Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά 2 ερωτησούλες.

 

1) Πως μπορώ να στείλω sms με 160 χαρακτήρες; Διότι μετά τους 70 μου γράφει πως ξεκινάει το 2ο sms

2) Mπορώ ν'αποθηκεύσω sms εκτός από τη sim και τα πρότυπα σε κάποιο άλλο αρχείο κι αν ναι πως;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konv (13 Ιαν. 2005 , 16:04)

 

Παιδιά 2 ερωτησούλες.

 

1) Πως μπορώ να στείλω sms με 160 χαρακτήρες; Διότι μετά τους 70 μου γράφει πως ξεκινάει το 2ο sms

2) Mπορώ ν'αποθηκεύσω sms εκτός από τη sim και τα πρότυπα σε κάποιο άλλο αρχείο κι αν ναι πως;

 

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΥΣ ΕΘΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.

ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ ΠΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ->ΕΘΝΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ->ΜΗ ΕΝΕΡΓΟ

ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ STOPERMAN
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση

οταν με καλουνε απο καποιο νουμερο το οποιο το εχω αποθηκευμενο σε δυο επαφες (πχ ειναι το νουμερο του σπιτιου δυο φιλων μου που μενουν μαζι) το τηλεφωνο αναγνωριζει το νουμερο και μου εμφανιζει το ονομα μια επαφης, μηπως μπορω να επιλεξω ποια επαφη να εμφανιζει; η να το κανω να αναφερει και τα δυο;

 

επισης δεν θα χρησιμοποιησω το bluetooth hands free οποιος ενδιαφερεται ας δει εδω http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=2199397

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά!

Πρίν λίγο πήρα ένα Usb Bluetooth Adaptor της Cambridge Silicon Radio Ltd. Όταν το σύνδεσα στη θύρα τα ΧΡ το αναγνώρισαν και το εγκατέσρησαν αυτόματα. Χωρίς την εγκατάσταση άλλου προγράμματος έστειλα κανονικά αρχεία απο το Κ700 στο PC. Δεν κατάφαιρα να στείλω όμως αρχεία απο το PC στο Κ700. Τί αλλο θα πρέπει να κάνω εγκατάσταση για στέλνω αρχεία και προγράμματα στο Κ700. Μέσα στο Cd του Usb Bluetooth Adaptor είχε τους παρακάτω drivers. Μήπως κάνει κάνει κάποιος απο αυτούς;;

 

USB directlink cable 1.1

USB DirectLink Cable 2.0

USB flash disk 1.1

USB Netlink cable 1.1

USB Netlink cable 2.0

USB to audio adapter with microphone 2.0

USB to audio adapter without microphone 2.0

usb to bluetooth adapter V1.0(ISSC)

USB to bluetooth dongle mini type(Class1)

USB to bluetooth dongle mini type(Windigo)

USB TO bluetooth dongle(ISSC)

USB to Irda 1.1

USB to Irda 2.0

USB to LAN(RJ45) adapter

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος orck (13 Ιαν. 2005 , 16:47)

 

εχω μια ερωτηση

οταν με καλουνε απο καποιο νουμερο το οποιο το εχω αποθηκευμενο σε δυο επαφες (πχ ειναι το νουμερο του σπιτιου δυο φιλων μου που μενουν μαζι) το τηλεφωνο αναγνωριζει το νουμερο και μου εμφανιζει το ονομα μια επαφης, μηπως μπορω να επιλεξω ποια επαφη να εμφανιζει; η να το κανω να αναφερει και τα δυο;

 

επισης δεν θα χρησιμοποιησω το bluetooth hands free οποιος ενδιαφερεται ας δει εδω http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=2199397

 

ama to idio til to exeis apothikeumeno se 2 diaforetikes epafes tote to kinito den sou bgazei kan to onoma otan se kalei auto to noumero apla mono ton arithmo.apothikeuse to se ena mono onoma apo ta 2 kai xemberdepses :cool:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (13 Ιαν. 2005 , 10:47)

 

To ξερω οτι υπαρχει και site!Δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου!Μαλλον δεν καταλαβες τι εννοω γιατι οσες φορες και αν ξαναδιαβασω το ποστ μου δεν βρισκω κατι προκλητικο!

 

 

Den ekneyristika apla ekana mia diapistosi! Sorry fanike san na tsantistika to ksero. Sorry again!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ!!!

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stoperman (13 Ιαν. 2005 , 14:25)

 

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΥΣ ΕΘΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.

ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ ΠΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ->ΕΘΝΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ->ΜΗ ΕΝΕΡΓΟ

 

Link to comment
Share on other sites

οντως υπαρχει... απο το log file του update

 

ScriptVersion = R2AE033 R2AE033 prgCXC125821_EU_1_C (by) homeflash.jd

 

την περναω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.Pira to bluetooth JABRA t25O kai den to vriskei to k700i moy..me tipota!giati??exw tin version R2L.Ta exw dokimasei ola..tipota.Xerei kaneis ean doylevei?giati episima leei oti doyleei mia xara
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kost1kis (14 Ιαν. 2005 , 03:05)

 

to kalima tou k700i mpori na bgi;

kati tetio katalaba...!

eyxaristo

 

το καλυμα βγαινει σχετικα ευκολα αν ξερεις τι να κανεις.

εγω το εχω βγαλει καμια δεκαρια φορες για καθαρισμα και για αλλαγη προσοψης.

πατας με ενα κατσαβιδι και σπρωχνεις προς τα εχω τα ασπρα πλαστικα.

αν θες αναλυτικες πληροφοριες πες μου να σου γραψω.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω σε ξενα fora οτι αν αντικαταστησεις την εικονα ''shutdown-show.gif'' αλλαζει η shutdown screen.Και θελω να ρωτησω:Εχετε τετοιο αρχειο gif στο κ700 σας?Εγω δεν το βρισκω!

Θα με βοηθουσατε πολυ αν απαντουσατε!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ποια είναι η "SEUS" και ποσο κόστισε;

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kyriakos (14 Ιαν. 2005 , 08:18)

 

ΕΚΑΝΑ UPDATE ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΠΟ ΤΟ SEUS ΤΗΝ R2AE ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΑΕΙ ΣΦΑΙΡΑ! ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΙΣΘΗΤΑ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΕΣ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konv (14 Ιαν. 2005 , 16:06)

 

Φίλε ποια είναι η "SEUS" και ποσο κόστισε;

 

 

SONY ERICSSON UPDATE SERVISE AKA SEUS...

δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=43031

Link to comment
Share on other sites

epidi egw bariemai na trexo se SE services tha paw sti voda na to kanw to update k as ta stakso d pa na pernoun kai 100 eyra :P tha paw k gia bluetooth adaptora tha paro kana kalo me 60 eyra eyxomai na min exo kanena provlima me tous drivers klp klp k na litourgisi mia xara...alios....
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaIdeN (14 Ιαν. 2005 , 16:43)

 

epidi egw bariemai na trexo se SE services tha paw sti voda na to kanw to update k as ta stakso d pa na pernoun kai 100 eyra :P tha paw k gia bluetooth adaptora tha paro kana kalo me 60 eyra eyxomai na min exo kanena provlima me tous drivers klp klp k na litourgisi mia xara...alios....

 

 

Μην παρεις το MA-700. Θα το μετανιωσεις. Οτιδηποτε αλλο, θα ειναι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τελικα το χτυπησα και εγω το κινητακι και πραγματικα εχω μεινει ενθουσιασμενος.

Το καλυτερο απο ολα ειναι οτι ειχε τη τελευταια εκδοση λογισμικου ηδη περασμενη!

Εχω μονο ενα προβληματακι με τα MMS.

Εχω συνδεση ΤΙΜ και εκανα τη διαδικασια να στειλω μηνυμα ωστε να ενεργοποιηθει η υπηρεσια.

Ομως οταν μου στελνουν ΜΜS μου βγαζει οτι πρεπει να συνδεθω ειτε μεσω WAP ειτε μεσω Ιντερνετ για να τα δω.

Πρεπει να κανω τιποτα αλλο ή απλα εχει καθυστερησει να ενεργοποιηθει η υπηρεσια?

Εχω ακουσει απο φιλους μου οτι η ενεργοποιηση γινεται αμεσα μετα την αποστολη του μηνυματος.

Και κατι ακομα μπορειτε να μου προτεινετε ενα καλο και φθηνο καλωδιο για να συνδεω το κινητακι με το PC?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HELLRAISER (14 Ιαν. 2005 , 19:03)

 

Παιδες τελικα το χτυπησα και εγω το κινητακι και πραγματικα εχω μεινει ενθουσιασμενος.

Το καλυτερο απο ολα ειναι οτι ειχε τη τελευταια εκδοση λογισμικου ηδη περασμενη!

Εχω μονο ενα προβληματακι με τα MMS.

Εχω συνδεση ΤΙΜ και εκανα τη διαδικασια να στειλω μηνυμα ωστε να ενεργοποιηθει η υπηρεσια.

Ομως οταν μου στελνουν ΜΜS μου βγαζει οτι πρεπει να συνδεθω ειτε μεσω WAP ειτε μεσω Ιντερνετ για να τα δω.

Πρεπει να κανω τιποτα αλλο ή απλα εχει καθυστερησει να ενεργοποιηθει η υπηρεσια?

Εχω ακουσει απο φιλους μου οτι η ενεργοποιηση γινεται αμεσα μετα την αποστολη του μηνυματος.

Και κατι ακομα μπορειτε να μου προτεινετε ενα καλο και φθηνο καλωδιο για να συνδεω το κινητακι με το PC?

Ευχαριστω.

 

ΔΕ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΩΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 25 ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑ-620 ΘΥΡΑ ΥΠΕΡΥΘΡΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ.

ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ STOPERMAN
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis ti kanei to "My audio Gateway"???

Pws doulevei kai pws to ekmetalevomai?

Einai stis yphresies sto bluetooth sto pc

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bxtrm (14 Ιαν. 2005 , 10:52)

 

το καλυμα βγαινει σχετικα ευκολα αν ξερεις τι να κανεις.

εγω το εχω βγαλει καμια δεκαρια φορες για καθαρισμα και για αλλαγη προσοψης.

πατας με ενα κατσαβιδι και σπρωχνεις προς τα εχω τα ασπρα πλαστικα.

αν θες αναλυτικες πληροφοριες πες μου να σου γραψω.

 

ama sou eine eykolo, pes mou pio analutika giati piga na to bgalo kai paraligo tha to g...!

eyxaristo

ola kala!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε πρόσοψη για το κινητό; κάποιοι είχαν αναφέρει παλιότερα το e-bay..ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...