Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re den ginetai ayto, ginetai setup oi drivers pou eihe to cd kai meta to programa pou mou eipes de vriskei to bluetooth

 

leei

 

•Αφαιρέστε την μπαταρία της συσκευής για 2 λεπτά

•Κάντε μια επανεκκίνηση στον υπολογιστή σας

• Εάν έχετε Bluetooth: Σιγουρευτείτε ότι είναι ενεργοποιημένο στην συσκευή. ΚΑΙ επίσης. Ότι η υπηρεσία "Serial Port" είναι ενεργοποιημένη στο πρόγραμμα σύνδεσης. Της συσκευής Bluetooth με τον υπολογιστή σα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re den ginetai ayto, ginetai setup oi drivers pou eihe to cd kai meta to programa pou mou eipes de vriskei to bluetooth

 

leei

 

•Αφαιρέστε την μπαταρία της συσκευής για 2 λεπτά

•Κάντε μια επανεκκίνηση στον υπολογιστή σας

• Εάν έχετε Bluetooth: Σιγουρευτείτε ότι είναι ενεργοποιημένο στην συσκευή. ΚΑΙ επίσης. Ότι η υπηρεσία "Serial Port" είναι ενεργοποιημένη στο πρόγραμμα σύνδεσης. Της συσκευής Bluetooth με τον υπολογιστή σα

στο κινητο σου εχεις τσεκαρει την επιλογη "ανιχνευσιμο".

κανονικα επρεπε να το βλεπει.

τι windows εχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exw ta xp kai na einai anixnefsimo

akou ti ekana

afou evala to bluetooth sto usb ta windows mou evgalan parathiraki oti prepei na egatastathei

eiha vgalei to cd pou eihe mazi kai etsi egatastathikan drivers

sto sistima leei ayto

http://img118.imageshack.us/img118/7174/btooth1dq.jpg

omws to phoneexplorer de mporei na entopisei ti siskevi

http://img368.imageshack.us/img368/1678/btoooth0gq.png

Link to comment
Share on other sites

Pairing ανάμεσα στις δυο συσκευές (υπολογιστής και κινητό) έχεις κάνει; Θα πας Σύνδεση->Bluetooth->Οι "Συσκευές μου"->Νέα συσκευή και αφού βρει το κινητό τον υπολογιστή θα πατήσεις επιλογή. Για κωδικό βάλε τέσσερα μηδενικά.

 

Εννοείται ότι θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το Bluetooth στο pc σου.

 

Αν τα έχεις κάνει αυτά τότε πες το μας να δούμε τι άλλο φταίει...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τον level one bluetooth αντάπτορα.

Λειτουργικό XP SP1.

 

Τι πρέπει να κάνω; Χρειάζεται drivers να περάσω; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τον level one bluetooth αντάπτορα.

Λειτουργικό XP SP1.

 

Τι πρέπει να κάνω; Χρειάζεται drivers να περάσω; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Βάλε το SP2 που έχει τους οδηγούς της Microsoft και χρησιμοποίησε αυτούς...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τον level one bluetooth αντάπτορα.

Λειτουργικό XP SP1.

 

Τι πρέπει να κάνω; Χρειάζεται drivers να περάσω; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

βαλε το sp2 οπως σου ειπε και ο multipetros.ειναι οτι καλυτερο και μετα χρησιμοποιησε το my phone explorer και θα εισαι μια χαρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι κόλλημα είναι αυτό βρε παιδιά με τους driver της Micro$oft; Οι drivers που δίνουν οι κατεστευάστριες εταιρείες δεν σας κάνουν;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι κόλλημα είναι αυτό βρε παιδιά με τους driver της Micro$oft; Οι drivers που δίνουν οι κατεστευάστριες εταιρείες δεν σας κάνουν;

συνηθως οι driver που παρεχονται με τους bluetooth adaptor δεν ειναι και οτι καλυτεροι.ειναι συχνο το προβλημα.π.χ αν εχεις sp2 δεν χρειαζεσαι επιπλεον driver και θα δουλευει πολυ καλυτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαλε το sp2 οπως σου ειπε και ο multipetros.ειναι οτι καλυτερο και μετα χρησιμοποιησε το my phone explorer και θα εισαι μια χαρα!

 

Που θα το βρουμε το "My phone explorer" ?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Pairing ανάμεσα στις δυο συσκευές (υπολογιστής και κινητό) έχεις κάνει; Θα πας Σύνδεση->Bluetooth->Οι "Συσκευές μου"->Νέα συσκευή και αφού βρει το κινητό τον υπολογιστή θα πατήσεις επιλογή. Για κωδικό βάλε τέσσερα μηδενικά.

 

Εννοείται ότι θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το Bluetooth στο pc σου.

 

Αν τα έχεις κάνει αυτά τότε πες το μας να δούμε τι άλλο φταίει...

to bluesoleil vlepei to kinito alla to file explorer oxi

mou petaei pali to idio minima.gia na vrei to kinito ti siskevi tou ipologisti prepei na einai anoikto to bluesoleil.prin ligo katafera na sindethw me to file manager alla mono otan itan anoikto to bluesoleil kai mou evgaze provlimata gia obex.otan to klisa elege oti aposindethike to blue tooth.estila mia efarmogi alla prepei na einai anoihto kai to bluesoleil taytohrona kai na kanw sindesi apo ekei me to tilefono.otan kleinw to bluesoleil stin katw grammi tis desktop leei Aposindethike to kalodio topikis sindesis san na vgike to kalodio tis adsl alla einai gia to kinito

Link to comment
Share on other sites

Τι κόλλημα είναι αυτό βρε παιδιά με τους driver της Micro$oft; Οι drivers που δίνουν οι κατεστευάστριες εταιρείες δεν σας κάνουν;

Είναι ενσωματομένοι στο λειτουργικό, δουλεύουν απρόσκοπα και αρμονικά μαζί του, είναι πιστοποιημένοι για προβλήματα συμβατότητας, είναι σταθερότατοι, παρέχουν πολλές υπηρεσίες, ακόμα και HID (που πολλοί τρίτων κατασκευαστών δεν υποστιρίζουν) και συνδέονται άμεσα με τις λειτουργίες των Windows και του Explorer...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να χαλασε γιατι εχω 4 μηνες που το πηρα και δεν το παταω δυνατα...Και το περιεργο:

Οταν χρησιμοποιω το κινητο με το αριστερο μου χερι το joystick λειτουργει κανονικα ενω οταν χρησιμοποιω το κινητο με το δεξιο μου χερι το joystick δε λειτουργει προς τα δεξια!Χρεαζομαι καποιο ειδικο κατσαβιδι για να βγαλω την προσοψη?Υπαρχει κινδυνος να την καταστρεψω?????Ξερεις κανα site γιατι ειμαι ασχετος απο επεμβασεις στο τηλεφωνο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οταν χρησιμοποιω το κινητο με το δεξιο μου χερι το joystick δε λειτουργει προς τα δεξια!

 

άρα το κινητό σου αποφεύγει σαφώς την ακροδεξιά... :lol: :lol: :lol:

 

(λίγη πλάκα για να γελάσεις - δυστυχώς δεν ξέρω για την πρόσοψη διότι μόλις πήρα την συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να χαλασε γιατι εχω 4 μηνες που το πηρα και δεν το παταω δυνατα...Και το περιεργο:

Οταν χρησιμοποιω το κινητο με το αριστερο μου χερι το joystick λειτουργει κανονικα ενω οταν χρησιμοποιω το κινητο με το δεξιο μου χερι το joystick δε λειτουργει προς τα δεξια!Χρεαζομαι καποιο ειδικο κατσαβιδι για να βγαλω την προσοψη?Υπαρχει κινδυνος να την καταστρεψω?????Ξερεις κανα site γιατι ειμαι ασχετος απο επεμβασεις στο τηλεφωνο!!!!!!

 

Des edw odigies: http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=40

 

den 8elei kanena eidiko katsabidi.

-Bgele to pisw kapaki kai 8a deis kati klip pou kratane thn prosopsh, sprwksta pros ta katv kai anoigei h prosopsh, meta ebala mia thlekarta ekei pou eixe anoiksei(sth mesh peripou) thn ekana panw katw kai bghke h prosopsh. to idio kai sthn allh meria gia na bgei teleiws.

 

p.s. emena to joistik den douleue to katw polles fores. meta pou to anoiksa, to ka8arisa, tis dyo prwtes meres douleye sxedwn kala, alla twra den douleuei ka8olou to panw.:mad:

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι λίγο τρελό...

 

γίνεται μέσω bluetooth να μπαίνω στο pc μέσω του κινητού και να μπαίνει internet?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι λίγο τρελό...

 

γίνεται μέσω bluetooth να μπαίνω στο pc μέσω του κινητού και να μπαίνει internet?

Καθόλου τρελό.

Φυσικά και γίνεται.

Αρκεί να έχεις εγκαταστήσει το bluetooth modem του Κ700 σου. Ο αριθμός κλήσης που θα βάλεις θα είναι ο *99#.

Δεν στο προτείνω πάντως.:D Θα απογοητευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενσωματομένοι στο λειτουργικό, δουλεύουν απρόσκοπα και αρμονικά μαζί του, είναι πιστοποιημένοι για προβλήματα συμβατότητας, είναι σταθερότατοι, παρέχουν πολλές υπηρεσίες, ακόμα και HID (που πολλοί τρίτων κατασκευαστών δεν υποστιρίζουν) και συνδέονται άμεσα με τις λειτουργίες των Windows και του Explorer...

 

Για αυτό ακριβώς το λόγο μου φαίνεται τρελό. Ότι αναφέρεις παραπάνω τα έχουν οι drivers που χρησιμοποιώ. Το bluetooth μου το είχα πάρει πρίν τρια χρόνια και φανταζόμουν ότι τώρα τα πράγματα θα ήταν πιο εξελιγμένα. :dizzy:

 

να ρωτήσω κάτι λίγο τρελό...

γίνεται μέσω bluetooth να μπαίνω στο pc μέσω του κινητού και να μπαίνει internet?

 

Θες να ακούσεις κάτι ακόμα πιο τρελό; Είχα φτιάξει software με τη βοήθεια του οποίου αναβόσβηνα τα φώτα του σπιτιού μου μέσω του υπολογιστή μου και μπορούσα να συνδέσω κινητό και υπολογιστή με bluetooth και να τα αναβοσβήνω και μέσω του κινητού!!!

 

Είναι πολλά τα πράγματα που μπορείς να κάνεις με το bluetooth.

 

Ερώτηση. Τα αρχεία hid πως τα χρησιμοποιείς;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να βοηθήσω αλλά επειδή ψάχνω και εγώ σήμερα γι αυτό που είχατε προτείνει http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=DevicesCards&cp_id=9374 δεν το βρίσκω αλλά το έχουν αντικαταστήσει απο το LEVEL ONE. Να το πάρω;;

 

 

file ego to pira tin paraskeyi (to level one) kai einai poli kalo kai taxytato exo pathei plaka mono me tin egkatastasi toy cd kai xoris peretero drivers ta blepei ola (ta kinita) kai ta kanei skoni.

 

episis einai 100 metron,

kai ego den exo sp2 oute tha balo pote ston ypologisti mou giati an den to kserete to sp2 exei polla problimata symbatotitas me para polla programata (to eixa balei alla meta apo programmata kai paixnidia pou eixa kollimata kai diafores alles m-*-*-*/*//*/*/-es to ebgala kai apo tote ola pane mia xara!

 

ase pou xoris to sp2 einai kai pio grigoros.

sygnomi gia to off topic

 

:w00t: :hypno: :p

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να σε ρωτήσω διότι μόλις πήρα τον level one MDU0005USB.

To software απο το site της level one που κατέβασα δεν λειτουργεί ΟΚ ή έβαλα λάθος version. To ξήλωσα και πέρασα το λογισμικό απο το cd εγκατάστασης (εχω xp sp1 και δεν θέλω το sp2). Drivers και ότι προγραμματάκι συνοδευτικό είχε το CD.

 

Οι drivers είναι 5.0.2129.0 toshiba.

Επίσης έβαλα και το ΜyPhoneExlporer που κατέβασα.

 

Χρειάζεται και τίποτα άλλο;

1) Παρατήρησα ότι ενώ ο ΜyPhoneExlporer δουλεύει άψογα, ο bluetooth manager δεν λειτουργεί στην επιλογή REMOTE CAMERA (εκτός και αν δεν εννοεί την κάμερα του κινητού αλλά μόνο "κανονική" βιντεοκάμερα bluetooth εκεί!).

 

2) Επίσης δεν μπορώ να πετύχω τον απομακρυσμένο έλεγχο desktop, media player κλπ.

Τα service properties τα έχω όλα ενεργοποιημένα.

 

3) Aπο το CD του k700i δεν έχω εγκαταστήσει κάτι. Θα έπρεπε;;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν υπάρχει σε JAVA real player για να βάλω ως εφαρμογή;

οχι δεν υπαρχει κατι τετοιο.οπως επισης δεν μπορεις να αλλαξεις τον συγκεκριμενο player απο το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση!

Το K700i έχει ανοιχτή ακρόαση??

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...