Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δυναμώσω την ένταση του ήχου κλήσης? και γενικά όταν ακούω τραγούδια η ένταση του ηχείου είναι πολύ χαμηλή. Έχω κατεβάσει πολλα προγράμματα που αναφέρονται σε διάφορα forum αλλά κανένα δεν λειτούργησε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δυναμώσω την ένταση του ήχου κλήσης? και γενικά όταν ακούω τραγούδια η ένταση του ηχείου είναι πολύ χαμηλή. Έχω κατεβάσει πολλα προγράμματα που αναφέρονται σε διάφορα forum αλλά κανένα δεν λειτούργησε.

 

Εγκαταστασε αυτο: https://www.dropbox.com/s/0wq6mn84vibthbk/boost%20sound.apk%28%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20smart2%29

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα κατεβασα τα αρχεια τα εκανα εξτρακτ ομως εκει που μου λες οτι ειναι το auto install δεν εχει κατι τετοιο.εμενα μου γραφει recovery files και μεσα εχει ενα φακελο που λεει Aio drivers και εχει εκτος απο αυτον τον φακελο και καποια αλλα αρχεια μαζι με το αιο install και ενα recovery.img αυτα τα image απο την δικη σου rom που τα κανω αντιγραφη?μεσα στον φακελο aio drivers η ετσι χυμα μεσα στο φακελο recovery files που εχει και το aio.install?
Link to comment
Share on other sites

ναι τα κανεις extract στην επειφανεια εργασιας μετα απο την ρομ παιρνεις ολα τα αρχεια img και τα βαζεις μεσα στον φακελο που ειναι το auto install μετα κλεινεις το κιν αφου εχεις περασει ολους τους οδηγους για pc [τους εχεις?] αφου εχεις τους οδηγους και κλειστο κιν πατας το power μαζι με το volume- νομιζω η + δεν θυμαμαι πηρα αλλο κιν το power με το που δονηθει το αφηνεις και συνεχιζεις να πατας το volume για 10 δευτερολεπτα θα σου βγαλει μια οθονη με ενα πρασινο ανδροιδ και θα δειχνει μονο αυτο μετα το συνδεεις στον πς πας στο aio install και εχει καποιες πολυ απλες εντολες εσυ απλα επιλεγεις να περασουν ολα αυτοματα [το κιν πριν με τιποτα δεν το κανεις reset μπορει μετα να κολησει]και αφου ολοκληρωθει η διαδικασια [δεν θυμαμαι αν το aio εχει επιλογη για reboot] αν δεν εχει μονο οταν τελειωσει και οχι πριν το αποσυνδεεις βγαζεις την μπαταρια την βαζεις το ανοιγεις και ετοιμο[η ρομ εχει και μερικα δικα μου αππ κρατα τα αμα θες]

 

επειδη τα ζιπ θα αργησουν να κατευουν και εγω πρεπει να κλεισω το πς εχεις τους οδηγους?

τεσπα εδω και οι οδηγοι http://www.4shared.com/zip/z_2Spukz/pc_usb_drivers.html

θα μπω απο το κιν αν θες βοηθεις γραψε

 

ναι και έτσι γίνεται

 

 

φιλε μου τα κατεβασα τα αρχεια τα εκανα εξτρακτ ομως εκει που μου λες οτι ειναι το auto install δεν εχει κατι τετοιο.εμενα μου γραφει recovery files και μεσα εχει ενα φακελο που λεει Aio drivers και εχει εκτος απο αυτον τον φακελο και καποια αλλα αρχεια μαζι με το αιο install και ενα recovery.img αυτα τα image απο την δικη σου rom που τα κανω αντιγραφη?μεσα στον φακελο aio drivers η ετσι χυμα μεσα στο φακελο recovery files που εχει και το aio.install?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα κατεβασα τα αρχεια τα εκανα εξτρακτ ομως εκει που μου λες οτι ειναι το auto install δεν εχει κατι τετοιο.εμενα μου γραφει recovery files και μεσα εχει ενα φακελο που λεει Aio drivers και εχει εκτος απο αυτον τον φακελο και καποια αλλα αρχεια μαζι με το αιο install και ενα recovery.img αυτα τα image απο την δικη σου rom που τα κανω αντιγραφη?μεσα στον φακελο aio drivers η ετσι χυμα μεσα στο φακελο recovery files που εχει και το aio.install?

 

θα ανοίξω αύριο το pc και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , καποιος που να γνωριζει καποιο μαγαζι που να μπορω να βρω το touch γι'αυτο το κινητο . Δεν θελω να το παω στην vodafone γιατι μου ζητησαν 60€
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , καποιος που να γνωριζει καποιο μαγαζι που να μπορω να βρω το touch γι'αυτο το κινητο . Δεν θελω να το παω στην vodafone γιατι μου ζητησαν 60€

 

οταν λες touch σε τι ακριβός αναφερεσαι ?

αν εννοεις την οθονη κοιτα στο ε-βαυ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη για να μη ξεκινανε με την εναρξη το office και αλλες εφαρμογες συτηματος ?

Δοκιμασα καποια αλλα δεν κανουν

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχθες πηρα και εγω αυτη τη συσκευη για 2η η 1η ειναι S3 4G. μπηκα σ αυτη την σελιδα:http://roeddie.blogspot.gr/p/vodafone-smart-ii-alcatel-v860.html και εγκατεστησα την rom του με το update 4 και το recovery να δουλευει
Link to comment
Share on other sites

την εχω εγκαταστησει και γω..δουλευει αψογα.εχει πολλες εφαρμογες τις περισσοτερες τις διεγραψα αλλαξα και το launcer.ο καθενας την προσαρμοζει στα γουστα του.μην ξεχνατε να κρατατε backup τη δικια σας rom για ασφαλεια πριν περασετε οποιαδηποτε αλλη rom.

 

edit:την εγκατεστησα επειδη την δικια μου την ειχα κανει μανταρα.αν καποιος εχει καποιο custpack.img απο την ελληνικη ρομ που να μην ειναι πειραγμενο θα με βοηθουσε πολυ.να επιστρεψω παλι στην δικια μου ρομ γτ ειχα διαγραψει ολο το custpack/app και δεν θυμαμαι τι αλλο ειχα κανει εκει μεσα :P ευχαριστω.

Edited by jimaras2009
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αλλα πολλες φορες κολαει

 

Το Destinator που μας εδωσε η Voda ξερει κανεις πως το βαζουμε και σε tablet ?

To εβαλα στην sd του tablet αλλα μετα απο την εγκατασταση λεει οτι δεν βρισκει τα αρχεια

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι απο εμενα!!!! :)

υπαρχει καπου η rom official χωρις root μεσα?

ευχαριστω!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θες να κάνεις root το smart ii... Αν θες, κάνε τα εξής απλά και εύκολα:

 

Βήμα 1.

Με ανοιχτό το κινητό σύνδεσέ το με τον υπολογιστή, και ακολούθα μόνο το βήμα 3 του παραπάνω οδηγού που είπες (διαχείρηση συσκευών/ενημέρωση κτλ..) Οι drivers είναι λογικά ήδη μέσα στην κάρτα sd με την οποία έρχεται το κινητό. Αν για κάποιο λόγο δεν είναι, πάρτους από εδώ.

 

Βήμα 2.

Πάρε από εδώ το update.zip, και βάλτο όπως ακριβώς είναι στην κάρτα sd στο κινητό.

 

Βήμα 3.

Μετά από αυτό κλείσε το κινητό. Πάτα το volume+ και το power ταυτόχρονα, μέχρι να νοιώσεις τη δόνηση. Μόλις δονηθεί άσε το power ενώ κρατάς πατημένο το volume+ μέχρι να σου εμφανίσει την επόμενη οθόνη.

3Α. Αν η επόμενη οθόνη είναι ένα κείμενο που σου λέει για σβήσιμο δεδομένων και επαναφορά και τέτοια, χωρίς να αλλάξεις κάτι (η επιλογή άκυρο(χ) θα είναι τσεκαρισμένη(κόκκινη)) προχώρα στο βήμα 4.

3Β. Αν σου βγάλει μια οθόνη με 4 επιλογές (1.reboot 2.update from sd 3.wipe data κτλ) με το πλήκτρο της έντασης φωνής διαλέγεις την επιλογή "apply update from sd" και επιβεβαιώνεις με το πλήκτρο home. Το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση και είσαι πλέον rootέτοιμος..!!

 

Βήμα 4. (Αν χρησιμοποίησες το βήμα 3Β έχεις ήδη τελείωσει, αυτό το βήμα είναι άχρηστο.)

Αφού πατήσεις το άκυρο στην οθόνη περί επαναφοράς το κινητό θα επανεκκινήσει. Ξανακλείσ' το, και πάτα το volume- μαζί με το power. Μόλις νοιώσεις τη δόνηση άσε το power και συνέχισε να κρατάς το volume- για 5-6+ δευτερόλεπτα. Το κινητό θα μείνει σε μια άσπρη οθόνη με το ανδροϊδές. Σύνδεσέ το με τον υπολογιστή με το καλώδιο. Πάρε από εδώ το φάκελο μέσα από το zip και αφού τον βάλεις κάπου στον υπολογιστή σου τρέξε το αρχείο "install-system-windows". Όταν τελειώσει, αποσύνδεσέ το από τον υπολογιστή και βγάλε την μπαταρία για λίγα (5 ας πούμε) δευτερόλεπτα. Αμέσως μετά συνέχισε με το βήμα 3/3Β (power/volume+ και apply update...) Πάλι είσαι rootέτοιμος..!!

Έκανα εγγραφη μόνο και μόνο επειδή ήθελα να σε ευχαριστήσω για τον εξαιρετικό οδηγό σου!!Vodafone Smart 2 Angry Birds Rooted(λογικά)!!!Μου έχει βγάλει μια εφαρμογή superuser.Πώς βλέπω αν πραγματικά είναι rooted?;):D

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγγραφη μόνο και μόνο επειδή ήθελα να σε ευχαριστήσω για τον εξαιρετικό οδηγό σου!!Vodafone Smart 2 Angry Birds Rooted(λογικά)!!!Μου έχει βγάλει μια εφαρμογή superuser.Πώς βλέπω αν πραγματικά είναι rooted?;):D

 

Αφού σου έχει την εφαρμογή superuser, είσαι έτοιμος. Αν παρόλα αυτά θες και επιβεβαίωση, εγκατέστησε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου έχει την εφαρμογή superuser, είσαι έτοιμος. Αν παρόλα αυτά θες και επιβεβαίωση, εγκατέστησε αυτό.

Μέχρι στιγμής δεν έχει κανένα bag από το root.Για να αλλάξω themes ή bootload image πρέπει να έχω custom rom γιατί το rom toolbox μου γράφει ότι η rom δεν είναι custom η deoxive(μάλλον το έγραψα λάθος)......Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι απο εμενα!!!! :)

υπαρχει καπου η rom official χωρις root μεσα?

ευχαριστω!

 

Πρέπει να έχει ξαναναφερθεί εδώ .

Αν δεν είσαι root , δεν μπορείς να πάρεις backup της Rom .

Οπότε rom χωρίς να είναι ρουταρισμένη δεν γίνεται να υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει ξαναναφερθεί εδώ .

Αν δεν είσαι root , δεν μπορείς να πάρεις backup της Rom .

Οπότε rom χωρίς να είναι ρουταρισμένη δεν γίνεται να υπάρχει

 

leftergr πλεον με το φουλ ρεκοβερι που δουλευουν τα κουμπια μπορεις να κανεις και unrooted backup

Samsung Galaxy S Plus GT-I9001

ROM:ParanoidAndroid 4.2 [bETA3]

Kernel:K^Kernel v1.7 (3.4.83)

Recovery:TWRP 2.6.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα εγκατάσταση μια custom rom με το update 4 αλλά δεν έχει ελληνική γλώσσα στο μενού,ξέρετε μήπως υπάρχει κανένας τρόπος να περάσω αρχεία ή να εγκαταστήσω ελληνική γλώσσα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειχα κανει ρουτ το κιν. και δεν εκανε update-4 το εκανα unroot και εγινε μια χαρα η αναβαθμιση οποτε τωρα με CWM Recovery θα μπορω να κανω backup την rom για επομενη αναβαθμιση. τελικα μικρο κινητακη αλλα ποιο δυσκολο απο το S3 4G απο πλευρας root και mod κατα τα αλλα πεταει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...