Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ego paidia pira ena bt adaptor kai o syxronismos moy ginetai toso eykola kai grigora meso outlook pou oute me to p800 alla oute kai me to p900 pou eixa den eixa tosi taxythta kai apodosi..

To idio vevaia symvainei kai me tin apostoli foto kai mp3..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kati pou vrhka se ena xeno forum kai isws fanei xrhsimo se pollous...

Dhmiourgoume ena neo Bookmark....sto pedio "ONOMA" vazoume "SMS"....sto pedio "URL" vazoume "SMS:", to swzoume kai orizoume to bookmark ws homepage...epeita, otan patame to dexi koumpaki "ONLINE", mas metaferei automata sthn suntaxh SMS... :)

 

Mia erwthsh, me bluetooth h metafora arxeiwn ginetai pio grigora ap'oti me IR?? An nai, einai aisthiti h diafora??

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nos 55 ( 8 Ιούλ. 2004 , 20:01)

 

Εχο το αγγλικο manual αν θες στειλε μου με ΠΜ to e-mail sou για να σου το στειλω. Γιατι δεν θυμαμαι που το εχω βρει!!! :D

 

 

Thank you!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 ( 8 Ιούλ. 2004 , 20:06)

 

Στο site της Sonyericsson θα το βρήκες. Υπάρχει και η Ελληνική έκδοση πήγαινε εδώ http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_2_2&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10139 και κάνε λήψη.

 

 

and you!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lazkal ( 9 Ιούλ. 2004 , 13:57)

 

Λοιπόν εγώ βρίσκομαι κάπου ενδιάμεσα ... Και εξηγούμαι . Με ΚΕΝΟ το ευρετήριο και τα μαμίσια προγράμματα(από CD) με σύνδεση Ir (MA 620) , κατέβασε με τη μία και ΠΟΛΥ γρήγορα (σε σχέση με SX1 , S55 ,SL45 ,N6600,T39) όλες (~150) τις επαφές ΑΨΟΓΑ . Μετά ΔΕΝ ξαναλειτούργησε τίποτα. Με Ir σύνδεση μου έκανε restart , με cable/USB σταματούσε αναφέροντας αποτυχία . Φυσικά κατέβασα ότι νεότερο υπάρχει στο site της ericsson αλλά ....

Μετά από παρατηρήσεις κατέληξα στο ότι πρόκειται για Bug και το κόλημα γίνεται ,όταν το ευρετήριο ΔΕΝ είναι κενό ,καθώς το Κ700 επιχειρεί να στείλει στοιχεία στο OUTLOOK (για να γίνει ο συγχρονισμός ).

Για να το επιβεβαιώσω έκανα το εξής : Διέγραψα (Με πόνο ψυχής) όλο το ευρετήριο , έκανα επαναφορά ρυθμίσεων (κατι σαν format είναι ) και το έβαλα στην Ir . Φυσικά όλα πήγαν ΑΨΟΓΑ (και η καρδιά μου στην θέση της ...)

Ανακεφαλαιωση : Win 2000 Prof SP4, MS Outlook 2000 SR1

 

 

Λοιπόν σχετικά με τον συγχρονισμό.

Όπως ειπώθηκε το πρώτο πάει πάντα καλά όσο είναι άδειο το τηλέφωνο.

Μετά όμως κάνει επανεκκίνηση.

Αν όμως πάτε στις επιλογές του συγχρονισμού και ξετσεκάρετε την επιλογή για full συγχρονισμό και μετά πάτε και επιλέξετε ποιες επαφές θέλετε να κρατήσετε (του τηλεφώνου ή του Outlook) τότε δεν θα σας κάνει επανεκκίνηση.

Το πρόβλημα είναι όταν το βάζεις να κάνει ανάλυση και των δύο πηγών και να αποθηκεύσει τις αλλαγές και στα δύο μέσα.

Οπότε αν έχετε διορθώσει του Outlook και είναι οι πιο ενημερωμένες τότε έχετε 2 επιλογές :

1. Κάνετε Full συγχρονισμό αφού διαγράψετε τις επαφές στο τηλέφωνο

2. Κάνετε απλό συγχρονισμό με τον φόβο τον διπλοεγγρεφών όμως.

 

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NeTBoY ( 9 Ιούλ. 2004 , 15:31)

 

Kati pou vrhka se ena xeno forum kai isws fanei xrhsimo se pollous...

Dhmiourgoume ena neo Bookmark....sto pedio "ONOMA" vazoume "SMS"....sto pedio "URL" vazoume "SMS:", to swzoume kai orizoume to bookmark ws homepage...epeita, otan patame to dexi koumpaki "ONLINE", mas metaferei automata sthn suntaxh SMS... :)

 

Mia erwthsh, me bluetooth h metafora arxeiwn ginetai pio grigora ap'oti me IR?? An nai, einai aisthiti h diafora??

 

 

Ok ωραίο σαν πρωτοτυπία αλλα sms στέλνεις πατώντας και το αριστερό softkey... :)

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

sakisplayer

Υπέρυθρες ξεκλείδωτες έχουν της vodafone;

Ένας φίλος πήρε χθές ένα Voda-K700 και οι υπέρυθρες - bluetooth δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Xekleidwtes einai kai IR kai Bluetooth!

Kai me ena 6230 pou peiramatistika antallaxame tou kosmou ta video kai tis eikones xwris kanena provlhma!

A, kati allo....gia ta wav arxeia pou legame prin, mporw kanonika na ta valw san ringtone!!! Parolo pou exw Vodafone Live! ekdosi..... :) :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR ( 9 Ιούλ. 2004 , 12:21)

 

Nα κόψεις την συνδρομή σου με τη voda :eek: μια και καλή και να περάσεις σε άλλη εταιρία.Οκ θα αλλάξεις νούμερο αλλά είναι κίνηση υποδομής. :o

 

Λοιπόν παιδιά, μόλις γύρισα απο την περιπλάνηση που έκανα στην βόντα. Πρώτον,αφαιρωντας την επιδότηση, μου βγαίνει 267 ευρό το κινητάκι. Δελεαστικό θα έλεγα. Δεύτερον, ειναι κρίμα το ράδιο αρβύλα να υπάρχει μεταξύ μας. Διοτι ο διευθυντής που απ'ότι κατάλαβα ειναι σούπερ γνώστης, μου είπε πως το κινητό ειναι ξεκλείδωτο και καμμία βόνταφον δεν προσπαθεί με το ζόρι να σε βάλει να κατεβάσεις ρίγκτόουνς. Αρα να ξέρουμε τι λέμε άλλη φορά παιδάκια. Τρίτον. Εαν χρησιμοποιήσω την φορητότιτα(που πολύ θα ήθελα) οι απατεώνες της κοσμοτέ, δεν μου δίνουν επιδότηση, κι ας είμαι νέος πελάτης γι'αυτούς. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Χάνω δηλαδή την επιδότηση ως παλιού πελάτη απο την βόντα, δεν μου δίνει και το νέο δίκτυο. Εμεις δηλαδή ειμαστε για να πληρώνουμε μόνο. Ερώτηση τώρα. Εαν κάνω ανανέωση στην βόντα και πάρω το κινητάκι, μετά με αφήνουν να αλλάξω δίκτυο, η θα με κυνηγάνε; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer ( 9 Ιούλ. 2004 , 19:05)

Δεύτερον, ειναι κρίμα το ράδιο αρβύλα να υπάρχει μεταξύ μας. Διοτι ο διευθυντής που απ'ότι κατάλαβα ειναι σούπερ γνώστης, μου είπε πως το κινητό ειναι ξεκλείδωτο και καμμία βόνταφον δεν προσπαθεί με το ζόρι να σε βάλει να κατεβάσεις ρίγκτόουνς. Αρα να ξέρουμε τι λέμε άλλη φορά παιδάκια.

 

Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι κάποιος που το έχει το κινητό μπορεί να το έχει ψάξει παραπάνω από ότι εσύ που απλά άκουσες κάποιον που δεν τον ξέρεις.

 

Τρίτον. Εαν χρησιμοποιήσω την φορητότιτα(που πολύ θα ήθελα) οι απατεώνες της κοσμοτέ, δεν μου δίνουν επιδότηση, κι ας είμαι νέος πελάτης γι'αυτούς. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

 

 

Χοντρές εκφράσεις για κάτι που έχεις άδικο. Δηλαδή όποιος δεν σου κάνει δώρα είναι απατεώνας?

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο έχεις δίκιο. Επιφυλλάσωμαι εως ότου σιγουρευτώ. Μετά όμως και εσύ θα ήθελα να δω τι θα μου πείς.(εαν δικαιωθεί ο ειδικός). Στο δεύτερο, έχεις μεγάλο λάθος. Θέλεις να στο εξηγήσω; Ηδη υπάρχει η εξήγηση στα λεγόμενά μου, αλλα δεν την έλαβες κάν υπ'όψην σου. Ποιά δώρα μου λές;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer ( 9 Ιούλ. 2004 , 19:25)

 

Στο πρώτο έχεις δίκιο. Επιφυλλάσωμαι εως ότου σιγουρευτώ. Μετά όμως και εσύ θα ήθελα να δω τι θα μου πείς.(εαν δικαιωθεί ο ειδικός).

 

Μα δεν σου λέω ότι έτσι είναι και τελείωσε. Απλά ότι πιο πολύ εμπιστεύομαι κάποιους εδώ που το έχουν το κινητό και έχουν γράψει τι συμβαίνει παρά κάποιον που δεν τον ξέρω. Όσο για το 'ειδικός', μόνο αυτός που έφτιαξε το software του κινητού είναι 'ο ειδικός' κανένας άλλος.

 

Στο δεύτερο, έχεις μεγάλο λάθος. Θέλεις να στο εξηγήσω; Ηδη υπάρχει η εξήγηση στα λεγόμενά μου, αλλα δεν την έλαβες κάν υπ'όψην σου. Ποιά δώρα μου λές;

 

Η επιδότηση δώρο είναι. Δώρο για να σε πάρει στο δίκτυο. Η φορητότητα είναι για να αλλάζεις δίκτυο (λόγω διαφόρων παραγόντων) χωρίς να αλλάζεις νούμερο. Δεν έχει υποχρέωση ο άλλος να σου κάνει εσένα δώρα, οπότε δεν μπορείς να τον λές 'απατεώνα'. Πάντως επειδή είναι off-topic αν είναι να μην συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα εδώ. Υπάρχει και το forum των δικτύων.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

h**p://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=61850&start=45

S'auth th dieuthinsi (forum tou esato), uparxei enas polu wraios odhgos gia to pws mporoume na kanoume encode kapoio video gia na to perasoume sto kinhto.... :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer (10 Ιούλ. 2004 , 02:23)

 

Δηλαδή εννοείς πως ενώ δέχεται ήχους mp3, δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως ήχοι κλήσεις;

 

Kαλά δηλαδή τόσοι το έχουμε πει πια και τώρα κατάλαβες τι εννοούσαμε;; Εσύ νόμιζες ότι δε δέχεται να μπουν στη μνήμη mp3;; Αυτό γίνεται, και παίζουν κανονικότατα απλά αν πας στη χρήση σε αντίθεση με το κανονικό Κ700 όλες οι επιλογές είναι ανενεργές :(

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

SakiPlayer αν θες πάση θυσία και το νούμερό σου και επιδότηση κάνε τώρα αυτό που λες.

Σε κανένα χρόνο που θα λήξει το συμβόλαιό σου ίσως κάποια άλλη εταιρία να δίνει επιδότηση με τη φορητότητα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Εχει καταφερει κανεις να δημιουργησει ενα νεο υποφακελο μεσα στο φακελο παιχνιδια?Σε μενα δε γινεται και κριμα γιατι θα ηθελα να τα χωρισω σε κατηγοριες και οχι να τα εχω ολα μεσα σκορπια.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος blusprint (10 Ιούλ. 2004 , 12:13)

 

Παιδια μια ερωτηση.Εχει καταφερει κανεις να δημιουργησει ενα νεο υποφακελο μεσα στο φακελο παιχνιδια?Σε μενα δε γινεται και κριμα γιατι θα ηθελα να τα χωρισω σε κατηγοριες και οχι να τα εχω ολα μεσα σκορπια.

 

 

Δεν γινεται ουτε σε μενα... ;)

Γενικο φαινομενο... :D

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Λιούτον, εγώ λέω να πάρω κάποια άλλη συσκευή, ωστε να την πάρω με την επιδότηση και να την πουλήσω, αγοράζωντας απο αλλού το Κ700.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πείτε μου κατι γιατί θα σκάσω,ενεργοποιω το bluetooth του τηλεφώνου,στέλνω τα αρχειακια όλα καλά αλλά μετα δεν μπορω να το απενεργοποιησω,στο μενου μου εχει σκιασμένο την επιλογη ''bluetooth NΑΙ'' και τίποτα αλλο,και αναγκαζομαι να κανω restart το τηλέφωνο.Εχει αντιμετωπισει κανεις τιποτα παρόμοιο?Σημείωση,μονο μια φορα καταφερα να κλείσω το bluetooth κανονικά,απο το μενού.

AA kαι κάτι ακομα,πόση ώρα σας παίρνει να ανεβασετε ενα μπ3 γυρω στα 1mb μέσω bloutooth?

Link to comment
Share on other sites

Pedia ARXISAN TA ORGANA.edo kai 4 ores, exei kanei apo mono tou peripou 20 restart.Eno eine stin anamoni simvenoun ta e3eis :svinei telios - anavei lefki othoni - svinei telios kai meta anavei kanonika.Epipleon edo kai 2 meres paratirisa oti an kaneis kati sto menu ki stamatiseis o fotismos apenergopiite sta 45deftera.Polissssssss xronos, pos na ante3ei i mpataria.Esas pedia posi ora kanei na svisei o fotismos??????
Link to comment
Share on other sites

@millis

Ama den kleidwseis to plhktrologio o fwtismos argei polu na svhsei (den to exw metrhsei poso, alla peripou oso eipes). An kleidwseis to pliktrologio svhnei sxedon amesws.Skiazetai h othoni prwta, kai meta apo liga deuterolepta peftei to screensaver kai meta svhnei teleiws...

 

@ksessalonikios

Gia na kleiseis to bluetooth an thumame kala, pas sto menu sundeseis, bluetooth, epiloges kai kapou leei energo-mh energw.

Enw gia na to anoixeis arkei na pas sto menu tou bluetooth sthn 1h epilogh...gia dokimase to.. :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...