Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν κατεβάζεις το myPhoneExplorer;

Κάνει ότι και το pc suite και αρκετά περισσότερα, ενώ είναι πολύ ελαφρύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειας σας παιδία είμαι καινούργιος και θα ήθελα να μάθω γιατί στο Κ700ι αν έχεις αγοράσει από την Vodafone με συμβόλαιο γιατί δεν μπορέις να βάλεις mp3 για ήχους κλήσης ενώ αν έχεις αγοράσει σκέτη την συσκευή από οποιοδήποτε άλλο μαγαζί το κινητό αφήνει να βάλεις ήχο κλήσης mp3. Γιατί συμβαίνει αυτό και η Vodafone δεν αφήνει να βάλεις ήχο κλήσης mp3?????????
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Αν ψάξεις λίγο στο θέμα θα βρεις απάντηση για το πως θα βάλεις mp3 σαν ήχους λύσης, ακόμα και σε vodafone live.

Όσο για τον λόγο που το κάνει αυτό η voda, δεν είναι και τόσο δύσκολο να το φανταστείς.

Για να κατεβάζεις ήχους κλήσης μέσω του live.

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδία είμαι καινούργιος και θα ήθελα να μάθω γιατί στο Κ700ι αν έχεις αγοράσει από την Vodafone με συμβόλαιο γιατί δεν μπορέις να βάλεις mp3 για ήχους κλήσης ενώ αν έχεις αγοράσει σκέτη την συσκευή από οποιοδήποτε άλλο μαγαζί το κινητό αφήνει να βάλεις ήχο κλήσης mp3. Γιατί συμβαίνει αυτό και η Vodafone δεν αφήνει να βάλεις ήχο κλήσης mp3?????????

Δυστηχως στο κ700ι δεν μπορεις να βαλεις ηχο κλησης mp3.

αυτο ισχυει μονο σε αυτο το κινητο..και παλιοτερα.παραδειγμα στο κ750ι vodafone live mp3 ηχο βαζεις κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ξέχασες φίλε RAVER.

Μπορεί να βάλει. Αρκεί να κατεβάσει αυτό.

Οχι το ξεχασα..απλα το παρελειψα.το θεωρησα κατι σαν "εξτρα".

ναι μπορει να περασει σαν ηχο κλησης mp3 με το drmpackager.καπως ετσι λεγεται..αν θυμαμαι καλα.αλλα και παλι θελει..φασαρια :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οχι το ξεχασα..απλα το παρελειψα.το θεωρησα κατι σαν "εξτρα".

ναι μπορει να περασει σαν ηχο κλησης mp3 με το drmpackager.καπως ετσι λεγεται..αν θυμαμαι καλα.αλλα και παλι θελει..φασαρια :cool:

 

Δεν είναι δα και μεγάλη φασαρία. Μια απλή μετατροπή, πέρασμα του ήχου στο κινητό και τέλος!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δα και μεγάλη φασαρία. Μια απλή μετατροπή, πέρασμα του ήχου στο κινητό και τέλος!

θελει φασαρια..οπως και να το κανουμε!! βαλε καινουργιο προγραμμα στο pc,βρες τον ηχο που θελεις...κνε'τον μετατροπη...στειλ'τον/

ειναι 3 σε 1.

θελω να πω..οτι δεν ειναι "δεξι κλικ και αποστολη" :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καταρχάς χρόνια πολλά.

Αν και μάλλον ξεπερασμένο μοντέλο το k700i, εξακολουθεί να με εξυπηρετεί μια χαρά, εκτός από ένα σοβαρό πρόβλημα που πιστεύω ότι παρουσιάζει. Θα παρακαλούσα οποιονδήποτε γνωρίζει κάτι για αυτό που θα αναφέρω, να με διαφωτίσει: Κάνοντας χρήση των 2 bluetooth hands-free που έχω, η μπαταρία τους τελειώνει πολύ γρήγορα. Αυτό μεταφράζεται σε 20 το πολύ λεπτά ομιλίας (όχι συνεχούς) και 30 ώρες αναμονής. Το πρόβλημα δεν το έχουν τα ακουστικά, αφού έχω δοκιμάσει με 2 διαφορετικά, εκ των οποίων το ένα είναι ολοκαίνουριο και παίρνει μπαταρία αλκαλική (δε φορτίζεται δηλαδή), η οποία -σύμφωνα με τον κατασκευαστή- δίνει 8 ώρες ομιλίας και 6 μήνες αναμονής. Καταλήγω λοιπόν στο συμπέρασμα ότι πρόκειται για πρόβλημα στο bt του k700i. Μήπως γνωρίζει κανείς σας ή έχει συναντήσει το ίδιο πρόβλημα; Στην περίπτωση που χρησιμοποιείτε κι εσείς bt hands free, οι χρόνοι ομιλίας και αναμονής είναι αυτοί που δίνει ο κατασκευαστής;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του Sony Ericsson Κ700i, και το πρόβλημα μου είναι ότι υπάρχουν στιγμές να μπαίνει απο μόνο του στο προφίλ HANDS FREE,κάποιες φορές και χωρίς να το πάιρνω χαμπάρι με αποτέλεσμα οταν με καλούνε δεν τους ακούω και ούτε με ακούνε. Το αλλάζω μετα στο κανονικό, για λίγο είναι ολα ΟΚ και μετά πάλι μπαίνει στο Hands Free προφίλ. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να λειτουργεί κανονικά ? Σημειώνω ότι δεν έχω καθόλου handsfree.
Link to comment
Share on other sites

καθαρισε λιγο με μια οδοντογλυφισα τις επαφες του κινητου για φορτιση και handsfree
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όταν λες κωδικό εννοείς το ΡΙΝ της sim;

 

Οχι εννοώ τον κωδικό ξεκλειδώματος που συνήθως είναι 12345 και τον έχει αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας παιδια:) μηπως ξερετε που μπορω να βρω ενα μεταχειρισμενο κ700 σε καλη καταστασι? μηπως το πουλαει κανενας απο σας? :p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν ρωτας καλύτερα

δουλεύει ακομα κανένα κ 700 ρε παιδια?:X:X:X:X

 

ξέχασα να σου πω πως 2 πέρασαν απο τα χερια μου και τα 2 τα ευχαριστήθηκα σαν τηλέφωνα αλλα και τα δυο μετα την εγγύηση τα επεξαν και τα εβαλα στο συρτάρι με της αντίκες:D

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το κ700ι μου ακομη δουλευει απροβληματιστα.βεβαια δεν το χρησιμοποιω..γιατι δεν καλυπτει τις αναγκες μου..αλλα επειδη το εχω πληρωσει 430 ευρο παρακαλω..το εχω στα "αγαπημενα" μου :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου κ700 ,που πρεπει να το ειχα πληρωσει και εγω κανα 300αρι, το ειχα δωσει στην αδερφη μου και αυτη μια μερα απο τα νευρα της ειπε να το ενσωματωσει στον τοιχο:p... με συνεπεια να διαλυθει... εσπασε η οθονη, εσπασε στην μεση κτλ..εχω κρατησει μερικα κομματια του την καμερα το φλας το ηχειο :p:p:p αλλα θα ηθελα πολυ ενα που να δουλευει και να ειναι και σε καλουτσικη κατασταση:(
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου Κ700 δουλευει ρολοι! Το ειχα παρει πριν απο 3 χρονια κ 8 μηνες 401 ευρω!Κ εμεινα πολυ ικανοποιημενος!(κ με πολυ "σκληρη" χρηση).Το αλλαξα φυσικα πριν απο ενα μηνα επειδη απλα το βαρεθηκα.. το μονο που ειχε χαλασει λιγακι ηταν το joystick.:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To δικό μου πέθανε στην προσπάθεια αναβάθμισης (το έχω αναβαθμίσει αμέτρητες φορές από τότε που το πήρα). Το πήγα στο service και μου είπαν οτι έχει πρόβλημα η "πλακέτα". Δεν με συμφέρει η επισκευή όπως μου τόνισαν και δεν έφταιγε το update service (με το οποίο έγινε και η ζημιά). Άντε να βγάλω άκρη μαζί τους...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το δικο μου Κ700 δουλευει ρολοι! Το ειχα παρει πριν απο 3 χρονια κ 8 μηνες 401 ευρω!Κ εμεινα πολυ ικανοποιημενος!(κ με πολυ "σκληρη" χρηση).Το αλλαξα φυσικα πριν απο ενα μηνα επειδη απλα το βαρεθηκα.. το μονο που ειχε χαλασει λιγακι ηταν το joystick.:D

 

Καλα...το joystick ειχε μου ειχε αρχισει να μου χαλαει σχεδον απτον 1μιση χρονο....αλλα κατα τα αλλα τελειο....

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...