Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράφω τη λέξη "αυτοκινητο" μου βγάζει 7 σκιτσάκια με αυτοκίνητα

Κάνω επιστροφή , ξαναγράφω τη λέξη "αυτοκινητο" , μου βγάζει ... Δεν υπάρχουν αποτελέσματα : αυτοκινητο

Γράφω "γατα" , μου βγάζει ... Δεν υπάρχουν αποτελέσματα : γατα

Αναγνωρίζει τις λέξεις αλλά ........ όποτε θέλει βγάζει σκιτσάκι ........ωραία πλάκα..... και χρήσιμη :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γράφω "γατα" , μου βγάζει ... Δεν υπάρχουν αποτελέσματα : γατα

 

Ακριβώς αυτό κάνει και σε μένα...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και γώ το Note 10.1 και είναι Πολωνικό.. απο εγγύηση θα είμαι οκ φαντάζομαι ε???

 

Πόσο σου κόστισε και από που το πήρες αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Απο Open365.gr το πήρα.. 409.90... να ρωτήσω κιολας, μέσα δεν έχει ελληνικό εγχειρίδιο, μόνο κάτι χαρτια της εγγύησης και ένα μικρό με οδηγίες στα πολωνικά. Δε θα έπρεπε να έχει και ελληνικό?? Ρωτάω για εσας που το πήρατε απο skroutzομάγαζο..
Link to comment
Share on other sites

Απο Open365.gr το πήρα.. 409.90... να ρωτήσω κιολας, μέσα δεν έχει ελληνικό εγχειρίδιο, μόνο κάτι χαρτια της εγγύησης και ένα μικρό με οδηγίες στα πολωνικά. Δε θα έπρεπε να έχει και ελληνικό?? Ρωτάω για εσας που το πήρατε απο skroutzομάγαζο..

 

Απο οτι εχω καταλάβει δεν υπάρχουν οδηγίες στα Ελληνικά, αν κανω λαθος διορθώστε με.

Φαντάζομαι πως πήρες το N8010 ε; Χωρις 3G δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Ν8010... οχι οτι ειναι απαραίτητες οι οδηγίες ( τις βρίσκεις και στο ιντερνετ φαντάζομαι) απλα απορία ήταν....
Link to comment
Share on other sites

Ναι το Ν8010... οχι οτι ειναι απαραίτητες οι οδηγίες ( τις βρίσκεις και στο ιντερνετ φαντάζομαι) απλα απορία ήταν....

 

Στα αγγλικά υπάρχουν και τις βρίσκεις εύκολα.

 

http://blog.clove.co.uk/2012/08/16/samsung-galaxy-note-10-1-gt-n800-user-guidemanual/

Edited by kroumel
Link to comment
Share on other sites

Ναι το Ν8010... οχι οτι ειναι απαραίτητες οι οδηγίες ( τις βρίσκεις και στο ιντερνετ φαντάζομαι) απλα απορία ήταν....

 

:) Στα Ελληνικά και χρησιμότατες. >> http://www.samsung.com/gr/support/model/GT-N8010EAACYO-downloads

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το Ελληνικό ή Αγγλικό manual από την παραπάνω διεύθυνση

Κατεβάζεις από το Play Store (δωρεάν) το NeoSoar

https://play.google.com/store/search?q=neosoar&c=apps

και σου κάνει όλα τα αρχεία PDF σε Flip-Book και τα τακτοποιεί σε μιά βιβλιοθήκη γιά εύκολη και άμεση χρήση (pix)

και καλά διαβάσματα .

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω σχει αναφερθει οτι στο 8020 απο cosmote δεν υπαρχει το app για κλησεις,το δικο μου εχει,αν μιλατε για αυτην.δεν εχει δοκιμαστει αν παιρνει κληση
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το 10,1 Note (N8010) είναι επίσημα φθηνότερο από το νεοαφιχθέν 8άρι Note, ξεκινώντας στα Skroutzoμάγαζα από τα €399...
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον το 8άρι , αλλά όχι τόσο . Παρ΄όλο που θα με ενδιέφερε σαν μέγεθος (μεταφέρεται ευκολότερα) , το συγκεκριμένο

μοιάζει σαν ένα γιγαντιαίο smartphone παρά σαν tablet με την επιμονή της Samsung στις μεγάλες καμπυλότητες , μακρυά από

τα προσωπικές μου προτιμήσεις . Πέρα από το αισθητικό θα περίμενα η Samsung να έχει πάρει το μάθημά της και να βάλει μιά

8mpixel κάμερα αντί της 5άρας . Αντ' αυτού κατάργησε και το flash . Στα μείον , και τα μεγάφωνα . Στά Note 10.1 πρωτοτύπησε

με τα καταπληκτικά ηχεία , στο 8άρι έβαλε αυτά τα υποτυπώδη ηχεία σε κάποιες εγκοπές στις πλευρές , που τις περισσότερες

φορές θα καλύπτονται από τα χέρια του χρήστη . Δεν μπορώ να καταλάβω τι σόϊ έρευνα αγοράς κάνουν .

Θα περιμένω γιά κάτι πιό ολοκληρομένο πριν αλλάξω το Ν8000 μου , με κάτι που θα έχει περισσότερα και όχι λιγότερα να μου

προσφέρει .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ θεωρώ ότι αυτή την στιγμή στα ίδια χρήματα το 10άρι Note αποτελεί καλύτερη επιλογή από το 8άρι...
Link to comment
Share on other sites

Σωστά , αλλά μειονεκτούν και τα δύο. Δεν έχουν 3G . Τουλάχιστον το 8αρι που κυκλοφόρησε

 

για πιο εννοεις;το 10αρι εχει εκδοση 3g και το 8αρι θα βγει κι αυτο σε 3g.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

για πιο εννοεις;το 10αρι εχει εκδοση 3g και το 8αρι θα βγει κι αυτο σε 3g.

 

Εννοώ το Ν8010 που ανέφερες . Εγώ έχω το Ν8000 με 3g που γιά εμένα είναι must . Το 8αρι αναμένεται με 3g αλλά αυτό δεν αλλάζει την

άποψή μου γιά τα βασικά μείον που έγραψα .

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο υποκειμενική η άποψη ότι μειονεκτούν λόγω έλλειψης 3G. Εξαρτάται την χρήση και τις ανάγκες του καθενός...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ θεωρώ ότι αυτή την στιγμή στα ίδια χρήματα το 10άρι Note αποτελεί καλύτερη επιλογή από το 8άρι...

 

Ειχα το 10αρι day one της κυκλοφοριας του, οπως και το 8αρι.

Μπορω να πω με ανεση πως το 8αρι ειναι πολυ πιο βολικο στη μεταφορα του, διχως να χανει χρησιμο 'screen estate", συγκριτικα με το 10αρι.

Επισης, λογω μεγεθους, η αναλυση φαινεται πολυ καλυτερα (περισσοτερα ppi).

Γενικα εχοντας παιξει με πραγματικα πολλες ταμπλετες (ολες τις αξιολογες για την ακριβεια), μπορω να πω με βεβαιοτητα -για τα δικα μου γουστα- οτι οι 8 ιντσες ειναι οι πλεον ιδανικες για τετοια ταμπλετακια...

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο υποκειμενική η άποψη ότι μειονεκτούν λόγω έλλειψης 3G. Εξαρτάται την χρήση και τις ανάγκες του καθενός...

Βεβαίως και είναι υποκειμενική και δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν . Πάντα στις απόψεις που παραθέτω , δεν ξεχνάω να επισημάνω

πως πρόκειται γιά προσωπική άποψη . Είχα πει ότι για εμένα το 3g είναι must

 

Ειχα το 10αρι day one της κυκλοφοριας του, οπως και το 8αρι.

Μπορω να πω με ανεση πως το 8αρι ειναι πολυ πιο βολικο στη μεταφορα του, διχως να χανει χρησιμο 'screen estate", συγκριτικα με το 10αρι.

Επισης, λογω μεγεθους, η αναλυση φαινεται πολυ καλυτερα (περισσοτερα ppi).

Γενικα εχοντας παιξει με πραγματικα πολλες ταμπλετες (ολες τις αξιολογες για την ακριβεια), μπορω να πω με βεβαιοτητα -για τα δικα μου γουστα- οτι οι 8 ιντσες ειναι οι πλεον ιδανικες για τετοια ταμπλετακια...

 

Συμφωνώ , διαφωνώντας (sic) γιά τους λόγους που παρέθεσα στο προγούμενο post μου . Στα θετικά που βρήσκω στο 8αρι είναι αυτά

που εύστοχα ανέφερες , συν αρκετά άλλα .

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και είναι υποκειμενική και δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν . Πάντα στις απόψεις που παραθέτω , δεν ξεχνάω να επισημάνω πως πρόκειται γιά προσωπική άποψη . Είχα πει ότι για εμένα το 3g είναι must.

 

Στο 1ο σου post πάντως δεν είδα κάτι τέτοιο. Το έθεσες defacto ότι η έλλειψη 3G είναι μειονέκτημα:

 

Σωστά , αλλά μειονεκτούν και τα δύο. Δεν έχουν 3G . Τουλάχιστον το 8αρι που κυκλοφόρησε
Link to comment
Share on other sites

Έχει τουλάχιστον 2 ώρες που προσπαθώ να δώ τους υπολοιπους φακέλους του μαιλ μου μέσα απο την ενσωματωμένη εφαρμογη για email. Π.χ. τους sent, trash, draft κλπ. Ε, με τιποτε...

Το κουφό είναι ότι όταν πατήσω πάνω δεξιά στις επιλογές την δημιουργία φακέλου μου βγάζει ως επιλογή για το που θέλω να δημιουργηθεί ο νέος φάκελος όλους τους φακέλους που ήδη υπαρχουν. Αλλα μέχρι εκεί. Δημιουργείται ο νέος φάκελος... και μετά χάνεται στα αδυτα του NOTE και δεν μπορώ να τον βρω με τίποτε... :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...