Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως θελει και αλλαγη csc σε dpd

Την εχω εδω και μια εβδομαδα και αρχιζει να κουραζει γιατι κολαει λιγο στα πατηματα θα ψαξω αυτο που ειπες γιατι δεν ξερω τι ακριβως ειναι και μαλλον θα βαλλω την official. Παντως αυτο που εκανα ειναι να τη κατεβασω απο to sammobile και να βαλω το μοναδικο αρχειο που ειχε στο pda...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια εφαρμογη στο playstore η οποια κεγετε csc και γραφει οτι ειναι για το s3 αλλα κανει και για το note. Απο εκει θα μπορεις να αλλαξεις το csc απο eur σε dpd το οποιο ειναι το γερμανικο. Προσοχη θα κανει format δηλαδη θα σου διαγραψει εφαρμογες και θα θελει παλι στησιμο
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν οι 5 μυτες που υπαρχουν στην συσκευασια εχουν καμια διαφορα μεταξυ τους η ολες δουλεουν το ιδιο;εχω βαλει μια ασπρη μυτη και δεν ειδα καμια διαφορα οσο αφορα την λειτουργια του spen.δεν ξερω αν αντιμετωπιζει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα αλλα πολλες φορες χρειαζεται να πατησω 5-6 φορες στο σημειο που θελω για να πιασει ενω με το δαχτυλο πιανει κατευθειαν.....
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ξέρει κανείς στην επιλογή multiscreen αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουν οι 5 στάνταρ εφαρμογές που έχει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ξέρει κανείς στην επιλογή multiscreen αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουν οι 5 στάνταρ εφαρμογές που έχει;

 

δυστυχως δεν υπαρχει

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν οι 5 μυτες που υπαρχουν στην συσκευασια εχουν καμια διαφορα μεταξυ τους η ολες δουλεουν το ιδιο;εχω βαλει μια ασπρη μυτη και δεν ειδα καμια διαφορα οσο αφορα την λειτουργια του spen.δεν ξερω αν αντιμετωπιζει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα αλλα πολλες φορες χρειαζεται να πατησω 5-6 φορες στο σημειο που θελω για να πιασει ενω με το δαχτυλο πιανει κατευθειαν.....

Όλες το ίδιο είναι απλόςμμπορείνα μη την εέχεις τοποθετήσει σωστά, πίεσε τη προς τα μέσα να κουμπώσει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Όλες το ίδιο είναι απλόςμμπορείνα μη την εέχεις τοποθετήσει σωστά, πίεσε τη προς τα μέσα να κουμπώσει σωστά.

 

ξερει κανεις αν οι 5 μυτες που υπαρχουν στην συσκευασια εχουν καμια διαφορα μεταξυ τους η ολες δουλεουν το ιδιο;εχω βαλει μια ασπρη μυτη και δεν ειδα καμια διαφορα οσο αφορα την λειτουργια του spen.δεν ξερω αν αντιμετωπιζει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα αλλα πολλες φορες χρειαζεται να πατησω 5-6 φορες στο σημειο που θελω για να πιασει ενω με το δαχτυλο πιανει κατευθειαν.....

 

 

ττην εβαλα σωστα Ντινο.....δεν φταιει αυτο.....

Edited by Superuser
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

ττην εβαλα σωστα Ντινο.....δεν φταιει αυτο.....

 

Θέμη δοκίμασε σε ένα λινκ να ακουμπήσεις τη μύτη χωρίς να πατήσεις να δεις άμα αλλάζει χρώμα όπως στα windows πας το ποντίκι πάνω σε ένα λινκ και φαίνεται μια γραμμή από κάτω η αν αλλάζει χρώμα. Επίσης όταν πατάς σε ένα λινκ η οπουδήποτε πατάς κάθετα ή πλάγια?

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει βιντεακια στο youtube σχετικα με τριγμους και κακης ποιοτητας πλαστικα στο note.... ισχυει κατι τετοιο ?

 

(Ειμαι στο γνωστο διλλημα note vs ipad και ψαχνω λεπτομερειες + - καθε συσκευης)

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τροπος είναι να κανείς ενα tweak και να αλλαξεις τις μνημες μεταξυ τους.

Εννοεις τα mount που εχουν γινει....

 

 

Όσοι έχετε το tv tuner μπορείτε όσο το έχετε συνδεδεμένο να φορτίζετε παράλληλα το Note;

Οχι... το Tv tuner συνδεεται στο port απο κατω και δεν δινει καποια αλλη εξοδο για παραλληλη φορτοση..

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τα mount που εχουν γινει....

..

 

Αλλάζεις τις μνήμες δηλαδή βλέπει τη κάρτα μνήμης σαν εσωτερική και την εσωτερική σαν εξωτερική.

Link to comment
Share on other sites

Θέμη δοκίμασε σε ένα λινκ να ακουμπήσεις τη μύτη χωρίς να πατήσεις να δεις άμα αλλάζει χρώμα όπως στα windows πας το ποντίκι πάνω σε ένα λινκ και φαίνεται μια γραμμή από κάτω η αν αλλάζει χρώμα. Επίσης όταν πατάς σε ένα λινκ η οπουδήποτε πατάς κάθετα ή πλάγια?

 

το δοκιμασα.δουλευει κανονικα.

 

Όσοι έχετε το tv tuner μπορείτε όσο το έχετε συνδεδεμένο να φορτίζετε παράλληλα το Note;

 

ρε παιδια το tv tuner που μπορουμε να το βρουμε;

Edited by Superuser
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Αν όπως λέει ο φίλος δεν μπορείς να φορτίσεις παράλληλα το Note τότε μάλλον δεν αξίζει το tuner καθώς εξαρτάσαι από την μπαταρία και μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που ειναι λιγο ασχετη με το θεμα.Προσπαθω να μπω απο το tablet (note 10.1) στο ebay το Ελληνικο και μολις κανω συνδεση δεν γινεται τπτ.Μηπως ξερετε τ μπορει να φταιει?Ευχαριστω..
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που ειναι λιγο ασχετη με το θεμα.Προσπαθω να μπω απο το tablet (note 10.1) στο ebay το Ελληνικο και μολις κανω συνδεση δεν γινεται τπτ.Μηπως ξερετε τ μπορει να φταιει?Ευχαριστω..
εγώ συνδέθηκα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

εγώ συνδέθηκα κανονικά.

 

Μαλιστα φιλε.Τωρα προσπαθησα παλι και μου βγαζει αυτο το μηνυμα:Προβλημα συνδεσης.Η σελιδα περιεχει πολλες ανακατευθυνσεις διακομιστη. Και εγω λεω δυο πουλακια καθονταν!!

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζεις τις μνήμες δηλαδή βλέπει τη κάρτα μνήμης σαν εσωτερική και την εσωτερική σαν εξωτερική.

 

Εχουμε καποιον οδηγο ωστε να μη κανω καμια πατατα μονος μου? Επισης τι επιπτωσεις μπορει να εχει αυτο?

Να σημειωσω εχω Stock version rooted

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που ειναι λιγο ασχετη με το θεμα.Προσπαθω να μπω απο το tablet (note 10.1) στο ebay το Ελληνικο και μολις κανω συνδεση δεν γινεται τπτ.Μηπως ξερετε τ μπορει να φταιει?Ευχαριστω..

 

με ποιον browser δοκιμαζεις;

δοκιμασε κανεναν αλλον;

με την εφαρμογη ebay απο το μσρκετ δοκιμασες να συνδεθεις;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

με ποιον browser δοκιμαζεις;

δοκιμασε κανεναν αλλον;

με την εφαρμογη ebay απο το μσρκετ δοκιμασες να συνδεθεις;

φιλε μου το εκανα μπαινει αλλα δεν εχει Ελληνικα.Το σφαλμα που βγαζει λεει, οτι δεν φταιει η συσκευη μου..Δοκιμασα και το Chrome αλλα παλι προβλημα εχει..Εχω φαει σκάλωμα! παντος ευχαριστω

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποιον οδηγο ωστε να μη κανω καμια πατατα μονος μου? Επισης τι επιπτωσεις μπορει να εχει αυτο?

Να σημειωσω εχω Stock version rooted

ορίστε η σελίδα. Από εδώ θα κατεβάσεις μόνο το αρχείο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1857391

και μετά θα ακολουθήσεις τον οδηγ όαπό τη σελίδα 3 το ποστ 25.

Link to comment
Share on other sites

ορίστε η σελίδα. Από εδώ θα κατεβάσεις μόνο το αρχείο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1857391

και μετά θα ακολουθήσεις τον οδηγ όαπό τη σελίδα 3 το ποστ 25.

Αν κάνεις αυτό, θεωρητικά δε θα έχεις κάποια προβλήματα; Π.χ. η κάρτα μνήμης, όπου θα είναι πλέον εγκατεστημένο το σύστημα της συσκευής δεν είναι πιο αργή (και εξαρτάται και από τον ενσωματωμένο card reader) από την εσωτερική flash memory; Επίσης, αν χαλάσει η κάρτα (ή την βγάλεις), τι γινεται; Ακόμη (τουλάχιστον στην 4.0.4), δεν αναγνωρίζει 64άρα φορμαρισμένη σε κάτι άλλο εκτός από FAT 32, με ότι περιορισμούς αυτό συνεπάγεται. Δεν είναι προτιμότερο να το κάνεις root και να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή GL to SD; Εγώ αυτό έκανα στο Galaxy S3 (16GB) και δουλεύει καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αυτό, θεωρητικά δε θα έχεις κάποια προβλήματα; Π.χ. η κάρτα μνήμης, όπου θα είναι πλέον εγκατεστημένο το σύστημα της συσκευής δεν είναι πιο αργή (και εξαρτάται και από τον ενσωματωμένο card reader) από την εσωτερική flash memory; Επίσης, αν χαλάσει η κάρτα (ή την βγάλεις), τι γινεται; Ακόμη (τουλάχιστον στην 4.0.4), δεν αναγνωρίζει 64άρα φορμαρισμένη σε κάτι άλλο εκτός από FAT 32, με ότι περιορισμούς αυτό συνεπάγεται. Δεν είναι προτιμότερο να το κάνεις root και να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή GL to SD; Εγώ αυτό έκανα στο Galaxy S3 (16GB) και δουλεύει καλά.

Με αυτο το tweak δεν πηγαινει το λειτουργικο στην , καρτα μνημης.επισης εχω περασςι πολλα βαρια παιχνιδια και δεν ειχα κανενα προβλημα σε κολληματα.αμα χαλασει η καρτα η την βγαλεις και μετα ανοιξεις τη συσκευη απλος θα χαθει το tweak τα αρχεια θα χαθουν αμα χαλασει η καρτα.και σε αυτη ρη περιπτοση θελει ροοτ αλλα ειναι πολυ καλυτερη λυση την εκανα και στο σ3 το gl to sd το ειχα δοκιμασει και ειναι μπελαλιδικο.επισης το tweak δουλευει και στην ICS λιγες σςλιδες πισω και θα δεις οτι το ςιχα και σε ics.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...