Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια το κινητο χωραει λιγα μηνυματα... χρεαιζετε αναβαθμημιση ι υπαρχει κανενα κολπο για να χωραει πιο πολλα....

Κατέβασε αυτό εδώ και διάβασε τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καπου στα 40-50......

εμενα ειχε φτασει και τα 100..και με παλια sim.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καπου στα 40-50......

Μήπως είναι διπλά και τριπλά sms.:worry: ??

Ξέρεις, δυο sms ενωμένα σε ένα;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!! μια ερωτηση θελω να κανω... ειμαι σιγουρος οτι εχει προαναφερθει πιο πανω αλλα ειναι δυσκολο να ψαξεις 364( !!! ) σελιδες για να βρεις την απαντηση... εχω ενα k700i και το ειχα παρει απο την Vodafone... οπως καταλαβαινετε η συσκευη ειναι κλειδωμενη.... δεν μπορω να βαλω ωσ ηχο κλησης ΜΡ3... εχω το DRMP αλλα τιποτα.... ηθελα να μαθω αν με καποιο λογισμικο γινεται αναβαθμιση, ποια θελει και ποιο προγραμμα χρειαζεται....

ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε σιγουρα δεν εκανα τπτ λαθος.....μου εχει σπασει τα νευρα..... υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσω την συσκευη??
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδωσεις την συσκευη ο ενας τροπος ειναι να την παρεις σε καποιο καταστημα! Ο αλλος ειναι με το καλωδιο Τ26 (νμζ ετσι λεγετε) και καποιο λογισμικο οπως το SEtool!
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη προκειται να δανειστω απο ενα φιλο ενα K700 προσωρινα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση: μπορω να το συνδεσω με η/υ μεσω του σταθμου συγχρονισμου του P800; η πρεπει να αγορασω αλλο καλωδιο; σιγουρα παντως το K700 με το Ρ800 απο κατω ειναι ιδια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη προκειται να δανειστω απο ενα φιλο ενα K700 προσωρινα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση: μπορω να το συνδεσω με η/υ μεσω του σταθμου συγχρονισμου του P800; η πρεπει να αγορασω αλλο καλωδιο; σιγουρα παντως το K700 με το Ρ800 απο κατω ειναι ιδια.

 

Αν έχουν ίδια βάση από κάτω, τότε μπορείς, αν όχι...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη προκειται να δανειστω απο ενα φιλο ενα K700 προσωρινα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση: μπορω να το συνδεσω με η/υ μεσω του σταθμου συγχρονισμου του P800; η πρεπει να αγορασω αλλο καλωδιο; σιγουρα παντως το K700 με το Ρ800 απο κατω ειναι ιδια.

μεχρι και το κ700ι η αναβαθμιση γινοταν ΜΟΝΟ με βαση συγχρονισμου και οχι με καλωδιο.και να εχεις καλωδιο δεν θα μπορεσεις να κανεις αναβαθμιση! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας. ενταξει συνδεεται μια χαρα! τωρα θα ψαξω και να το αναβαθμισω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας. ενταξει συνδεεται μια χαρα! τωρα θα ψαξω και να το αναβαθμισω!

παρακαλω πολυ.:) παρακατω το λινκ που κανεις update στο sony ericsson k700i

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10139&fid=21839

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αναβαθμιση, εχω τη βαση DSS-25 και κατεβασμενο το συγκεκριμενο λογισμικο. Ακολουθω τις οδηγιες (αφαιρεση sim και τοποθετηση στη βαση) αλλα μετα δεν μου κανει τπτ! Μηπως θελει το καλωδιο DCU-60;

 

Επισης ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου, μην παιδευομαι να το αναβαθμισω τζαμπα; R2AE033 ειναι του Κ700 μου.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αναβαθμιση, εχω τη βαση DSS-25 και κατεβασμενο το συγκεκριμενο λογισμικο. Ακολουθω τις οδηγιες (αφαιρεση sim και τοποθετηση στη βαση) αλλα μετα δεν μου κανει τπτ! Μηπως θελει το καλωδιο DCU-60;

 

Επισης ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου, μην παιδευομαι να το αναβαθμισω τζαμπα; R2AE033 ειναι του Κ700 μου.

απότι θυμαμαι αυτη ειναι η τελευταια εκδοση του κινητου,παντως update εχει να βγει πανω απο 1 χρονο.μονο με βαση γινεται update στο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά έχω μια ερώτηση αν γνωρίζει κανένας:

έχω το Κ700i και πριν μια εβδομάδα αγόρασα το se hfree 610α.

Το πρώτο πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν το κινητό χάσει το σήμα του χάνεται και η σύνδεση με το hfree (φυσικά όταν επανέρχεται το σήμα).Είναι αυτό φυσιολογικό;

Το δεύτερο πρόβλημα που έχω είναι ότι σε κάποιες κλήσεις πρέπει να έχω το κινητό κοντά για να επιλέξω ανάμεσα σε 3 επιλογές (απάντηση,απάντηση και συνέχεια,απασχολημένο) δηλ δεν μπορώ να απαντήσω απο το hfree μόνο με ένα πλήκτρο.

Όποιος γνωρίζει σχετικά θα ήθελα να με ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth είναι αυτό το hands free; Αν ναι τότε θα το χαρακτήριζα φυσιολογικό. Το ίδιο μου κάνει και μένα όταν συνδέω το κινητό με το pc και δρομολογώ τις κλήσεις μου μέσω pc.

 

Για το δεύτερο από τη στιγμή που πρέπει να κάνεις χρήση του joystick δεν νομίζω να υπάρχει λύση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας! Είναι το πρώτο μου post στο foroum σας. Έχω το Sony Ericsson K700i και δεν μπορώ να βάλλω τα mp3 που έχω ως ήχο κλήσης ή ξυπνητήρι. Ρώτησα και μου είπαν πως φταίει επειδή έχω το λογισμικό του vodafone live και ότι πρέπει να το αλλάξω. Το θέμα είναι πως μπορώ να το αλλάξω και εάν το αλλάξω θα μου μείνουν όλα όσα έχω στο κινητό; Αυτή τη μικρή απορία έχω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το "DRM PACKAGER"

Έκανε ακριβώς αυτή τη δουλειά,να μετατρέπει τα mp3 σε αρχεία αναγνωρίσιμα ως ringtones.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο http://www.davinciteam.com/phones/index.php?do=view&itemid=14

Το λέει decustomise. Ψάξτο όμως γιατί εγώ δεν το έχω ψάξει περισσότερο.

Ναι θα τα χάσεις όλα, γι' αυτό πριν το ξεκινήσεις οπωσδήποτε backup ότι θέλεις να κρατήσεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω το Κ700 εδώ και 2 περίπου χρόνια τον τελευταίο καιρό μου κάνει διάφορα κουλα. Υποθέτω ότι είναι επειδή δεν του έχω κάνει ποτέ αναβάθμιση. Έχω λοιπόν τις εξής απορίες:

1.Πού το αφήνω για αναβάθμιση (δεν έχω την βάση συγχρονισμού)

2.Πόσο καιρό θα μου το κρατήσουν

3.Πόσο περίπου κοστίζει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω το Κ700 εδώ και 2 περίπου χρόνια τον τελευταίο καιρό μου κάνει διάφορα κουλα. Υποθέτω ότι είναι επειδή δεν του έχω κάνει ποτέ αναβάθμιση. Έχω λοιπόν τις εξής απορίες:

1.Πού το αφήνω για αναβάθμιση (δεν έχω την βάση συγχρονισμού)

2.Πόσο καιρό θα μου το κρατήσουν

3.Πόσο περίπου κοστίζει

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ANASTASIA ΘΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΙΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΣΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ!ΕΓΩ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ Κ700 ΣΤΗΝ VODAFONE ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 5 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ 15 ΕΥΡΩ

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει το δικτυο κανενα ρολο.οι αναβαθμισεις γινονται μονο σε επισημα service της SE.τα καταστηματα(vodafone,tim,germanos) τα στελνουν και αυτοι σε sony ericsson service center!.

Τωρα επειδη δεν εχεις εγγυηση το κοστος αναβαθμισης θα σου κοστισει περιπου 15 ευρο(αναλογα το καταστημα,ισως και δωρεαν).

Επισης αναλογα και τον φορτο εργασιας του συγκεκριμενου service μπορει να παρεις το κινητο και σε μια ωρα.αλλα παραπανω απο μια μερα δεν νομιζω να αργησει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...