Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεία σας!

Συγχαρητήρια σε όλους για το forum. Μου έχουν λυθεί πολλές απορίες διαβάζοντας αρκετά threads τον τελευταίο καιρό, μιας και πήρα πρόσφατα το Κ700.

 

Όσο κι αν έψαξα όμως, δε βρήκα μια απάντηση για ένα προβληματάκι: Προσπαθώ να βάλω στο ημερολόγιο διάφορα γενέθλια (δηλαδή ετήσια επαναληψιμότητα), όπως έκανα στο παλιό μου Nokia 6100, αλλά δεν μπορώ να βρω τέτοια επιλογή.

 

Θα το καταλάβαινα, αλλά το περίεργο είναι άλλο: όταν πέρασα τις υπενθυμίσεις γενεθλίων από το Nokia στο SE με υπέρυθρες, τις αποθήκευσε ως συναντήσεις επαναλαμβανόμενες ετήσια! Μου έβγαλε μάλιστα στις συναντήσεις ένα σηματάκι με κόκκινο κύκλο, που υποδηλώνει επαναλαμβανόμενη συνάντηση. Άρα, υποθέτω, υπάρχει τέτοια δυνατότητα! Αλλά πως μπορεί κάποιος να το ρυθμίσει σε νέα συνάντηση;

 

Συγνώμη στους admin και τους mods αν υπάρχει απάντηση στο ερώτημα αυτό αλλού, αλλά όσο κι αν την έψαξα, δεν τη βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Bomber21, εννοώ να χειρίζομαι το κινητό με χαμηλότερο φωτισμό. Καμιά ιδέα;

eosid meta thn eksikonomhsh energeias einai h apenergopoihsh tou fwtismou ths o8onhs alla den sthn proteinw giati den fainetai sxedon tpt.

Allh endiamesh katastash kai ry8mish distixws den yparxei.

Kleise to bluetooth otan de to xreiazesai kai mhn exeis thn donhsh energopoihmenh, ayta kaine poly mpataria.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ημερολόγιο του Κ700 δεν υποστιρίζει επαναλαμβανόμενα γεγονότα.

Μια λύση στο πρόβλημα είναι η χρήση του προγράμματος K700 BirthdayManager που μπορείς να το βρείς στη διεύθυνση http://k700.hitziger.net/download.php?fileid=7

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

pedia piga na perasw tin efarmogi gia apomakrismeno elenxo toy winamp tou pc,to provlima einai oti prepei na perasw sto kinito to arxeio winamp.hid alla to kinito den dexetai tetoia kataliksi ...tis ptaiei?

Apokleietai na mhn to dexetai, mallon einai xalasmeno to arxeio sou, dokimase allo hid.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

file mou psammata tha sou pw? i metafora ginete me to k700i bluetooth handset manager...mipws ayto pezei kapoio rolo? se ola ta arxeia i metafora ginete kanonika alla se ola ta arxeia me kataliksi .hid den ginete mou leei lathos typos arxeiou gia tin syskeyh
www.sa.gr
Link to comment
Share on other sites

file mou psammata tha sou pw? i metafora ginete me to k700i bluetooth handset manager...mipws ayto pezei kapoio rolo? se ola ta arxeia i metafora ginete kanonika alla se ola ta arxeia me kataliksi .hid den ginete mou leei lathos typos arxeiou gia tin syskeyh

 

Μηπως εννοεις το ΜΑ-700 bluetooth? (ενα μπλε ειναι)

Αν ειναι αυτο, δοκιμασε να κατεβασεις την καινουργια εκδοση απο το site τους. Εγω, με την παλια που ειχα (τωρα δεν το εχω καν αυτο το Bleutooth), δεν μπορουσα να μεταφερω .hid αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις το ΜΑ-700 bluetooth? (ενα μπλε ειναι)

Αν ειναι αυτο, δοκιμασε να κατεβασεις την καινουργια εκδοση απο το site τους. Εγω, με την παλια που ειχα (τωρα δεν το εχω καν αυτο το Bleutooth), δεν μπορουσα να μεταφερω .hid αρχεια.

 

nai file ayto exw, to pira apo to germano 50 evrw kai apoti fenete einai mapa,mipws ksereis pws na kanw update giati den ipostirizei tipota to programma, opoios allos an kserei kati as voithisei pls

www.sa.gr
Link to comment
Share on other sites

nai file ayto exw, to pira apo to germano 50 evrw kai apoti fenete einai mapa,mipws ksereis pws na kanw update giati den ipostirizei tipota to programma, opoios allos an kserei kati as voithisei pls

 

Υπαρχουν δυο τροποι: Πας στο site τους και κατεβαζεις το καινουργιο handset manager (το 9 πρεπει να ειναι).Mobile action

 

Ο αλλος τροπος ειναι να τροποποιησεις τους οδηγους, για να δουλευουν με το SP2 αν εχεις. Αλλα θελει δουλεια. Καπου ειχε αναφερθει πως γινεται εδω στο forum. Ψαξε με την αναζητηση και θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει στις 18 Δεκ. 2004, όταν κι εγώ την είχα πατήσει και αγόρασα το συγκεκριμένο πομποδέκτη.

Επειδή ο καιρός πέρασε και είναι λιγάκι δύσκολο το ψάξιμο σε τόσες σελίδες παραθέτω ότι είχα αναφέρει και τότε:

 

 

Ο πομποδέκτης ΜΑ 700 της Mobile Action φυσικά και μπορεί να λειτουργήσει όπως και όλοι οι υπόλοιποι (αποστολή αρχείων με δεξί κλικ, χρήση και άλλων προγραμμάτων πέρα του δικού του) αρκεί στο σύστημα να έχει εγκατασταθεί το Service Pack 2 των XP για να χρησιμοποιηθούν οι γενικοί οδηγοί για Bluetooth που περιέχονται στο Service Pack 2.

 

Προσοχή όμως, οι οδηγοί που περιέχονται στο Service Pack 2 δεν βλέπουν το ΜΑ 700 ούτε και σαν γενικό Bluetooth πομποδέκτη. Θα πρέπει να γίνει μια μικρή τροποποίηση του αρχείου bth.inf που βρίσκεται στον φάκελο στον φάκελο %windows%\inf\ (όπου %windows% είναι ο φάκελος που βρίσκονται τα Windows, συνήθως είναι ο C:\WINDOWS).

 

Στο αρχείο bth.inf προσθέστε τις εξής 3 γραμμές:

 

 

Στο τέλος του τμήματος με επικεφαλίδα [Manufacturer] (Γραμμή 059)

προσθέστε τη γραμμή:

Mobile Action=MobileAction, NT.5.1

 

Πριν από τη γραμμή που λέει:

;------------- Device section - End -----------------------

(Γραμμή 139 και Γραμμή 140)

Προσθέστε τις δύο παρακάτω γραμμές:

[MobileAction.NT.5.1]

Mobile Action πομποδέκτης Bluetooth σε θύρα USB= BthUsb, USB\Vid_0df7&Pid_0700&Rev_0525

 

______________________________________________

 

Ενημερωτικά για τα παραπάνω:

 

  • Η πρώτη γραμμή ορίζει τη συμβολοσειρά του ονόματος του κατασκευαστή.
  • Η δεύτερη είναι η επικεφαλίδα του τμήματος με τους κωδικούς αναγνώρισης της συσκευής του συγκεκριμένου κατασκευαστή.
  • Η τελευταία γραμμή χωρίζεται σε δύο τμήματα:
    1. Το πρώτο (μέχρι το '=') ορίζει τη συμβολοσειρά περιγραφής της συσκευής
    2. και το δεύτερο (μετά το '=') ορίζει τον τύπο της συσκευής και τον κωδικό αναγνώρισης που στέλενει στο σύστημα.

Για λόγους ευκολίας έχω επισυνάψει το συγκεκριμένο αρχείο στο μήνυμα, οπότε όποιος θέλει να εγκαταστήσει του οδηγούς της Microsoft, σε Windows XP με το Service Pack 2 για το ΜΑ 700 της Mobile Action απλά ας τοποθετήσει το αρχείο αυτό στον φάκελο που είπα και πριν (συνήθως C:\WINDOWS\inf\) αντικαθιστώντας το παλιό. Και μετά ας εκτελέσει την εγκατάσταση του ΜΑ 700.

Αν έχει ήδη ετκαταστήσει τους οδηγούς της Mobile Action θα πρέπει πρώτα να τους απεγκαταστήσει προτού εγκαταστήσει αυτούς της Microsoft.

__________________________________

 

Το αρχείο που αναφέρω ανωτέρω βρίσκεται στη διεύθυνση http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=5138

 

.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου το mail σου να σου το στείλω! Θα σου περιγράψω και την διαδικασία!!!

Εμμ..δεν μου το στέλνεις και μένα? Το ψάχνω στην διέυθυνση της SonyEricsson αλλά κλαίν ,το σηκώσανε!?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου το mail σου να σου το στείλω! Θα σου περιγράψω και την διαδικασία!!!

Εμμ..δεν μου το στέλνεις και μένα? Το ψάχνω στην διέυθυνση της SonyEricsson αλλά κλαίν ,το σηκώσανε!?

georgios_1974ΠΑΠΑΚΙyahoo.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν καλώ κάποιον ή όταν απαντώ σε μια κλήση, πότε είναι η ενεργοποίηση μεγαφώνου στην πέμπτη σειρά, και πότε στην έκτη; Έχω μπερδευτεί..
Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει στις 18 Δεκ. 2004, όταν κι εγώ την είχα πατήσει και αγόρασα το συγκεκριμένο πομποδέκτη.

Επειδή ο καιρός πέρασε και είναι λιγάκι δύσκολο το ψάξιμο σε τόσες σελίδες παραθέτω ότι είχα αναφέρει και τότε:

 

 

__________________________________

 

Το αρχείο που αναφέρω ανωτέρω βρίσκεται στη διεύθυνση http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=5138

 

.

 

 

pragmatika file se eyxaristw para poly h vohtheia sou itan politimh, epishs eyxaristw kai ta alla pedia gia tis symvoules tous!

www.sa.gr
Link to comment
Share on other sites

γίνεται εφόσον μας ξυπνήσει το πρωί το ξυπνητήρι και το απενεργοποιήσουμε, να παραμείνει το τηλέφωνο ανοιχτό;
Link to comment
Share on other sites

γίνεται εφόσον μας ξυπνήσει το πρωί το ξυπνητήρι και το απενεργοποιήσουμε, να παραμείνει το τηλέφωνο ανοιχτό;

 

Αν το είχες ανοικτό, θα παραμείνει ανοικτό..

Link to comment
Share on other sites

Αν το είχες ανοικτό, θα παραμείνει ανοικτό..

ayto elleipe re c na ekleine :P

 

Dystixws, kai einai megalh xazomara,alla den paramenei anoixto. Ena palio nokia pou eixa se rwtouse an 8es na anoiksei h oxi.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

ναι και άλλα κινητά σε ρωτάνε, το βράδυ το κλείνω, και το πρωί ξυπνάω το απενεργοποιώ και μετά πρέπει να το ανοίξω

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ayto elleipe re c na ekleine :P

 

Dystixws, kai einai megalh xazomara,alla den paramenei anoixto. Ena palio nokia pou eixa se rwtouse an 8es na anoiksei h oxi.

E εντάξει δεν είναι και τόσο σοβαρό πρόβλημα αυτό!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...