Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mporei kapoios na me voithisei sto parakatw problhma??

Mou esteile kapoios ena videaki mesw bluetooth apo ena Sharp GX15...

Ola wraia kai kala, to videaki paizei kanonika...

To metaferw sto PC kai thelw na to metatrepsw se arxeio .wmv gia na paizei ston Windows Media Player....exw xrhsimopoihsei gurw sta 2-3 programmata pou exw gia na to kanw auto alla me kanena den katafera na to kanw kathws mou vgazei sfalma....exw metatrepsei sto parelthon alla video morfis 3gp me epituxia, alla auta htan travhgmena apo to K700i....mporei kapoios empeiros se tetoia themata ne me voithisei?? An kapoios xerei, as mou steilei ena PM na tou steilw me mail to videaki (einai mikro, gurw st 100kb) na to metatrepsei kai na mou to xanasteilei...

Thnx prokatavolika.....

Eιναι αναγκη να τα κανεις wmv??Γιατι δεν τα κανεις mpeg??:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mporei kapoios na me voithisei sto parakatw problhma??

......To metaferw sto PC kai thelw na to metatrepsw se arxeio .wmv gia na paizei ston Windows Media Player....exw xrhsimopoihsei gurw sta 2-3 programmata pou exw gia na to kanw auto alla me kanena den katafera na to kanw kathws mou vgazei sfalma....

Thnx prokatavolika.....

 

Dokimase me to ''Xilisoft 3Gp Video Converter'', polu kalo programataki.... grapsto se kanena google, na vreis dieuthinseis kai tetoia! ;)

Link to comment
Share on other sites

Tα αρχεια ήχου .dm πως μπορω να τα ακουσω στο PC, και πως μπορω να τα μετατρέψω (αν γίνεται αυτό);

 

το κλασσικο winamp κάνει για να τα ακούσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλη αυτη η προταση για τη μετατροπη βιντεο αλλα νομιζω οτι πρεπει αν δοκιμασουμε το προγραμμα να κανει και για τα pocket pc..
Link to comment
Share on other sites

mia erwthsoyla poy isws exei ginei ksana alla den to vriskw sthn anazhthsh.pws mporw na xrisimopoihsw san hxo klhshs ena arxeio *.amr ? thanks

 

Επιλέγεις το αρχείο .amr που θέλεις και μετά πατάς: "Επιλογές" ->"Χρήση" ->¨"Ως ήχος κλήσης". ;)

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.... sinxaritiria...

ews twra tis perissoteres fores evriska auto pou ithela diavazontas liga posts.... twra den kserw pou akrivws na psaksw... kai etsi psaxnw apo xthes na vrw lisi sto provlima mou alla tipota.....

 

exw to k700i to agorasa stis 20 genari apo germano-oxi live- kai exw ena provlima twra teleutaia.... otan to anoigw mou deixnei tin eikona eisagogis kai meta kollaei.....! me pairnei kapoios til alla den mporw na apantisw... tipota.... to eipa ston germano kai mou eipan oti i exei pesei nero panw-apokleietai or thelei anavathmisi sto software.......

 

please peite mou an exei kaneis to idio provlima??? mporei na ftiaxthei me software upgrade???????

 

thanks a lot....

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Ase ti leei o germanos oi perissoteroi einai asxetoi kai lene oti na'nai ekei.

Mila me kapoio sony ericsson service center kai aytoi kseroun kalytera na sou poun ti kai pws...

Opws vlepw omws eisai apo Xio...

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

γεια,δυο φιλοι μου εχουν ο ενας νοκια 6630 και ο αλλος κ700ι θελουν να βαλουν ενα παιχνιδι για να παιζουν μαζι με bluetooth η υπευθρες,ξερετε καποιο?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ase ti leei o germanos oi perissoteroi einai asxetoi kai lene oti na'nai ekei.

Mila me kapoio sony ericsson service center kai aytoi kseroun kalytera na sou poun ti kai pws...Opws vlepw omws eisai apo Xio...

 

δεν θα το ελεγα φιλε μου,και αυτοι τα ιδια σκ@τ@ ειναι.καλυτερα να δει ο φιλος τι FIRMWARE εχει το κινητο γιατι μαλλον για αναβαθμιση τον κοβω.μπορει τα κομματια που ειχε ο γερμανος στη χιο να ειχανε παλίοτερες εκδοσεις απο την R2AE :O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

To metaferw sto PC kai thelw na to metatrepsw se arxeio .wmv gia na paizei ston Windows Media Player....exw xrhsimopoihsei gurw sta 2-3 programmata pou exw gia na to kanw auto alla me kanena den katafera na to kanw kathws mou vgazei sfalma....exw metatrepsei sto parelthon alla video morfis 3gp me epituxia, alla auta htan travhgmena apo to K700i....

Αν θυμάμαι καλά (πάει καιρός από τότε που τα είχα ψάξει αυτά) αρκεί να κάνεις install τον 3ivx envoder/decoder στο pc σου και μετά τα αρχεία θα παίζουν κανονικά όπως είναι στον media player.

 

To site είναι αυτό: http://www.3ivx.com

 

Νομίζω ότι δουλειά μπορείς να κάνεις και με το πρόγραμμα mpegable αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό πήρα Κ700i Vodafone Live μεταχειρισμένο. Ήταν από τα πρωτα που κυκλοφόρησαν το καλοκαίρι. Σημαντικό για μένα όμως είναι να παίζει mp3 σαν ήχους κλήσης. Βρήκα το DRM Packager v1.21 πριν ένα μήνα, αλλά δεν έκανε τίποτα. Μόλις αναβάθμισα το κινητό σε R2AE, πάω να βάλω .dm (τα κλειδωμένα mp3 που φτιάχνει το DRM Packager) σε μια επαφή και το δέχεται. Βάζω και ένα άλλο σε δεύτερη επαφή, το δέχεται, και αμέσως μου πετάει τα εικονίδια των .dm με μια γραμμή πάνω (σαν απογορευμένα) και από κει και πέρα τίποτα!! Δεν τα έπαιρνε πλέον σαν ήχους κλήσης! Είδα ταυτόχρονα, σε καινούργιες συσκευές που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή σε μαγαζιά με έκδοση R2AA, να δέχονται κλειδωμένα mp3 που είχαν μέσα σαν ήχο κλήσης...

Περίεργη κατάσταση... Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται; Μήπως στη R2AE το κλείδωσε ξανά η Ericsson; Μήπως χρειάζομαι νεώτερη έκδοση DRM Packager; Αν δε βγάλω άκρη μάλλον θα το πάω στο 9volto να το γυρίσουν σε απλό Ericsson μενού..... :wacko: :wacko: :wacko:

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις το αρχείο .amr που θέλεις και μετά πατάς: "Επιλογές" ->"Χρήση" ->¨"Ως ήχος κλήσης". ;)

Φιλε μου η επιλογη ''ως ηχος κλησης'' σε ενα αρχειο *.amr δεν ειναι ενεργη και δεν μπορω να την χρησιμοποιησω.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?Προσπαθησα με amr converter προγραμματα αλλα δεν βρηκα και κανενα της προκοπης.Μηπως υπαρχει τιποτα που να δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η επιλογη ''ως ηχος κλησης'' σε ενα αρχειο *.amr δεν ειναι ενεργη και δεν μπορω να την χρησιμοποιησω.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?Προσπαθησα με amr converter προγραμματα αλλα δεν βρηκα και κανενα της προκοπης.Μηπως υπαρχει τιποτα που να δουλευει?

 

Εχεις την τελευται εκδοση λογισμικου (R2AE)? Αν ναι, πρεπει να κανεις επαναφορα ρυθμισεων. Μετα θα λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την τελευται εκδοση λογισμικου (R2AE)? Αν ναι, πρεπει να κανεις επαναφορα ρυθμισεων. Μετα θα λειτουργει.

Δυστυχως ουτε με την επαναφορα δουλεψε.Tην R2AE εχω.Μεχρι τωρα ολα καλα με το κινητο κανενα προβλημα.Να αρχιζω να ανησυχω?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε με την επαναφορα δουλεψε.Tην R2AE εχω.Μεχρι τωρα ολα καλα με το κινητο κανενα προβλημα.Να αρχιζω να ανησυχω?

 

Δοκίμασε να ξανακάνεις επαναφορά ρυθμίσεων και μόλις την κάνεις κλείσε και άνοιξε τη συσκευή σου.Αν δεν δουλέψει ούτε έτσι κάνε και μια "διαγραφή όλων" (ΠΡΟΣΟΧΗ!!!:να έχεις κάνει προηγουμένως back-up γιατί με αυτόν τον τρόπο χάνεις όχι μόνο ότι έχεις περάσει εσύ στη συσκευή αλλά και τα περισσότερα από τα εργοστασιακά games,ringtones,themes κλπ.) κσι πιστεύω θα είσαι ok μετά.

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα τον φορτιστh μου..αλλα έχω το usb..μπορώ να φορτίσω το k700 από το usb???

κάποια sharp μπορούνε...

Οι υπογραφές δεν θα πρέπει να υπερβαίνουν σε μέγεθος τους 750 χαρακτήρες ή να ξεπερνούν τις 5 γραμμές.
Link to comment
Share on other sites

γεια,δυο φιλοι μου εχουν ο ενας νοκια 6630 και ο αλλος κ700ι θελουν να βαλουν ενα παιχνιδι για να παιζουν μαζι με bluetooth η υπευθρες,ξερετε καποιο?ευχαριστω

Δυστυχώς δεν είναι δυνατόν να αξιοποιηθούν οι δυνατότητες τέτοιου είδους παιχνιδιών :cry:,

καθότι το κινητό μας δεν υποστιρίζει το Java Bluetooth API, ούτε και το Java IR API :angry:

 

 

( Περισσότερες λεπτομέρειες θα βρείτε στο έγγραφο Java J2ME™ for Sony Ericsson mobile phones που υπάρχει μέσα στο Sony Ericsson J2ME SDK 2.1.5 )

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξανακάνεις επαναφορά ρυθμίσεων και μόλις την κάνεις κλείσε και άνοιξε τη συσκευή σου.Αν δεν δουλέψει ούτε έτσι κάνε και μια "διαγραφή όλων" (ΠΡΟΣΟΧΗ!!!:να έχεις κάνει προηγουμένως back-up γιατί με αυτόν τον τρόπο χάνεις όχι μόνο ότι έχεις περάσει εσύ στη συσκευή αλλά και τα περισσότερα από τα εργοστασιακά games,ringtones,themes κλπ.) κσι πιστεύω θα είσαι ok μετά.

Τωρα μαλιστα εστρωσε η δουλεια.Το λαθος μου προφανως ητανε οτι δεν εκλεισα το κιν μετα την επαναφορα.Τωρα ολα ρολοι.Ευχαριστω παιδια ναστε καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να κατεβασω το DMR packager ?kapoia selida...η αν μπορει καποιος να μου το στειλει nikitasjace@hotmail.com
no woman no cry!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια εκδοση fw για Κ700ι *Live* ρε παιδια;Έχω την R2AA003 σε τηλεφωνο αγορασμενο προ 10 ημερων.Εχω σοβαροτερο προβλημα απο το αν παιζει mp3 ως ringtones η αν "αθορυβωνεται" η καμερα και λοιπες σαχλαμαρες, οπως το οτι η μπαταρια δεν κραταει με καμια δυναμη πανω απο 45 ωρες ακομα και με ελαχιστη ομιλια, και το οτι η αποστολη αρχειων με Bluetooth δημιουργει crash στο τηλεφωνο πολλες φορες με αποτελεσμα να πρεπει να βγει η μπαταρια.Τονιζω οτι με ενδιαφερει για την *VLive* εκδοση γιατι η ericsson τα εχει κανει μπαχαλο με την ονοματολογια των εκδοσεων.Ενα απλο νουμερο πιστευω θα επρεπε να υπαρχει που να χαρακτηριζει την εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

usb adaptor or cable? τι να προτιμησω να αγορασω?

Oute to ena oute to allo.BLUETOOTH ADAPTOR asizititi... ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...