Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

den exw oute to programma giati to kalwdio to usb mou to efere ena filaraki mou kai den mou efere to programma.ksereis apo pou mporw na katevasw to programma kai tous driver?

το προγραμμα το εχει μεσα το cd-rom που αγορασες το κινητο σου,στην συσκευασια μεσα.τωρα για τους driver δεν εχω βρει κατι.

αλλα δεν αξιζει να ψαχνεσαι με το καλωδιο.πηγαινε αγορασε εναν bluetooth adaptor και θα εισαι μια χαρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω bluetooth adaptor και δεν λειτουργει με το προγραμμα που περιεχεται στην συσκευασια του κινητου.Μονο με υπερυθρες

Με bluetooth θα εισαι Οκ.Αγορασε τον bluetooth ''LEVEL ONE MDU0005USB (e-shop) ειναι καλος (16.κατι €)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Κ700 και συνδεση cosmote.

Ηδη εχω ενεργοποιησει τα mms και το wap μεσω gprs.

1.Αν ενεργοποιησω το internet wirelles easy,δηλαδη κανονικο internet μεσω gprs,συμφωνα με τους υπαληλους της cosmote δεν θα μπορω να βλεπω σελιδες απο το κινητο,παρα μονο να χρησιμοποιησω το κινητο ως modem και να βλεπω σελιδες στον υπολογιστη.Αυτο επειδη το Κ700 δεν εχει web browser.Αν χρησιμοποιουσα το opera mini,θα μπορουσα να δω σελιδες σαν το myphone για παραδειγμα στο κινητο;

2.Εχω ακουσει οτι γινεται να στειλεις sms μεσω gprs και οτι ειναι πολυ πιο οικονομικο,πως γινεται,ποιες υπηρεσιες πρεπει να ενεργοποιησω,ειναι απαρετητο να εχει και ο αλλος ενεργοποιημενη την ιδια υπηρεσια

3.Υπαρχει καποια σελιδα στο ιντερνετ για να στελνεις δωρεαν mms

4.Πως μπορω να λαμβανω e-mail στο κινητο,μεχρι ποιο μεγεθος μπορει να ειναι.Πως μπορω να στειλω e-mail απο το κινητο με μεγεθος πανω απο 100 kb(δηλαδη οσο του mms)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

1.Σαν modem απο τον υπολογιστη και νομιζω απο το opera mini αφου υποστηριζει HTML

2.Υπαρχουν Java εφαρμογες - Δεν χρειαζεται τιποτα αλλο - Δεν χρειαζεται να εχει αλλος την ιδια υπηρεσια,απλα στελνεις το sms απο το ιντερνετ (Java).Σαν Web2sms!

3.Μονο επι πληρωμη - Πολυ δυσκολα θα βρεις δωρεαν (Αστο καλυτερα!)

4.Δε γνωριζω

Περιμενε και αλλες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Κ700 και συνδεση cosmote.

Ηδη εχω ενεργοποιησει τα mms και το wap μεσω gprs.

1.Αν ενεργοποιησω το internet wirelles easy,δηλαδη κανονικο internet μεσω gprs,συμφωνα με τους υπαληλους της cosmote δεν θα μπορω να βλεπω σελιδες απο το κινητο,παρα μονο να χρησιμοποιησω το κινητο ως modem και να βλεπω σελιδες στον υπολογιστη.Αυτο επειδη το Κ700 δεν εχει web browser.Αν χρησιμοποιουσα το opera mini,θα μπορουσα να δω σελιδες σαν το myphone για παραδειγμα στο κινητο;

2.Εχω ακουσει οτι γινεται να στειλεις sms μεσω gprs και οτι ειναι πολυ πιο οικονομικο,πως γινεται,ποιες υπηρεσιες πρεπει να ενεργοποιησω,ειναι απαρετητο να εχει και ο αλλος ενεργοποιημενη την ιδια υπηρεσια

3.Υπαρχει καποια σελιδα στο ιντερνετ για να στελνεις δωρεαν mms

4.Πως μπορω να λαμβανω e-mail στο κινητο,μεχρι ποιο μεγεθος μπορει να ειναι.Πως μπορω να στειλω e-mail απο το κινητο με μεγεθος πανω απο 100 kb(δηλαδη οσο του mms)

 

Δεν είμαι σίγουρος αν το να στείλεις sms μέσω gprs είναι πιο φθηνό.

 

Για να λάβεις mail στο κινητό θα πρέπει να βάλεις τις κατάλληλες ρυθμίσεις τις οποίες θα μάθεις από την εταιρεία που σου παρέχει το mail account.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ Κ700 ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΔΩΣΕΙ EMAIL ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΩ :D
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Ringtones mp3 που μπορώ να βρώ; Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

σε briefcase πολλων χρηστων εδω μεσα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ringtones mp3 που μπορώ να βρώ; Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

 

ΕΧΩ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΚΟΜΜΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΚΛΑΣΙΚΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΟΛΑ MP3 ΑΜΑ ΘΕΣ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ :)

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

επισης πολλα mp3 samples μπορειτε να κατεβασετε μεσα απο το site του ραδιοφωνικου σταθμου kiss fm.πατηστε εδω ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως στο κινητο μου δεν εχω ουτε ενα midi ringtone!Ολα mp3 κομμενα απο το Nero Wave Editor

A,ανανεωνω την σελιδα μου οπου συντομα θα βαλω και αρκετα πραγματα για το Κ700 και αρκετα java games δημοφιλες!Ριξτε την μια ματια και πειτε μου τη γνωμη σας!

(http://nomolos.bravehost.com/)

Link to comment
Share on other sites

Στην Θεσσαλονίκη που μπορούμε να πάμε για αναβάθμιση ? Ανατολικά αν υπάρχει κάτι.

Απ'οτι είδα πρέπει να έχει λογισμικό Μαϊου και δεν έχει ούτε κάν το mute για τον ήχο της κάμερας. :mad:

Επίσης ξέρετε αν και πόσο στοιχίζει ?

Ευχαριστώ.

Υπογραφή ? Χμμμμμμ :hunter:
Link to comment
Share on other sites

Στην Θεσσαλονίκη που μπορούμε να πάμε για αναβάθμιση ? Ανατολικά αν υπάρχει κάτι.

Απ'οτι είδα πρέπει να έχει λογισμικό Μαϊου και δεν έχει ούτε κάν το mute για τον ήχο της κάμερας. :mad:

Επίσης ξέρετε αν και πόσο στοιχίζει ?

Ευχαριστώ.

 

ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΗΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ΤΗΣ SE.ΑΝ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ.... :O

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

E,οκ,αν δεν υπάρχει αλλού δεν έγινε και τπτ.

Ξέρεις μήπως ακριβή διεύθυνση ?

Απο λεφτά θα μου ζητήσουν τπτ ?

Υπογραφή ? Χμμμμμμ :hunter:
Link to comment
Share on other sites

E,οκ,αν δεν υπάρχει αλλού δεν έγινε και τπτ.

Ξέρεις μήπως ακριβή διεύθυνση ?

Απο λεφτά θα μου ζητήσουν τπτ ?

 

ΕΙΝΑΙ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ Ή 15 Ή 17 ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΜΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 15-20Ε ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 1.30 ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ :)

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Στην Θεσσαλονίκη που μπορούμε να πάμε για αναβάθμιση ? Ανατολικά αν υπάρχει κάτι.

Απ'οτι είδα πρέπει να έχει λογισμικό Μαϊου και δεν έχει ούτε κάν το mute για τον ήχο της κάμερας. :mad:

Επίσης ξέρετε αν και πόσο στοιχίζει ?

Ευχαριστώ.

 

Αν δεν θες να ακούγεται ήχος όταν βγάζεις φωτογραφίες μπορείς να βάλεις το κινητό στο σιωπηλό. Έτσι δεν ακούγεται αυτός ο ομολογουμένως σπαστικός ήχος. :X

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαλό αυτό σαν προσωρινή λύση αλλά θα πάω για ένα update γιατί διαπίστωσα 2-3 ελλατωματάκια που ελπίζω να διορθώνονται.

 

Ευχαριστώ evvi για τις πληροφορίες :) Άν δεν βρώ κάποιο άλλο μαγαζί πιο κοντά θα πάω απο Δωδεκανήσου.Έχω την απόδειξη οπότε την γλυτώνω στο free.

 

Btw δεν πιστεύω να με ρωτήσουν ποία έκδοση θέλω έτσι ? Την τελευταία θα βάλουν ε?

 

EDIT : Ξέχασα να ρωτήσω το σημαντικότερο...Τι χάνεται με την αναβάθμιση ? Επαφές,μυνήματα λογικά ε? Απο φωτογραφίες-θέματα-ήχους?

 

Συγνώμη για τις κατεγιστικές ερωτήσεις :O

Υπογραφή ? Χμμμμμμ :hunter:
Link to comment
Share on other sites

Kαλό αυτό σαν προσωρινή λύση αλλά θα πάω για ένα update γιατί διαπίστωσα 2-3 ελλατωματάκια που ελπίζω να διορθώνονται.

 

Ευχαριστώ evvi για τις πληροφορίες :) Άν δεν βρώ κάποιο άλλο μαγαζί πιο κοντά θα πάω απο Δωδεκανήσου.Έχω την απόδειξη οπότε την γλυτώνω στο free.

 

Btw δεν πιστεύω να με ρωτήσουν ποία έκδοση θέλω έτσι ? Την τελευταία θα βάλουν ε?

 

EDIT : Ξέχασα να ρωτήσω το σημαντικότερο...Τι χάνεται με την αναβάθμιση ? Επαφές,μυνήματα λογικά ε? Απο φωτογραφίες-θέματα-ήχους?

 

Συγνώμη για τις κατεγιστικές ερωτήσεις :O

συνηθως οταν πας για αναβαθμιση σου παιρναν την τελευταια,μακαρι να παιρναγαν και παλιοτερες.επισης με την αναβαθμιση δεν θα χασεις (photo,ringtones,games) μονο τις ρυθμισεις θα χασεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συνηθως οταν πας για αναβαθμιση σου παιρναν την τελευταια,μακαρι να παιρναγαν και παλιοτερες.

Για να το λές έτσι να υποθέσω πως και οι τελευταίες version έχουν προβλήματα ή χαλάνε καμία καλή λειτουργία έ? Απο ότι είδα έχω την 1η version οπότε δεν λέει να μην το κάνω αναβάθμιση.Για να δούμε τι θα δούμε...

Υπογραφή ? Χμμμμμμ :hunter:
Link to comment
Share on other sites

Για να το λές έτσι να υποθέσω πως και οι τελευταίες version έχουν προβλήματα ή χαλάνε καμία καλή λειτουργία έ? Απο ότι είδα έχω την 1η version οπότε δεν λέει να μην το κάνω αναβάθμιση.Για να δούμε τι θα δούμε...

οχι δεν λεω για το k700i,ευτυχως εως τωρα με την νεα εκδοση αλλα αρκετα παλια,νομιζω πριν το καλοκαιρι ειχε βγει..δεν εχω προβλημα κανενα.

γενικοτερα ομως με νεες εκδοσεις πολλα κινητα της sony ericsson δεν δουλευουν οπως πρεπει.

π.χ.το k750i με την νεα, εχει περισσοτερα προβληματα απ'οτι ειχε με την παλιοτερη και περιμενουν καινουργιο update μηπως και στρωσει καλυτερα η κατασταση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία,ποία είναι η τελευταία version που έχει βγεί για το K700i ?

H τελευταια εκδοση ειναι η παρακατω..R2AY004

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το esato http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=66330 η τελευταία έκδοση είναι η R2CA001 που κυκλοφόρησε Νοέμβριο. Η R2AY004 υπάρχει από τον Μάιο.

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το esato http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=66330 η τελευταία έκδοση είναι η R2CA001 που κυκλοφόρησε Νοέμβριο. Η R2AY004 υπάρχει από τον Μάιο.

εχει δικιο ο epaminos .λαθος δικο μου για πριν,συγνωμη για την παραπληροφορηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...