Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγα για αναβαθμηση το k700i σε ενα sony-ericsson senter και μου ειπαν οτι δεν μπορουσαν να το αναβαθμησουν , γιατι βρεθηκαν "υχνη υγρασιας" , πληρωσα 7 € για τον "ελενχο της συσκευης" και εφυγα (το κινιτο ειναι με το μενου της sony-ericsson , λειτουργει αψογα )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο οικονομικό bluetooth usb ξέρει κανείς να προτείνει?

GIGABYTE BLUETOOTH USB (θα το βρεις σε αρκετές ιστοσελίδες, το link που δίνω είναι απλά για να το δεις και να πάρεις μια ιδέα για την τιμή του).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Πηγα για αναβαθμηση το k700i σε ενα sony-ericsson senter και μου ειπαν οτι δεν μπορουσαν να το αναβαθμησουν , γιατι βρεθηκαν "υχνη υγρασιας" , πληρωσα 7 € για τον "ελενχο της συσκευης" και εφυγα (το κινιτο ειναι με το μενου της sony-ericsson , λειτουργει αψογα )

 

Πήγαινε το τώρα, σε ένα άλλο cs να δεις τι θα σου πούνε (δεν χάνεις κάτι).

( 7 ευρώ για να σου πούνε ότι δεν μπορούν να στο αναβαθμίσουν; ) :wacko:

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στην 12η επαφή έχεις κάποιο πεδίο που δεν υποστηρίζεται από τις εφαρμογές που αναφέρεις. Δοκίμασε και το MOBILedit!. Θα το βρεις εδώ.

 

MOBILedit!

 

δεν φαίνεται να υπάρχει τίποτα περίεργο στις επαφές, έβαλα πάλι το sync sotware από το site της SE και πάλι τίποτα.

Ευτυχώς δούλεψε το MOBILedit

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

δεν φαίνεται να υπάρχει τίποτα περίεργο στις επαφές, έβαλα πάλι το sync sotware από το site της SE και πάλι τίποτα.

Ευτυχώς δούλεψε το MOBILedit

 

Ευχαριστώ!

 

 

Τελικά, όπου υπάρχει πεδίο για Διευθυνση, Πόλη κλπ, τα πεδία δεν μπορούν να περάσουν στο windows address book & outlook οπότε και σταματάει ο συνχρονισμός. Το ίδιο συμβαίνει αν υπάρχει και 2ο κινητό αποθηκευμένο σε μια επαφή.

 

το MOBILedit δεν έχει τέτοια προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου εχει πανω ενα λαμπακι που αναβοσβηνει.Επειδη τον εχω τον υπολογιστη αναμενο ολη σχεδον την μερα ,μηπως καει το λαμπακι :-)??

Τι ειναι καλυτερο?Να απεγκαταστησω το software και να χρησιμοποιησω τις δυνατοτητες των windows η να αφησω το software μεσα?

Τελος,πως μπορω να χρησιμοποποιησω την δυνατοτητα απομακρυσμενης προσβασης του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Ο adaptor που εχω ειναι ο level one mdu0005 ο οποιος ''πιανει'' 100 μετρα και μεγιστη ταχυτητα διαμεταγωγης 1Mbit & Usb 1.1

(www.e-shop.gr>υπολογιστες>lan/modems>bluetooth>και ειναι ο πρωτος στη λιστα)

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου εχει πανω ενα λαμπακι που αναβοσβηνει.Επειδη τον εχω τον υπολογιστη αναμενο ολη σχεδον την μερα ,μηπως καει το λαμπακι :-)??

Τι ειναι καλυτερο?Να απεγκαταστησω το software και να χρησιμοποιησω τις δυνατοτητες των windows η να αφησω το software μεσα?

Τελος,πως μπορω να χρησιμοποποιησω την δυνατοτητα απομακρυσμενης προσβασης του κινητου?

 

εμένα είναι μονίμως αναμένο για 1,5 χρόνο και το τελευταίο 6μηνο 24 ώρες συνεχώς λόγω dsl.

 

Για το 2ο σκέλος θα πας στην απομακρυσμένης διαχείριση και αυτόματα θα μπορείς να χειρίζεσαι το pc μέσω του joystick

Link to comment
Share on other sites

Tο προγραμμα αποριπτει την συνδεση.Δηλαδη κανει συνδεση και σε 2 δευτερολεπτα λεει η συνδεση απετυχε!Αν το απεγκαταστησω?
Link to comment
Share on other sites

Tο προγραμμα αποριπτει την συνδεση.Δηλαδη κανει συνδεση και σε 2 δευτερολεπτα λεει η συνδεση απετυχε!Αν το απεγκαταστησω?

σου αποριπτει την συνδεση γιατι εχεις περασει τους driver των windows και εχεις sp2.προσπαθησε να περασεις του δικους του και ολα θα ειναι ok!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναποδα τα ειπες!Με τo bluetooth twn windows μπορει να κανει συνδεση αλλα με το προγραμμα οχι!

ΣΟΣ

Μποεω να στειλω αρχεια στο κινητο αλλα δεν μπορω να στειλω απο το κινητο.Πατησα ληψη αρχειων ,πηγα να στειλω μια εικονα απο το κινητο αλλα μου εγραψε η συνδεση απετυχε!Γιατι δεν μπορει να λαβει αρχεια ο υπολογιστης??

Link to comment
Share on other sites

Αναποδα τα ειπες!Με τo bluetooth twn windows μπορει να κανει συνδεση αλλα με το προγραμμα οχι!

ΣΟΣ

Μποεω να στειλω αρχεια στο κινητο αλλα δεν μπορω να στειλω απο το κινητο.Πατησα ληψη αρχειων ,πηγα να στειλω μια εικονα απο το κινητο αλλα μου εγραψε η συνδεση απετυχε!Γιατι δεν μπορει να λαβει αρχεια ο υπολογιστης??

εγω σου μειλαω για τον απομακρυσμενο ελεγχο.το ξερω οτι οι driver των windows δουλευουν γιατι αυτους χρησιμοποιω εδω και 1.5 χρονο.

αρχεια για να στειλεις απο το κινητο θα πρεπει να πας στο εικονιδιο του bluetooth στον υπολογιστη και να πατησεις δεξι κλικ,επειτα θα τσεκαρεις την επιλογη ληψη αρχειου και θα το στειλεις απο το κινητο.

εγω παντως τον εχω δουλεψει τον ανταπτορα και με τους driver της widcomm αλλα μου εκανε πολλες φορες σφαλματα και τους εβγαλα και δουλευω με τους driver των windows και ολα δουλευουν ρολοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!

Με το software του adaptor ολα λειτουργουν σωστα αλλα τρωει αρκετους πορους το προγραμμα και ετσι εβαλα τις δυνατοτητες bluetooth των windows!

Καλα μεχρι εδω,βρησκει την συσκευη,την προσθετει στελνει αρχεια ΑΛΛΑ γ****** δεν ΠΑΙΡΝΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!Επιλεξα απο το εικονιδιο bluetooth ληψη αρχειων,πατησα απο το κινητο για να στειλω το αρχειο αλλα μου λεει συνεχεια Συνδεση απετυχε!!!!!!!!

Ειμαι ΕΞΩΦΡΕΝΩΝ Με τα κωλοwindows!Τιποταδεν κανουν σωστα!!!!!!Να βγαλουν αλλα 56 service pack και να λυθουν οι μ*******

Στο διαολο γ*****!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sorry αν αυτό που γράφω είναι λίγο άσχετο άλλα είναι εξαιρετικά επείγον.

 

Αύριο πρέπει να δώσω το K700i μου και πρέπει οπωσδήποτε να κρατήσω τον τηλ. κατάλογο με όλα τα ονόματα και τηλέφωνα που έχω μέσα. Μεταφορά στην SIM δεν είναι δυνατή γιατί τα τηλέφωνα είναι πιο πολλά απο όσα αυτή χωράει.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να "βγάλω" την λίστα έστω και σε αρχείο κειμένου, excel κλπ.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια και ιδέα ευπρόσδεκτη

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!

Με το software του adaptor ολα λειτουργουν σωστα αλλα τρωει αρκετους πορους το προγραμμα και ετσι εβαλα τις δυνατοτητες bluetooth των windows!

Καλα μεχρι εδω,βρησκει την συσκευη,την προσθετει στελνει αρχεια ΑΛΛΑ γ****** δεν ΠΑΙΡΝΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!Επιλεξα απο το εικονιδιο bluetooth ληψη αρχειων,πατησα απο το κινητο για να στειλω το αρχειο αλλα μου λεει συνεχεια Συνδεση απετυχε!!!!!!!!

Ειμαι ΕΞΩΦΡΕΝΩΝ Με τα κωλοwindows!Τιποταδεν κανουν σωστα!!!!!!Να βγαλουν αλλα 56 service pack και να λυθουν οι μ*******

Στο διαολο γ*****!

 

λιγη ευπρεπεια δεν βλαπτει :X

ε αφου λειτουργουν ολα σωστα με τους drivers του ανταπτορα,δεν υπαρχει λογος να το βγαλεις :confused: ,και αυτο που λες για πορους τους συστηματος ειναι τελειως ακυρα,γιατι drivers περνας και οχι κανενα τρελο προγραμμα που απορροφα την μνημη μνημη του συστηματος :!:

επισης για τα ****windows που αναφερεσαι..μπορεις καλλιστα να τ'αλλαξεις και να βαλεις linux.κανεις δεν σε εμποδιζει :worry:

αλλα με αυτα τα windows και με αλλους χρηστες που χρησιμοποιουν bluetooth adaptor κανεις δεν εχει εκφραστει με τετοιο τροπο και σε ολους δουλευει κανονικα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aπλα το προγραμμα και οχι οι drivers που συνοδευονται καθυστερουν το συστημα για διαφορους λογους.Τωρα ειμαι ηρεμος γιατι εβαλα το κανονικο προγραμμα.Μου ειχε σπασει τα νευρα.Linux δεν προκειται να βαλω λογο ασυμβατοτητας προγραμματων

Γενικα εχω νευρα και δεν εχω χρονο για ηρεμια.Η κατασταση μου:Τρελαμενος!

(ασχετα:Πρωι σχολειο,μεσημερι φροντηστηριο,απογευμα υπολογιστες,βραδυ διαβασμα,λιγο αργοτερα :Διαβασε!!!Φαε!!Κοιμησου!Πως να μην ειμαι τρελαμενος!Ουτε στην W.C δεν προλαβαινω να παω!)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sorry αν αυτό που γράφω είναι λίγο άσχετο άλλα είναι εξαιρετικά επείγον.

 

Αύριο πρέπει να δώσω το K700i μου και πρέπει οπωσδήποτε να κρατήσω τον τηλ. κατάλογο με όλα τα ονόματα και τηλέφωνα που έχω μέσα. Μεταφορά στην SIM δεν είναι δυνατή γιατί τα τηλέφωνα είναι πιο πολλά απο όσα αυτή χωράει.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να "βγάλω" την λίστα έστω και σε αρχείο κειμένου, excel κλπ.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια και ιδέα ευπρόσδεκτη

 

Συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστη>μεσω bluetooth ή υπερυθρων>(πανε μενου>ευρετηριο>επιλογες>προηγμενες>αποστολη ολως>επιλεξε τον τροπο συνδεσης και στειλτα στον υπολογιστη μεσω bluetooth or IrDA>Oταν παρεις ενα αλλο κινητο συνδεσε το με bluetooth ή υπερυθρες και τον καταλογο που ειχες στειλει απο το Κ700 στον υπολογιστη τωρα στειλε τον στο αλλο κινητο

Ελιπζω να καταλαβες

(bluetooth = e-shop απο 16€)

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερο ειναι να παρεις ενα προγραμμα διαχειρησης για περισσοτερη ασφαλεια!!

Οπως το FMA

Περιμενε και αλλες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, όπου υπάρχει πεδίο για Διευθυνση, Πόλη κλπ, τα πεδία δεν μπορούν να περάσουν στο windows address book & outlook οπότε και σταματάει ο συνχρονισμός. Το ίδιο συμβαίνει αν υπάρχει και 2ο κινητό αποθηκευμένο σε μια επαφή.

 

το MOBILedit δεν έχει τέτοια προβλήματα

 

Για την πόλη και τη διεύθυνση θα συμφωνήσω. Δεν θα κάνω το ίδιο όμως και για το δεύτερο κίνητο. :) Το δεύτερο κινητό δεν βλέπω για ποιο λόγο να δημιουργεί πρόβλημα. Πάντως μου κάνει εντύπωση που το Outlook έχει τέτοια προβλήματα. Εννοείται ότι πρέπει να διαχειρίζεται επαφές χωρίς πρόβλημα.

 

Χαίρομαι που βοήθησα! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

exw to k700i kai to usb alla den exw to programma.mipws kserei kapoios poumporw na to vrw?apo pou na to katevasw?an ginete free.tnx

μα αυτο το προγραμμα το εχεις ηδη απο την αγορα του κινητου σου τηλεφωνου.υπαρχει μεσα στην συσκευασια.

τωρα μαλλον εσυ θελεις τους driver..?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

florinaperis , αστα να πανε φιλε μου. Εστηλα email στην ericsson , επικοινωνησα μαζι τους και τελικα επιμενουν στα δικα τους. Απο τοτε που θυμαμε τα κινητα στην Ελλαδα , την ιδια καραμελα ...."υχνη υγρασιας"
Link to comment
Share on other sites

μα αυτο το προγραμμα το εχεις ηδη απο την αγορα του κινητου σου τηλεφωνου.υπαρχει μεσα στην συσκευασια.

τωρα μαλλον εσυ θελεις τους driver..?

 

 

den exw oute to programma giati to kalwdio to usb mou to efere ena filaraki mou kai den mou efere to programma.ksereis apo pou mporw na katevasw to programma kai tous driver?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...