Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εμενα το κινητό μαλλον εχει βγει γενικα προβληματικπ. Αρχικα ενω εχω κ ζελατινα η οθονη εχει καταστραφεο. Εχει παντου "νερα" . Δεν μπορω να το περιγραψω ακριβως αλλα καπως ετσι. Καποιοι φανταζομαι θα καταλαβετε. Επισης, κανει αρκετα συχνα επανεκιννηση μόνο του. Επισης αρκετα συχνά δεν έχει σήμα για αρκετη ωρα και δεν δεχετε κλησεις. Κολλαει αρκετα και στις επαφες αλλα και στην αρχικη σελιδα. Σχεδον ολες οι εφαρμογες "κρασαρουν" διαρκως με αποκορυφωμα το instagram που δεν εχω καταφερει ακομα να τραβηξω φωτογραφία αλλα και πολλες εφαρμογες.Απειρες φορές στο upload φωτο ή βιντεο μεσω της εφαρμογης του facebook κολλαει στο 80% και μένει η μπάρα ειδοποιησης στις ειδοποιησεις και πρεπει να κανω καθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης και αντε απο την αρχη login κτλ κτλ. Πολλα προβληματα δυστυχως.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εμενα το κινητό μαλλον εχει βγει γενικα προβληματικπ. Αρχικα ενω εχω κ ζελατινα η οθονη εχει καταστραφεο. Εχει παντου "νερα" . Δεν μπορω να το περιγραψω ακριβως αλλα καπως ετσι. Καποιοι φανταζομαι θα καταλαβετε. Επισης, κανει αρκετα συχνα επανεκιννηση μόνο του. Επισης αρκετα συχνά δεν έχει σήμα για αρκετη ωρα και δεν δεχετε κλησεις. Κολλαει αρκετα και στις επαφες αλλα και στην αρχικη σελιδα. Σχεδον ολες οι εφαρμογες "κρασαρουν" διαρκως με αποκορυφωμα το instagram που δεν εχω καταφερει ακομα να τραβηξω φωτογραφία αλλα και πολλες εφαρμογες.Απειρες φορές στο upload φωτο ή βιντεο μεσω της εφαρμογης του facebook κολλαει στο 80% και μένει η μπάρα ειδοποιησης στις ειδοποιησεις και πρεπει να κανω καθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης και αντε απο την αρχη login κτλ κτλ. Πολλα προβληματα δυστυχως.

 

Ποσο καιρο το εχεις ρε φιλε ; Θελει μια επαναφορα το λιγοτερο. Την οθονη μεσω smartec ζητα αντικατασταση.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 5 μηνες περίπου. Τι πρέπει να κάνω? Επαναφορά εργοστασιακών ? Το smartec τι ειναι?

 

Πηρες κινητο 500 ευρω μπορει και παραπανω.. Χωρις ομως καμια ιδεα ; :X Ναι , επαναφορα εργοστασιακων εννοω για να φτασει το κινητο εκει που ηταν. Smartec ειναι η επισημη αντιπροσωπεια της Samsung. Εκει που θα γινει το σερβις οποιασδηποτε βλαβης προκυψει και ισχυει η εγγυηση.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Πηρες κινητο 500 ευρω μπορει και παραπανω.. Χωρις ομως καμια ιδεα ; :X Ναι , επαναφορα εργοστασιακων εννοω για να φτασει το κινητο εκει που ηταν. Smartec ειναι η επισημη αντιπροσωπεια της Samsung. Εκει που θα γινει το σερβις οποιασδηποτε βλαβης προκυψει και ισχυει η εγγυηση.

 

Γιατί όποιος έχει κινητό 500 ευρώ πρέπει να τα ξέρει όλα και όποιος έχει των 100 πρέπει να είναι άσχετος;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όποιος έχει κινητό 500 ευρώ πρέπει να τα ξέρει όλα και όποιος έχει των 100 πρέπει να είναι άσχετος;

 

Δεν ειπα οτι ισχυει παντα αυτο ! Οταν ομως διαθετεις ενα τετοιο ποσο δε θεωρεις πως θα πρεπε να ξερεις ποια ειναι η αντιπροσωπεια της εταιριας σου , σε περιπτωση που παθει κατι το αντικειμενο σου αξιας 500 ευρω ;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Οχι ιδεα δεν ειχα τωρα ψαχνομαι, ειμαι καινουργιος στον κοσμο του android και του galaxy. Δυστυχως δεν μπορω να του κανω εργοστασιακες, εχω απειρα πραγματα μεσα δεν μπορω να τα χασω. Κατι αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Οχι ιδεα δεν ειχα τωρα ψαχνομαι, ειμαι καινουργιος στον κοσμο του android και του galaxy. Δυστυχως δεν μπορω να του κανω εργοστασιακες, εχω απειρα πραγματα μεσα δεν μπορω να τα χασω. Κατι αλλο ?

 

Θα το ρουταρεις , θα του περασεις το titanium backup για να κανεις backup επαφες , εφαρμογες που χρειαζεσαι. Μετα θα κανεις επαναφορα εργοστασιακων αν θες πραγματικα τηλεφωνο s3 και οχι 4 χρονων πριν οπως περιγραφεις οτι ειναι. Στο νημα για το τηλεφωνο υπαρχουν αναλυτικοτατοι οδηγοι πως να ρουταρεις με ασφαλεια , αλλα και στο δικτυο. Με ενα απλο ψαξιμο στο google θα βρεις ολες τις απαντησεις.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Το ρουταρισμα δεν καταστρεφει το τηλεφωνο ε? Και οπτικα αλλαζει κατι? Σαν γραφικο περιβαλλον σαν οτιδηποτε. Αλλαζει κατι?

 

Το ρουταρισμα σου δίνει δικαιώματα διαχείρισης της συσκευής, δεν αλλάζει κάτι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

battery saver pro. και οικονομία στην μπαταρία και βλέπεις και την θερμοκρασία.

 

Θελει root η συσκευη για να δουλεψει? Γιατι κατι τετοιο λεει στην περιγραφη.

 

Μολις πηρα το κινητο και με την καταναλωση της μπαταριας τρελαθηκα λιγο :X

Link to comment
Share on other sites

Με το ρουτάρισμα δεν καταστρέφεται το κινητό και δεν αλλάζει κάτι εμφανισιακά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγραψα και αλου αλα δεν απαντησε καποιοσ..πηρα την γνησια μπαταρια 3000 και για δευτερη φορτιση εκανε πανω απο 7 ωρες το κινητο το ειχα κλειστο!το ειχα αφησει και επεσε στο 3%,στην πρωτη φορτιση ειχα κοιμηθει και δεν ειχα δει ποσο εκανε!αν γνωριζει καποιος ας απαντησει,αν ειναι να πας για υπνο οκ το αφηνεις μεχρι το πρωι αλα αν θες να το φορτισεις μερα την ηπιες!ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

εμενα εκανε 4 ωρες, και ειναι full

 

2.5 ώρες με τον φορτιστή που είχα στο blackberry. Δεν δοκίμασα να σου πω την αλήθεια με τον κανονικό φορτιστή

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

ρωταω εδω γιατι δε βρηκα που αλλου να το βαλω. γινετε να απενεργοποιησω καπως τον ηχο στις αναφορες των sms? ας ερχεται η ειδοποιηση αλλα να μην χτυπαει. επεισεις που θα μπορουσα να βρω usb otg καλωδιο? και κατι τελευταιο. επειδη ερχομαι απο symbian και δε το εχω βρει ακομα,οταν εχω ανοιχτη μια εφαρμογη και παταω το κουμπι back την κλεινει η την βαζει στο backgroung? χρειαζεται να βαλω καποιον task killer ας πουμε? ευχαριστω παιδια και καλως σας βρηκα με το λευκο μου γαλαξια!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το galaxy s3 και μ εχει δημιουργηθει το εξης προβλημα : κλεινει μονο του και κανει επανεκκινηση μενοντας στο αρχικο σταδιο που λεει samsung galaxy siii...σβηνει και παλι απο την αρχη!Ανοιγει μεν αν κρατησω πατημενο το κουμπι power αλλα ειναι σπαστικο γτ το κανει συνεχεια.Το εχω κανει τρεις φορες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα χειροτερεψε μπορει καποιος να με βοηθησει? ευχαριστω για την κατανοηση σας
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το galaxy s3 και μ εχει δημιουργηθει το εξης προβλημα : κλεινει μονο του και κανει επανεκκινηση μενοντας στο αρχικο σταδιο που λεει samsung galaxy siii...σβηνει και παλι απο την αρχη!Ανοιγει μεν αν κρατησω πατημενο το κουμπι power αλλα ειναι σπαστικο γτ το κανει συνεχεια.Το εχω κανει τρεις φορες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα χειροτερεψε μπορει καποιος να με βοηθησει? ευχαριστω για την κατανοηση σας

 

To έκανες factory reset χωρίς ομως να εγκαταστήσεις ξανά καμία εφαρμογή απο το play ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

το εδωσα σε ενα φιλο μ και μ το εφτιαξε...χθες δουλευε ρολοι σημερα που κατεβασα μια εφαρμογη απο το google play μου κανει παλι τα ιδια τι να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

με τα σπασιματα στο bezel τι γίνεται?

 

δυο μηνών τηλέφωνο, το προσέχω υπερβολικά και έχει ένα σπασιματάκι κάτω από το κουμπί έντασης.

 

από xda είναι πολύ συχνό το πρόβλημα και στο εξωτερικό.

Δυστυχώς πρέπει να αλλαχτεί και η οθόνη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1704533&page=19

 

έχει μιλήσει κανείς με samsung για παρόμοιο πρόβλημα?

 

 

άρχισε να εμφανλιζεται και από την άλλη μεριά΄σπασιματάκι

 

κανένα νέο από κάποιον που ασχολήθηκε?

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

άρχισε να εμφανλιζεται και από την άλλη μεριά΄σπασιματάκι

 

κανένα νέο από κάποιον που ασχολήθηκε?

 

Εμένα βρίσκεται τώρα στο Service.

Απο 2 άτομα που γνωρίζω, είχαν σπάσιμο πάνω απο το Micro-USB port, τους άλλαξαν οθόνη και bezel εντός εγγύησης.

Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις μαζί τους και στην συνέχεια να πας το κινητό σου σε ένα επίσημο service. Δυστυχώς δεν είναι σίγουρο αν θα το αλλάξουν.

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη λες να φταιει το play store?

 

Οχι το play ,αλλά ίσως κάποια εφαρμογή που έχεις βάλει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εδώ και δύο μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: στα μηνύματα και στο Samsung application φαίνονται ειδοποιήσεις ότι έχω αδιάβαστα μηνύματα και ειδοποιήσεις αντίστοιχα, ενώ τα έχω δει και δεν φεύγουν παρόλο που έκανα επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: στα μηνύματα και στο Samsung application φαίνονται ειδοποιήσεις ότι έχω αδιάβαστα μηνύματα και ειδοποιήσεις αντίστοιχα, ενώ τα έχω δει και δεν φεύγουν παρόλο που έκανα επανεκκίνηση.

 

κανε εκκαθαριση της εφαρμογης "μηνυματα" απο τις ρυθμισεις εφαρμογων

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

κανε εκκαθαριση της εφαρμογης "μηνυματα" απο τις ρυθμισεις εφαρμογων

 

το έκανα και δεν άλλαξε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...