Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερώτηση σε αυτούς που το έχουν ήδη πάρει

 

1. τι φορτιστή δέχεται (είναι μικρο usb σαν τα Samsung) ???

2. πόσο αντέχει η μπαταρία ??

3. που μπορώ να βρω το ROOT Firmware ???

4. το GPS του τι λεεί? είναι γρήγορο ???

4= αστραπιαία!!! 1-2 δευτερόλεπτα

3= τα φοβάμαι αυτά / δε ξέρω...

2= 1μέρα 10ώρες και 42% με update JBL10.0 (τις νυχτερινές 7 ώρες απενεργοποιώ wifi)

1= κάπου το είχα βάλει φωτό..., ένα μικρό είναι.

 

http://i912.photobucket.com/albums/ac325/ecep/Screenshot_2013-01-22-11-37-23_zps8957bd5e.png

Edited by ecep
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρελαβα...

Και ένα ζευγάρι γάντια δώρο στο κουτί. Το antutu το αναγνώρισε ως original xiaomi και στο πρώτο τεστ πιάσαμε 21488!!!!

Κάνω την αναβάθμιση που βρήκε και ξεκινάω να εγκαθιστώ τις εφαρμογές μου. Επιτέλους, τρομερή οθόνη hd ανάλυσης και χωράει και στη παλάμη μου. Άψογο :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε; καλυτερο ειναι αυτο, το Newman N2 ή το Meizu MX2; η αληθεια ειναι οτι δεν εχω σκοπο να αγορασω κανενα απο αυτα απλως θελω να ακουσω αποψεις.
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση σε αυτούς που το έχουν ήδη πάρει

1. τι φορτιστή δέχεται (είναι μικρο usb σαν τα Samsung) ???

[...]

3. που μπορώ να βρω το ROOT Firmware ???[...]

1. micro usb είναι όλα τα smartphone πλέον

3. http://miuiandroid.com/community/ κατεβάζεις το βασικό και το multilanguage πακέτο που έχει και ελληνικά, κι ακολουθείς τις οδηγίες, ειναι ιδιαίτερα απλό κι ασφαλές.

Όσο για την DHL, προφανώς στην κύπρο είστε τυχεροί. Εδώ στην ελλάδα ήμαστε για κλάμματα:p

παιδια τι λετε; καλυτερο ειναι αυτο, το Newman N2 ή το Meizu MX2; η αληθεια ειναι οτι δεν εχω σκοπο να αγορασω κανενα απο αυτα απλως θελω να ακουσω αποψεις.
Xiaomi Mi2 > Meizu MX2 > Newman N2
Link to comment
Share on other sites

2= 1μέρα 10ώρες και 42% με update JBL10.0 (τις νυχτερινές 7 ώρες απενεργοποιώ wifi)

 

τι είναι το update JBL10.0 ???????

 

Μόλις παρελαβα...

Και ένα ζευγάρι γάντια δώρο στο κουτί. Το antutu το αναγνώρισε ως original xiaomi και στο πρώτο τεστ πιάσαμε 21488!!!!

Κάνω την αναβάθμιση που βρήκε και ξεκινάω να εγκαθιστώ τις εφαρμογές μου. Επιτέλους, τρομερή οθόνη hd ανάλυσης και χωράει και στη παλάμη μου. Άψογο :)

 

τι είναι το antutu και αυτό το τεστ ???

 

όπως καταλάβατε είμαι άσχετος :Ρ

 

1. micro usb είναι όλα τα smartphone πλέον

3. http://miuiandroid.com/community/ κατεβάζεις το βασικό και το multilanguage πακέτο που έχει και ελληνικά, κι ακολουθείς τις οδηγίες, ειναι ιδιαίτερα απλό κι ασφαλές.

Όσο για την DHL, προφανώς στην κύπρο είστε τυχεροί. Εδώ στην ελλάδα ήμαστε για κλάμματα:p

Xiaomi Mi2 > Meizu MX2 > Newman N2

 

φίλε μου όπως ανάφερα και πιο πάνω είμαι τελείως άσχετος !!

αρα θέλω την βοήθεια σου ...

 

εσυ θα μου πρότεινες να το κάνω ροοτ ??? αν ναι για πιο λόγο ???

και τελος !!

πως το κάνω ?? χάθηκα με όλες αυτές τις επιλογές που έχει στην σελίδα που μου έδωσες !!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

αν κατεβάσεις την τελευταία έκδοση λειτουργικού από το miuiandroid (π.χ. δες http://miuiandroid.com/community/threads/3-1-18.19335/ ) είσαι ήδη σε root οπότε δεν κάνεις κάτι άλλο. Απλά κάθε παρασκευή βγάζουν νέα έκδοση οπότε όποτε θέλεις αναβαθμίζεις

Μετακόμιση στη Κύπρο τώρα..... :lol::lol::lol:

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

αν κατεβάσεις την τελευταία έκδοση λειτουργικού από το miuiandroid (π.χ. δες http://miuiandroid.com/community/threads/3-1-18.19335/ ) είσαι ήδη σε root οπότε δεν κάνεις κάτι άλλο. Απλά κάθε παρασκευή βγάζουν νέα έκδοση οπότε όποτε θέλεις αναβαθμίζεις

Μετακόμιση στη Κύπρο τώρα..... :lol::lol::lol:

ψήνεσαι? έχω φίλη από κύπρο που μετακόμισε αθήνα, και την κοροιδεύω κ της λέω να με πάρει να πάμε κύπρο:lol:

φίλε μου όπως ανάφερα και πιο πάνω είμαι τελείως άσχετος !!

αρα θέλω την βοήθεια σου ...

εσυ θα μου πρότεινες να το κάνω ροοτ ??? αν ναι για πιο λόγο ???

και τελος !!

πως το κάνω ?? χάθηκα με όλες αυτές τις επιλογές που έχει στην σελίδα που μου έδωσες !!!

Αφού πάρεις το κινητό, σε βοηθάμε αναλυτικά από που θα κατεβάσεις τη rom κλπ, αλλά να δεν ξέρεις τι ειναι το root, το αφήνεις όπως είναι, κι είσαι κομπλέ!

τι είναι το update JBL10.0 ???????

τι είναι το antutu και αυτό το τεστ ???

όπως καταλάβατε είμαι άσχετος :Ρ

το update JBL10.0 ειναι η τελευταία επίσημη αναβάθμιση

το antutu ειναι εφαρμογή benchmark που υπολογίζει συγκριτικά την ταχύτητα της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια ψήνομαι με αυτά που ακούω...ας προτείνουμε μια ενημέρωση από τον gkontos10 για τα πράγματα εκεί!

Εγώ τον προμηθευτή τον μπλόκαρα επειδή του ζήτησα και κάποια αξεσουάρ συν τη μεγάλη μπαταρία οπότε ακόμα στην αναμονή είμαι.

Τουλάχιστον τα πουλάει σε τιμή Κίνας συν μεταφορικά συν μια μικρή προμήθεια οπότε πιστεύω ότι αξίζει το κόπο..

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Βασικά παράγγειλα ένα πακέτο που σου δίνει άλλη μια μπαταρία 2000 συν επιτραπέζιο φορτιστή συν κάλυμμα συν θήκη μεταφοράς συν screen protectors στα 35 ευρώ περίπου όπως τα υπολογίζω. Μπορεί να είναι και περιττό να έχω 2 μπαταρίες συν την 3100 αλλά με αυτές τις τιμές έκανα μια υποχώρηση αφού η μεγάλη έχει κοντά 20 ευρώ και με τη σκέψη ας έχω μια παραπάνω γιατί δεν ξέρεις ποτέ.Επιπλέον αν αγόραζα κάθε ένα απο αυτά ξεχωριστά θα έβγαιναν περισσότερο.

Το περίεργο είναι ότι την 3100 την πουλάνε κανονικά αλλά ακόμα δεν την έχουν ετοιμοπαράδοτη...Οψόμεθα

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα είστε όλοι ευπρόσδεκτοι Κύπρο και ιδικά το καλοκαίρι που γίνεται το έλα να δείς :Ρ

 

από ότι μου είπαν η 3100 μπαταρία ακόμα αργεί για να βγεί στην κυκλοφορία !! αρα θα περάσουμε με την 2000 προς το παρών !!

ετοιμαστείτε γιατί μόλις το παραλάβω θα σας τρελάνω στις ερωτήσεις !!

 

εν τω μεταξύ την αναβάθμιση του λειτουργικού μπορώ να την κάνω και μέσο του κινητού μου έτσι ??

χωρίς να χρειάζομαι διαδικασία και ταλαιπωρίες !!!

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα και γω! Το προβλημα ειναι οτι δε με αφηνει να κανω αναβαθμιση στ 10. Ενω τη βρισκει και τη κατεβαζει μου βγαζει error στο 12%. Να βαλω τη miuiandroid για δοκιμη; Το updater που βρισκεται;
Link to comment
Share on other sites

Παραξενο. Εμενα αναβαθμιστηκε κανονικα.

Το σπαστικο ειναι οτι νου βγαζει στη notification bar cosmote-mobile telecommunications sa και πιανει ολη την οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Τη κατεβάζω τώρα ολόκληρη γιατί μου κατέβαζε ένα αρχείο γύρω στα 60ΜΒ ενώ είδα η ολόκληρη είναι πάνω από 300ΜΒ. Θα δούμε. Πάντως δείχνει original. Μπήκα και στο recovery και μου δείχνει την επιλογή γλώσσας. Πως αλλιώς μπορώ να τσεκάρω αν είναι σίγουρα το original?

miuiandroid έχει βάλει κανείς? Εχει καμιά διαφορά εκτός το root?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το antutu. Πρωτον θα πιασει πανω απο 20000 και δευτερο θα σου βγαλει xiaomi original m2.

Επισης το update ειναι 60 mb γιατι ειναι incremental update.

Link to comment
Share on other sites

[...]

miuiandroid έχει βάλει κανείς? Εχει καμιά διαφορά εκτός το root?

Η Rom απ το miuiandroid έχει και ελληνικά, και root, και διάφορες άλλες διαφορές που αναφέρονται εκεί, γενικά είναι καλύτερη αν δεν είσαι απλός χρήστης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι ακόμα σε αυτήν την κατάσταση

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 19-01-2013 20:51 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 18-01-2013 16:28 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 18-01-2013 58:00 IPS

 

το έχω παραγγείλει απο 7-1-13 πότε να το περιμένω?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι ακόμα σε αυτήν την κατάσταση

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 19-01-2013 20:51 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 18-01-2013 16:28 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 18-01-2013 58:00 IPS

 

το έχω παραγγείλει απο 7-1-13 πότε να το περιμένω?

Αν είναι με EMS, υπολόγισε τέλη του μήνα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά από το MeriMobiles που παράγγειλα

είναι σίγουρα ασφαλές και original τα Xiaomi τους ????

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι με EMS, υπολόγισε τέλη του μήνα

 

 

Με ems το παράγγειλα, οπότε περιμένω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...