Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

christ-k , από πότε άρχισε να σε ενδιαφέρει πάλι αυτό το άχρηστο και απαράδεκτο κινητό ;

Γιατί πάλι οι ίδιες ερωτήσεις ;

Αφού στο κάτω - κάτω τις ξέρεις τις απαντήσεις πολύ καλύτερα από πολλούς εδώ μέσα !

Και τις γνωρίζεις μάλιστα πολύ καλά από τον Ιούνιο του 2004 !!!

Πέρασε αρκετός καιρός αλλά μη νομίζεις πως σε ξεχάσαμε ...

 

sorry παιδιά για το :offtopic:

mallon prepei na exoume xasei epeisodia..... :O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παίδες, επειδή θέλω ν'αγοράσω και γω το κινητάκι αυτό ... είναι εύκολο

να βάζατε μια photo και ένα video τραβηγμένα απο το κ700i , για να δώ ποιότητα! Δεν ζητάω πολλά ε?

(ή εστω άμα ξέρετε κανένα site με photos-videos του κινητού)...thanks! :alien:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο Brandon για την απάντηση... :)

 

Ακόμα να ρωτήσω όταν παίζει το ραδιόφωνο ή το mp3 :

 

Α. Μπορείς να στείλεις π.χ. ένα SMS χωρίς να διακοπεί ο ήχος;

 

Β. Μπορείς να τραβήξεις μια φωτό χωρίς να διακοπεί ο ήχος....

 

Ευχαριστώ.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο Brandon για την απάντηση... :)

 

Ακόμα να ρωτήσω όταν παίζει το ραδιόφωνο ή το mp3 :

 

Α. Μπορείς να στείλεις π.χ. ένα SMS χωρίς να διακοπεί ο ήχος;

 

Β. Μπορείς να τραβήξεις μια φωτό χωρίς να διακοπεί ο ήχος....

 

Ευχαριστώ.... :)

 

Α. Να στείλεις SMS μπορείς χωρίς να διακοπεί ο ήχος.Διακόπτεται όμως όταν έρχεται η αναφορά παράδοσης.

 

Β. Όχι!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο Brandon για την απάντηση... :)

 

Ακόμα να ρωτήσω όταν παίζει το ραδιόφωνο ή το mp3 :

 

Α. Μπορείς να στείλεις π.χ. ένα SMS χωρίς να διακοπεί ο ήχος;

 

Β. Μπορείς να τραβήξεις μια φωτό χωρίς να διακοπεί ο ήχος....

 

Ευχαριστώ.... :)

Όλα γίνονται, ξεκινάς το ραδιόφωνο ή την αναπαραγωγή πολυμέσων, πατάς ελαχιστοποίηση και κάνεις ότι δουλειά θέλεις, sms,photo,video κτλ. και αν θες να μην διακοπεί καθόλου η μουσική πατάς το C ή το # για απενεργοποίηση ήχων (η μουσική όμως συνεχίζει να παίζει αδιάκοπα).

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Τα παιχνίδια του Didimou ειναι zip και απ' τι έχω καταλάβει πρέπει να τα μετατρέψω σε jar για να τα στείλω στο Κ700 . Μήπως μπορείτε να μου πείτε πως να το κάνω αυτό? :rolleyes: Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Τα παιχνίδια του Didimou ειναι zip και απ' τι έχω καταλάβει πρέπει να τα μετατρέψω σε jar για να τα στείλω στο Κ700 . Μήπως μπορείτε να μου πείτε πως να το κάνω αυτό? :rolleyes: Ευχαριστώ!

 

 

Φαντάζομαι οτι στον υπολογιστή σου έχεις Windows... Άν έχω δίκιο, κάνεις δεξί κλικ στο κάθε .zip που θελεις να μετατρέψεις σε .jar, επιλέγεις Μετονομασια (Rename) και απλά σβήνεις το zip και το κάνεις jar.

 

Σημείωση: Αν οι καταλήξεις των αρχείων δεν φαίνονται, ανοίγεις οποιονδήποτε φάκελο στον Η/Υ σου, πηγαίνεις στο μενού Εργαλεία (Tools) / Επιλογές Φακέλων (Folder Options) / Προβολή (View) και βγάζεις το tick απο την επιλογή Απόκρυψη επεκτάσεων για γνωστούς τύπους αρχείων (Hide extensions for known file types).

Link to comment
Share on other sites

den mporw na steilw mms sto ekswteriko me to k700i. exw tim. ti rithmiseis na kanw?

gia eswteriko exw kanei kai mporw...

Kαλησπέρα και καλωσόρισες στο site μας... (αν και τα κινητά παρέρχονται, τα user name μένουν...)

 

Έλεγξε αν το ξένο δίκτυο που θέλεις να στείλεις ΜΜS δέχεται και υποστηρίζει την υπηρεσία....Μετά σιγουρέψου πως το κινητό στο οποίο στέλνεις το mms έχει κάνει τις κατάλληλες ρυθμίσεις για το δίκτυο που βρίσκεται. Αν το τηλέφωνο του εξωτερικού είναι ελληνικό αλλά σε περιαγωγή δεν χρειάζεται να κάνει κάποια νέα ρύθμιση... Κατά τα άλλα δεν υπάρχουν ειδικές ρυθμίσεις αποστολής σε ξένο δίκτυο... :)

 

Φιλική σύσταση : Προτιμάμε πάντα να τιμάμε τις ελληνικές γραμματοσειρές...Τα γκρίκλις ενοχλούν, ενώ καποιοι δεν τα διαβάζουν καν.... :)

Link to comment
Share on other sites

re , gia deuteri fora ksanarotao.... VALTE kamia photo kai kana video apo to kinito , eimaste mia parea kai goustaroume na to agorasoume,.....theloume na doume poiotita (eidika sto video) ! toso duskolo einai; ante kante ligo diafimisi sto kinito sas! ante na ginoume poloi ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους...

Πριν λίγο καιρό πήρα Κ700i Vodafone Live μεταχειρισμένο. Ήταν από τα πρωτα που κυκλοφόρησαν το καλοκαίρι. Σημαντικό για μένα όμως είναι να παίζει mp3 σαν ήχους κλήσης. Βρήκα το DRM Packager v1.21 πριν ένα μήνα, αλλά δεν έκανε τίποτα. Μόλις αναβάθμισα το κινητό σε R2AE, πάω να βάλω .dm (τα κλειδωμένα mp3 που φτιάχνει το DRM Packager) σε μια επαφή και το δέχεται. Βάζω και ένα άλλο σε δεύτερη επαφή, το δέχεται, και αμέσως μου πετάει τα εικονίδια των .dm με μια γραμμή πάνω (σαν απογορευμένα) και από κει και πέρα τίποτα!! Δεν τα έπαιρνε πλέον σαν ήχους κλήσης! Είδα ταυτόχρονα, σε καινούργιες συσκευές που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή σε μαγαζιά με έκδοση R2AA, να δέχονται κλειδωμένα mp3 που είχαν μέσα σαν ήχο κλήσης...

Περιίεργη κατάσταση... Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται; Μήπως στη R2AE to κλείδωσε ξανά η Ericsson; Μήπως χρειάζομαι νεώτερη έκδοση DRM Packager; Αν δε βγάλω άκρη μάλλον θα το πάω στο 9volto να το γυρίσουν σε απλό Ericsson μενού.....

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται, ξεκινάς το ραδιόφωνο ή την αναπαραγωγή πολυμέσων, πατάς ελαχιστοποίηση και κάνεις ότι δουλειά θέλεις, sms,photo,video κτλ. και αν θες να μην διακοπεί καθόλου η μουσική πατάς το C ή το # για απενεργοποίηση ήχων (η μουσική όμως συνεχίζει να παίζει αδιάκοπα).

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι...

Όντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε λειτουργία του τηλεφώνου ελαχιστοποιώντας είτε τα πολυμέσα είτε το radio αλλά,ακόμα κι αν απενεργοποιήσεις όλους τους ήχους,όταν τραβάς φωτό κι όταν σου έρχεται sms διακόπτεται για δευτερόλεπτα η μουσική και ακούς από τα ακουστικά τον ήχο της camera και του sms αντίστοιχα. ;)

Link to comment
Share on other sites

re , gia deuteri fora ksanarotao.... VALTE kamia photo kai kana video apo to kinito , eimaste mia parea kai goustaroume na to agorasoume,.....theloume na doume poiotita (eidika sto video) ! toso duskolo einai; ante kante ligo diafimisi sto kinito sas! ante na ginoume poloi ;)

 

Eimaste hdh polloi :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι...

Όντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε λειτουργία του τηλεφώνου ελαχιστοποιώντας είτε τα πολυμέσα είτε το radio αλλά,ακόμα κι αν απενεργοποιήσεις όλους τους ήχους,όταν τραβάς φωτό κι όταν σου έρχεται sms διακόπτεται για δευτερόλεπτα η μουσική και ακούς από τα ακουστικά τον ήχο της camera και του sms αντίστοιχα. ;)

 

Γίνεται spykom,

αρκεί να ακούς από το μεγάφωνο και όχι από τα ακουστικά.

Από τα ακουστικά όντως δεν μπορείς να το αποφύγεις αλλά αν ακούς από το μεγάφωνο τότε με τη φίμωση των ήχων δεν έχεις αυτό το πρόβλημα.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι...

Όντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε λειτουργία του τηλεφώνου ελαχιστοποιώντας είτε τα πολυμέσα είτε το radio αλλά,ακόμα κι αν απενεργοποιήσεις όλους τους ήχους,όταν τραβάς φωτό κι όταν σου έρχεται sms διακόπτεται για δευτερόλεπτα η μουσική και ακούς από τα ακουστικά τον ήχο της camera και του sms αντίστοιχα. ;)

Το θέμα έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον.... :rolleyes:

 

Η ερώτηση η δικιά μου δεν είναι αν η μουσική διακόπτεται από το κλικ της φωτό ή το μπιπ του SMS (κάτι που θεωρώ φυσικό και δεν θα με ενοχλούσε)...Αλλά αν μπορείς να συντάξεις ένα SMS ακούγοντας μουσική (που απ' ότι κατάλαβα μπορεί να συμβεί) και επίσης αν με το που ενεργοποιείται η κάμερα και πριν κάνεις την λήψη (δηλ. την στιγμή που "καδράρεις") μπορείς παράλληλα να ακούς και μουσική...

 

Ας μου διευκρινιστεί αυτό, παρακαλώ.... :)

Link to comment
Share on other sites

 

...αν μπορείς να συντάξεις ένα SMS ακούγοντας μουσική (που απ' ότι κατάλαβα μπορεί να συμβεί) και επίσης αν με το που ενεργοποιείται η κάμερα και πριν κάνεις την λήψη (δηλ. την στιγμή που "καδράρεις") μπορείς παράλληλα να ακούς και μουσική...

 

Ας μου διευκρινιστεί αυτό, παρακαλώ.... :)

 

Φυσικά και μπορείς!

 

@powered:Και με το μεγάφωνο ενεργοποιημένο-και απενεργοποιημένους όλους τους ήχους εννοείται-διακόπτεται η μουσική τη στιγμή που φωτογραφίζεις ή σου έρχεται sms απλά δεν ακούγεται ο αντίστοιχος ήχος... ;)

Link to comment
Share on other sites

Mporei kapoios na me voithisei sto parakatw problhma??

Mou esteile kapoios ena videaki mesw bluetooth apo ena Sharp GX15...

Ola wraia kai kala, to videaki paizei kanonika...

To metaferw sto PC kai thelw na to metatrepsw se arxeio .wmv gia na paizei ston Windows Media Player....exw xrhsimopoihsei gurw sta 2-3 programmata pou exw gia na to kanw auto alla me kanena den katafera na to kanw kathws mou vgazei sfalma....exw metatrepsei sto parelthon alla video morfis 3gp me epituxia, alla auta htan travhgmena apo to K700i....mporei kapoios empeiros se tetoia themata ne me voithisei?? An kapoios xerei, as mou steilei ena PM na tou steilw me mail to videaki (einai mikro, gurw st 100kb) na to metatrepsei kai na mou to xanasteilei...

Thnx prokatavolika.....

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον.... :rolleyes:

 

Η ερώτηση η δικιά μου δεν είναι αν η μουσική διακόπτεται από το κλικ της φωτό ή το μπιπ του SMS (κάτι που θεωρώ φυσικό και δεν θα με ενοχλούσε)...Αλλά αν μπορείς να συντάξεις ένα SMS ακούγοντας μουσική (που απ' ότι κατάλαβα μπορεί να συμβεί) και επίσης αν με το που ενεργοποιείται η κάμερα και πριν κάνεις την λήψη (δηλ. την στιγμή που "καδράρεις") μπορείς παράλληλα να ακούς και μουσική...

 

Ας μου διευκρινιστεί αυτό, παρακαλώ.... :)

Μπορείς christ-k, και ραδιόφωνο και αναπαραγωγή mp3 κτλ.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

kai gw eixa ayto to problima den mporousa na ta metatrepso ta videakia me 3 programata pou exo apo sharp kati videakia na ta kanw .wmv sto pc ala d katafera oute egw ala d to epsaxa den me niazei pleon.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...