Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ξανααναφέρει... κάτι πρέπει να παίζει με τα ελληνικά δίκτυα... Στην Αγγλία με κάρτα της Vodafone (UK) η μπαταρία κρατούσε συνεχόμενα 5 περίπου μέρες.

Πιο πρίν και πάλι τώρα που γύρισα με κάρτα της cosmote με το ζόρι κρατάει 2 μέρες (και κλείνοντας το κινητό τα βράδια).

Στην Αγγλία έπαιζα παιχνίδια με τις ώρες και η μπαταρία δεν μάσαγε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ξανααναφέρει... κάτι πρέπει να παίζει με τα ελληνικά δίκτυα... Στην Αγγλία με κάρτα της Vodafone (UK) η μπαταρία κρατούσε συνεχόμενα 5 περίπου μέρες.

Πιο πρίν και πάλι τώρα που γύρισα με κάρτα της cosmote με το ζόρι κρατάει 2 μέρες (και κλείνοντας το κινητό τα βράδια).

Στην Αγγλία έπαιζα παιχνίδια με τις ώρες και η μπαταρία δεν μάσαγε.

ειναι κι αυτο που λες.π.χ εαν εισαι στο κεντρο της αθηνας,και ενας αλλος με το ιδιο παροχεα δικτυου ειναι κοντα στις κεραιες,εσυ καταναλωνεις περισσοτερο μπαταρια γιατι εισαι πιο μακρυα απο την κεραια.

παντως οσους εχω ρωτησει με vodafone κανει καλες αυτονομιες το κινητο.εγω με την cosmote ειμαι στις 3 μερες μετα δυσκολιας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!Από εχθές το απόγευμα είμαι και εγώ ένας κάτοχος Κ700ί.Είχα βαρεθεί το ΝΟΚΙΑ 6600 που είχα και σκέφτηκα να αλλάξω συσκευή και εταρία!Περιένω να φορτίσει και μετά αρχίζω να του βάζω καλούδια!!!

 

 

μεγια το νεο σου κινητο :) με μια :worry: :worry: θα βρεις πολλα "καλουδια".

εγω σου προτεινω,για μενα το κορυφαιο αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαχουν κεραιες cosmote περιπου 2 χλμ μακρια αλλα τις εβγαλαν επειδη ξεσηκωθηκε ολη η παραλια!Το κεντρο ειναι αρκετα μακρια.Στη λαρισα που ειχα το m342i ειχε μεγαλη διακρεια ζωης η μπαταρια ενω εδω στην κατερινη το φορτιζει η μαμα μου πιο συχνα απο οτι στην λαρισα (καλλιθεα κατερινης - χωριο)Για σταθειτε...Μιλαμε για το ποσο μακρια ειναι το κεντρο ή για το ποσο εχει σημα (1-5 γραμμες)εμενα παντα ειναι στις 5 γραμμες.

Στην αθηνα αν κοιταξεις πανω σε μια ταρατσα θα δεις καεραια.Ειχα δει ενα νοτκυμαντερ για αυτο το θεμα.Οποτε φυσικο ειναι στην αθηνα να κραταει περισσοτερο.

Τωρα στην αγγλια σιγουρα εχει περισσοτερες κεραιες και πιο υσχυρες απο εδω...

Προσοψεις που μπορω να βρω?Στο e-bay?Αν παω στον ΓΕΡΜΑΝΟ ή σε καποιο αλλο καταστημα κινητης τηλεφωνιας λετε να μου αλλαξουν την προσοψη?Υπαρχει επισης η δυνατοτητα να παραγγειλουν και να παω να μου την αλλαξουν?Η προσοψη δεν περιλαμβανει και την <<οθονη>>?(οχι η οθονη,το προστατευτικο τζαμι.Ας πουμε οι LCD οθονες υπολογισων αν τις ποατησεις το δαχτυλο <<μπαινει μεσα!>>)

Link to comment
Share on other sites

ειναι κι αυτο που λες.π.χ εαν εισαι στο κεντρο της αθηνας,και ενας αλλος με το ιδιο παροχεα δικτυου ειναι κοντα στις κεραιες,εσυ καταναλωνεις περισσοτερο μπαταρια γιατι εισαι πιο μακρυα απο την κεραια.

παντως οσους εχω ρωτησει με vodafone κανει καλες αυτονομιες το κινητο.εγω με την cosmote ειμαι στις 3 μερες μετα δυσκολιας.

NAI!Aυτο ειναι αληθεια.Οσοι εχουν vodafone ειχαν μεγαλη αυτονομια.Η cosmote και η ΤΙΜ ειναι καταστροφη για την μπαταρια :D Πριν μερικους μηνες (μην πω 1-1.5 χρονια)ειχα vodafone και η μπαταρια κρατουσε αρκετο καιρο.Ενω στην cosmote ειχε προβλημα.Οσον αφορα τα παιχνδια το εχω εξοπλισει με 18 ολοκληρα παιχνιδια και 4 mp3!!!!!! (οπου στα 18 περιλαμβανεται και τα ενσωματωμενα)

Στο m342i οπου ειχα DoJa (java 1.5 for imode)επρεπε 1)πληρωσω 3 € μονο για την συνδρομη 2)επρεπε να πληρωνω την συνδεση του παιχνδιου με τον server για να ελεγξει την συνδρομη 3)επρεπε να πληρωνω και το κοστος κατεβασματος.Ενω τωρα με το k700 και τα περνω τζαμπα!και τα εχω για παντα!(τα στελνω μεσω υπερυθρων)

Καιθ στα δικτυα Ρ2Ρ βρισκω και τα gameloft παιχνδια που δεν μπορεις να τα κατεβασεις στην ελλαδα μονο απο i-mode (εννοω να στειλες sms για να τα παρεις)

Link to comment
Share on other sites

μεγια το νεο σου κινητο :) με μια :worry: :worry: θα βρεις πολλα "καλουδια".

εγω σου προτεινω,για μενα το κορυφαιο αυτο

 

Σε ευχαριστώ πολί.μπήκα σ αυτό το site και κατέβασα πολλά πράγματα.Είναι αρκετα εύχρηστο αλλά έχω πολί δρόμο ακόμα για να το μάθω όλο!!!

Link to comment
Share on other sites

NAI!Aυτο ειναι αληθεια.Οσοι εχουν vodafone ειχαν μεγαλη αυτονομια.Η cosmote και η ΤΙΜ ειναι καταστροφη για την μπαταρια :D Πριν μερικους μηνες (μην πω 1-1.5 χρονια)ειχα vodafone και η μπαταρια κρατουσε αρκετο καιρο.Ενω στην cosmote ειχε προβλημα.Οσον αφορα τα παιχνδια το εχω εξοπλισει με 18 ολοκληρα παιχνιδια και 4 mp3!!!!!! (οπου στα 18 περιλαμβανεται και τα ενσωματωμενα)

Στο m342i οπου ειχα DoJa (java 1.5 for imode)επρεπε 1)πληρωσω 3 € μονο για την συνδρομη 2)επρεπε να πληρωνω την συνδεση του παιχνδιου με τον server για να ελεγξει την συνδρομη 3)επρεπε να πληρωνω και το κοστος κατεβασματος.Ενω τωρα με το k700 και τα περνω τζαμπα!και τα εχω για παντα!(τα στελνω μεσω υπερυθρων)

Καιθ στα δικτυα Ρ2Ρ βρισκω και τα gameloft παιχνδια που δεν μπορεις να τα κατεβασεις στην ελλαδα μονο απο i-mode (εννοω να στειλες sms για να τα παρεις)

παντως την περισσοτερη καταναλωση την "τρωνε" τα games.παντως σε πολλα briefcases πολλων μελων του myphone,θα βρεις αρκετα παιχνιδια της gameloft.και στο δικο μου εχω ανεβασει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολί.μπήκα σ αυτό το site και κατέβασα πολλά πράγματα.Είναι αρκετα εύχρηστο αλλά έχω πολί δρόμο ακόμα για να το μάθω όλο!!!

 

 

και εδω

 

Υ.Γ.καλη αναζητηση ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και να το κανω vodafone θα εχω βελτιωση αλλα οχι και να σου βγαλει τα ματια.Σαν να λεμε τις διαφορες αναμεσα στις καρτες γραφικων 4Χ και 8Χ AGP!!
Link to comment
Share on other sites

Και να το κανω vodafone θα εχω βελτιωση αλλα οχι και να σου βγαλει τα ματια.Σαν να λεμε τις διαφορες αναμεσα στις καρτες γραφικων 4Χ και 8Χ AGP!!

αστο οπως ειναι,απλα περιωρησε λιγο την χρηση των παιχνιδιων.η επομενη λυση ειναι να παρεις μια φορητη παιχνιδομηχανη.και να λυσεις μια για παντα το προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανααναφέρει... κάτι πρέπει να παίζει με τα ελληνικά δίκτυα... Στην Αγγλία με κάρτα της Vodafone (UK) η μπαταρία κρατούσε συνεχόμενα 5 περίπου μέρες.

Πιο πρίν και πάλι τώρα που γύρισα με κάρτα της cosmote με το ζόρι κρατάει 2 μέρες (και κλείνοντας το κινητό τα βράδια).

Στην Αγγλία έπαιζα παιχνίδια με τις ώρες και η μπαταρία δεν μάσαγε.

 

Το παράδοξο είναι ότι ενώ η Cosmote δουλεύει σε μεγαλύτερη συχνότητα (1800) καταναλώνεται γρηγορότερα η μπαταρία του κινητού, γεγονός που οφείλεται στο συχνότερο paging που κάνει η Cosmote ("ψάνει" δηλαδή συχνότερα για ενεργούς χρήστες ανα κυψέλη)

 

Σίγουρα παίζει ρόλο και η απόσταση από την κεραία στην κατανάλωση.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

εσπασε η 08ονη του κινητου,και μου ζηταει ι σονυ 100 ευρω.που8ενα πιο φτηνα ξερει κανεις??
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Ποσα λεφτα να δωσω ακομη!!!!!!!!!!!!

Απλως δεν θα τα περιορισω αλλα καποια στιγμη θα τα βαρεθω!

ε τοτε καθε μερα θα πρεπει να φορτιζεις την μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσπασε η 08ονη του κινητου,και μου ζηταει ι σονυ 100 ευρω.που8ενα πιο φτηνα ξερει κανεις??

 

για ριξε μια :worry: εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Να πω κ εγω το προβλημα που εχω μηπως καποιος δωσει τα φωτα του.Το εχω 1 χρονο κ κατι κ τωρα τελευταια μολισ με καλοθν μετα το πρωτο χτυπιμα κλεινει μονο του ακομα κ αμεσως μετα την φορτιση της μπαταριας. Φταιει απλα ι μπαταρια(προφανως ελαττωματικη) η μπορει να εχει κ καποιο αλλο προβλημα το τηλ.?

Ευχαριστω προκαταβολικα για το ενδιαφερων σας

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εμένα παρουσίασε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σένα, επίσης ένα χρόνο μετά την αγορά του (κοίτα να δείς συμπτώσεις!), σε ενημερώνω οτι πρόκειται για πρόβλημα της μπαταρίας, η οποία μάλλον τα εχει παίξει. Με αλλαγη μπαταρίας στο δικό μου το πρόβλημα λύθηκε άμεσα

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

ναι η μπαταρια ειναι το προβλημα,κι εμενα εδω και λιγο καιρο μου κανει κατι τετοια κολπα :what: :down:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα τα περιορισω...Το μονο κακο στο κινητο αυτο ειναι η μπαταρια και οτι δεν παιρνει καρτα μνημης...Σε ολα τα αλλα ειναι κορυφαιο...Και η μνημη 41ΜΒ καλη ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Η μη αυθεντικες μπαταριες(οχι της sony ericsson)λετε να εχουν μεγαλυτερη αυτονομια και να ειναι καλυτερες?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε ελληνικα ringtones αλλα να εχει αρκετα καινουργια και οχι τραγουδια που ειχαν βγει πριν 2 χρονια.

μη μου καποιος να παω στο θεμα <<οτι χρειζεστε για το k700...θα το βρειτε εδω>> ουτε και στο http://www.myk700i.lasyk.net γιατι εχω ηδη ψαξει.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Η μη αυθεντικες μπαταριες(οχι της sony ericsson)λετε να εχουν μεγαλυτερη αυτονομια και να ειναι καλυτερες?

δεν ξερω και δεν νομιζω κιολας,γιατι απο κουβεντες που εχω κανει κανεις δεν εφτασε να αλλαξει την μπαταρια του κινητου του.αλλα ειμαι της γνωμης να μην βαλεις imitasion μπαταρια,γιατι μπορεις ετσι να χασεις την εγγυση του κινητου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με μια γρηγορη :worry: :worry: θα βρεις πολλα briefcases χρηστων με πλουσιο υλικο.εκει θα βρεις τα παντα,μια αναζητηση :rolleyes: και εισαι ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε ελληνικα ringtones αλλα να εχει αρκετα καινουργια και οχι τραγουδια που ειχαν βγει πριν 2 χρονια.

μη μου καποιος να παω στο θεμα <<οτι χρειζεστε για το k700...θα το βρειτε εδω>> ουτε και στο www.myk700i.lasyk.net γιατι εχω ηδη ψαξει.

Δεν εχεις ελληνικα Mp3 στον υπολογιστη σου;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...