Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εχω 5 games!και παιζω μονο τα 2.δεν μπορω για παραπανω γιατι η μπαταρια δεν αντεχει,αντε να παιζω κανενα 10λεπτο την ημερα.

παιζω συνεχεια arcanoid,billiards and solitaire!

 

 

To kalutero paixnidi pou exei vgei gia kinhto einai to mpiliardo!

Kata thn gnwmh mou midnight pool kai 3d hustle.

Vobera kai ta 2.

Emena 2 mpataries full fortismenes arkoun gioa mia sxolikh hmera :D

Alla paizoume me ton summa8hth mou mono epilegmenes wres peripou 2-3(x45').

Alla paizw kai ligo sudoku pou einai e3isou sunarpasthko.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εως τωρα εχουν πουληθει 100000 κινητα k700i,ε καποια θα εχουν ελλατωματικο joystic και καποια οχι.αποψη μου ειναι οτι ελλατωματικο joystic εχει μια μικρη μεριδα.

η εισαι απο τους τυχερους και επεσες σε "κακο" joystic..η μαλλον εσυ δεν το μεταχειριστηκες καλα.

εγω εχω το κινητο απο περυσι τον ιουλιο!! και το κινητο το εχω μ@***** στην κυριολεξια,ατελειωτες ωρες gaming και ο μοχλος παραμενει οπως εχει και καλυτερος σε αισθηση απ'οτι οταν το ειχα αγορασει.

 

 

Re c mhn les oti 8es !!!!

Egw to kinhto to phra Augousto kai arxes febrouariou eixe prob!!!

Meta kapws mphke sthn 8esh tou mea 3anaxalase kai twra me to zori mpainei sto menu !!!

Anyway alla 3 atoma me SEk700i exoun prob me to joystick.

Kai to kalutero htan otan rwthsa sthn Stournarh(otan htan akomh sthn eggyhsh)poso paei h episkeuh enas mou eipe 45E kai ton eipa oti dn me sumferei na to episkeuasw kai tou eipa oti einai se egguhsh kai mou eipe pws to kaluptei monon an exei metakinh8ei dld dn exei spasei!!!

Kai tou eipa oti ama exei tetoia vlavh to ftiaxnw kai monos mou kai efuga anastatwmenos.

Twra skeftomai na parw kana allo kinhto mallon nokia makria apo SE giati 6600 pou eixa htan kalutero apo to SEk700i.

Tespa ama mporeite na mou prwteinete tpt 8a eimoun eugnwmwn(to n70 exw upo3h mou).

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι σε handsfree bluetooth, για τα απλά ακουστικά handsfree που έχει μέσα το κουτί μιλάω.. :)

και βέβαια μπορείς να ακούσεις mp3 από το handsfree όπως και ραδιόφωνο ή οποιοπήποτε αρχείο ήχου έχεις περασμένο στο κινητό. Από το bluetooth handsfree δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από τα παραπάνω

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια μπορείς να ακούσεις mp3 από το handsfree όπως και ραδιόφωνο ή οποιοπήποτε αρχείο ήχου έχεις περασμένο στο κινητό. Από το bluetooth handsfree δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από τα παραπάνω

 

Δεν σου λέει αυτό acidburn. Ο φίλος έχει πρόβλημα με τα ακουστικά. Προφανώς szzs δεν κάνει καλή επαφή όταν το συνδέεις για αυτό και δεν ακούς από τα ακουστικά. Πείραξε λίγο το βύσμα να δείς αν γίνεται τίποτα.

 

ο πωλητής στο Γερμάνό μου είπε χαρακτηριστικά " Είναι sony , που σημαίνει ότι θέλει να το προσέχεις όταν κουμπώνεις τον φορτιστή , είναι προβληματικα όλα τα sony εκεί" -Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι μύθος , οπότε ψάχνω για εναλλακτικό τρόπο επικοινωνίας

 

Άσε τους Γερμανούς να λένε ότι θέλουν όταν μιλάνε οι Σουηδοί!!!! Έχουν περάσει από τα χέρια μου σχεδόν όλα τα high end κινητά της Ericsson και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Μπορεί να είναι λίγο περίεργα στην αίσθηση του κουμπώματος αλλά πρόβλημα ποτέ.

 

Πάντως αν θες την αντικειμενική μου γνώμη είμαι υπέρ της αλλαγής του είδους της επαφής. :cool:

 

Twra skeftomai na parw kana allo kinhto mallon nokia makria apo SE giati 6600 pou eixa htan kalutero apo to SEk700i.

Tespa ama mporeite na mou prwteinete tpt 8a eimoun eugnwmwn(to n70 exw upo3h mou).

 

Συγκρίνεις ανόμοια κινητά. Όσον αφορά το joystick προσπάθησε να το καθαρίσεις λιγάκι και θα δείς μεγάλη διαφορά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να αλλαχθει η ενσωματωμενη μνημη των 41ΜΒ?Πολλοι φιλοι μου μου εχουν πει πως ειναι δυνατο,ενας φιλος μας απο το forum καποιες σελιδες πιο πισω,και σε εφημεριδες με αγγελιες γραφει:Πωλειται sony ericsson K700i - CD- 256MB Μνημη κ.λ.π!αληθευουν ολα αυτα?Δηλαδη να βγει το τσιπ της μνημης της 41ΜΒ Και να μπει ενα αλλο....
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να γινεται, καλυτερα να επικοινωνισεις με τον φιλο που το εγραψε και μετα πες και σε εμας.

 

Το πιο πιθανο παντως, ειναι να εννοει οτι θα σου γραψει CD με 256ΜΒ απο παιχνιδια, εικονες, ηχους κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να αλλαχθει η ενσωματωμενη μνημη των 41ΜΒ?

 

Για το Κ700 χλωμό το βλέπω... :worry:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άσε τους Γερμανούς να λένε ότι θέλουν όταν μιλάνε οι Σουηδοί!!!! Έχουν περάσει από τα χέρια μου σχεδόν όλα τα high end κινητά της Ericsson και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Μπορεί να είναι λίγο περίεργα στην αίσθηση του κουμπώματος αλλά πρόβλημα ποτέ.

 

Πάντως αν θες την αντικειμενική μου γνώμη είμαι υπέρ της αλλαγής του είδους της επαφής. :cool:

 

Re sumfwnw pws dn uphrxe kanena prob. sthn sundesh kin me reuma.

Kai egw eixa palia to cmd-j70 ths sony g@mo ta kinhta gia thn epoxh tou.

Alla sto k700 exw prob!

Pera apo to oti to lastixo pou einai apo katw den mpainei mesa,

otan to sundew prepei na kalwdio na exei mia diaforetikh klish apo 180* giati alliws mou vgazei sunexeia taxeia fortisei kai kollaei kai kanei auton ton hxo ntin ntin ....!

Opote vgazw thn mpataria kai to kanw pali boot kai meta vazw to cable opws eipa parapanw.

Link to comment
Share on other sites

Για το Κ700 χλωμό το βλέπω... :worry:

Αδύνατο το βλέπω και εγώ, με τα "φυσιολογικά" μέσα που μπορεί να έχει ένας χρήστης. Θέμα hardware είναι και άντε τώρα να δεις που και ποιός έχει τις γνώσεις και την τεχνική υποδομή να κάνει μια τέτοια αλλαγή. Ίσως στην αγγελία να αναφέρει κάρτα μνήμης 256ΜΒ (δεν την έχω δει την αγγελία και υποθέτω).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου πήρε ένα K700i και στις 2 βδομάδες χρήσης άρχισε να αναβοσβήνει μετά απο μισό λεπτό.

 

Λογικά χρειάζεται να φλασαριστεί ξανά το firmware απλά ρωτάω εαν υπάρχει κάποια καινούργια έκδοση.

 

Απο γερμανό το πήρε (δυστηχώς δε με άκουσε).

Link to comment
Share on other sites

τι firmware εχει το κινητο..? μπορει να εχει παλια εκδοση.

καλο ειναι παντως να το παει για μια αναβαθμιση για να "στρωσει" το κινητο.

εγω εχω περασει απο τον ιουνιο το τελευταιο firmware,και εως τωρα δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το οριο αναπαραγωγης βιντεο?(λεπτα)

 

Αναπαραγωγής ή εγγραφής; Στην αναπαραγωγή δεν νομίζω ότι υπάρχει όριο. Αρκεί το αρχείο να χωρά στη μνήμη του κινητού.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν υπαρχει κανενα απολυτως οριο αναπαραγωγης και εγγραφης.

εγω εχω κανει εγγραφη μεχρι και 3 ωρες και αντεχε ακομη..αλλα με προδωσε η μπαταρια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η μνημη του κινητου δεν αναβαθμιζεται.Εστειλα ενα e-mail στο 9Volto αλλα μου ειπανε πως δεν γινεται ή μήπως κανουν λαθος?1% Να κανουν λαθος.Αν γινοταν να αναβαθμιστει θα ηταν πολυ ''τζαμι''το κινητο!Εκτος και αν βρεις κανα που ασχολειται με chips και κινητα.Αλλα και παλι μπορει να χαλασει ολη η συσκευη
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν υπηρχε ποτε :wacko: οσα forum εχω διαβασει η μεγαλυτερη μνημη του k700i παντα ηταν μια ραδιο αρβυλα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν υπαρχει κανενα απολυτως οριο αναπαραγωγης και εγγραφης.

εγω εχω κανει εγγραφη μεχρι και 3 ωρες και αντεχε ακομη..αλλα με προδωσε η μπαταρια!

 

Μια φορά μου είχε τύχει το εξής. Μετά από καταγραφή βίντεο 8 λεπτών το κινητό αδυνατούσε να αποθηκεύσει το αρχείο. Έλεγξα μήπως η μνήμη ήταν γεμάτη αλλά δεν ίσχυε κάτι τέτοιο. Δοκίμασα μετά από λίγο κι όλα μια χαρά!!! Άβυσσος η ψυχή του Κ700!!!! :lol: :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο κινητο!Αν ειχε μεγαλη μνημη και γερη μπαταρια θα ειχε σπασει τα ρεκορ των πωλησεων!Να ρωτησω κατι ασχετο?Ενας φιλος μου που εχει το Sony ericsson K750 συνδεσε τον υπολογιστη με το κινητο του αλλα ο υπολογιστης το διαβαζει σαν αγνωστη συσκευη!Μηπως ξερετε τι γινεται?Εχει windows XP SP2 και νομιζω το dcu-11 καλωδιο.(usb καλωδιο)Η μηπως ειναι μονο για φορτιση μεσω usb???(Το ρωτησα εδω γιατι αυριο αν το εστελνα στο κ750 thread δεν θα θυμομουν να παω να δω για απαντησεις)
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο κινητο!Αν ειχε μεγαλη μνημη και γερη μπαταρια θα ειχε σπασει τα ρεκορ των πωλησεων!Να ρωτησω κατι ασχετο?Ενας φιλος μου που εχει το Sony ericsson K750 συνδεσε τον υπολογιστη με το κινητο του αλλα ο υπολογιστης το διαβαζει σαν αγνωστη συσκευη!Μηπως ξερετε τι γινεται?Εχει windows XP SP2 και νομιζω το dcu-11 καλωδιο.(usb καλωδιο)Η μηπως ειναι μονο για φορτιση μεσω usb???(Το ρωτησα εδω γιατι αυριο αν το εστελνα στο κ750 thread δεν θα θυμομουν να παω να δω για απαντησεις)

 

Απ' ότι κατάλαβα το σύνδεσε μέσω USB καλωδίου το οποίο δεν είναι μόνο για φόρτιση. Προφανώς είναι και για μεταφορά δεδομένων. Πες στο φίλο σου να περάσει driver (υποθέτω ότι θα τους έχει μέσα το συνοδευτικό CD). Μια άλλη ιδέα είναι να κατεβάσει το ActiveSync της Microsoft.

 

Μια ερώτηση. Παρόλο που ο υπολογιστής το βλέπει σαν άγνωστη συσκευή μπορεί να στείλει και να λάβει αρχεία;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπηρχε cd μεσα στο κουτι του!Αν του δωσω το δικο μου cd?(το περιειχε μεσα στο κουτι του Κ700.

Οταν παταει αυτοματη εγκατασταση οταν εντοπιζει το κινητο λεει πως δεν βρεθηκαν drivers.Στην διαχειριση συσκευων γραφει:Αγνωστες συσκευες και ενα ερωτιματικο διπλα.Το activeSych τι κανει?Ανοιξαμε και το mobilePhoneTools ,πατησαμε συνδεση μεσω USB αλλα τιποτα παλι.Σκοπος μας ηταν να κανουμε το κινητο να το διαβασει σαν μοντεμ ο υπολογιστης ωστe απο το Floats mobile agend να επιλεξουμε τη θυρα COM και να λειτουργησει.

Αρχεια ουτε στελνει ουτε λαμβανει.Δεν το διαβαζει σαν τιποτα ο υπολογιστης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπηρχε cd μεσα στο κουτι του!Αν του δωσω το δικο μου cd?(το περιειχε μεσα στο κουτι του Κ700.

Οταν παταει αυτοματη εγκατασταση οταν εντοπιζει το κινητο λεει πως δεν βρεθηκαν drivers.Στην διαχειριση συσκευων γραφει:Αγνωστες συσκευες και ενα ερωτιματικο διπλα.Το activeSych τι κανει?Ανοιξαμε και το mobilePhoneTools ,πατησαμε συνδεση μεσω USB αλλα τιποτα παλι.Σκοπος μας ηταν να κανουμε το κινητο να το διαβασει σαν μοντεμ ο υπολογιστης ωστe απο το Floats mobile agend να επιλεξουμε τη θυρα COM και να λειτουργησει.

Αρχεια ουτε στελνει ουτε λαμβανει.Δεν το διαβαζει σαν τιποτα ο υπολογιστης.

 

Δεν είχε συνοδευτικό Cd; :w00t: :w00t: Περίεργο μου φαίνεται αυτό...:worry:

 

Ρίξε μια ματιά εδώ. http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242

 

Νομίζω ότι είναι αυτό που ζητάς (SonyEricsson USB Drivers). Τα υπόλοιπα, από τη στιγμή που συνδέσετε με το pc, είναι εύκολα.

 

Συγνώμη για το off topic mods. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!Λειτουργουν,κατα καποιο τροπο.Το διαβαζει το κινητο σαν αφαιρουμενο δισκο.Για να στειλει ενα παιχνδι και θεματα πρεπει να τα βαλει στον φακελο others και μετα να πατησει εγκατασταση απο το κινητο.Τα υπολοιπα κανονικα.

Thnx!Συγνωμη για το off topic

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!Λειτουργουν,κατα καποιο τροπο.Το διαβαζει το κινητο σαν αφαιρουμενο δισκο.Για να στειλει ενα παιχνδι και θεματα πρεπει να τα βαλει στον φακελο others και μετα να πατησει εγκατασταση απο το κινητο.Τα υπολοιπα κανονικα.

Thnx!Συγνωμη για το off topic

 

:confused: βλεπει το k700i!!!σαν αφαιρουμενο δισκο...:!: μαλλον καποιο λαθος κανεις,και οταν στελνεις με bluetooth παιχνιδια στο κινητο εγκαθιστουνται αμεσως και δεν υπαρχει περιπτωση να πατησεις εσυ εγκατασταση:blink: .στο φακελο αλλα συνηθως πανε αρχεια τα οποια δεν ειναι συμβατα με το κινητο,δεν μπορει να παει game και μετα να το τρεξεις χωρις κανενα προβλημα:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:confused: βλεπει το k700i!!!σαν αφαιρουμενο δισκο...:!: μαλλον καποιο λαθος κανεις,και οταν στελνεις με bluetooth παιχνιδια στο κινητο εγκαθιστουνται αμεσως και δεν υπαρχει περιπτωση να πατησεις εσυ εγκατασταση:blink: .στο φακελο αλλα συνηθως πανε αρχεια τα οποια δεν ειναι συμβατα με το κινητο,δεν μπορει να παει game και μετα να το τρεξεις χωρις κανενα προβλημα:!:

 

Δεν μιλάμε για το Κ700 στα τελευταία 4 ποστ raver αλλά για το Κ750. Απλά ο stefa είχε κάποιο πρόβλημα και το λύσαμε στα γρήγορα. Για αυτό ζητάμε συγνώμη για το off topic.

 

florinaperis αν το κρίνεις απαραίτητο σβήστα για να μην μπερδεύεται ο κόσμος. Κανένα πρόβλημα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...