Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα για τιμες εδω

http://www.skroutz.gr/s/2492035/Alcatel-One-Touch-997D-OT-997D.html?from=most-popular&keyphrase=997d

 

ναι δεχεται κλησεις και στις 2 sim κανονικα αν αυτο ρωτας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοιτα για τιμες εδω

http://www.skroutz.gr/s/2492035/Alcatel-One-Touch-997D-OT-997D.html?from=most-popular&keyphrase=997d

 

ναι δεχεται κλησεις και στις 2 sim κανονικα αν αυτο ρωτας

ευχαριστω φιλε αυτο ενοω αλλα αυτα με χωρις ελληνικα και αγορασμενα απο τα παραπανω μαγαζια εχουν προβλημα με την ελληνικη εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει με Ελληνικα αλλα ειναι πιο ακριβο και δε νομιζω οτι αξιζει να δωσεις τοσα παραπανω

(Εγω και Ελληνικα να ειχε θα το λειτουργουσα με Αγγλικο μενου)

H Ελληνικη γλωσσα υπαρχει κανονικα σε ολες τις Ελληνικες εφαρμογες

Οι 2 καρτες δε δουλευουν ταυτοχρονα

Μονο η μια καθε φορα

Αν εισαι στο ιντερνετ πχ με τη μια καρτα στην αλλη δεν μπορεις να δεχτεις τηλεφωνο

(σου ερχεται sms και σου λεει οτι ειχες κληση)

 

Καλημέρα αν είσαι με την μία στο Internet δέχεσαι κανονικά και στις δύο γραμμές κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσοι περιμεναμε update για το γερμανικο μοντελο (γιατι τα αλλα ετσι κι αλλιως δεν επαιζαν) τοτε να σας ενημερωσω οτι πλεον πολυ δυσκολα θα δουμε κατι απο την αλκατελ. Ηδη στη σελιδα της στο facebook (τη γερμανικη) εχουν σταματησει να απαντανε σε οσους ρωτανε για το 997D. Σε οσους ρωτανε ακυρα απο την αλλη, απαντανε μια χαρα! Αυτο κατι δειχνει και ελπιζω να διαψευστω αλλα θεωρω πως το update ειναι χλωμο να ερθει.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω πραγματικα να σε διαψευσουν διοτι δεν ειναι τοσο θεμα αναβαθμισης λειτουργικου μιας και αυτα τα λιγα που θελω απο το κινητο τα κανει και με το παραπανω αλλα εχει να κανει με την πολιτικη της κοροιδιας που δεν την ανεχτηκα ποτε και ουτε θα την ανεχτω...Καποιος πχ μπορει να αγορασε αυτο το κινητο εκτος απο αξια αποδοση και επειδη το πασαραν και με σιγουρη μελλοντικη αναβαθμιση...αυτος δηλαδη αν δεν γινει ειναι μακακας...Ειδομεν
Link to comment
Share on other sites

Έχω να συμπληρώσω πως κανένας δεν ασχολιέται με το κινητό και δεν παίζει μια custom rom .Όσο καλό και οικονομικό και αν είναι νομίζω πως το επόμενο δεν θα είναι alcatel!!Για το προηγούμενο κινητό που είχα ένα Samsung gt-I 5800 είχα βρει ένα σωρό πράγματα τα οποία το είχαν μεταμορφώσει !!Αγοράζοντας το alcatel έλπιζα πως αντίστοιχα θα βρω πολλά πράγματα και θα απογειωνόταν το κινητό ..Δυστυχώς ούτε καν 4.1…Πραγματικα με έχει ξενερώσει και εάν μπορούσα θα το πουλούσα χθες!
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Αφού η Alcatel έβγαλε καινούρια με 4.1, 4.2, γιατί να υποστηρίξει ένα παλαιότερο;

 

Γιατι περα απο ολους τους προφανεις λογους, εκανε και τη μακακια να το δηλωσει κατα την προωθηση του 997D οτι θα παρει την 4.1. Αυτο ειναι μεγαλη κοροϊδια και δειχνει ποσο σεβεται τους ιδιους της τους πελατες.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Παρακολουθώ σχεδον όλα οσα γραφονται στο forum για το κινητο μας αλλα αντιμετωπίζω δυο πολυ μεγάλα προβλήματα και δεν καταφερα να βρω κατι σχετικό.

 

1ον: Δεν εχω καταφερει ακόμη να συνδεσω το κινητο με το pc suite ή με το one touch manager.

Το pc suite ανοίγει κανονικά, αλλά το τηλέφωνο το βγάζει disconnected. Τι ανοίγω το pc suite και μετα συνδεω το κινητό. Τι έχω συνδεδεμένο το κινητό και μετα ανοίγω το pc suite...τι με debugging ενεργοποιημενο, τι με debugging απενεργοποιημένο...τίποτε.

Με "connected as a media device"...τιποτε...Με "usb mass storage"...τίποτε.

Έκανα αναβάθμιση...τίποτε.

 

2ον: Το one toch manager ενω ανοίγει κανονικά και δείχνει συνδεδεμένο με το κινητό, βγάζει μήνυμα :

"πρεπει να εισαγάγετε PIN τοσο στο one touch manager όσο και στο one touch manager agent στη συσκευή για να γίνει σύνδεση wi-fi". Τι ΡΙΝ???? Που να το βρω???

Πατάω επόμενο και μου βγάζει παράθυρο όπου μου λέει "αν δεν ειναι δυνατος ο εντοπισμός μέσω wifi της συσκευής σας, εισαγάγετε την IP που βλέπετε στην συσκευή σας".

Ψάχνω για την ΙΡ και μου την βγάζει "unavaliable".

 

Το κινητο ως mass storage το βλεπει. Περναω μουσικες, φωτο, βιντεο απο και προς το pc αλλα τα τηλεφωνα????? Πως να τα σωσω στο Pc?????

 

Σημειωτέον πως το κινητό απο την ημέρα που το αγόρασα δεν εχει καταφέρει να συνδεθεί μέσω ιντερνετ. Μονο wifi δουλευει. Εχω μιλήσει δεκάδες φορες με την εταιρία συνδεσης και μου ειπαν να βαλω άλλη καρτα απο αλλο κινητό. Το έκανα και δουλευει μια χαρα. Παω σε καταστημα, το λεω, μου βαζουν αλλη καρτα, κανουν reset στο συστημα τους (απενεργοποιησαν την παροχη ιντερνετ στον λογαριασμο μου και την επανενεργοποιησαν), βαζουν ξανα τις ρυθμίσεις και παλι τιποτε. Ιντερνετ δεν εχω. Μεχρι που δοκιμασε το παληκαρι στο κατασττημα με τη δική του καρτα και δουλεψε κανονικα. Το λεμε στην εταιρία και απανταει "δεν μπορουμε να κανουμε κάτι άλλο".

 

Έλεος με το κινητο αυτο.

Οσο κι αν το αγαπησα για τα οσα παρεχει σε τοσο χαμηλη τιμή αλλο τοσο το μισησα που δεν λειτουργεί. Και μεσα σ΄ολα αυτα τρωει και τα κολληματα του. Βγάλε μπαταρια, βαλε μπαταρια.

 

Καμια βοηθεια?

 

Υ.Γ. Σορρυ για το μεγαλο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα αν γίνεται να μην κλειδώνει η οθόνη, δλδ. να αφήνω το κινητό στο τραπέζι, να σβήνει η οθόνη μετά απο λίγο και όταν θέλω να το χρησιμοποιήσω να πατάω πάνω στην οθόνη και να ανάβει και όχι να πρέπει πάντα να το ξεκλειδώνω απο το πάνω κουμπί..να το κλειδώνω και να το ξεκλειδώνω εγώ όποτε θέλω δλδ και όχι μόνο του..επίσης αν γίνεται πάλι να αντικαταστήσω το πάνω κουμπί για το ξεκλείδωμα με κάποιο απο τα πλάγια κουμπιά για να μπορώ να το ξεκλειδώνω με ένα χέρι..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα αν γίνεται να μην κλειδώνει η οθόνη, δλδ. να αφήνω το κινητό στο τραπέζι, να σβήνει η οθόνη μετά απο λίγο και όταν θέλω να το χρησιμοποιήσω να πατάω πάνω στην οθόνη και να ανάβει και όχι να πρέπει πάντα να το ξεκλειδώνω απο το πάνω κουμπί..να το κλειδώνω και να το ξεκλειδώνω εγώ όποτε θέλω δλδ και όχι μόνο του..επίσης αν γίνεται πάλι να αντικαταστήσω το πάνω κουμπί για το ξεκλείδωμα με κάποιο απο τα πλάγια κουμπιά για να μπορώ να το ξεκλειδώνω με ένα χέρι..

 

Δοκιμασε το No Lock και το Wake All απο Google Play.

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το No Lock και το Wake All απο Google Play.

Τα δοκίμασα αλλά μου αποσυντονίζουν λίγο το κινητό και τα έβγαλα..Το no lock έκανε δουλειά και κολλούσε λίγο, το άλλο κολλούσε πολύ..Δεν βρήκα λύση τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Γενικα αυτες οι εφαρμογες σκαλωνουν λιγο τα κινητα. Και εγω εψαχνα παρομοιες εφαρμογες γιατι το power button δε φαινεται κ πολυ στιβαρο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου απαντησαν

 

ALCATEL ONE TOUCH DEUTSCHLAND

 

thanks for asking. We understand the impatience because of the pending update of the ALCATEL ONE TOUCH 997 D to Jelly Bean. Also, we are not happy with this situation. We have just received information from China of the art that the update unfortunately still moves slightly. We're really sorry, but the final test taking place in the length and the update is supposed to function properly. We strive for the marketing of the art energy to ensuring that it takes place as soon as possible. As soon as we know something new, learn it here.

Greetings

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου απαντησαν

 

ALCATEL ONE TOUCH DEUTSCHLAND

 

thanks for asking. We understand the impatience because of the pending update of the ALCATEL ONE TOUCH 997 D to Jelly Bean. Also, we are not happy with this situation. We have just received information from China of the art that the update unfortunately still moves slightly. We're really sorry, but the final test taking place in the length and the update is supposed to function properly. We strive for the marketing of the art energy to ensuring that it takes place as soon as possible. As soon as we know something new, learn it here.

Greetings

 

Δε το βλεπω να την παιρνει... Εν τω μεταξυ ανεβαζει 45 βαθμους κελσιου για πλακα οταν φορτιζει και ανοιξεις browser η μια εφαρμογη, και πεταει μηνυμα να αφαιρεθει η μπαταρια.. Πιστευω αυτο ειναι το σημαντικότερο ελλατωμα του.

Link to comment
Share on other sites

Δε το βλεπω να την παιρνει... Εν τω μεταξυ ανεβαζει 45 βαθμους κελσιου για πλακα οταν φορτιζει και ανοιξεις browser η μια εφαρμογη, και πεταει μηνυμα να αφαιρεθει η μπαταρια.. Πιστευω αυτο ειναι το σημαντικότερο ελλατωμα του.

 

Εμένα δεν μου το εχει κανει ποτε αυτο.Οτι ζεστενετε ναι αλλα οχι τοσο υπερβολικα που να εμφανιζει warning για μπαταρια.Του εχω και θηκη ..Οσο για την αναβαθμιση ειδομεν.Θα ειναι μεγαλο φαουλ παντος αν τα γυρισουν προς τους καταναλωτες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου το εχει κανει ποτε αυτο.Οτι ζεστενετε ναι αλλα οχι τοσο υπερβολικα που να εμφανιζει warning για μπαταρια.Του εχω και θηκη ..Οσο για την αναβαθμιση ειδομεν.Θα ειναι μεγαλο φαουλ παντος αν τα γυρισουν προς τους καταναλωτες. Εχεις την εφαρμογη για τξν μπαταρια? Εκει δειχνει την θερμοκρασια. Και εμφανιζει warning. Μπορει επειδη εχεις θηκη μα μην καταλαβαινεις στο χερι σου οτι καιει. Καποιος αλλος με το δικο μ προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

οταν το φορτιζεις και το δουλευεις με κατι βαρυ μετα απο λιγο το βγαζει αυτο το μηνυμα

ειδικα τωρα που ειναι καλοκαιρι δεν ειναι δυσκολο να ξεπερασει τους 40ο η θερμοκρασια

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ! ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ! ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ SMARTPHONE ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΜΕΡΙΚΑ FREE ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ : MUSIC PLAYER, GPS ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ INTERNET KAI DATA, LAUNCHER, CAMERA, FREE GAMES ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ..ΤΟ ΣΚΑΛΙΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΣΕ 12 ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ !!!ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ HELP..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΩ !!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζετε.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα ! Κατοχος του κινητου εδω και 2 μερες ! βοηθηστε με σας παρακαλω σε μερικα πραγματα γιατι ειναι το πρωτο μου smartphone ! Θελω να μου προτεινετε μερικα free προγραμματα για : music player, gps χωρις να χρειαζεται internet kai data, launcher, camera, free games και επισης θελω να μου πειτε τι πρεπει να κανω στο παρασκηνιο για να μην μου τρωει τοσο ευκολα την μπαταρια..το σκαλισα αρκετα και μου τελειωσε σε 12 ωρες περιπου !!! Αν μπορειτε σας παρακαλω help..ελπιζω να μην σας ταλαιπωρω !! Επρεπε να το γραψω και στα μικρα το μηνυμα διοτι απαγορευονται τα κεφαλαια !!!
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το Startup Cleaner 2.0 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bright.startup2

για να μην τρεχουν οσα δε θελεις οταν ανοιγει το κινητο

Το AppMgr III (App 2 SD) για να μεταφερεις στην καρτα ολες τις εφαρμογες για να μη σου πιανουν χωρο στην εσωτερικη μνημη

 

Αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vitantonio.nagauzzi.forcestopchain

για να κλεινεις τις εφαρμογες που εχεις ανοιξει και μενουν στο παρασκηνιο

 

MX Player για να βλεπεις ολα τα βιντεο (και με υποτιτλους)

Camera MX για πολυ ωραιες φωτο και βιντεο

App Cache Cleaner (για καθαρισμα cache)

Call block (μπλοκαρει τους ανεπιθυμητους)

Full Caller ID (call screen) (για να βγαινει σε full screen αυτος που σας καλει )

Manage Applications Shortcut (Shortcut για απεγκατασταση εφαρμογων)

musiXmatch Lyrics Player (music player με στιχους αναγνωριση mp3 κλπ)

Power Toggles (για προσαρμοσιμη power bar)

Ringo: Ringtones & Text (για ορισμο ringtones σε επαφες κλ)

Tonido File Access Share (για να βλεπετε ολα τα αρχεια του pc σας στο κινητο)

Wireless File Explorer (για μεταφορα αρχειων μεσω wifi)

Apex launcher (πολυ ομορφος και γρηγορος launcher) αν μπορεις βαλε τον pro που εχει ειδοποιηση για νεα sms και κλησεις

Multiple Wallpaper (για διαφορετικα wallpapers σε καθε οθονη)

Για GPS το SYGIC

 

 

Για οποιον θελει να παιξει τα παλια κλασικα games

http://m.happybay.mobi/happybay/index.html

You can play 1000+ awesome free games in Happy Bay.Metal Slug, Street Fighter, Final Fantasy, Super Mario.. All you loved games are all in HappyBay. And you can play lots of game types in Happy Bay, NES/SNES/MAME/MD/GBA/N64/PS...More and more games are coming each week.

 

Ενα πολυ καλο τενις ειναι αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.sticksports.sticktennis&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImFpci5jb20uc3RpY2tzcG9ydHMuc3RpY2t0ZW5uaXMiXQ

 

Για οικονομια στην μπαταρια να κλεινεις ιντερνετ και 3g οταν δε τα χρησιμοποιεις

και τα προγραμματα που ειναι στο παρασκηνιο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...