Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι κατι που να παρατηρησα να κανει την διαφορα τουλαχιστον.

Αν ασχοληθεις με custom καταστασεις ομως κατι αρχιζει να γινεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mol, τελικά το έστειλες για επισκευή;;; Τι σου είπαν, τι έφτιαξαν, τι όχι ;;; Έχω και γω αυτό το πρόβλημα με την μείωση της μπαταρίας ενω το έχω πάνω στον φορτιστή !!! Σε πόσο καιρό στο έδωσαν πίσω ;;;

Δε το πήγα. Με ενημέρωσε ο κάτοχος ότι είναι μια χαρά πλέον η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Οχι κατι που να παρατηρησα να κανει την διαφορα τουλαχιστον.

Αν ασχοληθεις με custom καταστασεις ομως κατι αρχιζει να γινεται.

 

Εχεις να προτεινεις καποια συγκεκριμενη custom?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σαν τι να βγει δηλαδή? Περιμενεις κάτι? Παει, τέρμα, ειναι νεκρή συσκευη πλέον. Odin is the way!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι να βγει δηλαδή? Περιμενεις κάτι? Παει, τέρμα, ειναι νεκρή συσκευη πλέον. Odin is the way!

 

Νεκρή γιατί ?? Μιά χαρά συσκευή είναι , άσχετα αν την έχω στη ναφθαλίνη λόγω Tab 3 . Οποτε τη χρειάστηκα έκανε τη δουλειά της άψογα .

Link to comment
Share on other sites

Απο αποψη ενημερωσεων μιλαει νεκρη.

Εγω περασα την βρετανικη και ολα οκ.

Ειμαι εκτος εγγυησης βεβαια οποτε δεν με εκαιγε η official.

Link to comment
Share on other sites

Απο αποψη ενημερωσεων μιλαει νεκρη.

Εγω περασα την βρετανικη και ολα οκ.

Ειμαι εκτος εγγυησης βεβαια οποτε δεν με εκαιγε η official.

 

Γιατί η ελληνική 4.4.2 δεν είναι καλή;

Link to comment
Share on other sites

Ακοοοομα να βγει η official release στις Ελληνικες συσκευες; Έχει ακούσει κάτι κανείς σχετικά;

 

Aν έχεις την 3G έκδοση (GT-N8000), υπομονή φίλε

Εχει βγει για 4G (GT-Ν8020) αλλα Cosmote μονο.

 

Αν έχεις την wifi (GT-N8010) για κάποιο λόγο δεν την βλέπει η ΟΤΑ. (Root? )

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=33281 WIFI ONLY

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις την 3G έκδοση (GT-N8000), υπομονή φίλε

Εχει βγει για 4G (GT-Ν8020) αλλα Cosmote μονο.

 

Αν έχεις την wifi (GT-N8010) για κάποιο λόγο δεν την βλέπει η ΟΤΑ. (Root? )

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=33281 WIFI ONLY

 

άμα έχει το ελληνικό WiFi only να το βάλει στο kis και θα γίνει η αναβάθμιση κανονικά... :)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν καίγονται να κρατήσουν την εγγύηση (...έχει τα ρίσκα του)

GNABO ROM 6.5 με ΒΟΕFLA kernel 3.0 beta (με τον συγκρεκριμένο κερνελ έπαψε να υφίσταται το bug με το ΟTG) και το ταμπλετ πετάει. Απλά άψογο.Συνιστάται Philz touch clockwork recovery.

Eπίσης για όσους δεν καιγονται για την πένα (ή δεν αντέχουν το touchwiz) προτείνεται και η cyanogen 11 unofficial 4.4.4

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άμα έχει το ελληνικό WiFi only να το βάλει στο kies και θα γίνει η αναβάθμιση κανονικά... :)

Αν έχει κάνει ρουτ ομως την σύσκευη του δεν θα μπορεί να το δει και στο kies (αν δεν κάνω λάθος) :)

( όχι ότι δεν μπορεί να το αναιρέσει με triangle away αφου είναι ακόμα σε 4.1.2. )

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν καίγονται να κρατήσουν την εγγύηση (...έχει τα ρίσκα του)

GNABO ROM 6.5 με ΒΟΕFLA kernel 3.0 beta (με τον συγκρεκριμένο κερνελ έπαψε να υφίσταται το bug με το ΟTG) και το ταμπλετ πετάει. Απλά άψογο.Συνιστάται Philz touch clockwork recovery.

Eπίσης για όσους δεν καιγονται για την πένα (ή δεν αντέχουν το touchwiz) προτείνεται και η cyanogen 11 unofficial 4.4.4

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχει κάνει ρουτ ομως την σύσκευη του δεν θα μπορεί να το δει και στο kies (αν δεν κάνω λάθος) :)

( όχι ότι δεν μπορεί να το αναιρέσει με triangle away αφου είναι ακόμα σε 4.1.2. )

Χρησιμοποιω το πενακι αλλα οχι τα s note κτλ πιο πολυ για να μην ακουμπαω την οθονη.

Εντυπωσεις απο CM 4.4.4?

Μπαταρια, επιδοσεις, κανα καλο feature?

Συγκριτικα με TW 4.4 και boeffla μιλαω παντα.

Στην CM δουλευει το OTG out of the box καθως δεν εχει κερνελ για custom?

Link to comment
Share on other sites

η CM δεν υποστηρίζει καθόλου το πενάκι αλλά σίγουρα μπορείς να βάλεις κάποια συμβατά προγράμματα όπως το Evernote.

Καλό θα ήταν στην Cyanogen ρομ να υπάρχουν κάποια εργαλεία πένας όταν πρόκειται να μπει σε σειρά Note.

Μπαταρία δεν μπορώ να σου πω εντυπώσεις γιατί την κράτησα 1-2 μέρες ίσα να την δοκιμάσω. Τώρα είδα βγήκε μια νέα με ημερομηνία 23/9.

Αν βρω χρόνο θα την δοκιμάσω για να σου πω και για το OTG.

Το ΤW 4.4 που αναφέρεις είναι η έκδοση που φοράνε στο Νοτε 4 και S5?

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άσχετο. Αφορά τους χρήστες του Note 3.... Για το home button βλέπετε τίποτα διαφορές όσον αφορά την υφή του? Γιατί έχω την εντύπωση ότι στο Note 3 προεξέχει περισσότερο σε σχέση με το 10.1? Μπορεί κάποιος που έχει και τα δύο Note να απαντήσει?
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι να βγει δηλαδή? Περιμενεις κάτι? Παει, τέρμα, ειναι νεκρή συσκευη πλέον. Odin is the way!

 

Περιμενα να μου δωσει ειδοποιηση μεσα απο το software για αναβαθμιση σε 4.4.2, εχω τσεκαρει για την αναβαθμιση αλλα δεν βρισκει κατι.

 

Ευχαριστω για το tip, θα δοκιμασω στο kies αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

η CM δεν υποστηρίζει καθόλου το πενάκι αλλά σίγουρα μπορείς να βάλεις κάποια συμβατά προγράμματα όπως το Evernote.

Καλό θα ήταν στην Cyanogen ρομ να υπάρχουν κάποια εργαλεία πένας όταν πρόκειται να μπει σε σειρά Note.

Μπαταρία δεν μπορώ να σου πω εντυπώσεις γιατί την κράτησα 1-2 μέρες ίσα να την δοκιμάσω. Τώρα είδα βγήκε μια νέα με ημερομηνία 23/9.

Αν βρω χρόνο θα την δοκιμάσω για να σου πω και για το OTG.

Το ΤW 4.4 που αναφέρεις είναι η έκδοση που φοράνε στο Νοτε 4 και S5?

Οχι την στοκ 4.4.2 εννοω.

Λεω να κανω μια αποπειρα και εγω στην dark side το σαββατοκυριακο αν και διαβαζω για μερικα bugs.

Link to comment
Share on other sites

Οχι την στοκ 4.4.2 εννοω.

Λεω να κανω μια αποπειρα και εγω στην dark side το σαββατοκυριακο αν και διαβαζω για μερικα bugs.

 

Εβαλα την Cyanogen 11 (για το Ν8013-αμερικάνικο Ν8010 που έγινε στις 21/9/2014 με gapps 30/9)

Kαταρχάς δεν έχει θέμα με το OTG (δεν εβαλα boeffla), δουλεύει κανονικά (με αντάπτορα της Sammy). Του έβαλα και ένα θέμα Νοτε 4 (η προσθήκη θεμάτων στην CM ήταν κίνηση ματ).

Mπαταρία: Το έβαλα να φορτίσει χθες τα μεσάνυχτα. Το έβγαλα από την πρίζα στις 9 :30 100%. Αυτή την στιγμή είναι στο 74% με λίγο wi-fi και gps σε low power mode (δυστυχώς κλείνει τελείως μόνο μέσα από τις ρυθμίσεις). Θα τ' αφήσω να πέσει μέχρι 20% (να δω πόση ώρα εχει αυτονομια σε cyanogen σε σχέση με Gnabo) και μετά θα το φορτίσω για να φλασάρω την παλιά που είχα (Gnabo 6.5 με boeffla kernel γιατί ο στοκ οπως είπαμε εχει θέμα με το ΟΤG). Bugs δεν εντοπισα ως τώρα (μόνο αν έχεις βάση και το βάλεις πάνω, τότε μόνο μπορεί να βγάλει Freeze screen-το αναφέρει ο δημιουργός της ρομ)

 

Bugs δεν είχα εντοπίσει γιατι δεν δοκίμασα την κάμερα :(

δεν ξεκινάει η λήψη βιντεο, κρασάρει η εφαρμογή

Edited by spiros2021
Προσθηκη

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά χθες το βράδυ πέρασα την official 4.4.2 στο n8010 και όλα μια χαρά, θέλω να ρωτήσω για κάρτα μνήμης τι προτείνετε.? Σκέφτομαι για 16αρα
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 4.4.2 (την Γερμανική έκδοση από sammobile) μέσω Odin. έχω όμως πρόβλημα με το 3G.

έχω βάλει κάρτα Vodafone και δίνω το PIN, βγάζει Welcome to Vodafone αλλά δεν έχω data connection.

 

Είδα τα APN Settings τα οποία μου φαίνονται σωστά (ίδια με τα αντίστοιχα στο κινητό μου)

 

μήπως χρειάζεται κάτι άλλο για το Note?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κανένας οδηγός πως να φορέσουμε άλλη ROM. Βασικά θέλω να επιστρέψω πίσω στην 4.1.2

Εαν δεν γίνεται αυτό πείτε μου εαν μπορεί να διωρθωθει καταρχήν το πρόβλημα με το stock browser και το flash, γιατι στην 4.2.2 υπάρχει θέμα.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Βρισκεις την ρομ που θελεις απο το samfirmware και το περνας με odin.

Απλό!

 

Οδηγιες για το odin θα βρεις σχεδον παντου στο myphone. Ενα απλο search αρκει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...