Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pira kai ego to KATAPLIKTIKO kinitouli! Alla i bateria einai xalia!! I proti fortisi mou antekse mono 18 ores me 45 omilias kai 4-5 sms, kai power saving. Mipos epeidi einai i proti fortisi?? Kai pou tha to pao gia anavathmisi sto marousi?? Ekei pou itan efige. Ah, kai stin proti fortisi (kleisto) meta apo kapooia ora esvise to fos, eno stin 2 (tora) einai akoma anameno, mipos paizei rolo??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΛΟΙΠΟΝ οι πρώτες εντυπώσεις από το νέο μου Κ700 που μου άρεσε για την άψογη οθόνη του αλλά και το μικρό bug που παρατήρησα ως τώρα. 1) Η μνήμη του όταν το πήρα ήταν 41,4 ΜΒ περίπου και τώρα με τα παιχνόδια, ήχους και εικόνες που έβαλα έφτασε τα 40 ΜΒ πουυ υπεραρκούν για να βάλω ότι θέλω. Αλήθεια το κινητό ενώ έχει 32 ΜΒ μνήμη, τα υπόλοιπα τα αντλεί από την εσωτερική μνήμη του κινητού? Νομίζω ότι είναι αρκετά καλά όχι όμως για αποθήκευση mp3 . 3) Εχω βάλει αρκετά θέματα αλλά τα κινούμενα είναι άλλο πράμα και νομίζω ότι πρέπει να βάλουμε λίνκ για το που θα βρούμε μερικά, 4) Οι φωτογραφίες είναι τέλειες σε φώς αλλά θέλω πλήρη προβολή στην οθόνη και δεν ξέρω τον τρόπο. Όσο για το πρόβλημα που βρήκα είναι ότι όταν στέλνω παιχνίδια επικυρώνει την μεταφορά στον αντίστοιχο φάκελο ηχητικά αλλά το μύνημα επικύρωσης πρέπει να πατήσω το μενου΄για να το διαβάσω. ΑΝ προσπαθήσω να στείλω άλλο παιχνίδι χωρίς να δώ το μύνημα επιβεβαίωσης δεν το δέχεται. Αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR (22 Ιούλ. 2004 , 19:03)

 

Mε το mpegable broadcaster με 3 κλικ. :whistle:

 

@paokaras,Didimos τα videakia στα briefcases που έχετε ανεβάσει με τι prog τα μετατρέψατε?

 

 

 

Εγώ με το Mpegable Broadcaster ( Version 2.2 Build 6 )

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει; Δηλαδή σου βγάζει άκυρη εφαρμογή; :worry:

(Άκρως απαραίτητο το πρόγραμμα για ευνόητους λόγους... :whistle: )

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 21century (22 Ιούλ. 2004 , 23:51)

 

4) Οι φωτογραφίες είναι τέλειες σε φώς αλλά θέλω πλήρη προβολή στην οθόνη και δεν ξέρω τον τρόπο.

 

 

aplws trabas tis fwtos me to kinhto se orizontia thesh, patas mia peistrofh apeutheias kai eisai etoimos gia parousiash se full screen!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poloman (22 Ιούλ. 2004 , 22:49)

 

Ah, kai stin proti fortisi (kleisto) meta apo kapooia ora esvise to fos, eno stin 2 (tora) einai akoma anameno, mipos paizei rolo??

 

 

Όταν στην φόρτηση το κινητό είναι κλειστό και στις ρυθμίσεις φωτισμού της οθόνης το έχεις στο "εξοικονόμηση ενέργειας" το φως μένει συνέχεια ανοιχτό. Θα πρέπει να είναι στο αυτόματο για να σβήνει το φως.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Σε μια απορία φίλου λίγω πάνω, η μνήμη του τηλ είναι 41ΜΒ ΟΧΙ 32ΜΒ.

 

Όσο για τα βιντεάκια, είναι με το mpegadle X4 live, που η μόνη διαφορά με το broadcaster αιναι οτι το δευτερο φτιαχνει και streaming βιντεάκια (δεν βλέπω καμία χρ'ηση αυτού του πράγματος). Πάντως όποιο και να χρησιμοποιήσετε αυτές είναι οι προτεινόμενες ρυθμίσεις:

Video:3gp mp4 encode,16.5fps max, 90-120Kbps

Audio:ACC, 16-36Kbps 8-12KHz

 

Αναλυτικότερα οδηγίες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που προσεξα για την ώρα είναι:

Αλλαγή στους χρόνους σβησίματος του φωτισμού

Ίσως λίγo γρηγορότερα java

Ίσως μεγαλύτερη ένταση κυρίως στα ακουστικά σε mp3 και ράδιο

Δεν μου έχει ξανακολήσει για την ώρα σε αποστολή bluetooth σε κ700 και pc

 

Παραμένουν τα εξής:

Αδυναμία αναπαραγωγής ήχων και βιντεο μετα απο java games

Φωτό τα ίδια (έκδωση λογισμικού κέμερας 3.9)

 

Νεότερα αργότερα!

Link to comment
Share on other sites

Για τον φωτισμό σημειώστε:

20 sec με αυτόματο κλείδωμα

40 sec με εξεικομόμιση ενέργειας και αυτόματο φωισμό (όχι κλείδωμα)

Δηλαδή διαφορά είχα μόνο στα 60 sec της εξεικινόμισης που γίναν 40!

Επίσης ο φωτισμός δεν κλείνει αποτομα αλλα σταδιακά (fade out)! Δεν θυμάμαι όμως πώς ήταν πρίν οπότε δεν ξέρω αν είναι καινούριο!

 

Ά! και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι. στα μπ3 και στο ράδιο σβήνει ο φωτισμος στα 40 περίπου sec.

Link to comment
Share on other sites

@yiazoo mporis file mou na kanis peristrofh ths eikonas kai efoson tin exis apothikeush aplos tha mpis sto menu xrhsh kai sto kato meros tha vris peristrofh!

@blusprint ego file se antithesh me ton paokara fisika den xronometrisa alla den vrika diafora stin anavathmish(akoma)!Alla yparxi kai h diafora oti ego prin alla kai tora den eixa provlima na do video kai na pekso hxous meta apo java games se antithesh me ton filo paokara opos anaferi,opos epishs emena h othoni den svini me to sistima fade out apo menu mono kanonika me to roloi screensaver!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgemilk (23 Ιούλ. 2004 , 10:54)

 

Υπάρχει bluetooth USB για το K700i και αν ναί από πού μπορώ να το προμηθευτώ?

 

 

Prosopika exw ena ths Epox to opoio paizei me ola ta kinita ths SE pou exw dokimasei (K700i, Z1010, P800, P900, T610, T630, Z600) kai fysika kai me alla kinita opos Nokia 6600, Motorola V525, to eixa parei 30€ teliki timi apo ena katastima ths stournari

P4 2.6c @3.4| Epox 4PCA3+ | 1gb DDR400 | Thermalright SP94 | R9800 Pro | Audigy 2 | Seagate 120GB Sata | Antec SX1030B | Tagan TG480 | LG 1715S TFT
Link to comment
Share on other sites

thanks peter αλλά κάνεις λάθος νομίζω. Μπορείς μόνο αν είναι 320Χ240. Αν είναι μεγαλύτερη η εικόνα, στο "χρήση" είναι ανενεργή η εντολή. Για δες το... Λες να είναι κι άλλο bug στο κινητό μου;;;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 (23 Ιούλ. 2004 , 10:09)

 

Σε μια απορία φίλου λίγω πάνω, η μνήμη του τηλ είναι 41ΜΒ ΟΧΙ 32ΜΒ.

 

 

 

Η ΣΥΝΟΛΙΚΗ μνήμη του κινητού είναι 41 ΜΒ.

Το chipακι μνήμης που έχει μέσα το τηλέφωνο είναι 32 ΜΒ και τα υπόλοιπα είναι η embedded μνήμη του. Απλά τα διαχειρίζεται μαζί, :rolleyes:

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Darkorigin (23 Ιούλ. 2004 , 15:42)

 

mporoume me kapio tropo na allaxoume ayto to tsipakiton 32 se 64 h kai parapano?? me patenta fisika...?

 

 

 

Καλή ερώτηση, αν και δεν νομίζω να αναγνωρίζεται από το software του κινητού!

 

by the way έχει βρει κανείς κάπου θήκη διάφανη για τι κινητό;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι καινούριο!

 

Μπείτε στο media player και την ώρα που παίζει έναν ήχο/βίντεο, πατήστε το 1 (ή απλά την ώρα που είναι επιλεγμένο αλλα θα χρειαστεί να κάνετε μία κάτο-πάνω το joystick)! Δείχνει τον υπολειπόμενο χρόνο του κομματιού. Με το 2 επιστρέφει στην κανονική μορφή!

 

Υπενθυμίζω πώς έχω την R2E έκδοση λογισμικού. Πείτε μου please αν παίζει και με την R1E.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία πια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού? Εγώ έχω τη R2A. έχει δει κανείς διάφορα με την αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...