Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση εχω την 3.2.8 μεσα και οταν παω στο updater μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση miui ενω ξερω οτι εχουν βγει τουλαχιστον αλλες δυο απο τοτε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερωτηση εχω την 3.2.8 μεσα και οταν παω στο updater μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση miui ενω ξερω οτι εχουν βγει τουλαχιστον αλλες δυο απο τοτε

 

Μιας και δεν απαντάει κανείς κάτοχος (εγώ το περιμένω ακόμα:p) Σύμφωνα με ότι ξέρω πρώτον σιγουρέψου ότι έχεις το original γιατί τα fake δεν πέρνουν αναβαθμίσεις. Δεύτερον όπως γράφουν μέσα κατέβασε την τελευταία rom στο root folder και και μέσω του updater την περνας. Θεωρητικά θα την περάσει ακόμα και αν είναι ίδια ή και παλαιότερη δεν καταλαβαίνω γιατί να σου λέει ότι έχεις την τελαυταία....

Με κάθε επιφύλαξη όλα αυτά όπως είπα :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν απαντάει κανείς κάτοχος (εγώ το περιμένω ακόμα:p) Σύμφωνα με ότι ξέρω πρώτον σιγουρέψου ότι έχεις το original γιατί τα fake δεν πέρνουν αναβαθμίσεις. Δεύτερον όπως γράφουν μέσα κατέβασε την τελευταία rom στο root folder και και μέσω του updater την περνας. Θεωρητικά θα την περάσει ακόμα και αν είναι ίδια ή και παλαιότερη δεν καταλαβαίνω γιατί να σου λέει ότι έχεις την τελαυταία....

Με κάθε επιφύλαξη όλα αυτά όπως είπα :)

 

Σωστα τα λες. Όταν βάλεις ROM από miui community μετά δεν μπορείς να κάνεις OTA Update με τον updater. Την κατεβάζεις από το site του MIUI Community, την βάζεις στη μνήμη του κινητού και μετά κοίτα εδώ που έχω αναλυτικές οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αν έχει ξαναπαντηθεί αλλά επειδή ο χρόνος πιέζει...

Το http://www.ibuygou.com/ είναι αξιόπιστο; Επίσης με απλό airmail που δεν έχει καν tracking θα μου έρθει το κινητό ή @@; Το πότε δεν με ενδιαφέρει. Να φτάσει μόνο με νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αν έχει ξαναπαντηθεί αλλά επειδή ο χρόνος πιέζει...

Το http://www.ibuygou.com/ είναι αξιόπιστο; Επίσης με απλό airmail που δεν έχει καν tracking θα μου έρθει το κινητό ή @@; Το πότε δεν με ενδιαφέρει. Να φτάσει μόνο με νοιάζει.

 

Απο εκεί ψώνισα και εγώ και περιμένω να έρθει. Είναι το μόνο που συστήνει το miuiandroid.com οπότε είναι καραsafe!! Για το airmail τι να σου πώ....Συνήθως δεν χάνονται αλλά με λιγότερο απο 10% (νομίζω 27€) μου πήρε επιπλέον να έχεις EMS σε προιόν 300+€ θα κοιμάσαι ήσυχος τα βράδια μέχρι να έρθει νομίζω αξίζει....

Edited by dgraps
Link to comment
Share on other sites

Απο εκεί ψώνισα και εγώ και περιμένω να έρθει. Είναι το μόνο που συστήνει το miuiandroid.com οπότε είναι καραsafe!! Για το airmail τι να σου πώ....Συνήθως δεν χάνονται αλλά με λιγότερο απο 10% (νομίζω 27€) μου πήρε επιπλέον να έχεις EMS σε προιόν 300+€ θα κοιμάσαι ήσυχος τα βράδια μέχρι να έρθει νομίζω αξίζει....

 

Δεν είναι για εμένα οπότε δεν με νοιάζει και πολύ. Εγώ απλά θα δώσω τις επιλογές και θα κάνω την παραγγελία. Οπότε μου αρκεί να φτάσει για να μην τρέχω με το Paypal για άλλον...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για εμένα οπότε δεν με νοιάζει και πολύ. Εγώ απλά θα δώσω τις επιλογές και θα κάνω την παραγγελία. Οπότε μου αρκεί να φτάσει για να μην τρέχω με το Paypal για άλλον...

Επειδή με απλό ταχυδρομείο σε βλέπω οριακά να προλαβαίνεις τις 40 μέρες θεωρώ πιο πιθανό να τρέχεις με το paypal. Μάλλον έιναι προτιμότερο να τον παροτρύνεις να πάει για EMS. Το έχω πάθει μερικές φορές με αγορές απο κίνα να έρχεται σε 30, 40,50 μέρες και έχει τύχει και κανα δυο φορές να έρθει σε πάνω απο 2 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες. Όταν βάλεις ROM από miui community μετά δεν μπορείς να κάνεις OTA Update με τον updater. Την κατεβάζεις από το site του MIUI Community, την βάζεις στη μνήμη του κινητού και μετά κοίτα εδώ που έχω αναλυτικές οδηγίες.

 

Μετά την 3.2.22 μπορείς να κάνεις και την multilang ΟΤΑ update με τον updater

Link to comment
Share on other sites

Για sites αγορών αν διαβάσετε λίγο το φόρουμ έχουν πολλοί χρήστες εμπειρίες από διάφορα sites. Προσωπικά εγώ έχω άποψη και συστήνω το merimobiles χωρίς να σημαίνει ότι και τα άλλα δεν είναι αξιόλογα. Επίσης για να έχετε μια στοιχειώδη ασφάλεια αλλά και γνώση για το που βρίσκεται το κινητό πάντα να επιλέγετε ems.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και ώρα 18.17 παραδόθηκε στα Ελληνικά τελωνεία, και ακόμα δεν έχει απελευθερωθει το δέμα. Είναι φυσιολογική αυτή η καθυστέρηση επειδή είναι και Κυριακή βράδυ, ή να αρχίσω να ανησυχώ;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και ώρα 18.17 παραδόθηκε στα Ελληνικά τελωνεία, και ακόμα δεν έχει απελευθερωθει το δέμα. Είναι φυσιολογική αυτή η καθυστέρηση επειδή είναι και Κυριακή βράδυ, ή να αρχίσω να ανησυχώ;

 

Σαββατοκυριακο ολα υπολειτουργουν,κι εμενα ηρθε Σαββατο πρωι ακομη δεν το δειχνει το τρακινκγ των ελτα

Link to comment
Share on other sites

Σαββατοκυριακο ολα υπολειτουργουν,κι εμενα ηρθε Σαββατο πρωι ακομη δεν το δειχνει το τρακινκγ των ελτα

 

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα και ώρα 18.17 παραδόθηκε στα Ελληνικά τελωνεία, και ακόμα δεν έχει απελευθερωθει το δέμα. Είναι φυσιολογική αυτή η καθυστέρηση επειδή είναι και Κυριακή βράδυ, ή να αρχίσω να ανησυχώ;

φυσιολογική είναι. αύριο δευτέρα λογικά θα φύγει για τη διαλογή κ μετά πρακτορείο. βέβαια αν είσαι άτυχος, μπορεί να σου κάτσει και μια βδομάδα στο τελωνείο ξεχασμένο, όπως μια φορά σε μένα :p

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ακόμα δεν έφυγε απο china

2013-04-04 11:21:00 Posting

2013-04-04 12:18:00 Despatch from Sorting Center

2013-04-04 19:12:00 DONGGUAN Despatch from Sorting Center

2013-04-04 23:05:00 GUANGZHOU Arrival at Sorting Center

2013-04-04 23:36:00 GUANGZHOU Handed over to Customs

2013-04-05 02:02:00 GUANGZHOU Released from Customs

2013-04-05 02:06:00 GUANGZHOU Despatch from Sorting Center

 

Λογικά σε καμιά 10αρια μέρες θα το έχω να παίζω το Πάσχα μαζί του. Λίγα τα ψωμιά του iphone :) (Τουλάχιστον θέλω να ελπίζω)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και θα το έχω μια από τις επόμενες μέρες, θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως θα βάλω ελληνικά και θα αλλάξω ROM με το που πάρω το τηλέφωνο στα χέρια μου. Έγινα μέλος στο MIUIandroid.com, αλλά απ' ότι είδα στις τελευταίες εκδόσεις δεν συμπεριλαμβάνονται τα Gapps. Άρα υποθέτω ότι μπορεί να έχουν αλλάξει και κάποια πράγματα από τότε που δημοσιεύτηκε ο οδηγός του πρώτου post. Επίσης δεν έβγαλα άκρη σχετικά με το ποια έκδοση πρέπει να κατεβάσω, πρέπει να ψάξω πιο παλιές ή να βάλω αυτή που αναφέρεται ως MIUI v5; Ας κάνει τον κόπο κάποιος να απαντήσει γιατί είναι το πρώτο μου android και δεν έχω ιδέα. από την απλότητα (και την βαρεμάρα) του iOS έρχομαι οπότε έχω μεσάνυχτα...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και θα το έχω μια από τις επόμενες μέρες, θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως θα βάλω ελληνικά και θα αλλάξω ROM με το που πάρω το τηλέφωνο στα χέρια μου. Έγινα μέλος στο MIUIandroid.com, αλλά απ' ότι είδα στις τελευταίες εκδόσεις δεν συμπεριλαμβάνονται τα Gapps. Άρα υποθέτω ότι μπορεί να έχουν αλλάξει και κάποια πράγματα από τότε που δημοσιεύτηκε ο οδηγός του πρώτου post. Επίσης δεν έβγαλα άκρη σχετικά με το ποια έκδοση πρέπει να κατεβάσω, πρέπει να ψάξω πιο παλιές ή να βάλω αυτή που αναφέρεται ως MIUI v5; Ας κάνει τον κόπο κάποιος να απαντήσει γιατί είναι το πρώτο μου android και δεν έχω ιδέα. από την απλότητα (και την βαρεμάρα) του iOS έρχομαι οπότε έχω μεσάνυχτα...

 

Την miui v5 θα κατεβάσεις και συγκεκριμένα την 3.4.5 multilingual.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Την miui v5 θα κατεβάσεις και συγκεκριμένα την 3.4.5 multilingual.

 

@Finn

Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για ελληνικό menu έχει λόγο να βάλει την multilingual? Θέλω να πω περιέχει κάτι άλλο όπως dictionary πληκτρολόγια ή κάτι άλλο εκτός απο τα μεταφρασμένα menu?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν απαντάει κανείς κάτοχος (εγώ το περιμένω ακόμα:p) Σύμφωνα με ότι ξέρω πρώτον σιγουρέψου ότι έχεις το original γιατί τα fake δεν πέρνουν αναβαθμίσεις. Δεύτερον όπως γράφουν μέσα κατέβασε την τελευταία rom στο root folder και και μέσω του updater την περνας. Θεωρητικά θα την περάσει ακόμα και αν είναι ίδια ή και παλαιότερη δεν καταλαβαίνω γιατί να σου λέει ότι έχεις την τελαυταία....

Με κάθε επιφύλαξη όλα αυτά όπως είπα :)

 

Θα δοκιμασω απλα νομιζα οτι κανει αναβαθμιση OTA δεν θυμαμαι πως το ειχα κανει την πρωτη φορα εχω ακομα την 3,2,8

Παντως ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από τις επιδόσεις της κάμερας το τηλέφωνο πως τα πάει;

εγω παντως ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και απο φωτο και απο video

τωρα εξαρταται κι απο πιο κινητο εφυγες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

σήμερα αποφάσισα να φύγω από την Miui V4 και να εγκαταστήσω την MIUI V5 3.4.5 μαλτι

 

και έχω κάποιες απορίες !!

 

1. στην V4 όταν έγραφα μήνυμα ή έψαχνα για τηλέφωνο κτλ, κάθε κουμπί που πατούσα έκανε και ένα μικρό vibrate.. πως γίνεται αυτό στο V5 ??? (ουσιαστικά στην V5 μόνο menu buttons κάνουν vibrate)

 

2. ποίες είναι οι ακριβείς διαστάσεις που πρέπει να έχει το Wallpaper του κινητού επειδή έχω μια εικόνα και θέλω να χρησιμοποιήσω ένα μέρος της ???

Link to comment
Share on other sites

:angry: Από χθες το απόγευμα ακόμα στο τελωνειο... Τα ζα μου αργά πάνε... Και ήλπιζα να το έχω στα χέρια μου σήμερα το απόγευμα...
Link to comment
Share on other sites

:angry: Από χθες το απόγευμα ακόμα στο τελωνειο... Τα ζα μου αργά πάνε... Και ήλπιζα να το έχω στα χέρια μου σήμερα το απόγευμα...

Αν αργήσει κι άλλο, πάρε τηλέφωνο στα ελτα και στο υπουργείο οικονομικών (τμήμα τελωνειου) κι άρχισε τα ευγενικά. Μπορεί να διώξουν συντομότερα το ξεχασμένο στην αποθήκη πακέτο σου :p (περίμενα μια βδομάδα κάποτε, και μετά από συνεχή τηλέφωνα, κι ο ένας να ρίχνει τις ευθύνες στον άλλο, έφυγε το δέμα)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έσπασα όλα τα ρεκορ!!! 4/4 το έστειλαν σήμερα το πρωί στα χέρια μου!!! Το μόνο που τσαντίστικα είναι ότι ανακάλυψα έχει βγεί (έστω pre-order) το mi2S που είναι πιο γρήγορο και με 13mp camera 15€ ακριβότερα. Δεν ξέρω πόσο καιρό είναι στο site αλλά εγώ τώρα το είδα.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...