Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα μια παραγγελία με EMS, ούτως ή άλλως πάμφθηνα είναι:

 

http://www.xiaomi.com/goods/1299 (mobile power)

http://www.xiaomi.com/goods/1374 (car charger)

http://www.xiaomi.com/goods/1867 (the silver 3100 battery & black cover)

http://www.xiaomi.com/goods/1493 (the MI2 battery charger)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα μια παραγγελία με EMS, ούτως ή άλλως πάμφθηνα είναι:

 

http://www.xiaomi.com/goods/1299 (mobile power)

http://www.xiaomi.com/goods/1374 (car charger)

http://www.xiaomi.com/goods/1867 (the silver 3100 battery & black cover)

http://www.xiaomi.com/goods/1493 (the MI2 battery charger)

 

Φιλε ποσο σου βγηκαν ολα? Ξερεις αν εχουν θηκες σιλικονης και θηκες τυπου φακελος?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ποσο σου βγηκαν ολα? Ξερεις αν εχουν θηκες σιλικονης και θηκες τυπου φακελος?

466 γουάν / 56 ευρώ + έξοδα αποστολής.

 

Δες στα αξεσουάρ υπάρχουν τα panda :D

Link to comment
Share on other sites

Όχι, χρησιμοποίησα για άλλη μια φορά το αβαντάζ του φίλου μου που είναι κίνα για bussiness.

 

Ενδέχεται να μου τα φέρει κι ο ίδιος αν έρθει απευθείας Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει και σε παλαιότερα ποστ (έτσι πήρα και το κινητό), sorry που δεν το ξαναείπα.

 

Ωστόσο με κάποιο γνωστό στην κίνα μπορεί να το κάνει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει και σε παλαιότερα ποστ (έτσι πήρα και το κινητό), sorry που δεν το ξαναείπα.

 

Ωστόσο με κάποιο γνωστό στην κίνα μπορεί να το κάνει ο καθένας.

 

Μιας και ο καθένας έχει από ένα κινέζο γνωστό! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας ιδεα που θα βρουμε σε λογικες τιμες γνησια accessories Xiaomi Mi2

Προσωπικα θελω την μπαταρια 3100 και powerbank 5500 τις θηκες σιλικονης(που εχει στο επισημο site) , θηκη/φακελο και τον αυτονομο φορτιστη μπαταριας και ενα screen protector.(Νομιζει καποιος οτι μπορω να βρω εναλλακτικες λυσεις απο αλλη εταιρια ?)

Αν εχει καποιος καμια καλη ιδεα ή μπορει να μας κανει "κουμαντο" και τα φερει σε λογικες τιμες , εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας ιδεα που θα βρουμε σε λογικες τιμες γνησια accessories Xiaomi Mi2

Προσωπικα θελω την μπαταρια 3100 και powerbank 5500 τις θηκες σιλικονης(που εχει στο επισημο site) , θηκη/φακελο και τον αυτονομο φορτιστη μπαταριας και ενα screen protector.(Νομιζει καποιος οτι μπορω να βρω εναλλακτικες λυσεις απο αλλη εταιρια ?)

Αν εχει καποιος καμια καλη ιδεα ή μπορει να μας κανει "κουμαντο" και τα φερει σε λογικες τιμες , εδω ειμαστε.

Το Mi2 μπορείς να το βρεις από ibuygoo σε καλη τιμή σίγουρα, υπάρχουν κι άλλοι αλλά δεν ξέρω κατα πόσο έχουν στοκ ή θα σ έχουν στο περίμενε. Υπάρχει κ το merimobiles αλλά το χει τσιμπημένο. Τα υπόλοιπα φίλε δεν προκειτε να τα βρεις, εκτός κι αν στα στείλει κάποιος από κίνα. Δεν έχω δει ούτε καταστήματα στο aliexpress να τα χουν άμεσα διαθέσιμα

Link to comment
Share on other sites

Μετά την φονική επίθεση:blink: που δέχτηκε το Samsung Galaxy Sii επέλεξα να μπω και εγώ στο team της Xiaomi Mi2.

Με βοήθησε αρκετά και η όλη συζήτηση εδώ στο forum και μόλις έκανα την παραγγελία από MeriMobiles, ελπίζω να μείνω ικανοποιημένος.

Το περιμένω με EMS και όχι με DHL:!:

Για οτιδήποτε χρειαστώ ελπίζω να με βοηθήσετε:)

Link to comment
Share on other sites

Το Mi2 μπορείς να το βρεις από ibuygoo σε καλη τιμή σίγουρα, υπάρχουν κι άλλοι αλλά δεν ξέρω κατα πόσο έχουν στοκ ή θα σ έχουν στο περίμενε. Υπάρχει κ το merimobiles αλλά το χει τσιμπημένο. Τα υπόλοιπα φίλε δεν προκειτε να τα βρεις, εκτός κι αν στα στείλει κάποιος από κίνα. Δεν έχω δει ούτε καταστήματα στο aliexpress να τα χουν άμεσα διαθέσιμα

 

To Xiaomi Mi2 το πηρα απο το Merimobiles τσιμπιμενο αλλα ευτυχως μου δωσε ενα φιλος κουπονι !!!-20%!!! και μου βγηκε σε καλη τιμη...μετα απο ψαξιμο βρηκα και γω οτι το εχει σε πολυ καλη τιμη στο ibuygou οπου εκει εχουν και την μπαταρια 3100 αλλα και γνησια accessories Xiaomi.Ξερεις αν απο το ibuygou.com τα στελνουν με την τιμη οσο κοστιζουν κανονικα ή αν τ'αλλαζουν για το τελωνειο?Απο οσο διαβασα δεν ειναι απατεωνες και εχουν πολυ καλες τιμες.Με φοβιζει λιγο οτι στελνουν με EMS λες να εχω κανα θεμα με τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

To Xiaomi Mi2 το πηρα απο το Merimobiles τσιμπιμενο αλλα ευτυχως μου δωσε ενα φιλος κουπονι !!!-20%!!! και μου βγηκε σε καλη τιμη...μετα απο ψαξιμο βρηκα και γω οτι το εχει σε πολυ καλη τιμη στο ibuygou οπου εκει εχουν και την μπαταρια 3100 αλλα και γνησια accessories Xiaomi.Ξερεις αν απο το ibuygou.com τα στελνουν με την τιμη οσο κοστιζουν κανονικα ή αν τ'αλλαζουν για το τελωνειο?Απο οσο διαβασα δεν ειναι απατεωνες και εχουν πολυ καλες τιμες.Με φοβιζει λιγο οτι στελνουν με EMS λες να εχω κανα θεμα με τελωνειο?

Τι σχέση έχει η τιμή με το τελωνειο; Και δεν σ υποχρεώνουν να επιλέξεις EMS, και με EMS δεν πληρώνεις τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η τιμή με το τελωνειο; Και δεν σ υποχρεώνουν να επιλέξεις EMS, και με EMS δεν πληρώνεις τελωνειο

 

Την τιμη κοιτανε στο τελωνειο και μετα αν ειναι πανω απο 50$ τοτε υπαρχει θεμα , αυτο ξερω εγω απο φιλο εκτελωνιστη και απο προσωπικη εμπειρια με το τελωνειο.Αν μου ερθει το δεμα απο κινα(τριτη χωρα) και ειναι 100ευρω καμια 160$ τοτε εχω θεμα. αυτο λεω.και με εμς το ιδιο ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Την τιμη κοιτανε στο τελωνειο και μετα αν ειναι πανω απο 50$ τοτε υπαρχει θεμα , αυτο ξερω εγω απο φιλο εκτελωνιστη και απο προσωπικη εμπειρια με το τελωνειο.Αν μου ερθει το δεμα απο κινα(τριτη χωρα) και ειναι 100ευρω καμια 160$ τοτε εχω θεμα. αυτο λεω.και με εμς το ιδιο ισχυει.

α τώρα κατάλαβα τι έγραψες. Εννοείται, όλοι οι κινέζοι ψεύτικη τιμή γράφουν :p

Link to comment
Share on other sites

To Xiaomi Mi2 το πηρα απο το Merimobiles τσιμπιμενο αλλα ευτυχως μου δωσε ενα φιλος κουπονι !!!-20%!!! και μου βγηκε σε καλη τιμη...μετα απο ψαξιμο βρηκα και γω οτι το εχει σε πολυ καλη τιμη στο ibuygou οπου εκει εχουν και την μπαταρια 3100 αλλα και γνησια accessories Xiaomi.Ξερεις αν απο το ibuygou.com τα στελνουν με την τιμη οσο κοστιζουν κανονικα ή αν τ'αλλαζουν για το τελωνειο?Απο οσο διαβασα δεν ειναι απατεωνες και εχουν πολυ καλες τιμες.Με φοβιζει λιγο οτι στελνουν με EMS λες να εχω κανα θεμα με τελωνειο?

 

Με ems κατα πάσα πιθανότητα δεν έχεις θεμα με τελωνειο.Απλά ζητα για καλό και για κακό να γρλαψουν μικρή τιμή πάνω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε και σε εμένα ελπίζω αύριο να μπορεσω να πάω ταχυδρομίο να το πάρω.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Χρήση μπαταρίας με push notifications on για gmail,Facebook,viber, wifi ανοικτό συνέχεια, data off,μισή ώρα κλήσεις, δέκα λεπτά viber κλήση και γύρω στα 10 sms. 10 λεπτά παιχνίδι και γύρω στις 2 ώρες browsing
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν όπως φαίνεται και από το τράκινκ σύντομα θα το έχω και έγω στην κατοχή μου!!

 

θέλω από κάποιον που ξέρει να μου πει και να μου εξηγήσει βήμα προς βήμα

πως να μεταφέρω όλα τα contacts μου

 

από το NOKIA E72 στο Xiaomi Mi2 ...

 

Υ.Γ.

μην μου πείτε με μεταφορά της ΣΙΜ γιατί πρώτο δεν χωράνε όλα και δεύτερο τα όνοματα είναι με περισσότερους από 10 χαρακτήρες !!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :ΡΡΡΡΡ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δοκίμασε αν μπορείς να στείλεις απευθείας τις επαφές με bluetooth από το νόκια στο xiaomi.

Διαφορετικά κάνε τα εξής:

1)Συγχρόνισε τις επαφές σου με το outlook

2)Κάνε εξαγωγή τις επαφές σου σε μορφή csv (Dos format)

3)Πας στο gmail και κάνεις import τις επαφές από το αρχείο που έφτιαξες στο βήμα 2

4)Συγχρονίζεις το κινητό με το gmail account και είσαι έτοιμος

 

Για τα βήματα 2 και 3 πληροφορίες εδώ: http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/transfer-contacts-between-outlook-and-google-gmail-HA010222048.aspx#BM2

Link to comment
Share on other sites

Μετά την φονική επίθεση:blink: που δέχτηκε το Samsung Galaxy Sii επέλεξα να μπω και εγώ στο team της Xiaomi Mi2.

Με βοήθησε αρκετά και η όλη συζήτηση εδώ στο forum και μόλις έκανα την παραγγελία από MeriMobiles, ελπίζω να μείνω ικανοποιημένος.

Το περιμένω με EMS και όχι με DHL:!:

Για οτιδήποτε χρειαστώ ελπίζω να με βοηθήσετε:)

 

Ξέχασα να ρωτήσω για το εάν μπορώ να πάρω τα αρχεία που είχα στο Samsung (στη μνήμη της συσκευής)... το τηλέφωνο δεν ανοίγει καθόλου! Έχει πάθει χοντρή ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δοκίμασε αν μπορείς να στείλεις απευθείας τις επαφές με bluetooth από το νόκια στο xiaomi.

Διαφορετικά κάνε τα εξής:

1)Συγχρόνισε τις επαφές σου με το outlook

2)Κάνε εξαγωγή τις επαφές σου σε μορφή csv (Dos format)

3)Πας στο gmail και κάνεις import τις επαφές από το αρχείο που έφτιαξες στο βήμα 2

4)Συγχρονίζεις το κινητό με το gmail account και είσαι έτοιμος

 

Για τα βήματα 2 και 3 πληροφορίες εδώ: http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/transfer-contacts-between-outlook-and-google-gmail-HA010222048.aspx#BM2

 

υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική λύση χωρίς να δώσω όλα αυτά τα προσωπικά στοιχεία των επαφών μου στην γκουκολ ???

ή είναι ασφαλή ???

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική λύση χωρίς να δώσω όλα αυτά τα προσωπικά στοιχεία των επαφών μου στην γκουκολ ???

ή είναι ασφαλή ???

πολύ απλά κι εύκολα, συγχρονιζεις τις επαφες με το nokia suite, της επιλεγεις ολες και εξαγωγή σε vcf, κ στελνεις το αρχειο στο mi2 κι επιλέγες εισαγωγή επαφων απ τις επαφές

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα checkout απο το ibuygou :-) 369.35€ το 32GB με μεταφορικα EMS

Καλη υπομονη τωρα...

Edited by bambis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...