλο emmc.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

http://cm10log.appspot.com/?device=galaxysmtd

 

Εδώ για changelog

Αναφερει και τι άλλαξε μεσα στην ημέρα.

 

Νικο μπορείς να προσθέσεις το πιο πανω link στο OP?

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αφορά το changelog; Έχω βάλει changelog από την αρχή στο OP.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μα στο ποστ μου απο το OP του παρόντος θέματος το πήρα το link φίλε mico :)

Γενικά ότι χρειαζόμαστε έχει φροντίσει ο Νίκος να υπάρχει στο OP.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για όσους έχουν ξεχάσει την ύπαρξή του:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989

 

Ουσιαστικά δίνει τη δυνατότητα στην stock sms app να στέλνει 160 χαρακτήρες ανά sms.

Για να προλάβω τυχόν ενστάσεις ότι ήδη το feat υπάρχει, να πω ότι όταν ενεργοποιείται μέσω της (unhacked) εφαρμογής τα περισσότερα πληκτρολόγια αντιμετωπίζουν προβλήματα στην πρόβλεψη/συμπλήρωση/διόρθωση λέξεων, ενώ με το hack δεν υπάρχει αυτό, καθώς το conversion των χαρακτήρων λαμβάνει χώρα μετά την πληκτρολόγηση!

 

Edit: Ο Υπερχρήστης με διόρθωσε, υπάρχει στο ΟΡ

Edited by happydonnut
Είμαι βλαξ
Link to comment
Share on other sites

Ένσταση...:p

Αυτό δεν είναι το link που υπάρχει στο OP;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ένσταση...:p

Αυτό δεν είναι το link που υπάρχει στο OP;

 

Objection accepted :p

Δεν το είχα προσέξει! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αφορά το changelog; Έχω βάλει changelog από την αρχή στο OP.

 

Ένσταση...:p

Αυτό δεν είναι το link που υπάρχει στο OP;

 

Τώρα τί να πώ; Εσυ φταίς που έγραψες τόσο καλό και περιεκτικό οδηγό:lol::lol::lol::lol::lol:

Για την ιστορία και μόνο να πώ ότι παρασύρθηκα απο το link του pawtip στο xda που παραπέμπει στο github (το οποίο αδυνατώ να κατανοήσω)

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός της CM10 (ο οποίος πατάει πάνω σε αυτόν της CM9) φτιάχτηκε με την βοήθεια των περισσοτέρων από εδώ μέσα και εκεί οφείλεται η πληρότητα του οπότε τα εύσημα πάνε σε όλους εσάς!:) Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα,όταν έχω εισερχόμενη κλήση,μερικές φορές δεν ανταποκρίνεται καθόλου η οθόνη(δεν μετακινείτε ο ο κύκλος) στο να δεχτώ την κλήση..
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα,όταν έχω εισερχόμενη κλήση,μερικές φορές δεν ανταποκρίνεται καθόλου η οθόνη(δεν μετακινείτε ο ο κύκλος) στο να δεχτώ την κλήση..

 

Ποια nightly φοράς; μου το εκανε κι εμένα χθες με την 0818:mad: και ήταν ο λόγος που έφυγα απο cm9 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4219970#post4219970

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ποια nightly φοράς; μου το εκανε κι εμένα χθες με την 0818:mad: και ήταν ο λόγος που έφυγα απο cm9 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4219970#post4219970

 

Μου το εκαναν κι εμενα οι παλαιοτερες nightlies αλλα πλεον στην stable ειναι οκ ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα,όταν έχω εισερχόμενη κλήση,μερικές φορές δεν ανταποκρίνεται καθόλου η οθόνη(δεν μετακινείτε ο ο κύκλος) στο να δεχτώ την κλήση..

 

Αν στο ξανακάνει δοκίμασε το εξής. Την ώρα της κλήσης πάτα τα power button να σβήσει η οθόνη και ξαναπάτα το για να αναψει και παλι. Πιστεύω η οθόνη θα αποκρίνεται τώρα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 10-20120823 και semaphore jb 2.0.6.Δεν το κάνει συχνα,ωστόσο με 5 δοκιμές που έκανα,παίρνοντας απο σταθερό,δεν το ξαναέκανε για να δοκιμάσω με power button
Link to comment
Share on other sites

Ούτε διακοπές δε μπορούμε να κάνουμε...όλο φλασαρω Ακόμα και τώρα...Μονό μι απορι εχω .δεν λειτουργεί το youtube;;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λειτουργεί κανονικά το Youtube.

Προχτές πέρασα την καινούργια CM10 με wipe cache/dalvik cache και παρατήρησα ότι μου είχε βγάλει τους ήχους κλήσης και ειδοποίησης που είχα βάλει με δικά μου MP3. Θέλω να δω αν θα το ξανακάνει όταν περάσω πάλι την καινούργια CM10.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Έχω ένα προβλημα με το samsung μου.Το έκανα root (CF) πριν 1-2 μέρες και σήμερα αποφάσισα να περάσω την cm10.Ακολουθησα τον οδηγό και η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε χωρις κανενα πρόβλημα.Όμως το κινητό δεν είχε σήμα και μετά απο λίγο άρχισαν τα reboots και τα shutdowns.Δεν έδωσα σημασία γιατί είπα οτι η cm10 είναι ακόμα σε αρχική έκδοση, οπότε πέρασα την cm9 (και τη τελευταία nighly και τη stable) αλλά και εκεί τα ίδια.Τώρα έχω ξαναπεράσει τη 4.1.1 και όλο κάνει reboot.Μήπως δεν έχω κάνει κάτι σωστά?Τον οδηγό είμαι σίγουρος οτι τον ακολούθησα σωστά.Καμιά ιδέα?

 

Edit: Απο ότι βλέπω τώρα δεν αναγνωρίζει ουτε την external sd.

Edited by sirImpecable
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις τα πάντα από την αρχή για σίγουρα; Βάλε μια 2.3.6 με τρία αρχεία, re-partition και pit σύμφωνα με τον οδηγό και μετά πέρνα πάλι την CM10.

Για να δεις την SDCard κοίτα στον φάκελο emmc.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μου βάζεις δύσκολα αλλά θα το προσπαθήσω :P.Για να μη κάθομαι να ψάχνω, μπορείς να μου πεις ποιο 2.3.6 firmware να κατεβασω?

 

Οσο για το φάκελο emmc δεν τον βλέπω πουθενά.Edit: Τον βρήκα τελικά.

Edited by sirImpecable
Link to comment
Share on other sites

Όποια θες κατέβασε, δεν έχει σημασία αφού μετά θα βάλεις πάλι την CM10. Βάλε την JW5...

Σου είπα να τα κάνεις από την αρχή γιατί δεν είναι καλό σημάδι τα reboots που λες ότι γίνονται με την CM10 αλλά και την CM9.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Όποια θες κατέβασε, δεν έχει σημασία αφού μετά θα βάλεις πάλι την CM10. Βάλε την JW5...

Σου είπα να τα κάνεις από την αρχή γιατί δεν είναι καλό σημάδι τα reboots που λες ότι γίνονται με την CM10 αλλά και την CM9.

 

Βέβαια αν βάλει JW5 και semaphore 2.7.4 ενδέχεται να έχει θεματάκι κατα το φλασάρισμα της CM10 (με τον 2.7.4 μετά τα wipes το recovery δεν βλέπει τα αρχεία της sdcard)

 

TIP: Για να μην χάνετε το IMEI σας προτείνω απο GB να πάτε πρώτα σε CM9 και μετά σε CM10.

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

@mindfield δε με πειράζει ιδιαίτερα αφου δεν έχω σκοπό να πάω άμεσα σε semaphore.Ευχαριστώ για την ενημέρωση και για το tip πάντως.

 

Πέρασα την JW5.Τώρα πρέπει να ξανακάνω CF-root σωστά?Στο thread του xda δε βρίσκω το firmware για jw5.Ποιο να χρησιμοποιήσω?(αν έχετε κάποιο link με πληροφορίες για τα firmware θα ήθελα να το διαβάσω για να καταλάβω τι παίζει με αυτά.Όπως καταλάβατε ειμαι πολύ καινούργιος στο android ;))

Edited by sirImpecable
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...