Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακάτω ανακοινώνω τα αποτελέσματα του ελέγχου που έγιναν σε 5 κινητά

Xiaomi m2s

Κλήση σε:1004 mW/m2 κοκκινο

Κλήση από:1076 mW/m2 κοκκινο

Sony Xperia E15i

Κλήση σε:1592 mW/m2 κοκκινο

Sony Xperia mini

Κλήση σε:1076 mW/m2 κοκκινο

HTC One S

Κλήση σε: πορτοκαλι

Iphone 4s

Κλήση σε:1264mW/m2 κοκκινο

 

Το μεγαλυτερο είναι και χειρότερο

Αυτή η μέτρηση ειναι αποκλειστικά συγκριτική. Δεν μπορείς να βρεις το SAR (w/kg - ενέργεια που απορροφάει το σώμα) από τα W/m^2 (ενέργεια που εκπέμπει η συσκευή στο χώρο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή η μέτρηση ειναι αποκλειστικά συγκριτική. Δεν μπορείς να βρεις το SAR (w/kg - ενέργεια που απορροφάει το σώμα) από τα W/m^2 (ενέργεια που εκπέμπει η συσκευή στο χώρο)

 

1ον είναι καλυτερη από το τιποτα.

2ον δεν έχω αναφέρει πουθενα οτι έκανα εργαστηριακή ερευνα για SAR του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το έχω αναφέρει ξανά σχετικά με το SAR του xiaomi mi2.

 

Την πληροφορία μου την έδωσε φίλος από Κίνα προ 6μήνου περίπου (πριν το αγοράσω)

 

EGSM900: 0.44, GSM1800: 0.33, WCDMA2100: 0.43

info from GOVERNMENT NEWSPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο πήρες, γιατί εμένα μου βγάζει 355€ το 32GB, χωρίς μεταφορικά

 

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_mi2s_3g_android_4_1_quad_core_1_7ghz_2gb_ram_32gb_rom_4_3_inch_capacitive_touchscreen_gps_wifi-4647-eur.html

 

Η 3100mAh μπαταρία αξίζει τα λεφτά της?

 

Τέλος, επειδή θα είναι το πρώτο μου Android, αξίζει η αγορά ή να στραφώ σε κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ

 

Με κλειστα ματια παρτω! Φοβερο κινητο. Οσο το εχουν δει σκανε απο τη ζηλεια τους και ιδιαιτερα αυτη που εχουν το σ4....Και ολοι λενε μα ειναι κινεζικο....

 

Θα βαρεθεις να στο αποκαλουν ετσι..μμ ζηλιαριδες :p

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι τα σπάει! Πάρτο με κλειστά μάτια. Όσο για την 3αρα την μπαταρία είναι θέμα απαιτήσεων αν αξίζει η όχι. Αν θεωρείς πιο σημαντική την αυτονομία από τα 2χιλ. τότε ναι αξίζει.

 

από τα 2χιλ. ???

Link to comment
Share on other sites

από τα 2χιλ. ???

 

2000mAh σε σχέση με την μπαταρία 3100mAh..... Εγώ πάντως την πήρα να υπάρχει ^_^

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

1ον είναι καλυτερη από το τιποτα.

2ον δεν έχω αναφέρει πουθενα οτι έκανα εργαστηριακή ερευνα για SAR του κινητού

Δεν το πα κακοπροαίρετα, απλά τ ανέφερα για να μην μπερδευτεί κανείς άλλος

Link to comment
Share on other sites

από τα 2χιλ. ???

 

2000mAh σε σχέση με την μπαταρία 3100mAh..... Εγώ πάντως την πήρα να υπάρχει ^_^

 

Από τα 2 έξτρα χιλιοστά πάχος εννοώ! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πα κακοπροαίρετα, απλά τ ανέφερα για να μην μπερδευτεί κανείς άλλος

 

;) κανενα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δε δημιουργούν πρόβλημα στο κλείσιμο του καπακιού?

 

Θέλει άλλο καπάκι. Συνήθως σου δίνουν μαζί με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αναλυτικά πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση στο δεύτερο συστεμ την τελευταία σταθερή εκδοσή (απλό) και μετά στο πρώτο να εγκαταστήσω την τελευταία developer ΑΛΛΑ πριν καν κάνω πρώτη φορά εκκίνηση του κινητού στο πρώτο να τα έχω φορμάρει ΟΛΑ (όλα όμως γιατί είμαι απίστευτα σκατοπερίεργος! :D ). Έκανα κάτι απόπειρες αλλά παρολίγον να το μπρικάρο... :whistling:

 

Αν φλασάρω από το cwm το zip που κατεβάζει κάθε φορά που βγαίνει καινούρια έκδοση στο ίδιο συστεμ το άλλο δεν θα επηρεαστεί έτσι; Επίσης η αναβαθμισμένη έκδοση θα είναι ρουτεντ σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αναλυτικά πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση στο δεύτερο συστεμ την τελευταία σταθερή εκδοσή (απλό) και μετά στο πρώτο να εγκαταστήσω την τελευταία developer ΑΛΛΑ πριν καν κάνω πρώτη φορά εκκίνηση του κινητού στο πρώτο να τα έχω φορμάρει ΟΛΑ (όλα όμως γιατί είμαι απίστευτα σκατοπερίεργος! :D ). Έκανα κάτι απόπειρες αλλά παρολίγον να το μπρικάρο... :whistling:

 

Αν φλασάρω από το cwm το zip που κατεβάζει κάθε φορά που βγαίνει καινούρια έκδοση στο ίδιο συστεμ το άλλο δεν θα επηρεαστεί έτσι; Επίσης η αναβαθμισμένη έκδοση θα είναι ρουτεντ σωστά;

 

Το σύστεμ 2 ενημερώνεται μόνο μέσο OTA η με τον updater... Τουλάχιστον officially.......

Μπορείς να το επιβεβαωσεις βέβαια (από εκεί που κατεβάζεις τα νέα ρομ) http://www.miuiandroid.com αλλά και http://www.miui.gr.

Edited by cableguy

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παίδες,

 

έχω την multilang 3 6 14 miui rom, αλλά διαπιστώνω πώς από την 3.51 έχει να δουλέψει τόνος στα μικρά ελληνικά του default πληκτρολογίου.

 

Καμμία ιδέα χωρίς να εγκαταστήσω εξτρά πληκτρολόγιο (που πάλι δε δούλεψε)?

Link to comment
Share on other sites

Το Swype από το Google play δεν κάνει για την Rom σου;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

αποφάσισα και γω με τα τόσα καλά λόγια για αυτό το κινητό(mi2s 16gb) να το παραγγείλω, κατέληξα σε 2 καταστήματα:

1. ibuygou (μάλλον το πιο προτεινόμενο στα περισσότερα forums): 384 δολάρια αλλά χωρίς tracking shipping (400 με tracking)

2. merimobiles : 373 δολάρια (390 με κουπόνι 5%) αλλά με tracking

 

νομίζω θα προτιμήσω το 2, έχει καλές κριτικές από διάφορα sites αξιολογήσεων το κατάστημα αλλά είπα να ρωτήσω και την γνώμη σας.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αποφάσισα και γω με τα τόσα καλά λόγια για αυτό το κινητό(mi2s 16gb) να το παραγγείλω, κατέληξα σε 2 καταστήματα:

1. ibuygou (μάλλον το πιο προτεινόμενο στα περισσότερα forums): 384 δολάρια αλλά χωρίς tracking shipping (400 με tracking)

2. merimobiles : 373 δολάρια (390 με κουπόνι 5%) αλλά με tracking

 

νομίζω θα προτιμήσω το 2, έχει καλές κριτικές από διάφορα sites αξιολογήσεων το κατάστημα αλλά είπα να ρωτήσω και την γνώμη σας.

ευχαριστώ

 

Καλα και τα δυο. Οι περισσοτεροι προτιμουν το πρωτο.

Επισης δε γινεται να μη σου δωσουν tracking number.

Τελος, προσωπικα, μου φαινονται λιγα τα 16GB(απ'τα οποια διαθεσιμα θα ειναι πιο λιγα).

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έκανα το xiaomi dual sim με adaptorα, δουλέυει καλά αν έχεις 2 sim και θες να κάνεις switch χωρίς να ανοιγεις το καπακι και μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Καλα και τα δυο. Οι περισσοτεροι προτιμουν το πρωτο.

Επισης δε γινεται να μη σου δωσουν tracking number.

Τελος, προσωπικα, μου φαινονται λιγα τα 16GB(απ'τα οποια διαθεσιμα θα ειναι πιο λιγα).

 

"No tracking number),High valued items is not suggested for free shipping" το λέει όταν πάω να επιλέξω τρόπους αποστολής :(

το EMS για Κύπρο θέλει $45 και το DHL $24, αν όντως οι φόροι είναι 0-30 όπως λέει ο υπάλληλος τότε συμφέρει DHL

 

ε για την χωρητικότητα προσωπικά νομίζω θα με αρκούν

Link to comment
Share on other sites

"No tracking number),High valued items is not suggested for free shipping" το λέει όταν πάω να επιλέξω τρόπους αποστολής :(

το EMS για Κύπρο θέλει $45 και το DHL $24, αν όντως οι φόροι είναι 0-30 όπως λέει ο υπάλληλος τότε συμφέρει DHL

 

ε για την χωρητικότητα προσωπικά νομίζω θα με αρκούν

 

Μακριά απο dhl. Θα πληρωσετε τελωνείο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακριά απο dhl. Θα πληρωσετε τελωνείο!!!!

Νομιζω οτι Κυπρο δεν πληρωνεις.

Καποιος πιο σιγουρος ας επιβεβαιωσει για'αυτο αλλα και για το αν γινεται να του το στειλουν χωρις tracking number.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι κυπρο και την επαθα δυο φορες με την dhl πληρωνεις και μαλιστα αρκετα κινεζικο tablet 100δολαρια εδωσα 50 επιπλεον στην dhl γιατι το εκτιμησε πολυ περισοτερα και αλλη μια φορα πληρωσα για κινητο παλι 40 ευρω.οχι μακρυα απο dhl ,οχι φυσικα οτι και το ταχυυδρομειο ειναι καλυτερο αλλα εκει τουλαχιστο οταν ερθει σου χαριζουνε και λιγο απο το κοστος εκτελωνισμου...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Στην ελλάδα δεν περνάνε τελωνειο από ταχυδρομειο, και δεν πληρώνεις τίποτα με ems
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι κυπρο και την επαθα δυο φορες με την dhl πληρωνεις και μαλιστα αρκετα κινεζικο tablet 100δολαρια εδωσα 50 επιπλεον στην dhl γιατι το εκτιμησε πολυ περισοτερα και αλλη μια φορα πληρωσα για κινητο παλι 40 ευρω.οχι μακρυα απο dhl ,οχι φυσικα οτι και το ταχυυδρομειο ειναι καλυτερο αλλα εκει τουλαχιστο οταν ερθει σου χαριζουνε και λιγο απο το κοστος εκτελωνισμου...

 

άρα κανονικό ταχυδρομείο και μακάρι να μην με χρεώσουν αρκετά στο τελωνείο...

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...