Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα την ειδοποίηση γιά ,,αναβάθμιση λογισμικού,, αλλά δεν γίνεται λήψη με 3g , μου ζητάει

Wi-Fi , και σωστά βέβαια , φαντάζομαι γιά να υπάρχει σταθερή ροή δεδομένων .

 

Τελικά δεν έχει πάρει κανένας άλλος φίλος να μάθουμε περί τίνος πρόκειται μέχρι να βρω

κάποιο Wi-Fi ?

 

Σε ελληνική έκδοση δεν έχει βγει κάποια έκδοση πρόσφατα.... πριν από 2 μήνες μου είχαν έρθει 3 τέτοιες μικρές!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως ενημέρωσα χθες την κατέβασα και ήταν γύρω στα 75ΜΒ. Δεν το έχω ψάξει όμως για το ποιες αλλαγές έκανε.
Link to comment
Share on other sites

Όπως ενημέρωσα χθες την κατέβασα και ήταν γύρω στα 75ΜΒ. Δεν το έχω ψάξει όμως για το ποιες αλλαγές έκανε.

 

Δεν μπορείς να μας πεις ποιά έκδοση android είναι ..........τις αλλαγές τις βρίσκουμε αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μας πεις ποιά έκδοση android είναι ..........τις αλλαγές τις βρίσκουμε αργότερα

 

Παιδιά θα το πω γενικότερα, δεν αλλάζει η έκδοση του τάμπλετ με αυτές τις μικρές προσθηκες αλλά είναι παρεμβάσεις της Samsung που έχουν σκοπό την διόρθωση προβλημάτων, καθυστερησεων και μικρό διορθώσεις στην αυτονομία του τάμπλετ. Οι αλλαγές δεν γίνονται αντιληπτες πάντως! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μας πεις ποιά έκδοση android είναι ..........τις αλλαγές τις βρίσκουμε αργότερα

 

Η έκδοση είναι η mf1. Κάποια ιδιαίτερη αλλαγή δεν είδα...

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξύ του Note 10.1 και του ipad 4 (wifi) αλλα είμαι διχασμένος λίγο , και θελω να βγαλω ακρη μπας και αποφυγω το εξτρα κοστος του ipad 4.

 

Για ποιον λόγο δεν υπάρχει γενικα στα reviews θετικο κλίμα για το note 10.1?Επειδη ισως πρωτοηρθε με το 4.0.4?

Αν εξαιρεσουμε την οθονη/ανάλυση του ipad 4, την gpu (ζηλευω τα exclusives τυπου xcom) , και την ποιοτητα κατασκευης (καλο το 10.1 αλλα μακράν ανωτερο το ipad) , το Note 10.1 δειχνει να ειναι πιο κοντά στις ανάγκες μου οι οποίες πιο πολύ αφορούν αναπαραγωγή βιντεο HD οταν ειμαι στο χωριο στις διακοπές μου (μετραει πολυ οτι παιζει 1080p mkv με subs , οτι εχει sd/otg και stereo speakers).

Υπάρχει κάτι αλλο που πρέπει να ξέρω ? (κυρίως αρνητικό).

Τα ειδα και τα δυο απο κοντα και απλα το ipad 4 ειναι πιο σβέλτο σε αποκριση/lag , αλλα ειναι κατι που αντέχω στο 10.1.

Τέλος , κανοντας multitasking στο note 10.1 , μπορείς να ακους τα mp3 σου ενω πχ σερφαρεις στο δικτυο?

Ενα αλλο κομματι που με καίει ειναι της αυτονομίας , θα ηθελα πανω κάτω να ειναι κοντα σε αυτην του ipad.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξύ του Note 10.1 και του ipad 4 (wifi) αλλα είμαι διχασμένος λίγο , και θελω να βγαλω ακρη μπας και αποφυγω το εξτρα κοστος του ipad 4.

 

Για ποιον λόγο δεν υπάρχει γενικα στα reviews θετικο κλίμα για το note 10.1?Επειδη ισως πρωτοηρθε με το 4.0.4?

Αν εξαιρεσουμε την οθονη/ανάλυση του ipad 4, την gpu (ζηλευω τα exclusives τυπου xcom) , και την ποιοτητα κατασκευης (καλο το 10.1 αλλα μακράν ανωτερο το ipad) , το Note 10.1 δειχνει να ειναι πιο κοντά στις ανάγκες μου οι οποίες πιο πολύ αφορούν αναπαραγωγή βιντεο HD οταν ειμαι στο χωριο στις διακοπές μου (μετραει πολυ οτι παιζει 1080p mkv με subs , οτι εχει sd/otg και stereo speakers).

Υπάρχει κάτι αλλο που πρέπει να ξέρω ? (κυρίως αρνητικό).

Τα ειδα και τα δυο απο κοντα και απλα το ipad 4 ειναι πιο σβέλτο σε αποκριση/lag , αλλα ειναι κατι που αντέχω στο 10.1.

Τέλος , κανοντας multitasking στο note 10.1 , μπορείς να ακους τα mp3 σου ενω πχ σερφαρεις στο δικτυο?

Ενα αλλο κομματι που με καίει ειναι της αυτονομίας , θα ηθελα πανω κάτω να ειναι κοντα σε αυτην του ipad.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Ανοιξε ένα θέμα http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145&order=desc.Σίγουρα θα σε βοηθήσουν κάποιοι.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα κατασκευης και η καλυτερη οθονη ειναι δεδομενα για το ipad 4 .

Για ολα τα υπολοιπα που δεν κανει το ipad και τα κανει περιφημα το note δες το videaki

το note 10.1 ειναι αυτη τη στιγμη συνολικα το ποιο ολοκληρωμενο android tablet εργαλειο ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα κατασκευης και η καλυτερη οθονη ειναι δεδομενα για το ipad 4 .

Για ολα τα υπολοιπα που δεν κανει το ipad και τα κανει περιφημα το note δες το videaki

το note 10.1 ειναι αυτη τη στιγμη συνολικα το ποιο ολοκληρωμενο android tablet εργαλειο ...

Mαζί και το Νote 8.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Οταν παιζω βιντεο από youtube.com κολλαει συνεχώς. Επισης το bittorent δεν κατεβαζει με την ταχυτητα που κατεβαζει στο pc. Γενικα στο ιδιο δικτυο και στον ιδιο router το samsung στο video streaming και στο κατεβασμα torrent ειναι πολυ πιο αργο απο ενα desktop pc. Το ρυθμιζουμε αυτό ή ειναι έτσι απο κατασκευή;
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια σε gaming και σερφαρισμα ειναι εφάμιλλα του ipad?

Υστερεί το note σε μπαταρία και γραφικά. Αν σε ενδιαφέρει το gaming ipad αν θες να κανεις κατι παραπάνω note.

 

Από ότι κατάλαβα η αναβάθμιση των 75mb προσθέτει multitasking σε πολλές εφαρμογές, μπήκα μια στο Facebook από την εφαρμογή του και είχε σμίκρυνση. Τωρα ειδικά με τον dolphin multitasking το έχω λατρέψει.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξύ του Note 10.1 και του ipad 4 (wifi) αλλα είμαι διχασμένος λίγο , και θελω να βγαλω ακρη μπας και αποφυγω το εξτρα κοστος του ipad 4.

 

Για ποιον λόγο δεν υπάρχει γενικα στα reviews θετικο κλίμα για το note 10.1?.

 

Αρχίζοντας απο την τελευταία απορία σου , ίσως θα έπρεπε να λάβεις υπ όψιν σου ποιοί

τα γράφουν . Ολοι αυτοί απλά είναι στο payroll της apple και το μόνο έρισμα που κοπανάνε

είναι η ποιότητα κατασκευής και η οθόνη . Προσωπικά δεν με απασχολούν και θα

μπορούσα να τα σχολιάσω αλλά δεν είναι της παρούσης . Θα μπορούσα όμως να αντιτάξω

τις δεκάδες ελλείψεις που έχει σε σύγκριση με το Ν8000/8010 .

Σε γενικές γραμμές δεν ξέρω κανέναν που να μετάνιωσε που πήρε το Ν8000 ή Ν8010 σε

αντίθεση με κάποιους που πήραν το ipad ,όπως το φιλαράκι μου ο Γιάννης που κάθε φορά

που βρισκόμαστε θέλει να το πετάξει στα σκουπίδια , όταν τον προκαλώ ,, μπορείς να

κάνεις αυτό ή εκείνο ,,

Αυτονομία μιά χαρά ίδια ή ελάχιστα καλύτερη , gaming τέλειο . Είμαι σε διακοπές και

ακόμα αναρωτιέμαι πως και δεν μου λείπει το laptop μου που συνήθως το είχα υπό μάλης

όπου κι άν πήγαινα . Το απόλυτο εργαλείο που είπε κάποιος φίλος .

 

Προσωπικές απόψεις βέβαια .

 

Sent with my N8000 via g3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεις να ακους τα mp3 σου ενω πχ σερφαρεις?

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

Όλα μπορεις να τα κάνεις την ίδια στιγμή απλά πρέπει να κάτσεις να διαβάσεις το εγχειριδιο χρήσης!!!!

Ιδικά στο android το να ακούς μουσική και να κάνεις ότι άλλο θέλεις παράλληλα ειναι το ίδιο εύκολο όπως ακούς μουσική στο pc σου!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σήμερα οτι βγήκε ενα update περιπου στα 80mb.... Λογο του οτι εχω κανει το root δεν περναει..εχει κανεις link?

Επισης γνωριζουμε τις βελτιωσεις; (Αν δεν φτιαξει το standby θα σκασω!)

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Εχω ανταπτορακι για το 10.1 αν το βαλω να φορτιση με αλλο φορτιστη π.χ σονυ θα φορτιση κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Εχω ανταπτορακι για το 10.1 αν το βαλω να φορτιση με αλλο φορτιστη π.χ σονυ θα φορτιση κανονικα?

 

Λογικά θα φορτίσει, αλλά θα πρέπει να βγάζει ο φορτιστης αρκετο ρεύμα (2 αμπερ) για να τελειωσει γρηγορα η φορτιση...

 

Για όποιον ενδιεφερεται και κυριως για οσους εχουν το 8010, που δεν συνδεεται στο ιντερνετ μεσω κινητης: Αγορασα αυτό που μετατρέπει το ιντερνετ που θα του δωσεις, είτε μεσω LAN είτε με usb stick modem κινητης, σε wifi. Μπορει να παρει ρευμα από το ταμπλετ, και συνεπως, με πολυ μικρο κοστος αποκτα το ταμπλετ εισοδο λαν και 3G...

Λειτουργει αψογα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια καλημερα μια ερώτηση παρακαλω. Έχω το iPad το 4 θέλω να πάρω το 8010 αξίζει αυτή η αλλαγή ; Θα μου λείψει το iPad ? το θέλω μονο για ταινίες και Ίντερνετ δεν παίζω παιχνίδια Στην κάρτα μνήμης θα μπορω να περνάω ταινίες και να της βλέπω ; Και κάτι τελευταιω απο μπαταρία πως παει ; Ευχαριστω και πιστεύω να μην σας κουρασα
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια καλημερα μια ερώτηση παρακαλω. Έχω το iPad το 4 θέλω να πάρω το 8010 αξίζει αυτή η αλλαγή ; Θα μου λείψει το iPad ? το θέλω μονο για ταινίες και Ίντερνετ δεν παίζω παιχνίδια Στην κάρτα μνήμης θα μπορω να περνάω ταινίες και να της βλέπω ; Και κάτι τελευταιω απο μπαταρία πως παει ; Ευχαριστω και πιστεύω να μην σας κουρασα

 

Δεν εχω το ipad4 και ετσι δεν πορω να τα συγκρινω. Ομως μπορω να σου πω οτι για ταινιες και ιντερνετ θα εισαι απολυτα καλυμμένος. Η μπαταρια με συνεχή χρήση βγαζει μια μερα τουλάχιστον. Εγω το φορτιζω καθε 2 με 3 μερες περίπου.

 

 

 

Την καθυστερηση στην επιστροφη από standby μου την κάνει και μενα: θέλει 2-3 δευτερόλεπτα για να ξυπνήσει. Κατά τα άλλα δεν κολλάει πουθενά...

 

Επισης, βρηκα μια βελτίωση με τη νεα αναβάθμιση: Η αναγνώριση γραφής στα ελληνικά βελτιώθηκε αισθητά και πλεον είναι χρήσιμη...

Link to comment
Share on other sites

Ζελατινα εχει βαλει κανεις? Αξιζει? ή χαλαει η αισθηση με το s pen? Καμια προταση?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ζελατινα εχει βαλει κανεις? Αξιζει? ή χαλαει η αισθηση με το s pen? Καμια προταση?

 

Δεν είναι αναγκαία η ζελατίνα! Και αυτό το επιβεβαιώνει ότι κάνεις μέχρι τώρα δεν έχει εκφράσει κάποιο παράπονο και λίγη την έχουν τοποθέτηση!

Πάντως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ασυμβατότητα αλλά αυτό εξαρτάται και από την ποιότητα της ζελατίνας!

Μην ρωτήσεις πια ζελατίνα δεν ασχολούμαι :p

Αν καποιος έχει δοκιμάσει κάποια συγκεκριμένη και του άρεσε ας μας δώσει τα φώτα του!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομε να το αγορασω και εγω απο βδομαδα στα 370 το ασπρο μοντελο.Πιστευετε τα αξιζει η τα κινεζικα full hd tablets των 200 ευρο ειναι καλυτερη επιλογη λογω της οθονης τους εναντι το note που ειναι 720p?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...