Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Galaxy Note 10.1 N8000

Η αρχική μου άποψη γιά την αποκλειστική διάταξη των pin από τη Samsung επιβεβαιώνεται .

 

Αποκλειστική διάταξη ποιων pin εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Των pin του USB του original καλωδίου (αρσενικό) και του φορτιστή (θηλυκό) .

Το USB καλώδιο (αρσενικό original) φαίνεται πως δεν ταιριάζει με το θηλυκό του συγκεκριμένου φορτιστή που αγόρασα και δεν

έχω ενδειξη φόρτισης . Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος φορτιστής του εμπορίου μπορεί να κάνει τη δουλειά , αλλά δεν έχω διάθεση

να δίνω 15αρια ευρώ γιά δοκιμές .

Πληροφοριακά , και η Smartec που τηλεφώνησα και η Samsung , μου είπαν πως μπορεί να φταίει

1. Ο φορτιστής ή

2. Η μπαταρία ή

3. Το λογισμικό

 

Ακριβώς ότι θα έλεγε και η Πυθία . Οποιος κατάλαβε να μου πει κι' εμένα .

Link to comment
Share on other sites

Των pin του USB του original καλωδίου (αρσενικό) και του φορτιστή (θηλυκό) .

Πληροφοριακά , και η Smartec που τηλεφώνησα και η Samsung , μου είπαν πως μπορεί να φταίει

1. Ο φορτιστής ή

2. Η μπαταρία ή

3. Το λογισμικό

 

Ακριβώς ότι θα έλεγε και η Πυθία . Οποιος κατάλαβε να μου πει κι' εμένα .

 

Καλά τα παλικάρια εκεί σολάρουν. Άστα...

Link to comment
Share on other sites

Το 8010 έχω και είναι μόνο το wifi συνέχεια ανοιχτό..

 

Τι να πω. Ας ακούσουμε τις απόψεις και των άλλων παιδιών...

Link to comment
Share on other sites

Με λειτουργία οθόνης στο τυπικό και φωτεινότητα στο 20% εμένα πάντως με md2 δε ξεπερνά τις 8 ώρες η οθόνη με χρήση χωρίς παιχνίδια! Μόνο ιντερνετ και λίγο μουσική.. Πως μπορώ να δω οτι μπαίνουν σε sleep οι δυο πυρήνες?

:) με αυτή την εφαρμογούλα μπορείς να δεις πολλά πράγματα που αφορούν τη συσκευή σου : https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.systempanel.r1&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5leHRhcHAuc3lzdGVtcGFuZWwucjEiXQ.. όπως και το αν λειτουργούν οι πυρήνες και σε τι ποσοστό. :cool:

Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

Στις αξιολογήσεις πάντως γράφουν ότι τρώει αρκετή μπαταρία η συγκεκριμένη εφαρμογή....

:p *τρώει αρκετή μπαταρία όταν έχεις ενεργό το monitoring...:cool: όχι οταν είναι στο live.

Edited by xalbag
Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 10.1 N8000

Γιά όσους νομίζουν ότι μπορούν να χρησιμοποιήσουν οποιονδήποτε φορτιστή 5V 2A χρησιμοποιώντας το USB καλώδιο της Samsung

καλύτερα να το ξεχάσουν . ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ . Δεν φορτίζει . Αγόρασα από Public ένα φορτιστή της Energy System , με έξοδο 5V 2A , έτσι

γιά την ιστορία . Η αρχική μου άποψη γιά την αποκλειστική διάταξη των pin από τη Samsung επιβεβαιώνεται .

 

 

Μηπως εχει πρόβλημα το καλωδιο? Για δες .... Και ειναι ο 1Α της crypto.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι μιλάς για αυτό:

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablets-accessories/Samsung-Allshare-Cast-%CE%95%CE%91D-%CE%A410%CE%95D%CE%95GS%CE%A4D.htm

 

αλλά εννοείς είσοδο HDMI και όχι έξοδο.

 

Μια χαρά λύση είναι, απλά δεν έχω καταλάβει αν ο vagnest ψάχνει για τον projector ή τον τρόπο σύνδεσης του tablet με αυτόν...

@JIMBOAthens ρώτησα και αν υπάρχει προτζέκτορας και με ποιό τρόπο θα μπορούσε φυσικά να συνδεθεί. Αυτός απο monoprice είναι αυτό που είχα στο μυαλό μου αν γίνετε... Τι καλώδιο θα χρειαστεί?? Αυτός ο προτζέκτορας έχει είσοδο HDMI??

Link to comment
Share on other sites

Τι καλώδιο θα χρειαστεί?? Αυτός ο προτζέκτορας έχει είσοδο HDMI??

 

Παραθέτω επακριβώς το κομμάτι από την περιγραφή του projector που αναφέρεται στην σύνδεσή του:

 

"For MHL™ capable Android smartphones, the projector supports an MHL video input. Simply plug the attached micro USB cable into the USB connector on the phone to start viewing video content right away. For other devices the projector supports direct HDMI® input using a micro HDMI connector."

 

Άρα για συσκευές που υποστηρίζουν MHL, όπως τα S3, Note 2, Note 10.1 συνδέεις απευθείας το tablet με τον projector χρησιμοποιώντας το παρεχόμενο micro USB καλώδιο.

 

Ταυτόχρονα διαθέτει είσοδο micro HDMI για οποιαδήποτε άλλη συσκευή. Στην περίπτωση αυτή χρειάζεσαι μόνο ένα adaptor micro HDMI σε HDMI...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει πρόβλημα το καλωδιο? Για δες .... Και ειναι ο 1Α της crypto.

 

Πως μπορώ να το διαπιστώσω αν φταίει το καλώδιο ? Μεταφορά δεδομένων από και προς PC κάνει κανονικά , στο Kies συνδέεται

και αναγνωρίζεται . Κι' αν χρειάζεται καλώδιο , που μπορώ να το βρώ ? Το 1Α της Crypto φορτίζει σε 4-5 ώρες ?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να το διαπιστώσω αν φταίει το καλώδιο ? Μεταφορά δεδομένων από και προς PC κάνει Και αν χρειάζεται καλώδιο, που μπορώ να το βρώ?

 

eBay. Ένα απλό παράδειγμα:

 

http://www.ebay.com/itm/USB-TO-30PIN-DATA-CHARGING-CABLE-For-SAMSUNG-GALAXY-TAB-P1000-P7100-P5100-/160993219211?pt=US_Tablet_eReader_Chargers_Sync_Cables&hash=item257bf1928b

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ s ΡΕΝ

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς? Χρειάζεσαι καινούριο s-pen?

Μεσα στη συσκευασια υπηρχε ενα σακουλακι το οποιο εχει μεσα 2 ανταλακτικα μυτακια και ενα μικρο μεταλικο εργαλειο...για την αλλαγη της μυτης στο s pen και η απορια μου ειναι παραπανω δηλ ΠΟΤΕ και ΠΩΣ γινετε η αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω την επιλογή που ενεργοποιεί τον τον ήχο όταν απομακρύνω (ξεχάσω) την γραφίδα από το ταμπλέτ.

Γνωρίζει κανείς η δεν υποστηρίζετε από το ν8000;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--->Σύστημα--->S Pen--->Προστασία S Pen και το τικάρεις...

Δε μπορω να βρω αυτη την επιλογη μπορεις να με βοηθησεις σε παρακαλω πολυ

Μηπως εχει να κανει με το τικαρισμα της εξικονομησης της μπαταριας;

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

 

Μιά και πρόκειται γιά δοκιμή και προσπάθεια εντοπισμού του προβλήματος έπρεπε να διευκρινίσω που μπορώ να το βρώ πιό προσιτά και άμεσα , ας πουμε στην Αθήνα .

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να βρω αυτη την επιλογη μπορεις να με βοηθησεις σε παρακαλω πολυ

Μηπως εχει να κανει με το τικαρισμα της εξικονομησης της μπαταριας;

 

Δεν νομίζω να έχει σχεση με την εξοικονόμηση της μπαταρίας.

 

Δεν σου εμφανίζει καθόλου το menu S Pen?

Link to comment
Share on other sites

Μου το εμφανιζει κανονικα αλλα οχι την επολογη που μου λες

Εσυ την εχεις;

Μπορεις να βοηθησεις;

Χιλια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μου το εμφανιζει κανονικα αλλα οχι την επολογη που μου λες

Εσυ την εχεις;

Μπορεις να βοηθησεις;

Χιλια ευχαριστω!

 

Νομίζω πως το tablet πρέπει να είναι rooted .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...