Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτος απο το καμενο πιχελ που δεν λεει σαν προβλημα παρατηρησα οτι στισ επαφες στιν σιμ δεν μου εμφανιζει ολλα τα οναματα που εχω καταχωρημενα.Μηπως πρεπει να το παω πισω απο εκει που το αγορασα χθες .Μαζι μου δοσανε και ενα χαρτι που λεει οτι αν η σισκευη εχει καποιο σοβαρο προβλημα τιν αλλαζουν με νεα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kai gw to dokimasa ayto me tin mpataria tis nokia stin arxi me mia BLB 3,6V apo enan filo mou tin bazo vlepw mpenei kanonika opos diabasa k dw, patao na ani3ei ani3e kanonika litourgi mia xara apla einai ligo xodrh k exei provlima me to kapaki k den klini ystera dokimasa k me mia pio lepti tin BLB 3,7V k d 3ero me ekini den mou anige to kinito isos den ekane kali epafh opos eipe enas filos pio panw h isos na litourgoune mpataries mono me 3,6V ? den 3ero an kanw lathos epidi eimai kai asxetos.. as apadisi kapios :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thermastis (31 Οκτ. 2004 , 17:16)

poli kala ta les. dokimases na foresis tin BLD-3 sto K700i ? dokimase to kai meta pes mou ama den doulevi i an den xorai. tosa atoma to exoun kani se ala foroum pou anafer8ike kai oloi einai en8ousiasmenoi. kai den pistevo oloi aftoi na einai ''O Prokroustis''

File thermasti pisteyw na katalaves telika oti kapoioi pou to dokimasan anaferoun oti den kanei i BLD-3 (ws megethos) opws sou eixa anaferei sto diko mou mynima:confused:.

Mipws telika eixes lathos?:whistle:

Sou parathetw meros tou mynimatos tou Maiden:

kai gw to dokimasa ayto me tin mpataria tis nokia stin arxi me mia BLB 3,6V apo enan filo mou tin bazo vlepw mpenei kanonika opos diabasa k dw, patao na ani3ei ani3e kanonika litourgi mia xara apla einai ligo xodrh k exei provlima me to kapaki k den klini

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dathanassiou ( 8 Νοέ. 2004 , 13:09)

 

File thermasti pisteyw na katalaves telika oti kapoioi pou to dokimasan anaferoun oti den kanei i BLD-3 (ws megethos) opws sou eixa anaferei sto diko mou mynima:confused:.

Mipws telika eixes lathos?:whistle:

Sou parathetw meros tou mynimatos tou Maiden:

 

 

as tin girisoun anapoda na koumposi. opos anaferete kai se alo foroum.

 

kai gw to dokimasa ayto me tin mpataria tis nokia stin arxi me mia BLB 3,6V apo enan filo mou tin bazo vlepw mpenei kanonika opos diabasa k dw, patao na ani3ei ani3e kanonika litourgi mia xara apla einai ligo xodrh k exei provlima me to kapaki k den klini

 

i BLD-3 einai 3,7 volt kai oxi 3,6 volt. opote o filos malon se alo montelo mpatarias anaferete

Link to comment
Share on other sites

Πολλές Nokia μπαταρίες κυκλοφορούν στα σπίτια σας ... :mad:

 

:p :D :) :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SHARP-TQ-GX30i/1.0 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.2.2.6.c.1.104 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από thetrooper

re paidia kati pou spaei ta nevra einai oti otan paw na grapsw minimata den mou vgazei to teliko sigma,kserei kanenas tpt na me voithisei?

 

MONO AMA GRAFEIS ME T9 ELLHNIKO YPARXEI TO TELIKO SIGMA MIKRO.ALLA TO T9 STELNEI 2 MYNHMATA ANTI GIA 1 GIATI EXEI TOYS MISOYS XARAKTHRES. H ALLI LYSI EINAI NA GRAFEIS ME TO TYPIKO ABC KEFALAIA ALLA PATAS POLLES FORES TA KOYMΞ‘IΞ. ELPIZO NA SE VOITHISA.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yiannis64 ( 8 Νοέ. 2004 , 19:01)

 

Wirelessly posted (SHARP-TQ-GX30i/1.0 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.2.2.6.c.1.104 (GUI) MMP/1.0)

 

 

 

MONO AMA GRAFEIS ME T9 ELLHNIKO YPARXEI TO TELIKO SIGMA MIKRO.ALLA TO T9 STELNEI 2 MYNHMATA ANTI GIA 1 GIATI EXEI TOYS MISOYS XARAKTHRES. H ALLI LYSI EINAI NA GRAFEIS ME TO TYPIKO ABC KEFALAIA ALLA PATAS POLLES FORES TA KOYMΞ‘IΞ. ELPIZO NA SE VOITHISA.

 

 

To T9 stelnei 2 minimata?!!! :wacko: Ego den exo paratirisei kati tetio, stous 160 mou xtipaei 2 sms!!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dathanassiou ( 8 Νοέ. 2004 , 13:09)

 

File thermasti pisteyw na katalaves telika oti kapoioi pou to dokimasan anaferoun oti den kanei i BLD-3 (ws megethos) opws sou eixa anaferei sto diko mou mynima:confused:.

Mipws telika eixes lathos?:whistle:

Sou parathetw meros tou mynimatos tou Maiden:

 

 

 

Τελικά η BLD-3 χωράει, και το καπάκι κλείνει τέλεια (και μάλιστα δεν τρίζει!!!). Δυστυχώς όμως δεν ταιριάζουν οι επαφές...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thermastis ( 8 Νοέ. 2004 , 14:07)

 

as tin girisoun anapoda na koumposi. opos anaferete kai se alo foroum.

 

 

 

Αν γυρίσουν ανάποδα την μπαταρία μπορεί να κουμπώσει, αλλά αδύνατον να δουλέψει, γιατί οι επαφές της BLD-3 έρχονται από τα αριστερά, ενώ αυτές του k700 είναι από τα δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

re paidia katevasa to mpegacle k to teleutaio quicktime gia na vlepw ta video alla exw provlhma peite mou analutika ta vhmata gia na ta dw epitelous ta video sto pc..

a kai kati allo to mpegable broadcaster gia na kanw metatroph ta video kostizei peripou 300 dollaria den uparxei periptwsh na to vrw free?

euxaristw gia th voh8eia sas

Manuel
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soner ( 9 Νοέ. 2004 , 03:04)

 

re paidia katevasa to mpegacle k to teleutaio quicktime gia na vlepw ta video alla exw provlhma peite mou analutika ta vhmata gia na ta dw epitelous ta video sto pc..

a kai kati allo to mpegable broadcaster gia na kanw metatroph ta video kostizei peripou 300 dollaria den uparxei periptwsh na to vrw free?

euxaristw gia th voh8eia sas

 

 

Τα 3gp εμένα λειτουγούν μια χαρά με το Quicktime, όσο για το άλλο που λες δεν το ξέρω :o

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sverver ( 8 Νοέ. 2004 , 21:25)

 

Τελικά η BLD-3 χωράει, και το καπάκι κλείνει τέλεια (και μάλιστα δεν τρίζει!!!). Δυστυχώς όμως δεν ταιριάζουν οι επαφές...

 

Περα απο ολα...

Καλα με τα 20mah που δινει περισσοτερα η BLD-3 οπως λετε ΠΟΣΟ μεγαλη βελτιωση περιμενε τε να δειτε ?

 

Προσεχτε την συμβατοτητα και μην χρησημοποιειτε πραγματα που δεν ειναι σχεδιασμενα εξ αρχης το ενα για το αλλο (κανετε beta testing με hardware) ...για 20mah δεν αξιζει. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thermastis ( 8 Νοέ. 2004 , 14:07)

as tin girisoun anapoda na koumposi. opos anaferete kai se alo foroum.

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sverver ( 8 Νοέ. 2004 , 21:30)

Αν γυρίσουν ανάποδα την μπαταρία μπορεί να κουμπώσει, αλλά αδύνατον να δουλέψει, γιατί οι επαφές της BLD-3 έρχονται από τα αριστερά, ενώ αυτές του k700 είναι από τα δεξιά .

 

Kai ksanarwtaw loipon file thermasti: Mipws exeis kanei lathos kai telika den tairiazei?? :confused:

Nomizw oti me tis 2 fwto pou parathetei o sverver mporoume na poume oti mallon kaneis lathos telika....! :whistle:

(alitheia aytoi sto forum pou anafereis sta 2 teleytaia mynimata sou pws ta kataferan? Afisan to kinito xwris kapaki wste na koumpwnei swsta?)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι ασχολουμαστε τοσο με το αν μπαινει η μπαταρια της ΝΟΚΙΑ στο κινητό μας. Κανεις δεν εχει ξεκαθαρίσει αν υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορά στην αποδοσή της που να δικαιολογει ολη αυτη τη μανουβρα και τις αποριες "μπαινει - δεν μπαινει". Μηπως θα πρεπει ολοι να ασχοληθουμε με πιο σοβαρα πραγματα (μιας και νομιζω οτι 20 mah παραπάνω δεν προκειται να έχουν καμια ουσιαστικη διαφορα στην καθημερινη χρηση)?

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω, ο μοναδικός τρόπος για να μπορέσει να δουλέψει η BLD-3 είναι να στραβώσω λίγο τα pins του k700 έτσι ώστε να πατήσουν εκεί που πρέπει. Αν δείτε την photo, οι 3 επαφές των μπαταριών μόνο με αυτό τον τρόπο μπορεί να συμπέσουν με τα pins.

Φυσικά δεν πρόκειται να κάνω κάτι τέτοιο, αφ' ενός μεν για τους σωστούς λόγους που ανέφερε ο mirage, αφετέρου δε γιατί δεν έχω όρεξη να παίζω με ένα κινητό που το πλήρωσα 380 €.

 

 

Φίλε alkis, καλό είναι να ασχολούμαστε και με αυτά, μια και όσο πιο πολύ το ψάχνουμε τόσο πιο πολλα μαθαίνουμε. Εξάλλου, με τις δοκιμές που κάνουμε και τα συμπεράσματα που βγάζουμε, μπορεί να γλυτώσουμε κάποιον από το να κάνει κάποια γκάφα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί έχετε κολλήσει με κάτι τόσο ανούσιο? Ποιό καλά να το ρίξετε από τον πρώτο όροφο (που λέει ο λόγος τώρα) και να δείτε άν θα επιβιώσει, παρά να προσπαθείτε να του βάλετε μια μπαταρία από άλλο κινητό με ενδεχομένες καταστροφικές συνέπειες. Εξάλλου με κάνα δύο ρυθμίσεις από το μενού μπορείς να εξοικόνομήσεις πολύτιμη ενέργεια. Για παράδειγμα εκτός από τις ρυθμίσεις της οθόνης (σημείωση οτι animated background εικόνες καταναλώνουν πιό πολύ ενέργεια), μπορείτε να βάλετε την δόνηση στη ρύθμιση "on if silent", οπότε θα ενεργοποιείται μόνο όταν το έχετε στο αθόρυβο. Δοκιμαστε τα και να δείτε ότι κατί θα κερδίσετε σε χρόνους ανάμεσα σε φορτίσεις. :)
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου βρήκε στην Αγγλία ένα Κ700 δυστυχώς όμως αυτός που το έχασε το μπλόκαρε και τώρα δεν λειτουργεί. Ξέρει κανείς να μου πει αν το φέρει στην Ελλάδα θα δουλεύει και πως γίνεται να ξεμπλοκαριστεί;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sverver ( 9 Νοέ. 2004 , 13:19)

Φίλε alkis, καλό είναι να ασχολούμαστε και με αυτά, μια και όσο πιο πολύ το ψάχνουμε τόσο πιο πολλα μαθαίνουμε. Εξάλλου, με τις δοκιμές που κάνουμε και τα συμπεράσματα που βγάζουμε, μπορεί να γλυτώσουμε κάποιον από το να κάνει κάποια γκάφα.

 

Akrivws...Dioti file Alki egw me to pou diavasa ti egrapse o thermastis imoun etoimos na agorasw mia BLD3 na dokimasw (mias kai to ypostirikse malista toso therma,epeidi eipe oti exei anaferthei se allo forum oti kanei)... :!:

Twra omws meta tis (diafwtistikotates) photo tou sverver den tha paw na tin parw opws episis den tha pane kai alloi (elpizw :p)..

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κι εγώ πρόσφατα κάτοχος του K700i μετά από ενός έτους συμβίωση με το Τ610. Έχω τρείς (3) ερωτήσεις:

1) Στην επιλογή "κλείδωμα συσκευής " έχω ενεργοποιήσει το "αυτόματο" και παρ' όλ' αυτά κάθε φορά που ενεργοποιώ την συσκευή, χωρίς να έχω αλλάξει την SIM, μου ζητάει κωδικό ασφαλείας. Ποιά η διαφορά λοιπόν του "αυτόματου" από το "ενεργό";

2) Η συσκευή Βluetooth MMV-100 συνεργάζεται με το USB Bluetooth D-link, που έχω στον υπολογιστή;

3) Η επιλογή "αυτόματο" στον φωτισμό οθόνης , σε τι διαφέρει από την "εξοικονόμηση ενέργειας"; Παρεπιπτόντως την τελευταία επιλογή δεν την αναφέρει καθόλου στο manual.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

:!:

Παιδιά προσοχή κάτι που δεν είδα να σκέφτεται κανένας (!), αν γυρίσετε ανάποδα την μπαταριά αυτομάτος κάνετε και αναστροφή πολικότητας σε αυτήν με αποτέλεσμα το "-" της μπαταρίας να κουμπώσει στο "+" του κινητού και αντίστροφα !!!

Το αποτέλεσμα μίας τέτοιας ένωσης πιστεύω πως το φαντάζεστε όλοι ! :wacko:

Κάτι ξέρουν οι κατασκευαστές που τις επαφές τις έχουν προς την μία μεριά μαζεμένες και όχι στη μέση !!!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Μα τι να σκεφτει κανεις...για 20mAh δεν αξιζει καν να κανει τον κοπο κανεις να μπει σε τετοιο "τριπακι" να μιλαγαμε για μια 850αρα ναι (αλλα δεν θα ταν σε αυτο το μεγεθος μετα σκεφτειτε το) ;)

Ειτε γινεται ειτε δεν γινεται να "ταιριαξει" η μπαταρια τα οφελη ειναι μηδενικα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panser ( 9 Νοέ. 2004 , 15:14)

1) Στην επιλογή "κλείδωμα συσκευής " έχω ενεργοποιήσει το "αυτόματο" και παρ' όλ' αυτά κάθε φορά που ενεργοποιώ την συσκευή, χωρίς να έχω αλλάξει την SIM, μου ζητάει κωδικό ασφαλείας. Ποιά η διαφορά λοιπόν του "αυτόματου" από το "ενεργό";

 

Μάλλον έχεις επιλέξει αυτόματη χρήση κωδικού τηλεφώνου (όχι SIM). Πρέπει να πας Ρυθμίσεις-Γενικές-Κλειδώματα-SIM-Προστασία και να επιλέξεις μη ενεργό.

 

2) Η συσκευή Βluetooth MMV-100 συνεργάζεται με το USB Bluetooth D-link, που έχω στον υπολογιστή;

 

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να κάνεις ακριβώς. Αφού έχεις bluetooth adaptor στον υπολογιστή, μπορείς να περάσεις απ'ευθείας εικόνες κλπ. από το τηλέφωνο στον υπολογιστή.

 

3) Η επιλογή "αυτόματο" στον φωτισμό οθόνης , σε τι διαφέρει από την "εξοικονόμηση ενέργειας"; Παρεπιπτόντως την τελευταία επιλογή δεν την αναφέρει καθόλου στο manual.

 

Στο αυτόματο η οθόνη φωτίζεται έστω και λίγο ώστε ο screensaver να είναι ορατός ενώ στην εξοικονόμηση ενέργειας σβήνει τελείως.

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panser ( 9 Νοέ. 2004 , 15:14)

 

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κι εγώ πρόσφατα κάτοχος του K700i μετά από ενός έτους συμβίωση με το Τ610. Έχω τρείς (3) ερωτήσεις:

1) Στην επιλογή "κλείδωμα συσκευής " έχω ενεργοποιήσει το "αυτόματο" και παρ' όλ' αυτά κάθε φορά που ενεργοποιώ την συσκευή, χωρίς να έχω αλλάξει την SIM, μου ζητάει κωδικό ασφαλείας. Ποιά η διαφορά λοιπόν του "αυτόματου" από το "ενεργό";

2) Η συσκευή Βluetooth MMV-100 συνεργάζεται με το USB Bluetooth D-link, που έχω στον υπολογιστή;

3) Η επιλογή "αυτόματο" στον φωτισμό οθόνης , σε τι διαφέρει από την "εξοικονόμηση ενέργειας"; Παρεπιπτόντως την τελευταία επιλογή δεν την αναφέρει καθόλου στο manual.

Ευχαριστώ...

 

 

1. Ναι έχει παρατηρηθεί αυτό και είναι λάθος, πιστεύω στον προγραματισμό.

2. Η MMV-100 αφού συνεργάζεται με το κινητό και αφού το κινητό μπορεί να συνεργαστεί με το bluetooth του υπολογιστή σου δεν βλέπω τον λόγο να μην μπορεί να συνεργαστεί και απευθείας με το pc :o

http://www.mobilemag.com/content/images/2574_tm.jpg

Σύμφωνα και με το παρακάτω:

The MMV-100 supports the following Bluetooth profiles: File Transfer Profile (FTP), Object Push Profile (OPP), and Basic Imaging Profile (BIP). It can be used with the Sony Ericsson phones K700, S700, P900, P800, T630, T610 and T68i (functionality may vary depending on phone). The MMV-100 connects to a TV or projector through the SCART or via stereo audio/video RCA cable and there will be variants for both PAL and NTSC formats. Πηγή εδώ

3. Με την επιλογή "αυτόματο" όταν το κινητό βρίσκεται σε ηρεμία μπορείς να δεις την ώρα στην οθόνη, σαν screensaver, όπως και ενδεχόμενες κλήσεις ή μηνύματα. Με την επιλογή "εξοικονόμηση ενέργειας" απλά βλέπεις μία άδεια οθόνη σαν να είναι κλειστό το κινητό και δεν έχεις οπτική επίγνωση για ώρα, κλήσεις ή μηνύματα (εξοικονομείς έτσι ενέργεια) !

Ελπίζω να βοήθησα ! :)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...