Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Na rotiso kai ego kati, To K700 doulevei me bluetooth handsfreee tis nokia?

nai to exw dokimasei.opws episis exw dokimasei kai to antistrofo dld bluetooth sony-ericsson se nokia kai doyleuei apsoga :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ean den kano tragiko lathos ... to bluetooth san copyright einai tis NOKIA. H sony ericsson plironei stin nokia gia na parei to bluetooth tis !! Ara oti sindiasmo kai na dokimasete ... tha piasei afou ola sinergazontai me to idio protokolo :)

 

(ean kano lathos as me diorthosei kapios :) )

Link to comment
Share on other sites

Ean den kano tragiko lathos ... to bluetooth san copyright einai tis NOKIA. H sony ericsson plironei stin nokia gia na parei to bluetooth tis !! Ara oti sindiasmo kai na dokimasete ... tha piasei afou ola sinergazontai me to idio protokolo :)

 

(ean kano lathos as me diorthosei kapios :) )

Δεν γνωρίζω σίγουρα ποιος έχει το copyright (δεν νομίζω η nokia), αλλά δεν συνεργάζονται όλα τα bluetooth με όλα τα τηλέφωνα (ορισμένα συνεργάζονται "μερικώς") ;)
Link to comment
Share on other sites

:cool: Γεια σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους κατέχοντες του Κ700ι. Τα βιντεό του πόσα δευτερόλεπτα είναι;(μέγιστο)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω το Κ700, θα είναι η πρωτη φορα που θα αποκτήσω κινητο της SE. Μια πληροφορία θα ήθελα, αληθευει ότι δεν μπορεις να αλλαξεις τον ηχο που κάνει όταν έρχετε μηνυμα στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Ean den kano tragiko lathos ... to bluetooth san copyright einai tis NOKIA. H sony ericsson plironei stin nokia gia na parei to bluetooth tis !! Ara oti sindiasmo kai na dokimasete ... tha piasei afou ola sinergazontai me to idio protokolo :)

 

(ean kano lathos as me diorthosei kapios :) )

 

Το λάθος σου φίλε μου έγκειται στο ό,τι το Bluetooth είναι πνευματικό παιδί της Ericsson και όχι της Nokia.

 

Λόγω της επιτυχίας της τεχνολογίας και για την παιρετέρω ανάπτυξη και διάδοσή της η Ericsson αποφάσισε πως έπρεπε να δημιουργηθεί ένας ξεχωριστός οργανισμός.

Κι έτσι αυτή τη στιγμή υπάρχει η Bluetooth® SIG, Inc. με ιδρυτικά μέλει τις Agere, Ericsson, IBM, Intel, Microsoft, Motorola, Nokia και Toshiba.

Στο συγκεκριμένο οργανισμό μέχρι στιγμής έχουν γίνει μέλη εκατοντάδες εταιρείες.

Το Bluetooth είναι μια ανοιχτή πλατφόρμα και όλα τα μέλη της μπορούν ελεύθερα να κάνουν χρήση της τεχνολογίας.

 

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να κοιτάξεις στο http://www.bluetooth.org/

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παρω το Κ700, θα είναι η πρωτη φορα που θα αποκτήσω κινητο της SE. Μια πληροφορία θα ήθελα, αληθευει ότι δεν μπορεις να αλλαξεις τον ηχο που κάνει όταν έρχετε μηνυμα στο κινητό;

 

Το κινητό έχει ορισμένους προεπιλεγμένους ήχους που μπορείς να διαλέξεις για την ειδοποίηση μυνήματος.

 

Κανονικά δεν μπορείς να επιλέξεις έναν δικό σου ήχο.

Μόνο αν πειράξεις το λογισμικό του κινητού και το επανεγκαταστήσεις στο κινητό. Τα παιδιά στο 9Volto μπορούν αν το κάνουν αυτό. Με το αζημίωτο βέβαια ;)

 

Προσωπική μου άποψη είναι ότι τα λεφτά που ζητάνει είναι πολλά για μια τέτοια δουλειά (είχε συζητηθεί κάποτε εδώ αλλά τώρα δε θυμάμαι ακριβώς την τιμή).

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

:cool: Γεια σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους κατέχοντες του Κ700ι. Τα βιντεό του πόσα δευτερόλεπτα είναι;(μέγιστο)

 

Δεν υπάρχει περιορισμός.:)

Μέχρι να γεμίσει η μνήμη :(

(μα γιατί να μην έχει υποδοχή για MS Duo) ; :O

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

multipetros euxaristo gia tis dieukriniseis gia to bluetooth! kapou eixa diabasei oti to project to exei i nokia!mallon lathos tha itan ! Ygeia kai eutixia :)

 

Poli kales oi plirofories sou. thx

Link to comment
Share on other sites

thanx multipetros pou apadises sxetika gia to s700 basika to exo mpanisi poly ayto ton kairo...einai poly mamato kinitaki to eida sto plaisio 420 eyrakia exei isa pou pao na to paro se kana 2mino xalara giati pleon to k700i exei ginei sinithia mexri k h koutsi marika k700i exei pleon eleos?apo kei pou to eixa mono egw stin parea to pirane oloi hmarton!!!!!! :P
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanx multipetros pou apadises sxetika gia to s700 basika to exo mpanisi poly ayto ton kairo...einai poly mamato kinitaki to eida sto plaisio 420 eyrakia exei isa pou pao na to paro se kana 2mino xalara giati pleon to k700i exei ginei sinithia mexri k h koutsi marika k700i exei pleon eleos?apo kei pou to eixa mono egw stin parea to pirane oloi hmarton!!!!!! :P

 

Και μέχρι τότε θα έχει πέσει και κάτω από τα 400€ ;)

έτσι δεν έγινε και με το Κ700i;

Στα 420€ το θμάμαι και τώρα έφτασε στα 315€. :O

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΉΣΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ Κ700ι?
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι μαλλον εχεις γραψει μερικα ονοματα και με λατινικους χαρακτηρες...

προσεξε αυτους που ειναι κοινοι πχ Α,Μ,Ν κτλ

 

Φιλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Τον κατάλογο τον πέρασα μεσω υπερύθρων απο το παλιό μου ΝΟΚΙΑ. Όντως αυτό που λες πρέπει να ευθύνεται και προσπάθησα να το λύσω περνώντας όλο τον κατάλογο στο Outlook και διορθώνοντας τους λατινικούς χαρακτήρεσ με ελληνικούς.Παρ' όλα αυτά το πρόβλημα συνεχίζεται. Σίγουρα κάποι απο τους χαρακτήρες έχουν κωδικοποίηση για λατινικά και αυτό μπερδέυει το τηλέφωνο.

Μήπως έχεις υπ' όψη σου κάποιον τρόπο με το οποίο να μπορώ να μετατρέψω σε ελληνικά όλα τα ονοματα;

Σε ευχαριστώ!

Φιλικά

Αδάμ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Τον κατάλογο τον πέρασα μεσω υπερύθρων απο το παλιό μου ΝΟΚΙΑ. Όντως αυτό που λες πρέπει να ευθύνεται και προσπάθησα να το λύσω περνώντας όλο τον κατάλογο στο Outlook και διορθώνοντας τους λατινικούς χαρακτήρεσ με ελληνικούς.Παρ' όλα αυτά το πρόβλημα συνεχίζεται. Σίγουρα κάποι απο τους χαρακτήρες έχουν κωδικοποίηση για λατινικά και αυτό μπερδέυει το τηλέφωνο.

Μήπως έχεις υπ' όψη σου κάποιον τρόπο με το οποίο να μπορώ να μετατρέψω σε ελληνικά όλα τα ονοματα;

Σε ευχαριστώ!

Φιλικά

Αδάμ

file mou kai egw eixa to idio problima otan apo nokia 7610 piga se k700.exe ipopsi sou oti paizei rolo kai pou tonizetai to onoma px.ligousa paraligousa ktl.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι το πρόβλημα είναι στο αν τα γράμματα είναι μικρά ή κεφαλαία .Αν είναι όλα τα

γράμματα κεφαλαία και ελληνικά δεν υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει ορισμένους προεπιλεγμένους ήχους που μπορείς να διαλέξεις για την ειδοποίηση μυνήματος.

 

Κανονικά δεν μπορείς να επιλέξεις έναν δικό σου ήχο.

Μόνο αν πειράξεις το λογισμικό του κινητού και το επανεγκαταστήσεις στο κινητό. Τα παιδιά στο 9Volto μπορούν αν το κάνουν αυτό. Με το αζημίωτο βέβαια ;)

 

Προσωπική μου άποψη είναι ότι τα λεφτά που ζητάνει είναι πολλά για μια τέτοια δουλειά (είχε συζητηθεί κάποτε εδώ αλλά τώρα δε θυμάμαι ακριβώς την τιμή).

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Ξερει κανεις την διαδικασια για αυτη την αλλαγή ώστε να την κάνω μόνος μου;

Link to comment
Share on other sites

borei na me voithisei kapoios? xrisimopoivntas kalodio kai me to programma FMA borw na katevasw tis photos toy kinitou sto pc h' oxi? de mou anoigei o fakelos me ta files.kanw refresh kai petaei oti de vrethikan.

2. ellinika ?

sorry alla sto antistoixo thema gia ta provlimata sxetika me FMA den apanta kaneis

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω εφαρμογές για το κ700ι....; Και αν ειναι δυνατόν δωρεάν; ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω εφαρμογές για το κ700ι....; Και αν ειναι δυνατόν δωρεάν; ευχαριστώ προκαταβολικά!

Θα βρείς στο briefcase tou Didimou ( No1 ) .

ΓΙα περισσότερα, κοίτα εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=34949&goto=lastpost

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια συμβουλη ποτε μην βαζετε Βοντα λαιβ, ολα τα κινητα που εχουν φιλαρακια μου μεχρι ο ανηψιος μου κολλανε...ποτε δεν το συνηθισα..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Τον κατάλογο τον πέρασα μεσω υπερύθρων απο το παλιό μου ΝΟΚΙΑ. Όντως αυτό που λες πρέπει να ευθύνεται και προσπάθησα να το λύσω περνώντας όλο τον κατάλογο στο Outlook και διορθώνοντας τους λατινικούς χαρακτήρεσ με ελληνικούς.Παρ' όλα αυτά το πρόβλημα συνεχίζεται. Σίγουρα κάποι απο τους χαρακτήρες έχουν κωδικοποίηση για λατινικά και αυτό μπερδέυει το τηλέφωνο.

Μήπως έχεις υπ' όψη σου κάποιον τρόπο με το οποίο να μπορώ να μετατρέψω σε ελληνικά όλα τα ονοματα;

Σε ευχαριστώ!

Φιλικά

Αδάμ

Δυστυχώς δεν ξερώ κανέναν τρόπο που να γίνεται αυτόματα, εκτός από το να τα ξαναγράψεις, προσέχοντας ακόμα και μήπως υπάρχει κάποιο space στην αρχή της επαφής…

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...