Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re paidia uparxei tropos na ginei update h live ekdosh tou kinhto apo to site ths ericsson? H en telh na vgei to live teleiws kai na ginei kanoniko k700?

Opoiadhpote plhroforia gia to sugekrimeno 8ema me endiaferei.

Efxaristw ek twn proterwn.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να βγει τελείως νομίζω ότι γίνεται, άλλα να γίνει update η live έκδοση νομίζω ότι και αν γίνεται με πιο πολλά προβλήματα και περιορισμούς θα φορτωθείς.

 

*** με την ευκαιρία και την άδεια σας, πουλάω ένα SE K700i (όχι live). Δείτε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=89171

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

To DCU-11 υπάρχει στο πλαίσιο, τιμή 32 ευρώ

παρε καλητερα dss 20 ή dss 25 που δινει δικαιωμα αναβαθμισης

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Αφου αυτες οι βασεις μονο δικαιωμα αναβαθμισης δινουν! Δεν χρησιμευουν σε τπτ αλλο!!! (κανο λαθος???:S)
http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω θελω να παρωαυτόν τον bluetooth adaptor.Πιστευω πως ειναι καλος

Επειδη δεν συνοδευεται με καποιο cd πως το συνδεω με το κινητο?Καπου ακουσα οτι τα winxp SP2 υποστηριζουν την δυνατοτητα bluetooth.Δηλαδη υπαρχει καποια ρυθμιση μεσα απο τα windows για να στειλεις αρχεια απο το κινητο η πρεπει να κατεβασω το FMA Bluetooth Agend για το Κ700?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει γύρω στις 40 σελίδες από το φορουμ , αλλά δεν βρήκα απάντηση σε 2 απορίες που εχω.....( αν τώρα έχουν απαντηθεί ζητάω συγγνώμη για την επαναλληψη)

 

1. Όταν μου έρχεται μήνυμα για το ποιος με έχει καλέσει όταν είχα το κινητό κλειστό , δεν έχει τη δυνατότητα να μου λέει και το όνομα , εφόσον υπάρχει στον κατάλογο μου;

 

2. Το κινητό έχει κλείδωμα όπως τα ΝΟΚΙΑ/SIEMENS ή έστω όπως τα SAMSUNG που κλειδώνεις κάποια menu για να μην έχουν όλοι πρόσβαση (εικόνες , βίντεο κτλ κτλ);

 

Και τέλος ποιος είναι ο κάλύτερος τρόπος για σύνδεση με το κινητό , καλωδιο ή bt; Από ότι είδα το πρώτο έρχεται στα 25Ε και το δεύτερο στα 35Ε..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει γύρω στις 40 σελίδες από το φορουμ , αλλά δεν βρήκα απάντηση σε 2 απορίες που εχω.....( αν τώρα έχουν απαντηθεί ζητάω συγγνώμη για την επαναλληψη)

 

1. Όταν μου έρχεται μήνυμα για το ποιος με έχει καλέσει όταν είχα το κινητό κλειστό , δεν έχει τη δυνατότητα να μου λέει και το όνομα , εφόσον υπάρχει στον κατάλογο μου;

 

2. Το κινητό έχει κλείδωμα όπως τα ΝΟΚΙΑ/SIEMENS ή έστω όπως τα SAMSUNG που κλειδώνεις κάποια menu για να μην έχουν όλοι πρόσβαση (εικόνες , βίντεο κτλ κτλ);

 

Και τέλος ποιος είναι ο κάλύτερος τρόπος για σύνδεση με το κινητό , καλωδιο ή bt; Από ότι είδα το πρώτο έρχεται στα 25Ε και το δεύτερο στα 35Ε..

 

Ευχαριστώ

 

1. Απο οτι ξερω δεν γινεται σε κανενα κινητο (δεν ειμαι και 100% σιγουρος ομως)

2. Οχι

3. Το bluetooth ειναι πιο γρηγορο. Ασε που κανει για ολα τα κινητα, ενω το καλωδιο μονο για το Κ700ι.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω αυτος http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.616017

Και εγω αυτον θελω να παρω.Κοιταξτε και τις προηγουμενες αποριες μου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς ποιος είναι ο καλύτερος και φθηνότερος bluetooth adapter για τον υπολογιστή μου?

 

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=BLUETOOTH

 

Εγω εχω το Gigabyte που κανει μια χαρα την δουλεια του.

Link to comment
Share on other sites

Viper πως στελνεις αρχεια και γενικα πως τον συνδεσες?Με εφαγε η απορια να μαθω

 

Δεν ειναι δυσκολο. Εχω τους οδηγους απο το SP2 των Windows και οχι τους δικους του. Με δεξι κλικ στο αρχειο που θες να στειλεις και στο στελνεις στο bluetooth device. Αυτο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα windows εντοπιζουν την συσκευη και γινεται το ''ταιριασμα''?

 

Ναι αλλα μονο αν εχεις service pack 2.

Link to comment
Share on other sites

Oi adaptores Bluetooth pou anaferete pio panw theloun opwsdhpote Service pack 2 ???

ολοι οι ανταπτορες δουλεουν σε ολα τα windows με τους δικους τους driver.απλα με sp2 θα δουλεψουν με τους driver των windows και δεν θα χρειαστει να περασεις τους δικους του!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε απο το e-shop ο LEVEL ONE MDU0005USB!

Κατα την διαρκεια της εγκαταστασης του software και του driver μου ειπε να το βαλω στην θυρα usb.Οταν ομως τελειωσε η εγκατασταση δεν εμφανιζε καπου μεσα στα windows για bluetooth συσκευη τιποτα.Ετσι πηγα διαχειρηση συσκευων και την ειχε περασμενη την συσκευη σαν καρτα δικτυου.Ισως γιαυτο δεν εχει καπου μεσα στα windows kati gia bluetooth?Δηλαδη αν την εβαζα ''ετσι''μεσα στην θυρα USB χωρις software και drivers θα ενεργοποιουνταν ολες οι επιλογες bluetooth των windows?

Η επικοινωνια γινεται με το software TOSHIBA Bluetooth BT

Τελος κανει να την εχω τη συσκευη παντα τοποθετημενη στην θυρα USB ή μονο οταν την χρειαζομαι?Χαλαει με το βαλε/βγαλε?(Δεν το κανω αυτο!)(και οχι συνεχεια)

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει,

 

προσπαθώ να κάνω συνχρονισμό του κινητού με το PC και πάντα η διαδικασία σταματά μετά τις πρώτες 12 επαφές.

 

Εχω δομικάσει με oulook και windows address book, καθώς και όλους τους πιθανούς τρόπους σύνδεσης (IR, USB, Bluetooth)

 

Πάντα συμβαίνει το ίδιο. :(

Link to comment
Share on other sites

1. Όταν μου έρχεται μήνυμα για το ποιος με έχει καλέσει όταν είχα το κινητό κλειστό , δεν έχει τη δυνατότητα να μου λέει και το όνομα , εφόσον υπάρχει στον κατάλογο μου;

 

2. Το κινητό έχει κλείδωμα όπως τα ΝΟΚΙΑ/SIEMENS ή έστω όπως τα SAMSUNG που κλειδώνεις κάποια menu για να μην έχουν όλοι πρόσβαση (εικόνες , βίντεο κτλ κτλ);

 

Και τέλος ποιος είναι ο κάλύτερος τρόπος για σύνδεση με το κινητό , καλωδιο ή bt; Από ότι είδα το πρώτο έρχεται στα 25Ε και το δεύτερο στα 35Ε..

 

Ευχαριστώ

 

1) Όχι αυτό δεν γίνεται. Το μήνυμα που σου έρχεται είναι υπηρεσία του δικτύου σου κι όχι λειτουργία του κινητού. Μπορείς όμως να επιλέξεις τον αριθμό που φαίνεται στο μήνυμα, να πατήσεις "Κλήση" και να δεις ποιος σε πήρε αν ο αριθμός είναι περασμένος στον κατάλογό σου. Εννοείται ότι τερματίζεις την κλήση εγκαίρως για να μην κάνεις αναπάντητη. :cool:

 

2) Απαντήθηκε ήδη.

 

3) Bluetooth με κλειστά μάτια. Περισσότερες δυνατότητες, μεγαλύτερη ταχύτητα, πλήρη ελευθερία και φυσικά το χρησιμοποιείς για οποιοδήποτε κινητό έχει bluetooth. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει,

 

προσπαθώ να κάνω συνχρονισμό του κινητού με το PC και πάντα η διαδικασία σταματά μετά τις πρώτες 12 επαφές.

 

Εχω δομικάσει με oulook και windows address book, καθώς και όλους τους πιθανούς τρόπους σύνδεσης (IR, USB, Bluetooth)

 

Πάντα συμβαίνει το ίδιο. :(

 

 

Μήπως στην 12η επαφή έχεις κάποιο πεδίο που δεν υποστηρίζεται από τις εφαρμογές που αναφέρεις. Δοκίμασε και το MOBILedit!. Θα το βρεις εδώ.

 

MOBILedit!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε απο το e-shop ο LEVEL ONE MDU0005USB!

Κατα την διαρκεια της εγκαταστασης του software και του driver μου ειπε να το βαλω στην θυρα usb.Οταν ομως τελειωσε η εγκατασταση δεν εμφανιζε καπου μεσα στα windows για bluetooth συσκευη τιποτα.Ετσι πηγα διαχειρηση συσκευων και την ειχε περασμενη την συσκευη σαν καρτα δικτυου.Ισως γιαυτο δεν εχει καπου μεσα στα windows kati gia bluetooth?Δηλαδη αν την εβαζα ''ετσι''μεσα στην θυρα USB χωρις software και drivers θα ενεργοποιουνταν ολες οι επιλογες bluetooth των windows?

Η επικοινωνια γινεται με το software TOSHIBA Bluetooth BT

Τελος κανει να την εχω τη συσκευη παντα τοποθετημενη στην θυρα USB ή μονο οταν την χρειαζομαι?Χαλαει με το βαλε/βγαλε?(Δεν το κανω αυτο!)(και οχι συνεχεια)

εγω την εχω τοποθετημενη πανω στο pc εδω και ενα χρονο.και να την βγαζεις και να την τοποθετεις παλι δεν υπαρχει προβλημα.αλλωστε οταν την ξανατοποθετεις θα την αναγνωριζει αυτοματα το συστημα σου.

επισης αν εχεις windows xp sp2 θα αναγνωριζοταν και αυτοματως θα εμπαιναν οι driver των windows!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...