Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καρτούλα 32άρα τι βάζουμε; samsung ή sandisk? (class 10)

Το USH-1 που λέει τι είναι ρε παιδιά;

 

εχουν ακουστει καποια θεματακια με τις sandisc.εγω παντως εχω 2 32αρες samsung εδω και 1.5 χρονο περιπου χωρις να εχω αντιμετωπισει

το παραμικρο.

 

 

 

 

απο το tablet ομως, θα μπορω να το φορμαρω σε exfat? ή το κανει μονο του fat32?

 

αμα το κανεις απο το ταμπλετ την κανει σε fat32.για exfat μονο απο pc.δεν ξερω βεβαια αν εχει βγει καποια εφαρμογη που να μπορεις να την κανεις σε exfat και απο το ταμπλετ.αν ξερει καποιος φιλος ας μας το πει.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

μολις επεστρεψα σπιτι με τη ταμπλετα. ανυπομονω να τελειωσει με το φορτισμα για να περιηγηθω κ να κατεβασω εφαρμογες.

περιπου ποση ωρα φορτισμα θελει?

πηρα κ μια μνημη 16gb κ αυριο παω για ανταπτορα Usb, μεμβρανη και ισως θηκη.

οταν ειναι απενεργοποιημενο, πως θα ξερω οτι εχει φορτισει πληρως? δεν εχει καποιο λαμπακι ενδηξης?

Edited by ilias_7610
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Διχνει μια τεραστια μπαταρια. Πατα μια φορα το power (μην το κρατας πατημενο) και θα στην δειξει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.

 

μεχρι στιγμης εντυπωσεις πολυ καλες.

με του που εκανα τα πρωτα βηματα, βρηκε update. δεν το εχω κανει ακομα. ειναι σε 4.1.2 το update ποια βαζει? τι διαφορες ειδατε?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θελω να πάρω το n8010 wifi εαν παρω τον ανταπτορα για usb και βαλω το stick της vodafone θα εχω ίντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θελω να πάρω το n8010 wifi εαν παρω τον ανταπτορα για usb και βαλω το stick της vodafone θα εχω ίντερνετ?

 

Οχι δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο απ όσο ξέρω. Άλλωστε δεν έχει θύρα usb το tablet. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας πει. Μπορείς πάντως μέσω tethering απ'το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια προσπαθω να κατεβασω ταινιες με μτορρεντ και δεν μπορω μου βγαζει αυτο το μηνυμα failed adding http....μηπ ς ξερει κανεις τι να κανω?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Σας Παρακαλώ πολύ βοηθήστε με

Είχα περάσει κάποια στιγμή αρχεία word στο s note και τα άνοιγα μέσα από το s note . Προσπαθώ να κάνω το ίδιο τώρα και δε μπορώ δε θυμάμαι δηλ πως το είπα κάνει σας παρακαλώ πολύ οποίος μπορεί να βοηθήσει

 

Χίλια ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κάποια αρχεία yοutube αλλα δεν τα παιζει κανενας player, τα βλέπει σαν mp4,ξερει κανείς πως τα παίζω; με τον mx player έπαιξε κάποια μονο με ήχο και κάποια μόνο με εικόνα..:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια προσπαθω να κατεβασω ταινιες με μτορρεντ και δεν μπορω μου βγαζει αυτο το μηνυμα failed adding http....μηπ ς ξερει κανεις τι να κανω?

 

Κανεις download το τορεντ ή το περνας κατ' ευθειαν? Αν το περνας κατ ευθειαν τοτε προσθεσε ενα ακομα στεπ. Επελεξε αλλη μια φορα τον browser στην ερωτηση. Αυτο θα σε ξαναρωτησει κατευθειαν και τοτε επελεξε το μtorrent. Θα στο φορτωσει κανονικα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζει 2,5 ιντσων σκληρους δισκους;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ισως να παίρνει με usb adaptor (UTG νομίζω λέγεται. Ψάξε στο e-bay), που να μπαίνει στην υποδοχή φόρτισης του Samsung. Δεν το έχω δοκιμασει και δεν ξέρω. Αλλά αν δεν γίνεται μπορείς πολύ εύκολα να δεις μέσω δικτύου τους κοινόχρηστους φακέλους (και ό,τι κοινόχρηστο φάκελο δημιουργήσεις) του σκληρού δίσκου σε έναν υπολογιστή με Windows με το ES File Explorer. Edited by leas
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζει 2,5 ιντσων σκληρους δισκους;

 

Λογικά χρειάζεται το usb otg και κάποιο usb hub με εξωτερική τροφοδοσία για να δίνει ρεύμα στον σκληρό.Βέβαια δεν μπορώ να είμαι σίγουρος γιατί δεν νομίζω ότι το έχει δοκιμάσει κάποιος για να μας πει.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Μέσω OTG βλέπει κανονικά αρκετούς 2,5άρηδες σκληρούς αρκεί να είναι φορμαρισμένοι σε FAT32. Λέω αρκετούς για πολλοί είναι ιδιότροποι σε θέμα τροφοδοσίας με αποτέλεσμα να μην τους επαρκεί το ρεύμα που δίνει η θύρα του tablet...
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες

 

1)Ιδέα μου ειναι η κάποια στιγμή η 3g εκδοση του note 10.1 είχε 420€ και τώρα πηγε 480+ ? Ρωτάω μηπως περιμένω να ξαναπέσει.

2)Η 4.2.2 που τωρα βγηκε για το μικρο note 8.0 αναμενεται αμεσα και για το 10.1?Παιζει να πάρει Lime Pie ?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει πως για να βγεί το πλαίσιο ώστε να γράψεις κείμενο με το πενάκι πρέπει να είναι στα ελληνικά?? Δηλαδή έστω πως γράφουμε ένα μύνημα με το πλήρες πληκτρολόγιο και ξαφνικά θέλουμε να γράψουμε με την γραφίδα. Δίπλα από το space bar έχει ένα γραναζάκι. Από αυτό το γραναζάκι ριθμίζουμε αν θέλουμε να γραψουμε με πληκτρολόγιο , με φωνή ή με την γραφίδα. Σε περίπτωση που το πληκτρολόγιο είναι εκείνη την στγμή ρυθμισμένο να γράφει αγγλικά ακόμα και αν έχουμε βγάλει την γραφίδα από την θέση της, στο υπομενού στο γραναζάκι δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Υπάρχει μόνο το πληκτρολόγιο και η είσοδος φωνής. Αλλάζοντας το πληκλτρολόγιο στα ελληνικά επανέρχεται και η επιλογή της γραφίδας. Κουφο????????
Link to comment
Share on other sites

παιδια 7 ωρες φορτιση (απο 0) ειναι λογικο?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια 7 ωρες φορτιση (απο 0) ειναι λογικο?

 

Οχι ειναι υπερβολικα πολυ. Εχουν ξαναγραφει αναλογα προβληματα που λυθηκαν ειτε με αλλαγη καλωδιου, ειτε φορτιστη. Νομιζω σε μια περιπτωση ειχαν προβλημα και τα δυο. (Δεν εμεινε και τιποτα, ε? :p)

 

Και μην αφεινεις να γονατιζει η μπαταρια. Κακο της κανεις.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οκ χρηστο ευχαριστω θα το ψαξω..και εσυ g και note?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια 7 ωρες φορτιση (απο 0) ειναι λογικο?

 

Εχεις πρόβλημα .

1. Δεν αφήνουμε να φτάσει στο μηδέν(0) . Κανονικά γύρω στο 15% σε προειδοποιεί να συνδέσεις φορτιστή .

2. Ρίξε μιά ματιά στο ποστ 1653

Link to comment
Share on other sites

Το note 10.1 θα πάρει Lime Pie android 5.0?

 

Όπως το πάει η Google η έκδοση 5.0 αργεί να έρθει, άρα κάνεις δεν ξέρει πια συσκευή θα παρει 4.3 ή 5.0... σίγουρα δεν θα δούμε ποτέ την 4.2.2(εκτός και άμα κάνει καμιά πατάτα η Samsung)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τους φορτιστές και τα καλώδια τους, να χαλάνε πανω στο 6μηνο 8μηνο κατάντησε μ@λ@&ι@ - ευτυχώς βέβαια που δεν είναι καμία μπαταρία :blink: .Το κακό είναι ότι δεν βρίσκεις εύκολα μαμά φορτιστή :wacko: .οταν πάντως παρουσιάστηκε και σε μένα αυτό το θέμα το έλυσα έτσι : http://www.amazon.de/gp/product/B005CVDJ78/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1 τώρα πια φορτίζει σε μόνο 4 ώρες και 25 λεπτά :cool:.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει καμία θήκη για καλή προστασία από πτώσεις ΑΛΛΑ να μπορείς να βγάλεις φωτογραφία με αυτή πάνω; Γιατί η μαμίσια έχει κάνει τέτοια βλακεία; Όταν την φοράς και είναι ανοικτή δεν έχει τρύπα για την κάμερα. Δεν είναι χαζομάρα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...