Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tη συντόμευση δεν γινεται να την αλλάξεις ε?

 

Κ μένα μια μέρα κρατάει η μπαταρία με "αρκετή" :D χρήση.

 

Αυτο που παρατήρησα είναι οτι το backlight δεν σβήνει παρα μόνο οταν βρίσκεται στην αρχική οθόνη,η κάνω λάθος? :whistle:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR (12 Ιούλ. 2004 , 01:27)

 

Tη συντόμευση δεν γινεται να την αλλάξεις ε?

 

Κ μένα μια μέρα κρατάει η μπαταρία με "αρκετή" :D χρήση.

 

Αυτο που παρατήρησα είναι οτι το backlight δεν σβήνει παρα μόνο οταν βρίσκεται στην αρχική οθόνη,η κάνω λάθος? :whistle:

 

 

Δεν αλλάζει τεμενάδες να κάνεις, έχει βάλει το χεράκι της η vodafone βλέπεις!! Κάποιες φορές όντως σα να κολλάει το φως αλλά αργεί και πάλι τόσο να σβήσει...

Ίσως το κλειδί να είναι το αυτόματο κλείδωμα παιδιά, στον αδερφό μου κρατάει σχεδόν 3μέρες αλλά με αυτόματο κλείδωμα οπότε αφήνοντας το σε 5 δεύτερα κλείνει το φως και όχι σε 45 και σίγουρα έτσι εξοικονομείς αρκετή μπαταρία

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το τρίξιμο του καλύματος μου εμφανίστηκε και εμένα μόλις σήμερα!!! Τι μπορεί να γίνει? Ίσως κανένα χαρτάκι άμα βάλουμε από μέσα??? Πάντως με εκνευρίζει και άμα το συνεχίζει θα το πάω πίσω...και θα απαιτήσω να μην τρίζει :D :D :D :D

 

Με τη μπαταρία ρε παιδιά τι συμβαίνει?? Το φόρτησα εχθές το βράδυ και σήμερα με μια μέτρια χρήση μου έχει μείνει μόνο 1 μπάρα...κάτι που σημαίνει ότι θα με αφήσει αύριο στην μέση της ημέρας αν δεν το φορτίσω τώρα....!!!! :cry:

GATE13
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ αλλάζω συχνα καρτα κι όμως δεν τριζει και δε παιζει καθόλου η μπαταρια. Ουφ, και το αυτοματο κλείδωμα πάντα με εκνεύριζε...θα δοκιμάσω όμως κι ετσι και θα σας πω κι εγώ... Δε βγαίνει η ρημάδα η συντομευση δε βγαίνει...

Φιλε Saki δε νομίζω πια να τραβάς και τα μαλλιά σου, σου λέω εγώ το'χω αγαπήσει πια...Απλά πέρνουμε αυτό με τα mp3 απόφαση.(οκ,σε κανένα άλλο κινητο δε γινοταν....παρηγορούμαι....)

Εγώ δεν είχα κοιμηθεί το προηγούμενο το προηγούμενο βραδυ πριν το πάρω για να αποφασίσω τι θα κάνω...κυριολεκτικά!τελικα βαρεθηκα όλη αυτη τη διαδικασια του κανω άλλη σύνδεση, άλλάζω νουμερο, κουβαλάω και το μπαμπά μαζί(έχω κι αυτο το πρόβλημα εγώ που είναι στο όνομα του), χανω και το ιντερνετ...Μη βγούμε οf topic μ'αυτά που σου λέω αλλα παρ'το μωρε, τόσο υπερβολικά τα πραγματα δε τα βλέπω.Θα πορωθείς έτσι κι αλλιώς με το κινητάκι!

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όπως σας έχω γράψει, δεν μου λειτουργούν τα πλαϊνά πλήκτρα της άμεσης φωτογράφισης και το + (volume up).

 

Για το πρώτο δεν μου καίγεται καρφί, γιατί έχοντας ενεργοποιήσει το αυτόματο κλείδωμα του πληκτρολογίου έτσι κι αλλιώς είναι ψιλοάχρηστο.

 

Με το + στην αρχή θεώρησα πρόβλημα το γεγονός ότι δεν μπορείς να δυναμώσεις τη ένταση του ακουστικού κατά τη διάρκεια της ομιλίας. Αλλά το έλυσα πατώντας το - (volume down), οπότε μειώνεται προσωρινά η ένταση και εμφανίζονται στην οθόνη οι μπάρες της έντασης και μετά το κεντρικό πλήκτρο δεξιά για να την αυξήσω.

 

Τώρα όμως έχω πρόβλημα στην ακρόαση των πολυμέσων. Και αυτό γιατί προσπαθώντας να κάνω το ίδιο με το volume down και το κεντρικό πλήκτρο κατέληξα στο να ελαχιστοποιήσω τελείως την ένταση και πλέον να μη μπορώ να ακούσω τα mp3s μου από το μενού πολυμέσα! Από το μενού "Διαχείρηση Αρχείων" βέβαια μπορώ να τα ακούσω, διότι εκεί κάθε φορά που ξανανοίγεις ένα αρχείο η ένταση του ήχου επανέρχεται σε μια προεπιλεγμένη στάθμη.

 

Το ερώτημα που θέτω πλέον είναι:

Στέλνω αμέσως το κινητό για επισκευή-αντικατάσταση, ή περιμένω μέχρι να βγει η αναβάθμιση του software και να τα κάνω όλα τότε πακέτο;

 

(Αλήθεια πότε αναμένεται η αναβάθμιση; Αξίζει να περιμένω μέχρι τότε ή να το στείλω τώρα;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eretzum33 (12 Ιούλ. 2004 , 11:07)

Το ερώτημα που θέτω πλέον είναι:

Στέλνω αμέσως το κινητό για επισκευή-αντικατάσταση, ή περιμένω μέχρι να βγει η αναβάθμιση του software και να τα κάνω όλα τότε πακέτο;

(Αλήθεια πότε αναμένεται η αναβάθμιση; Αξίζει να περιμένω μέχρι τότε ή να το στείλω τώρα;)

 

Δεν νομίζω φίλε μου τα κουμπια να μην δουλευουν λόγω λογισμικού! Κάτι άλλο παίζει! Ανικατάσταση συσκευής γίνεται την πρώτη εβδομάδα απο την αγορά! Τώρα πρέπει να το πας (και να το πάς) σε κάποιο service SE. Ίσως έχει φύγει απο την θέση του κάποιο βύσμα. Αναβάθμιση αναμένεται τον αυγουστο (ακριβώς τώρα... θα σε γελάσω)

Link to comment
Share on other sites

Egw eftasa an den kanw la8os sthn 6h fortish.Pleon to kinhto krataei gurw stis 3 hmeres me fwtismo aftomato parakalw.Enw prin evgaze 2 hmeres exontas to sto e3oikonomish energeias.

Vevaia thn trith hmera thn kerdisa otan to afhna 4+ wres gia fortish.

8elw na pistevw oti 3 hmeres einai to maximum kai eimai apoluta ikanopoihmenos mias kai to vradu panta gurnaw sptii opote to vazw ka igemizei kai ka8e vradu an xreiastei .

 

Gia to kapaki exw n apw oti einai einai elafrws evais8hto.Hdh parathrhsa apo pisw ena mikro vouliagma pou mallon proerxetai apo kapoio trapezi pou akoumphsa to kinhto.Tri3imo den kanei alla to eida se allo filou pou ontws paizei ligo trela.Ti na pei kaneis........

Link to comment
Share on other sites

Όλο λέμε για τη μπαταρία .

Στον έναν κρατά 1 μέρα , στον άλλον 2 , σε κάποιον άλλο 3 μέρες !!!

Μήπως όμως πρέπει να παραδεχτούμε πως το κινητάκι δεν το αφήνουμε καθόλου στην ησυχία του ; :D

Σε κανά δυο μήνες που θα το έχουμε βαρεθεί να δείτε που θα αντέχει και 5 και 6 μέρες . . . ! ! ! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Oxi file didimos.Ego to exo 3 evdomades kai se diaveveo oti to afino stin isixia tou................alla perissoteres apo 24-25 ores den paei.Afto me ton fotismo eine aparadekto.45sec gia na svisei o fotismos????? akoma kai stin e3ikonomisi energeias.Tora dokimazo poso tha paei me aftomato klidoma pou o fotismos kleinei sta 6-7sec.

kai kati allo.Vgike theames creator stin e3is diefthinsi:

http://developer.sonyericsson.com/site/global/home/p_home.jsp

 

eine dorean apla prepei na kaneis eggrafi.

Link to comment
Share on other sites

millis : εγώ το έχω στο αυτόματο κλείδωμα πλήκτρων και στην

εξοικονόμιση ενέργειας .

Είμαι στη vodiafone , αρκετή χρήση ιδίως java games και μου

κρατά 2 ημέρες . Κάθε βράδυ είναι κλειστό για περίπου 5 ώρες .

Το έχω ακριβώς 10 μέρες .

Τι να πω ?!?!? Ο καιρός θα δείξει . . . :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oslotas (12 Ιούλ. 2004 , 18:15)

 

Οι φορτιστες σπιτιου αυτοκινητου ειναι ιδιοι με 610-630;

 

 

Nαι,οι φορτιστές έχουν να αλλάξουν πολλάα χρόνια.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NeTBoY ( 9 Ιούλ. 2004 , 15:31)

 

Kati pou vrhka se ena xeno forum kai isws fanei xrhsimo se pollous...

Dhmiourgoume ena neo Bookmark....sto pedio "ONOMA" vazoume "SMS"....sto pedio "URL" vazoume "SMS:", to swzoume kai orizoume to bookmark ws homepage...epeita, otan patame to dexi koumpaki "ONLINE", mas metaferei automata sthn suntaxh SMS... :)

 

Mia erwthsh, me bluetooth h metafora arxeiwn ginetai pio grigora ap'oti me IR?? An nai, einai aisthiti h diafora??

 

Toulaxiston se mena file netboy oi IR einai poly pio arges apo to bt..
Link to comment
Share on other sites

Re pedia kante mou mia xari kai taxo pe3i me to k700 mou.Lipon stin arxi pou to agorasa o fotismos ekline sta 25-30defterolepta(aparadektos xronos) kai tin teleftea evdomada sta 43 eite to exo stin e3ikonomisi ite sto aytomato.Xthes gia mia periodo 2-3 oron esvine sta 60deft. Enas filos eisigithike na to valo sto aytomato klidoma giati meto pou klidonei svinei kai to fos kai afto ginete sta 5deft.Etsi kai ekana.Stin arxi esvine sta 6-7deft. eno edo kai 10ores svinei sta 20deft.kati den paei kala gmt.Gia peite mou sas parakalo tous xronous pou svinei to diko sas:

1.me aftomato klidoma

2.me aftomato fotismo

3.me e3ikonomisi energeias

emena eine 1)20deft 2)43deft 3)43deft

Link to comment
Share on other sites

Να επανέλθω στο θέμα του καπαιού της μπαταρίας. Πέρασα από την Omnitech που είναι επίσημος service provider της SE (και των Samsung, Siemens), για να δω τι παίζει. Μου είπαν ότι πρέπει να το αφήσω 2 μέρες για να το δουν (καθώς και για τα άλλα προβλήματα που ανέφερα) και ότι το τρίξημο στο καπάκι είναι φυσιολογικό. Όταν τους είπα ότι τέλοσπάντων δε με ενδιαφέρει αν το καλύπτει η εγγύηση και αν είναι να το πληρώσω το καινούργιο καπάκι για να σταματήσει να τρίζει, μου έφερε η (εξυπηρετικότατη και γλυκήτατη) κοπελίτσα το κινητό ενός συναδέλφου της για να μου δείξει ότι και αυτό τρίζει και ότι δεν αξίζει τον κόπο να αγοράζω άλλο. Τι να πω...

 

Πάντως αυτό που με εντυπωσίασε (εκτός από την κοπελίτσα) ήταν ότι από τους υπάλληλους είδα να κρατάνε κινητό, όλοι είχαν Κ700 και ένας SX1.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος millis (12 Ιούλ. 2004 , 16:55)

 

Oxi file didimos.Ego to exo 3 evdomades kai se diaveveo oti to afino stin isixia tou................alla perissoteres apo 24-25 ores den paei.Afto me ton fotismo eine aparadekto.45sec gia na svisei o fotismos????? akoma kai stin e3ikonomisi energeias.Tora dokimazo poso tha paei me aftomato klidoma pou o fotismos kleinei sta 6-7sec.

kai kati allo.Vgike theames creator stin e3is diefthinsi:

http://developer.sonyericsson.com/site/global/home/p_home.jsp

 

eine dorean apla prepei na kaneis eggrafi.

 

 

 

Δεν βρήκα φίλε το "THEMES CREATOR" που λες,που βρίσκεται ακριβώς?Προς το παρόν τη βγάζω με το "THEMES CREATOR v2.1" που ναι μεν δεν υποστηρίζει το 700i,ωστόσο όταν δημιουργώ θέμα επιλέγοντας σαν συσκευή το z1010,το k700i μου το δέχεται κανονικά!!!Επιπλέον το "image editor" που περιέχεται στο cd της sony-ericsson βοηθάει ώστε να προσαρμόσουμε τις εικόνες στην κινητάρας μας!

EXPERT IN HIGH TECHNOLOGY
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος millis (12 Ιούλ. 2004 , 23:16)

 

Re pedia kante mou mia xari kai taxo pe3i me to k700 mou.Lipon stin arxi pou to agorasa o fotismos ekline sta 25-30defterolepta(aparadektos xronos) kai tin teleftea evdomada sta 43 eite to exo stin e3ikonomisi ite sto aytomato.Xthes gia mia periodo 2-3 oron esvine sta 60deft. Enas filos eisigithike na to valo sto aytomato klidoma giati meto pou klidonei svinei kai to fos kai afto ginete sta 5deft.Etsi kai ekana.Stin arxi esvine sta 6-7deft. eno edo kai 10ores svinei sta 20deft.kati den paei kala gmt.Gia peite mou sas parakalo tous xronous pou svinei to diko sas:

1.me aftomato klidoma

2.me aftomato fotismo

3.me e3ikonomisi energeias

emena eine 1)20deft 2)43deft 3)43deft

 

 

 

1.---------20.6 sec

2.---------43.5 sec (εμφανίζει και την ώρα μετά)

3.---------26.4 sec

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θέλει όντως register αλλά είναι έκδοση 1.40 (8 Ιουλιου 2004):

http://developer.sonyericsson.com/site/global/docstools/multimedia/p_multimedia.jsp

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kyramas (13 Ιούλ. 2004 , 02:03)

 

Θέλει όντως register αλλά είναι έκδοση 1.40 (8 Ιουλιου 2004):

http://developer.sonyericsson.com/site/global/docstools/multimedia/p_multimedia.jsp

 

Tώρα το κατεβάζω 2.74 mb είναι.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

kai twra to koufo!!!!

akouw tragoudia apo to megafwno exwntas elaxistopoihmeno to progg ton polymeswn!

kleidonw plhktrologio!

kai otan mou erxete sms, kai mporw na to diabasw kanonika, alla kai na apanthsw!!!!!

kai ola auta me kleidomeno to plhktrologio, kai xamhlwmeno ton fwtismo :PPP

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος millis (13 Ιούλ. 2004 , 09:22)

 

Gia peite mou sas parakalo tous xronous pou svinei to diko sas:

1.me aftomato klidoma

2.me aftomato fotismo

3.me e3ikonomisi energeias

emena eine 1)20deft 2)43deft 3)43deft

 

Ετσι για να σε παριγορήσω λίγο...

1. 20 sec

2. 40sec

3. 60sec...!!!

 

Tί να πώ! ίσως παίζει ρόλο το σήμα ή κάτι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Re paokara apoti fenete i SE prepei na vgalei grigora anavathmisi giati polla trella akougonte.Kai na fantasteis oti sto manual grafei oti o fotismos kleinei liga defterolepta meta to patima kapiou koumpiou.Tora to an ''liga defterolepta ennoei sxedon ena lepto'' tote.......

Poso paei i mpataria sou file paokara45???

Kanenas allos pou metrise ton xrono re pedia?????

Link to comment
Share on other sites

Αν το ξεζουμίζω 1,5 μέρα. Αν το αφήνω να πάρει και καμία ανάσα 2,5 με 3 max (πάντα ανοιχτό).

 

Tip: Η φόρτιση με τους παλιούς φορτιστές της SE, γίνεται με πολύ πιο αργό ρυθμό (άρα καλύτερα). Αυτοι που συνοδεύουν τα σημερινά κινητά είναι... fast chargers. Ετσι λοιπόν αν έχετε κάποιον παλιό (ξέρετε αυτόν που άμα σου πέσει στο πόδι θα πάθεις ζημιά!) προτιμήστε τον. Πάνω γράφει 5V 300mA, σε αντίθεση με αυτόν που έχουμε 4,5V 700mA!

Μπορεί να κάνει λίγες ώρες παραπάνω αλλα η μπαταρία θα αποδίδει καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...