Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια η τηλεοραση μου εχει dlna το θεμα ειναι οτι δεν θελω να μπλεξω με καλωδιο θελω οτι βλεπω στο note να βλεπω και στην tv ασυρματα,αν το εχει κανει κανεις να μου απαντησει ευχαριστω

 

All share cast....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να διευκρινήσουμε ότι με dlna και Allshare cast δεν μιλάμε για mirror της οθόνης του tablet στην TV, αλλά για streaming αρχείων....
Link to comment
Share on other sites

Για mirror όχι δεν υπάρχει...

 

Για ασύρματο mirror σε οθόνη έχει το all share cast με 79 ευρώ....

 

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

MHL Adapter σε HDMI καλώδιο. Ασύρματα δεν γίνεται...

 

το allshare cast εννοουσα στο προηγουμενο νημα για mirror ασυρματα.και γινεται γιατι το χρησιμοποιω..:D:D:D

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Μετά από 6 μήνες χρήσης, έχω καταλήξει πως το tablet μας, είναι μια συσκευή με φτηνιάρικη κατασκευή και πολλά καλά features.

Τα οποία όμως θα μπορούσαν να ήταν καλύτερα! Π.χ. το στυλό θα μπορούσε να είχε πολύ καλύτερη απόκριση!

Δεν έχω παράπονο! Το χρησιμοποίησα στο έπακρον! Κρατούσα σημειώσεις στην σχολή και όλα ήταν τέλεια!! Το συνήθισα και με βόλεψε πολύ!

Σίγουρα ήταν πιο χρηστικό από τα iPad και τα tablets χωρίς στυλό! Όντας φοιτητής κιόλας, ήταν sos-άκι για μένα και το λάτρεψα!

Έκανα ένα βιντεάκι με την πρόσφατη εμπειρία μου!! Αφιερώστε 10 λεπτά να το δείτε και να μου πείτε την άποψη σας!!

Ευχαριστώ! :)

The awkward moment you realize you are a :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Μετά από 6 μήνες χρήσης, έχω καταλήξει πως το tablet μας, είναι μια συσκευή με φτηνιάρικη κατασκευή και πολλά καλά features.

Τα οποία όμως θα μπορούσαν να ήταν καλύτερα! Π.χ. το στυλό θα μπορούσε να είχε πολύ καλύτερη απόκριση!

Δεν έχω παράπονο! Το χρησιμοποίησα στο έπακρον! Κρατούσα σημειώσεις στην σχολή και όλα ήταν τέλεια!! Το συνήθισα και με βόλεψε πολύ!

Σίγουρα ήταν πιο χρηστικό από τα iPad και τα tablets χωρίς στυλό! Όντας φοιτητής κιόλας, ήταν sos-άκι για μένα και το λάτρεψα!

Έκανα ένα βιντεάκι με την πρόσφατη εμπειρία μου!! Αφιερώστε 10 λεπτά να το δείτε και να μου πείτε την άποψη σας!!

Ευχαριστώ! :)

 

φιλε προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι παρολο που ειδα αυτο το βιντεο δεν το αλλαζω ουτε με ipad ουτε με κανενα αλλο απο αυτα που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη.σε βρισκω λιγο υπερβολικο αλλα συγχρονως και ατυχο διοτι εχω αλλαξει 13 συσκευες samsung και ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.τωρα βεβαια μπορεις να με αποκαλεσεις τυχερο αλλα η αληθεια ειναι αυτη.χωρις παρεξηγηση φιλε δεν εχω κατι μαζι σου.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Μετά από 6 μήνες χρήσης, έχω καταλήξει πως το tablet μας, είναι μια συσκευή με φτηνιάρικη κατασκευή και πολλά καλά features.

Τα οποία όμως θα μπορούσαν να ήταν καλύτερα! Π.χ. το στυλό θα μπορούσε να είχε πολύ καλύτερη απόκριση!

Δεν έχω παράπονο! Το χρησιμοποίησα στο έπακρον! Κρατούσα σημειώσεις στην σχολή και όλα ήταν τέλεια!! Το συνήθισα και με βόλεψε πολύ!

Σίγουρα ήταν πιο χρηστικό από τα iPad και τα tablets χωρίς στυλό! Όντας φοιτητής κιόλας, ήταν sos-άκι για μένα και το λάτρεψα!

Έκανα ένα βιντεάκι με την πρόσφατη εμπειρία μου!! Αφιερώστε 10 λεπτά να το δείτε και να μου πείτε την άποψη σας!!

Ευχαριστώ! :)

 

Ενδιαφέρον το βιντεάκι , αλλά τι να πώ . 'Επεσες στην περίπτωση . Απ΄ότι είδα όμως δεν εξέτασες την περίπτωση ο ένοχος γιά όλη αυτή

την ταλαιπωρία να είναι ή το καλώδιο ή ο φορτιστής ή και τα δύο . Προσωπικά είχα αυτή τη όχι ευχάριστη εμπειρία ( ξαφνικά δεν φόρτιζε )

Επειδή δεν δέχτηκα ότι το φταίξιμο μπορούσε να ήταν στο ταμπλετ , έψαξα και το διαπίστωσα ότι το κακό ξεκινούσε από το φορτιστή .

Αγόρασα ένα φορτιστή Belkin , και τέλος το πρόβλημα .

Και βέβαια ακόμα κι' αν το πρόβλημά σου είναι όντως ο φορτιστής είναι ανεπίτρεπτο στη Samsung να βάζει άχρηστους φορτιστές στη

συσκευασία ενός καινούργιου τάμπλετ . Πήγαινε στη Media Markt , και βάλε τα παιδιά να δοκιμάσουν να το φορτίσουν με ένα φορτιστή

κατά προτίμηση Βelking . Εκεί θα φανεί τι φταίει . Kαι φαντάζομαι πως δεν θα φταίει το τάμπλετ .

 

Αλλά όχι να πάρω και iPad .............. έλεος .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Φίλε themis636, σε καμία περίπτωση προϊόντα της Apple! Απλώς το ανέφερα γιατί είναι ο ανταγωνισμός! Ήμουν ικανοποιημένος, αλλά το φτηνιάρικο το νιώθεις! Εγώ θα το άλλαζα για ένα tablet με Intel επεξεργαστή και στυλό (είναι must)! Οι ARM σου κόβουν τα χέρια! :wacko:

 

Φίλε geobas, το σκέφτηκα, αλλά λειτουργούσε κανονικότατα πριν! Την στιγμή που αποφάσισα να γυρίσω το βίντεο, απλά είχε πλέον πεθάνει τελείως η μπαταρία! Το ανταπτοράκι πάντως λειτουργεί κανονικότατα! Φορτίζω το κινητό μου τώρα! Θα πάω άμεσα στα mediamarkt! Επικοινώνησαν τηλεφωνικώς μαζί μου! :)

The awkward moment you realize you are a :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε geobas, το σκέφτηκα, αλλά λειτουργούσε κανονικότατα πριν! Την στιγμή που αποφάσισα να γυρίσω το βίντεο, απλά είχε πλέον πεθάνει τελείως η μπαταρία! Το ανταπτοράκι πάντως λειτουργεί κανονικότατα! Φορτίζω το κινητό μου τώρα! Θα πάω άμεσα στα mediamarkt! Επικοινώνησαν τηλεφωνικώς μαζί μου! :)

Και εμένα δούλευε κανονικότατα γιά ένα πεντάμηνο , μέχρι που τα έφτυσε :) ο φορτιστής .

Link to comment
Share on other sites

Ασυρματος ανταπτορας δεν υπαρχει μονο ενσυρματα μπορω να το συνδεσω?

 

Για το allshare cast hub που ανέφεραν τα παιδιά προηγουμένως καλό θα είναι να γνωρίζεις αυτά που αναφέρονται εδώ:

 

http://asia.cnet.com/5-things-you-need-to-know-about-samsungs-allshare-cast-hub-62219726.htm

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δούλευε κανονικότατα γιά ένα πεντάμηνο , μέχρι που τα έφτυσε :) ο φορτιστής .

 

φιλε μου αν δεις και εδω. http://www.youtube.com/watch?v=tl6DBXvAJyE&feature=youtube_gdata_player συμβαινουν και στα ipad αντιστοιχα προβληματα

εχω δει φιλο με iphone 4 να παιρνει δυο με προβλημα στην φορτιση ,το πρωτο δεν ανοιξε ποτε

εισαι ατυχος....αλλα αφου εχεις εγγυηση θα δικαιωθεις....βεβαια. με λιγο τρεξιμο

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες σχετικα με το allshare αλλα δεν το δοκιμασω δεν μπορω να εχω αποψη

 

Σωστό είναι αυτό που λες, αλλά θα σου στοιχίσει γύρω στα €90 (Πλαίσιο)...

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και 90 στο πλαισιο να μεινει και τιποτα στον φιλο...για τα μπανια

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Allshare-Cast-Hub-Dongle-for-GALAXY-S3-NOTE-2-NOTE-10-1-WIFI-EAD-T10KDKG-/181107278510?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item2a2ad5c2ae .....:lol:

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φίλε themis636, σε καμία περίπτωση προϊόντα της Apple! Απλώς το ανέφερα γιατί είναι ο ανταγωνισμός! Ήμουν ικανοποιημένος, αλλά το φτηνιάρικο το νιώθεις! Εγώ θα το άλλαζα για ένα tablet με Intel επεξεργαστή και στυλό (είναι must)! Οι ARM σου κόβουν τα χέρια! :wacko:

 

Φίλε geobas, το σκέφτηκα, αλλά λειτουργούσε κανονικότατα πριν! Την στιγμή που αποφάσισα να γυρίσω το βίντεο, απλά είχε πλέον πεθάνει τελείως η μπαταρία! Το ανταπτοράκι πάντως λειτουργεί κανονικότατα! Φορτίζω το κινητό μου τώρα! Θα πάω άμεσα στα mediamarkt! Επικοινώνησαν τηλεφωνικώς μαζί μου! :)

 

@Faart: Είδα το βιντεο σου, λογικό είναι φίλε μου να απογοητευτείς από δύο απανωτές προβληματικές συσκευές(έπεσες μάλλον σε κάποια παρτίδα ελαττωματική). Και μένα στην αρχή δεν φόρτιζε από μια συγκεκριμένη θέση στο πολύπριζο, το είχα για ώρες και δεν χαμπάριαζε (ίσως επηρεάστηκε από το θεσσαλονικιό κλίμα... χαλλλαρά :D ).Τελικά το έβαλα σε άλλη πρίζα (μόνο του) και φόρτισε μια χαρά σε περίπου 4 ώρες (ήταν μοναχοφάϊκο τελικά, όλα τα αμπέρ για την πάρτη του).

Nα υποθέσω ότι δοκίμασες να το βάλεις σε φόρτιση μέσω pc ή όχι; (αργεί μεν παραπάνω λόγω περιορισμένων αμπέρ αλλά φορτίζει όταν το βάλεις σε standby). Αυτό πάντως με την άρνηση τους να σου κανουν backup τελειως εκνευριστικό και ανούσιο (μεγαλή κακοτοπιά εκ μέρους της σαμσουνγκ! )

 

Το κακό στο δικό μου είναι ότι έχει εμφανίσει κάτι στρόγγυλα ξεθωριάσματα στην πλάτη του. Ερώτηση προς τους γνώστες του αντικειμένου: Μπορούμε να αλλάξουμε την πλάτη;

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Θέλει λίγη προσπάθεια αλλά μπορεί να αλλάξει. Το θέμα είναι που θα βρεις ανταλλακτική πλάτη...
Link to comment
Share on other sites

@Faart: Είδα το βιντεο σου, λογικό είναι φίλε μου να απογοητευτείς από δύο απανωτές προβληματικές συσκευές(έπεσες μάλλον σε κάποια παρτίδα ελαττωματική). Και μένα στην αρχή δεν φόρτιζε από μια συγκεκριμένη θέση στο πολύπριζο, το είχα για ώρες και δεν χαμπάριαζε (ίσως επηρεάστηκε από το θεσσαλονικιό κλίμα... χαλλλαρά :D ).Τελικά το έβαλα σε άλλη πρίζα (μόνο του) και φόρτισε μια χαρά σε περίπου 4 ώρες (ήταν μοναχοφάϊκο τελικά, όλα τα αμπέρ για την πάρτη του).

Nα υποθέσω ότι δοκίμασες να το βάλεις σε φόρτιση μέσω pc ή όχι; (αργεί μεν παραπάνω λόγω περιορισμένων αμπέρ αλλά φορτίζει όταν το βάλεις σε standby). Αυτό πάντως με την άρνηση τους να σου κανουν backup τελειως εκνευριστικό και ανούσιο (μεγαλή κακοτοπιά εκ μέρους της σαμσουνγκ! )

 

Το κακό στο δικό μου είναι ότι έχει εμφανίσει κάτι στρόγγυλα ξεθωριάσματα στην πλάτη του. Ερώτηση προς τους γνώστες του αντικειμένου: Μπορούμε να αλλάξουμε την πλάτη;

 

Όλα γίνονται και εύκολα, απλά πρέπει να βρεις το πίσω μέρος(ρώτα samsung)!!! :happy:

Βρες τα ανταλλακτικά και μετά είσαι ο άρχοντας του παιχνιδιού ;)

 

Δες εδώ ότι έχει σχέση με επιδιόρθωση του note 10.1"!!! -->

:wink:
Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται και εύκολα, απλά πρέπει να βρεις το πίσω μέρος(ρώτα samsung)!!! :happy:

Βρες τα ανταλλακτικά και μετά είσαι ο άρχοντας του παιχνιδιού ;)

 

Δες εδώ ότι έχει σχέση με επιδιόρθωση του note 10.1"!!! -->

:wink:

 

Eυχαριστώ πολύ φιλε Θάνο για τον χρόνο σου και το λινκ.

Most obliged! :)

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια μπορούμε . Αγοράζεις το back cover της αρεσκείας σου :

http://search.eim.ebay.gr/?elc=3&kw=samsung+galaxy+note+10.1+back+cover&ect=

και με προσοχή όπως δείχνει το βιντεάκι της url που επεσύναψε ο Thanos1989 κάνεις την αντικατάσταση .

Σωστός ο παίκτης!!Κοίτα να δεις τι έχουν βγει και δεν το πήραμε πρέφα!!

Ευχαριστώ τα μάλα (που έλεγε και ο κατακουζινός) :)

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο παίκτης!!Κοίτα να δεις τι έχουν βγει και δεν το πήραμε πρέφα!!

Ευχαριστώ τα μάλα (που έλεγε και ο κατακουζινός) :)

 

Κατσε γιατι δεν καταλαβα. Αυτα αντικαθιστουν το original backcover του Ν8000 ή ειναι θηκες? Αν το αντικαταστουν γιατι δεν βλεπω την εσοχη για την ασημενια φασα που εχει στο επανω μερος?:what:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...