Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο custpack που εχουμε ειδη η αυτο μεσα στο zip?

 

οχι

μεσα στο κινητο που ειναι

custpack>apps το διαγραφεις η σβηνεις οτι εχει μεσα του

δεν δουλευει ο broswer επισης ξεχασα να περασω το google play

μην σβήσετε το google play μεσα απο το custpack/app

Edited by george_f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα το update 5 δεν το παιρνει για κανεναν λογο .

μολις περασα τη ρομ του george πλακα εχει το script που τροποποιησες του alberto στην αρχη.

γενικα εχεις παρει το zip του alberto εχεις σβησει εφαρμογες εχεις προσθεσει .λαγγαρει ολο το κινητο

δεν ειναι cm rom .cm εφαρμογες εχει κ δευτερον σερνετε ολο το τηλεφωνο.

[ATTACH]31862[/ATTACH][ATTACH]31863[/ATTACH][ATTACH]31864[/ATTACH][ATTACH]31865[/ATTACH][ATTACH]31866[/ATTACH]

 

δεν ειναι του αλβερτο το script έξυπνε 2 βδομάδες με πίρε για να το κάνω

απο την ρομ του alberto πήρα μοναχα τα libs bin και xbin

to build.prop ειναι βασισμένο απο το sgy cm7

τα etc ειναι απο το cooper media απο sgy

και γενικά το να προσθέσω το custpack μεσα στο .zip αυτό ναι το εμπνεύστηκα από τον αλμπερτο

γενικά δεν πήρα την ρομ την δική του.. της εικόνες της είχα ανεβάσει πριν την έκδοση της ρομ του...

________________________________________

To link το έσβησα είναι κάργα προβληματικό και γενικα δε θα ξανα ασχοληθώ με αυτο το θέμα την ψωνισα με την ολη κατασταση... δεν παει αλλο δηλαδή προσπαθώ να κάνω κάτι και δεν έχω στήριξη από πουθενά, και Έλληνες και ξένοι μονάχα για να κρίνουν είναι όλοι προσπαθούν να με βγάλουν άχρηστο και ψεύτη έλεος δηλαδή... ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...

Edited by george_f1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα με εφαρμογες? η οπως ειναι οταν την περνας??

[ATTACH]31880[/ATTACH]

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης του τηλεφώνου (σε στιλ KIES); Έψαξα στη σελίδα της μπακατέλ αλλά δε βρήκα κάτι.
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το http://global.mobileaction.com/product/product_AM.jspαλλα δεν το εχω τεσταρει

καλο φενεται :)

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το http://global.mobileaction.com/product/product_AM.jspαλλα δεν το εχω τεσταρει

καλο φενεται :)

 

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Ρε George συγνώμη κιόλας άλλα μου φαίνεται πως μας κοροϊδεύεις όλους εδώ μέσα.

 

Άλλος ένας επίδοξος hacker ήταν, Μονό που του ελειπε το βασικό στοιχειο ...παιδεία!

Link to comment
Share on other sites

δεν σας κοροιδευω ανευασα και λινκ και ιστωριες... απλος ντα3 ελεγε ο καθενας την θεορια του και την ψωνισα να πουμε.

και χακερ δεν ειμαι... εχω βρει πράγματα ώμος για τον κερνελ και γενικα για το cyanogen τα οποια θα τα ανακαλύψουν ισως και σε ενα χρονο οι αλλοι.. παντως απο πλευρας μου τελος.. δεν ξανα ασχολουμε με το θεμα ηταν απλος εικονες και θα ξεχαστουν... οτι και να κανω η να ανεβασω και Έλληνες και ξένοι θα πέσουν να με φανε καλη ωρα οπος με την ρομ αυτην.. και σαν 18χρονος δεν εχω και πολλές αντοχές σχετικά με αυτό το θέμα... καθόμουν σαν τον μ@@λακα 24ωρα ολόκληρα πανω σε αυτο το κολοκινητο μπας και βρω μια άκρη δεν πήγαινα καθόλου δουλειά ενα διάστημα για να στήσω αυτο το κινητο. και αλλα τοσα.. γιαυτό βουλώστε και μην μου το παίζετε εξυπνάκηδες μερικοί.. δηλαδή έλεος.. και για όσους λέτε οτι λεω ψέματα η κοροϊδεύω τον κόσμο... δεν ειπα ψέματα και δεν κορόιδεψα κανέναν.. αν θέλετε περισσότερα από αυτό το κινητό να είστε συντονισμένοι στο xda αργά η γρήγορα όλο και κάτι θα ανεβεί...

Edited by george_f1
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να βοηθήσει προσπαθω να φτιαξω second partiotion στην sd μου αλλα οταν το εκανα και πηγα στο link2sd λεει Σφαλμα σεναριου προσαρτησης. Το σεναριο προσαρτησης δεν μπορει να δημιουργηθει. mount: Device or resource busy

η sd μου ειναι 16gb εκανα τα 4 ext2 και τα αλλα fat32

Link to comment
Share on other sites

ποσα ext2 εκανες??? :X :shock:

απο εδω παρε οδηγιες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2126363

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να βοηθήσει προσπαθω να φτιαξω second partiotion στην sd μου αλλα οταν το εκανα και πηγα στο link2sd λεει Σφαλμα σεναριου προσαρτησης. Το σεναριο προσαρτησης δεν μπορει να δημιουργηθει. mount: Device or resource busy

η sd μου ειναι 16gb εκανα τα 4 ext2 και τα αλλα fat32

Χρησιμοποίησες το mini tool wizard partition?

Link to comment
Share on other sites

ναι και το εκανα με sd reader σε ενα pc

Κάνε delete all partitions, μετά φτιάξε 2 primary partitions, ένα ext3 με 1,6 GB και τα υπόλοιπα GB σε Fat32.Τα partitions τα κάνεις primary με format.Ελπίζω να βοήθησα κάπως:happy:

Link to comment
Share on other sites

α τωρα που θυμηθικα ανεξαρτητα απο τη διαμερισμα εκανες ext2 ,ext3.ext4

την ωρα που σε ρωταει το link2sd τη διαμερισμα να επιλεξεις διαλεξε κατι αλο πχ ext2-ext3-

κανε επενεκινηση καθε φορα και δοκιμασετα ολα, εκτος fat 32 kai swap .μου το εχει κανει κ εμενα αυτο το κολπο

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση πολυ πιο γρηγορα τα ext3-4 ακριβως ,τη διαφορα :whistle:απλως θα μπαινουν χυμα στην καρτα μνημης πιστευω και θα γινεται χαμος!!!

προσπαθησε παλι απο την αρχη.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

το swap παιδιά στο partition στην κάρτα μνήμης τι ρόλο παίζει?

 

Έβαλα την Custom rom tou alberto και οτι αλλαγές κάνω στις ρυθμίσεις μόλις πατήσω back οι ρυθμίσεις αλλάζουν πάλι όπως ήταν πριν.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

το swap παιδιά στο partition στην κάρτα μνήμης τι ρόλο παίζει?

 

Έβαλα την Custom rom tou alberto και οτι αλλαγές κάνω στις ρυθμίσεις μόλις πατήσω back οι ρυθμίσεις αλλάζουν πάλι όπως ήταν πριν.... :wacko:

Από ό,τι ξέρω το swap είναι η εικονική μνήμη των συστημάτων Linux.Το partition που χρησιμοποιεί λειτουργεί ως βοηθός της RAM.Για να λειτουργήσει το swap η SD κάρτα πρέπει να είναι άνω του class 6, να είσαι rooted, και ο πυρήνας του κινητού να το υποστηρίζει.Τώρα όσον αφορά τη rom alberto δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά σκοπεύω να τη δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

παιδες κατι ακομα οταν εβαλα την παλια sd στο pc που δεν ηταν πηραγμενη ελεγε fat σκετο και κατι αλλο οταν παω να στην καμερα λεει βαλτε πρωτα καρτα sd ξερει κανις τι κανω;
Link to comment
Share on other sites

πιστευω δεν υπαρχει καποιος εδω στο συγκεκριμενο θεμα.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανεις την rom του Alberto96?Προσπάθησα δύο φορές και κόλησε στην bootload image.Ακολούθησα ακριβώς τα βήματα που είχε αλλα δεν λειτουργεί........
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανεις την rom του Alberto96?Προσπάθησα δύο φορές και κόλησε στην bootload image.Ακολούθησα ακριβώς τα βήματα που είχε αλλα δεν λειτουργεί........

 

Γειά σας φίλοι μου.

Πέρασα τη rom του alberto 96 στο δικό μου smart και όταν έκανε επανεκκίνηση μου κόλλησε κι έμενα στην bootload οθόνη, όμως αφού έβγαλα τη μπαταρία του κινητού και την ξαναέβαλα μετά από 20 δευτερόλεπτα περίπου, άνοιξε κανονικά. Το πρόβλημα μου όμως ήταν ότι δεν μου δούλευε το bluetooth και η φωτεινοτητα της οθόνης. Επίσης ο 360 launcher pro που έχει σαν default launcher με εκνεύριζε απίστευτα καθώς τα κινέζικα είναι μία γλώσσα που δεν κατέχω.....:lol:

Έβαλα λοιπόν μέσω fastboot με το romeo 1.1 , το 'TK Xperia Edition v1' και μου δούλεψε πάρα πολύ καλά.

Googlaρετε για να τα βρείτε και τα δύο αν θέλετε να τα περάσετε.....:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...