Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα αγόρασα το Κ700i (δυστυχώς το Live) και επειδή είναι η πρώτη φορά που παίρνω SE με βοηθάτε παρακαλώ στα παρακάτω:

1. Το σίγμα τελικό (ς) που βρίσκεται (αν φυσικά βρίσκεται κάπου)?

2. Προσπάθησα να μεταφέρω ένα μεγάλω σημείωμα που είχα στο Outlook

και όταν πήγα στο Organizer/Σημειώσεις παρατήρησα ότι μόνο οι πρώτες γραμμές είχαν μεταφερθεί στο κινητό. Υπάρχει κάποιο όριο στο μέγεθος των σημειώσεων? Αν ναί γίνεται τίποτα να ξεπεραστεί αυτό το όριο?

 

Έυχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix (14 Οκτ. 2004 , 03:28)

 

Ειναι > * << * < * οπου > (joy δεξια) και < (joy αριστερα).

Λογικα αφου ειχες S.E και πριν αυτο δεν αλλαζει , δουλευει για ολα τα S.E.

(νομιζω :) )

 

 

Ευχαριστώ :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει κάποιος εάν χαλαρώνει το καπάκι των επαφών του φορτιστή από το συνεχές άνοιξε-κλείσε όπως επίσης εάν χαλαρώνει και το hands-free.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το καπάκι που λες δεν έχει χαλαρώσει, απλά στην μέση έχει κάνει μια "κοιλιά" ας το πούμε....της αδερφής μου όμως, που το έχουμε σχεδόν τον ίδιο καιρό δεν έχει εμφανίσει κάτι τέτοιο....ίσως είναι λίγο απρόσεχτη η χρήση που του κάνω... :)

Τώρα όσο για το hands free δεν ξέρω να σου απαντήσω, μιας και το χρησιμοποιώ ελάχιστα εως καθόλου...

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefangsm (15 Οκτ. 2004 , 02:00)

 

Ας μας πει κάποιος εάν χαλαρώνει το καπάκι των επαφών του φορτιστή από το συνεχές άνοιξε-κλείσε όπως επίσης εάν χαλαρώνει και το hands-free.

 

 

Εως τωρα που χρησιμοποιω το κινητο (2 μηνες) δεν εχω προσεξει κατι τετοιο , ουτε στον φορτιστη αλλα ουτε και στο hands free.(το χρησιμοποιω σχεδον καθε μερα)

Φυσικα εξαρταται και πως τα χρησιμοποιεις , αν πχ το hands free το τραβας απο το καλωδιο για να βγει ε τοτε καπου θα χαλαρωσει :D

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι αψογο το Κ700 σαν κινητο κ φωτογραφιες βγαζει αρκετα καλες κ ειχα τρομαξει πως μετα το GX30 θα μου φαινοντουσαν πολυ λιγες :)
Link to comment
Share on other sites

Re paidia eixa kairo na asxolh8w kai shemra pou mphka net eida sthn SE oti to K700i ginetai update online opws ekana palia me to Px00 .Ginetai ontws? to ekane kanenas?

To plaisio exei vash sugxronismou .Kanei afth h vash gia update?

 

An exei kapoiso apopsh as me enhmerwsei.Efxaristw !!!!

 

 

----

 

TWRA eida logw provlhmatos tou browser to thread gia to update.zhtw sugnwmh gia to off topic :(

Link to comment
Share on other sites

Χτές αγόραση το Κ700 και έκανα την πρώτη syncronization με το Outlook μέσω IR και όλα πήγαν καλά. Σήμερα προσπαθώ ξανά και κάπου στην μέση της διαδικασίας η οθόνη του κινητού μου αναβοσβήνει (η οθόνη γίνεται κάτασπρη) και η διαδικασία διακόπτεται. Ο Υπολογιστής μου γράφει ότι κάτι παρεμβάλλει στην σύνδεση ή ότι το κινητό κουνήθηκε. Φυσικά τίποτα από τα δύο δεν έχει συμβεί.

Το έχετε ξανακούσει αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias74 (15 Οκτ. 2004 , 13:04)

 

Χτές αγόραση το Κ700 και έκανα την πρώτη syncronization με το Outlook μέσω IR και όλα πήγαν καλά. Σήμερα προσπαθώ ξανά και κάπου στην μέση της διαδικασίας η οθόνη του κινητού μου αναβοσβήνει (η οθόνη γίνεται κάτασπρη) και η διαδικασία διακόπτεται. Ο Υπολογιστής μου γράφει ότι κάτι παρεμβάλλει στην σύνδεση ή ότι το κινητό κουνήθηκε. Φυσικά τίποτα από τα δύο δεν έχει συμβεί.

Το έχετε ξανακούσει αυτό?

 

Να το πας για αναβάθμιση. Κλασσική περίπτωση βλάβης...!!!

Link to comment
Share on other sites

thanks

Αυτό λέω να κάνω και εγώ από εβδομάδα. Δεν φαντάζομαι να έχει καμία σχέση που είναι vodafone live.

Υπάρχει τρόπος να δει κανείς πια έκδοση λογισμικού έχει το κινητό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς 5 post πιο πάνω το γράφει

ψάξτε και λίγο ρε παιδιά!

 

Ειναι > * << * < * οπου > (joy δεξια) και < (joy αριστερα).

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (15 Οκτ. 2004 , 12:47)

 

μια απορια - Ο ηχος της καμερας αλλαζει ? γιατι ειναι λιγακι εκνευριστικος σαν να χωνει σφαλιαρα κανει :o

 

 

Όχι...ή αυτό ή βουβό.... :(

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας πιο ειναι το τραγουδι στην διαφημιση του k700i?(ονομα καλλιτεχνη ονομα κομματιου)και ακομα που μπορω να βρω amr ηχους ελληνικους?(π.χ τον ταχυδρομο)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ZILIA (15 Οκτ. 2004 , 14:08)

 

ξερει κανενας πιο ειναι το τραγουδι στην διαφημιση του k700i?(ονομα καλλιτεχνη ονομα κομματιου)και ακομα που μπορω να βρω amr ηχους ελληνικους?(π.χ τον ταχυδρομο)

 

 

Νομίζω ότι το τραγούδι της ΣΕ υπάρχει (σε midi πάντα) στο Live, χωρίς όμως να βάζω και το χέρι μου στην φωτιά :o , αν δεν κάνω λάθος το γράφει στον τίτλο "διαφήμιση της ΣΕ" :happy:

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

 

Δεν ξέρει κανεις τελικά εάν το K700i υποστηρίζει τα constant ή τα variable bitrate αρχεία mp3 (ή και τα 2)??

 

Έχει απαντηθεί αυτό κάπου και δεν το πρόσεξα?? (url ??) :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανεις τελικά εάν το K700i υποστηρίζει τα constant ή τα variable bitrate αρχεία mp3 (ή και τα 2)??

 

Έχει απαντηθεί αυτό κάπου και δεν το πρόσεξα?? (url ??)

υποστηριζει και τα 2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ZILIA (15 Οκτ. 2004 , 14:08)

 

ξερει κανενας πιο ειναι το τραγουδι στην διαφημιση του k700i?(ονομα καλλιτεχνη ονομα κομματιου)και ακομα που μπορω να βρω amr ηχους ελληνικους?(π.χ τον ταχυδρομο)

 

Death in vegas - hands around my throat

PS . POLY KOMATI...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καιρο ειχα να γραψω κ θα ηθελα να ρωτησω κατι.

Εχω στο PC ....windows98SE.....θα μπορεσει να επικοινωνησει το τηλ που απαιτει νεωτερο λειτουργικο......ειτε με ΙR ειτε bluetooth καλωδιο?

Ευχαριστω απο πριν για τιν απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ZILIA (15 Οκτ. 2004 , 14:08)

 

.... και ακομα που μπορω να βρω amr ηχους ελληνικους? (π.χ τον ταχυδρομο)

 

 

 

h**p://briefcase.pathfinder.gr/search.php?q=amr

 

Θα βρεις πολλούς AMR ήχους με ανθρώπινες φωνές και φυσικά και

τον ταχυδρόμο !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmd (15 Οκτ. 2004 , 14:23)

 

Πολυ καιρο ειχα να γραψω κ θα ηθελα να ρωτησω κατι.

Εχω στο PC ....windows98SE.....θα μπορεσει να επικοινωνησει το τηλ που απαιτει νεωτερο λειτουργικο......ειτε με ΙR ειτε bluetooth καλωδιο?

Ευχαριστω απο πριν για τιν απαντηση

 

 

Οι απαιτήσεις:

Microsoft Outlook 2000/2002/2003

Windows ME, 2000 Service Pack 3, XP (Professional and Home)

 

Οπότε λογικά δεν γίνεται με Win 98 se (εκτός και αν όντως δουλεύει και κάποιος το έχει δοκιμάσει, χωρίς παρεμβάσεις κλπ, όπου μπορεί να δουλεύει έτσι στο δικό του pc και ίσως να μην δουλέψει στο δικό σου).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με εκανε να προβληματιστω ειναι οτι στο site της Mobile Action γραφει οτι οι απαιτησεις των ΜΑ 660 κ ΜΑ 700 που ειναι συμβατες με το Κ700 ξεκινουν απο win 98........ετσι λεω.....μηπως γινεται......αν δοκιμασε καποιος ας απαντησει
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmd (15 Οκτ. 2004 , 14:23)

Πολυ καιρο ειχα να γραψω κ θα ηθελα να ρωτησω κατι.

Εχω στο PC ....windows98SE.....θα μπορεσει να επικοινωνησει το τηλ που απαιτει νεωτερο λειτουργικο......ειτε με ΙR ειτε bluetooth καλωδιο?

 

Ο bluetooth adapter που θ'αγοράσεις θα έχει μέσα CD με drivers για windows 98. Οπότε μεταφορές αρχείων κλπ. θα μπορείς να κάνεις άνετα. Για συγχρονισμό με outlook δεν ξέρω (αν και υπάρχει επιλογή στο software του bluetooth) γιατί δεν το έχω δοκιμάσει. Το software που περιλαμβάνει η Ericsson στο κουτί του K700 όμως δουλεύει σε XP/2K μόνο.

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για bluetooth αντάπτορα επειδή σκοπεύω να αγοράσω ένα μέσα στην επόμενη εβδομάδα έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ή όλα το ίδιο είναι. Ο υπολογιστής μου είναι ένας φορητός toshiba με τρείς θύρες USB (το απλό).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εδώ αμ ξέρετε μιας και στο thread του Κ500 δεν μου απαντούν.

Το Κ500 αξίζει τα λεφτά του? Επειδή νομίζω πως ναι μπορεί να μου κάποιος αν ξέρει πόσο κρατάει η μπαταρία του με μέτρια χρήση και αν παίζει ή τρίζει κανά καπάκι με την χρήση του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...