Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kyramas (16 Ιούλ. 2004 , 16:11)

υσ. NeTBoY, το update για τα non-live είναι επίσημα διαθέσιμο ? η R2E είναι ?

 

 

Yeap...einai epishma diathesimh kai opws polu swsta eipes legetai R2E...gia thn ekdosi Vodafone Live! mexri stigmhs den einai diathesimh h idia anavathmisi....eidomen... :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαι τι άλλαξε με την αναβάθμιση;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Makari na hxera.... :)

Exw vodafone live egw kai etsi den eixa thn eukairia na doulepsw kanena anavathmismeno k700...kai apthn allh den mou exei erthei kamia enhmerwsh apo thn SE gia diorthwseis ths anavathmishs...

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

to upgrade ginete mono ean exoume to sync station tis SE ?

mesw bluetooth den ginete ee ?

Τα παντα για την Δορυφορικη και Επίγεια Ψηφιακή TV

 

http://img126.imageshack.us/img126/5163/satfreaksbb2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LAGGI (17 Ιούλ. 2004 , 02:40)

 

Το PRP σε Cosmote είναι 2,σε Q είναι 4,σε Tim είναι 5 και σε Vodafone είναι 7.

Οσο πιο κοντά στο 2 τόσο μεγαλύτερη κατανάλωση.Η μέγιστη τιμή του είναι 9... ;)

 

 

Παλιοτερα σε αλλο post καποιος ειχε πει Tim 7 και Vodafone 5.....και μαλιστα ελεγαν οτι γι αυτο με ΤΙΜ εχεις την καλυτερη αναμονη απ ολες....... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα η αναβαθμιση γινεται ανετα απο τον υπολογιστη μας ή οχι? Κατι αλλο. Σχετικα με τις φωτογραφιες φαινονται με εμγαλο μεγεθος οπως π.χ. στο Νοκια 3650.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Don_VitoCorleone (17 Ιούλ. 2004 , 23:03)

 

Παλιοτερα σε αλλο post καποιος ειχε πει Tim 7 και Vodafone 5.....και μαλιστα ελεγαν οτι γι αυτο με ΤΙΜ εχεις την καλυτερη αναμονη απ ολες....... :confused:

 

Οχι...

Απο τότε που ενεργοποίησα το Net Monitor στο 8210 μου (εδω και 4 χρόνια) ισχύουν αυτά που έγραψα.

Η κατανάλωση αναμονής έχει να κάνει επίσης με την ισχύ του σήματος,με την συχντητα εναλλαγής των serving cells όπως και με το location update.Ολα αυτά κατα κανόνα συμβαίνουν πιό συχνά στη Cosmote και λιγότερα συχνά στα άλλα δύο δίκτυα.

 

ΒΤW το Κ700 είναι στις 40 ώρες με την πρώτη φόρτιση και αρκετή ομιλία+sms και απομένει το 1/5 στο δείκτη της μπαταρίας...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

mia sxetika ilithia erotisi, mipos mporoume na vgaloume foto opos deixni h diafimisi me to kinito sto plai? diladi, na einai FULL SCREEN h foto otan girisis to kinitio sto plai. Kai re pedia, giati toses koukides..giati na einai toso eversthito to camera mas?
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω το Κ700 αλλα θελω να μην εχει το προβλημα που μου κανει το Τ610 που εχω με το τ9.παω να γραψω την λεξη "λουγκρα" πχ δεν την εχει,την προσθετω αλλα την επομενη φορα που θελω νατην ξαναγραψω ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ!αυτο συμβαινει και με την λεξη πχ"μυστικα" εχει το μυστικο αλλα οταν προσθετω την λεξη μυστικα την επομενη φορα για να την βρει πρεπει να γραψω τα γραμματα ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ ΤΟΥΣ ΘΕΣΗ για να γραψει την λεξη μυστικα!!!(δηλαδη το Μ οχι στο 5 αλλα στο 6!!!!!!!)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ Κ700?δοκιμαστε τις λεξεις που σας ειπα και πειτε μου !ευχαριστω πολυ!οι λεξεις με το ιδιο προβλημα ειναι και πολλες αλλες απλα σας ειπα 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα. Μέχρι στιγμής έχετε γράψει πολλά θετικά και αρνητικά του K700 αλλά θα

ήθελα να κάνω και μερικές επιπλέον ερωτήσεις μιας και ενδιαφέρομαι και εγώ να το αγοράσω.

1.Τι ταχύτητα έχει το μενού του κινητού και το φόρτωμα των εφαρμογών java; Είναι πχ το ίδιο

γρήγορο με το Νοκια 6230 που έχει τύχει να δω(τρομερά γρήγορο!);

2.Οι νυχτερινές φωτος απότι έχω καταλάβει είναι ψιλοχάλια. Έχει δοκιμάσει κανένας το φώς της

συσκευής ή το ξεχωριστό φλας; Διoρθώνεται καθόλου η κατάσταση;

3.Με τα βιντεάκια για μέρα-νύχτα τι γίνεται; Ποιότητα; Τα ίδια με τις φωτογραφίες;

4.Θα μπορούσε κάποιος να βάλει κάποιες Φώτος μέρα και νύχτα και κάποια βιντεάκια για να

πάρουμε μια γεύση;

5.To T9 "κόβει" χαρακτήρες από το sms όπως η πατάτα που έχω για κινητό(panasonic GD67);

Αυτά προς το παρόν.

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

1) Ότι πιο γρήγορο υπάρχει σε κινητό! Όσο και περιεργο να σου φανεί, έτσι είναι. Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.jbenchmark.com/index.html?F=2

 

2) Σε απόσταση μεχρι μισό ένα μετρο κάτι γίνεται, ειδάλως όχι και πολλά

 

3) Ισχύουν τα ίδια.

 

4) Νομίζω ότι μπορείς να βρεις στο mygallery αρκετές.

 

5) Όχι απ' ότι γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω αναφέρει και σε προηγούμενο ποστ μου, αλλά δεν πείρα απάντηση. Γιατι μου βγάζει συνέχεια PANAFON αντί για Vodafone GR??? Η κάρτα μου είναι 2 ετών, αγορασμένη επί εποχής VODAFONE αλλά η κάρτα απέξω είναι PANAFON η παλιά μπλέ κλασική. Στο προηγούμενό μου T68i ποτέ δεν μου είχε γράψει PANAFON μόνο VodafoneGR
GATE13
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pie13 (19 Ιούλ. 2004 , 03:05)

 

Παιδιά το έχω αναφέρει και σε προηγούμενο ποστ μου, αλλά δεν πείρα απάντηση. Γιατι μου βγάζει συνέχεια PANAFON αντί για Vodafone GR??? Η κάρτα μου είναι 2 ετών, αγορασμένη επί εποχής VODAFONE αλλά η κάρτα απέξω είναι PANAFON η παλιά μπλέ κλασική. Στο προηγούμενό μου T68i ποτέ δεν μου είχε γράψει PANAFON μόνο VodafoneGR

 

 

Σε άλλους συμβαίνει άραγε ; Μήπως άλλαξες κάτι χωρίς να το καταλάβεις εκεί που είναι οι ρυθμίσεις για τα δύκτια ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pie13 (19 Ιούλ. 2004 , 03:05)

 

Παιδιά το έχω αναφέρει και σε προηγούμενο ποστ μου, αλλά δεν πείρα απάντηση. Γιατι μου βγάζει συνέχεια PANAFON αντί για Vodafone GR??? Η κάρτα μου είναι 2 ετών, αγορασμένη επί εποχής VODAFONE αλλά η κάρτα απέξω είναι PANAFON η παλιά μπλέ κλασική. Στο προηγούμενό μου T68i ποτέ δεν μου είχε γράψει PANAFON μόνο VodafoneGR

 

 

Δεν είσαι ο μόνος. Και εμένα το ίδιο κάνει. Πολύ πιθανόν να ισχύει αυτό που λέει ο φίλος μια που η κάρτα μου ήταν αγορασμένη επί PANAFON.

Παρατήρησα επίσης ότι όταν το ανοίγω λέει VodafoneGR και μόλις πιάσει το σήμα του GPRS αλλάζει σε PANAFON.

Στην αναζήτηση δυκτύου1 υπάρχει μόνο η VodafoneGR και όχι η PANAFON οπότε το βλέπει από την κάρτα μάλλον. Λίγο χλωμό να το έχουν βάλει από τη SE έτσι ως ονομασία δυκτίου στο firmware.

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση 60 ώρες αναμονή με 30 λεπτά ομιλία,κάμποσες φωτογραφίες και video καθώς και καμμια 15αριά sms.

Νοt bad...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ πιστεύω ότι το βασικότερο στην κατανάλωση της μπαταρίας είναι η χρήση (εκτός από το δίκτυο που χρησιμοποιεί ο καθένας).

Και εγώ όταν το χρησιμοποιώ πολύ για παιχνίδια, mp3 κτλ μου κρατάει μιάμιση με δύο μέρες.

Από την Παρασκευή το πρωί όμως που το φόρτισα με normal χρήση (το κλείνω τα βράδια), και ακόμη έχει 2 μπάρες η μπαταρία.

Θέλω να πω, ότι όταν ένας λέει ότι με την τάδε χρήση(βίντεο, φωτογραφίες, παιχνίδια mp3 κλπ) του κρατάει λιγότερο από κάποιον άλλο που και αυτός χρησιμοποιεί βίντεο φωτογραφίες παιχνίδια mp3 κλπ, δεν είναι αντικειμενικό αυτό γιατί μπορεί ο ένας π.χ να άκουσε δύο ώρες mp3 και ο άλλος τέσσερις.Έτσι δεν είναι?

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που εμφανιστηκε: η μπαταρια ηταν στη μεση και ενω εγραφα μηνυμα μου βγαζει "χαμηλη μπαταρια" και αναβε το κοκκινο λαμπακι. Με ενα restart λυθηκε.

 

Παντως εγω που εχω sim PANAFON μου βγαζει VODAFONE GR.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Viper (19 Ιούλ. 2004 , 10:51)

 

Ενα bug που εμφανίστηκε: η μπαταρία ηταν στη μεση και ενω εγραφα μηνυμα μου βγαζει "χαμηλη μπαταρια" και αναβε το κοκκινο λαμπακι. Με ενα restart λυθηκε.

 

Παντως εγω που εχω sim PANAFON μου βγαζει VODAFONE GR.

 

 

Να σε ρωτήσω κάτι ? Έχεις ενεργοποιημένο το GPRS ?

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Epanalamvano gia pollosti fora.ena apo tous kirioterous logous tis diarkeias tis mpatarias tou k700 eine to posa deft. kanei gia na kleisei o fotismos meta apo tin xrisi.Emena meso oro ekane 45deft. ane3artitos an to eixa stin e3ikonimisi i sto aftomato.45 deft eine eglima gia kinito tis klasis tou k700.Sinithos ta pleista kinita svinei to fos sta 15deft.Ego klidono ta pliktra meta apo kathe xrisi kai svinei o fotismos amesos meto klidoma.

Gia ta xionakia stis nixterines photo protimiste opiadipote analisi plin tin vga.Mono stin vga vgazei tosa xionakia.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μετά από 1,5 εβδομάδα με το k700 και ενώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την συσκευή, δεν είχα συναντήσει κανένα πρόβλημα και η μπαταρία έστρωσε για τα καλά, ανακάλυψα χτες μια μεγάλη μ@λ@κί@ με το bluetooth. Ανταλλάσοντας μια εικόνα με ΒΤ από k700 σε k700 είδα οτι η φωτό από το ένα κινητό στο άλλο είναι τελείως διαφορετική, ενώ την βλέπεις μια χαρά στο κινητό αυτός που την δέχεται την παίρνει με τελείως διαφορετική ανάλυση, χαλώντας την τελείως. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάποια ρύθμιση στην οθόνη του ενός κινητού, αλλά δεν είναι έτσι. Εναι μάλλον bug του ΒΤ. Η ίδια φωτό σταλμένη με IR ή MMS, πάει μια χαρά. Το πρόβλημα αυτό δεν υπάρχει όταν στέλνεις με ΒΤ από οποιοδήποτε κινητό στο k700. Ούτε από το PC στο k700, πάλι με ΒΤ.

Ομολογώ ότι με εκνεύρισε πολύ.

Μετά την εμφάνιση της τεχνολογίας ΒΤ, ειλικρινά δεν θα αγόραζα ποτέ κινητό χωρίς αυτήν, στα μόνα κινητά που δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, ήταν στα κινητά της SE. Στα υπόλοιπα υπήρχε απλά για να υπάρχει. Με το Τ610 ήμουνα ενθουσιασμένος με ότι είχε να κάνει σχέση με ανταλλαγή αρχείων μεταξύ κινητών ή pc και κινητού. Όλα δούλευαν απροβλημάτιστα.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως την πατήσαν έτσι στο k700. Και ελπίζω, στην πρώτη αναβάθμιση του firmware, να το διορθώσουν.

Το περίεργο ότι δεν έχει ανεφερθεί ποτέ το πρόβλημα στο forum αυτό, αλλά ούτε και σε άλλα παρόμοια του εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αν και σας διαβάζω πολυ καιρό, δεν είχα γραψει ποτέ.

Είμαι κάτοχος του Κ700ι καμιά δεκαριά μέρες τώρα, και μπορώ να σας πω πλέον την εμπειρία μου.

 

Καταρχήν το κινητό είναι αγορά με επιδότηση.

ΚΑΙ ΟΧΙ VODAFONE LIVE !!

 

Επιβαιεώνω σχεδόν όλους τους κατόχους για τα πολλα πλεονεκτήματα και ελάχιστα μειονεκτήματα του.

Μακράν φοβερή , ποιοτική οθόνη !!! ΤΕΛΕΙΑ ΓΡΑΦΙΚΑ, φοβερά γρήγορο

ειδικά με τα παιχνιδια . Του έχω βάλει μέχρι στιγμής 24 παιχνίδια και τα διαβάζει σφαιρα όλα, παιξιμο γρηγορότατο. Πολλά "θέματα" πολλούς ήχους, (όλα τα είδη) Παρόλο που η μνήμη έχει κατέβει στα μισά ακριβώς, δε έχει επιρεαστεί καθόλου.

Δε νομίζω να υπάρχει τόσο ΜΙΚΡΟ κινητό σε σχετικά καλή τιμή, με τοσο τέλεια οθόνη, και τόσο ποιοτική κατασκευή.

Σύνδεση με φορητό έχω κάνει (δηλαδή με υπέρυρθρη).

Μέχρι 1 ΜΒ είναι σχετικά καλή η ταχύτητα. από εκεί και πάνω είναi βέβαια αργή. Προσπάθησα με ΒΤ σύνδεση με τον Η/Υ του γραφείου αλλά είχα πρόβλημα(το οποίο είχε να κάνει με το BT Omnius USB που μου δάνεισαν και με ένα περίεργο Driver...)

 

Τώρα για το θέμα της μπαταρίας που έχει γίνει μέγα ζήτημα.

Ακολούθησα και ακολουθώ την οδηγία κλειστό και 4 ώρες στη φόρτιση.

Φυσικά τις πρώτες μέρες, κάτι η μεγάλη κάψα για το καινούργιο κινητό κάτι η "αστρωτη" μπαταρία, κράταγε ελάχιστα.

Όμως η βελτίωση ήταν εντυπωσιακή σε χρόνο αναμονής , φόρτιση με τη φόρτιση. Φυσικά και το "παίξιμο" του κινητού έχει σχετικά μειωθεί, ακόλουθο λοιπόν είναι να υπάρχει πιο μεγάλη αυτονομία.

Το έχουν γράψει και άλλοι η μπαταριούλα είναι ΜΟΝΟ 700 ΜAh !!! τι να σου κάνει ;;; εχει να φωτίσει μια μεγάλη οθόνη ΤFT, να παίξει "βαριά"παιχνίδια, να παίξει, mp3, radio, να βγάλει Φωτό, να τραβήξει βίντεο, να ,να, να Ήμαρτον !!

 

Τώρα προσωπικά πιστεύω ότι το μοναδικό μειονέκτημα είναι η λήψη φωτογραφίας με χαμηλό φωτισμό. Αυτή η λειτουργία είναι ομά ΧΑΛΙΑ !

 

Αλλά φίλοι μου, οι σοβαρές λήψης φωτό με το κινητό είναι το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί...

(Έχω μια SLR αναλογική, δύο ψηφιακές φωτογραφικές, και μια ψηφιακή βιντεο-φωτο-κάμερα :rolleyes: )

 

Η άλλη χαζομαρούλα είναι αυτό στη φόρτιση, που αν έχεις επιλέξει "εξ. ενέργειας" σου μένει ανοικτός ο φωτισμός. ;)

Αυτά προς το παρών σας κουρασα με την φλυαρία μου.

Νομίζω ότι όσοι το αγοράσουν δε θα το μετανοιώσουν !!!

( το Κ700ι ΧΩΡΙΣ το "Live" για το άλλο δε ξέρω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...