Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλο αλλα τα δειχνει σαν να κανει zoom...χανεις το μισο....ευχαριστω παντως!aaaaaaaah ακυρο κανεις κ resize ωραιος ρε!! Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γενικα μπορουμε να κανουμε edit σε μια rom χωρις apps!!??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1776202

αυτη δουλευει στο vodafone smart 2??

AAAAA δειτε εδω πολυ καλο app 2,3ver τερμα τα ads απο τα apps enjoy!!!

https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

καλο αλλα τα δειχνει σαν να κανει zoom...χανεις το μισο....ευχαριστω παντως!aaaaaaaah ακυρο κανεις κ resize ωραιος ρε!!

Η ανάλυση των bootanimations πρέπει να είναι 320x480.Μπορείς να κατεβάσεις απο το ίντερνετ μερικά και να τα περάσεις με root explorer στην τοποθεσία system/media

Link to comment
Share on other sites

γενικα μπορουμε να κανουμε edit σε μια rom χωρις apps!!??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1776202

αυτη δουλευει στο vodafone smart 2??

 

Όχι, είναι μόνο για το Nexus S.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το pure cm7 θα βγει??γενικα κανενα καινουργιο rom??γρηγορο και καλυτερο σε αποδοση απο jelly bean,cm7-fix1,CyanogenMod 7-beta1???

Όταν έλεγα pure cm7 εννοούσα το CyanogenMod 7-beta1.

Link to comment
Share on other sites

ddesign να σαι καλα με την ρομ που μας εδωσες μας ειχε φαει η κινεζιλα με του alberto.

 

σε ευχαριστω πολυ !!!!!!!!:)

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλό μεσημέρι . Μια ερώτηση έχω για ένα πρόβλημα με τα ακουστηκά του τηλεφώνου και το Volume+ .

 

Έχω ενεργοποιημένο το volume+ , και όλα καλά . Οι ήχοι στο τηλέφωνο έχουν αυξημένη ένταση , και μπορώ να το ακούω να χτυπάει :) Το πρόβλημα είναι αν τοποθετήσω τα ακουστηκά για να ακούσω μουσική .

Όσο έχω τα ακουστηκά , όλα καλά , μια χαρά ακούγεται η μουσική και όλα . Όμως όταν τα βγάλω , και σταματήσω τον player , είναι σαν να απενεργοποιείται και το volume+ και οι ήχοι του τηλεφώνου ξαναγυρνάνε στα εργοστασιακά ( δηλαδή χάλια ) .

Δοκίμασα με το clean master να σταματήσω το task του volume + και να το ξαναρχίσω , αλλά τζίφος η δουλειά .

 

Μπορεί κάποιος να φανταστεί τι φταίει ; Μήπως είναι καμιά ρύθμιση που μου ξεφεύγει , και δεν την έχω κάνει σωστά ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα την beta 2 και δεν εχει ουτε playstore.....!!!!heeeeeelp!!?????

Tο ίδιο και με εμένα.Δεν έχει playstore και crashάρει συνέχεια.Γύρνα στην beta 1 και περίμενε update.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το playstore απλα για καποιο λογο οταν φτιαχνετε το link2sd το playstore freezαρει..απλα ξεfreezαρετε το :)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το playstore απλα για καποιο λογο οταν φτιαχνετε το link2sd το playstore freezαρει..απλα ξεfreezαρετε το :)

Ευχαριστώ για την πληροφορία.Το ξεfreezαρα με titanium backup:happy:.Υπάρχει τρόπος για ξεfreezάρισμα από το ίδιο το σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία.Το ξεfreezαρα με titanium backup:happy:.Υπάρχει τρόπος για ξεfreezάρισμα από το ίδιο το σύστημα;

δε νομιζω αλλα εχει και το link2sd τη δυνατοτητα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έκανα τις οδηγίες όπως λένε στην 1η σελίδα αλλά το κινητό μου λουπάρει στην εικόνα του android. Υπάρχουν 105 σελίδες για το Vodafone Smart 2 για να ψάξω αλλά δεν γνωρίζω πως θα επαναφέρω το κινητό μου στην αρχική του κατάσταση. Σας παρακαλώ βοηθήστε με.
Link to comment
Share on other sites

καταρχην γνωριζεις το πως να περασεις το rom ενα οποιωδηποτε?!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

βαλε μια recovery(σελ96),περνα στην sd τους drivers μπες μεσα κάνε format data,custpack,system,boot,cache (mounts and storage)

μετα back up and restore-advanced και κανε restore ολα αυτα που θα σου βγαλει...

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα δε θα δουλεψει!!!

και μπορει να το στηλεις κ σερβις αν δεν ανοιγει μετα!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

για πιο λογο ομως τι δεν εχουμε που εχουν τα αλλα λογισμικα ανδροιδ κ ειμαστε 2.3.7 κ δεν μπορουμε να παμε 4,1 πχ

το smart 3 τα ιδια....????

Link to comment
Share on other sites

για πιο λογο ομως τι δεν εχουμε που εχουν τα αλλα λογισμικα ανδροιδ κ ειμαστε 2.3.7 κ δεν μπορουμε να παμε 4,1 πχ

το smart 3 τα ιδια....????

 

Κάθε ROM είναι σχεδιασμένη για ένα και μόνο κινητό. Δεν μπορείς να βάλεις ROM από το Nexus στο Smart 2.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε ROM είναι σχεδιασμένη για ένα και μόνο κινητό. Δεν μπορείς να βάλεις ROM από το Nexus στο Smart 2.

Ο msound προφανώς εννοεί γιατί το smart 2 έχει μείνει στην απαρχαιωμένη 2.3.7 gingerbread και δεν μπορεί να αναβαθμιστεί σε jellybean.Δεν νομίζω να εννοεί να βάλουμε τη rom του nexus στο smart 2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...