Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos91a (27 Δεκ. 2004 , 00:00)

 

Ζήτησε να μάθει για την ευχρηστία του πληκτρολογίου και όχι μόνο την εργονομία. Εμένα δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα εύχρηστο στην σύνταξη ενός μηνύματος ή στην καταχώρηση ονόματος μιας και απουσιάζει το ς και τις θέσεις που βρίσκονται τα γράμματα.

Αν υποθέσουμε ότι θέλει να μάθει για το εάν πατιούνται καλά τα πλήκτρα και εάν έχουν αρκετή απόσταση μεταξύ τους, τότε πάω πάσο.

Επαναλαμβάνω ότι αυτό είναι θέμα software.

Όσο αφορά το εάν είναι φυσιολογικές οι θέσεις που βρίσκονται τα γράμματα «Μ,Γ,Ζ,Ω» θα διαφωνήσω, διότι το 6 που γράφει ΜΝΟ αγγλικά θα έπρεπε να γράφει ΜΝΟ ελληνικά και όχι να ψάχνουμε το Μ στο 5.

Το 9 που γράφει WXYZ αγγλικά θα έπρεπε να έχει το Ζ ελληνικό και όχι να το ψάχνουμε στο 9.

Το Ω λογικά θα έπρεπε να είναι με το Ο και το Γ με το G αλλά αλλά αυτά δύο είναι από συνήθεια στο siemens που είχα και βόλευε πάρα πολύ.

Πρέπει να είσαι ο μόνος που βολεύεται έτσι. Θέμα συνήθειας είναι βέβαια.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manaros19 (26 Δεκ. 2004 , 16:22)

 

χρονια πολλα ρε παιδια.καλα Χριστουγεννα να εχετε. με γεια στο νεο μελος της παρεας.δεν μου λετε ρε παιδες, γιατι το βλαμμενο τηλεφωνο μου χανει καποια τηλεφωνα; ενω κραταει το ονομα, δεν υπαρχει το τηλεφωνο που πριν υπηρχε.Τι στο καλο συμβαινει;;;;;;;;;;;;

 

Για γίνε λίγο πιο σαφής, γιατί κάπου πάει το μυαλό μου....

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!! Έχω παρατηρήσει κάτι πολύ σπαστικό. Όταν κάνω μια κλήση και βρίσκεται στο στάδιο "σύνδεση" δεν μπορώ να βάλω ανοιχτή ακρόαση. Πρέπει πρώτα να απαντήσει ο άλλος και μετά. Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιείται η ανοικτή ακρόαση πριν απαντήσει ο άλλος;;; :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος netsys (27 Δεκ. 2004 , 08:16)

 

Για γίνε λίγο πιο σαφής, γιατί κάπου πάει το μυαλό μου....

 

To ιδιο συμβαινει με ενα φιλο μου με κ500.Αυτος μου ειπε οτι επειδη εχει λιγη μνημη ,του σβηνονται τα τηλεφωνα! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka (27 Δεκ. 2004 , 11:42)

 

Χρόνια πολλά!!! Έχω παρατηρήσει κάτι πολύ σπαστικό. Όταν κάνω μια κλήση και βρίσκεται στο στάδιο "σύνδεση" δεν μπορώ να βάλω ανοιχτή ακρόαση. Πρέπει πρώτα να απαντήσει ο άλλος και μετά. Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιείται η ανοικτή ακρόαση πριν απαντήσει ο άλλος;;; :(

 

 

Δυστυχώς όχι, πρέπει πρώτα να απαντηθεί η κλήση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα με το phonebook:

 

Όταν πάω στις επαφές και καλώ π.χ τον "Μιχάλη", το τηλέφωνο καλεί μεν τον "Μιχάλη" αλλά στις "Εξερχόμενες" δείχνει ότι κάλεσα τον "Στέφανο" ο οποίος όμως έχει τον αριθμό του "Μιχάλη".

 

Όταν με καλούν δε δείχνει το όνομα του καλούντος κι ας είναι καταχωρημένος στις επαφές μου.

Στις "Εισερχόμενες" κλήσεις μού δείχνει τον αριθμό και όχι το όνομα του καλούντος.

Όταν πάω όμως στις επαφές και ξανασώζω (χωρίς να διορθώσω τίποτα) τον αριθμό που με πήρε, τότε ως εκ θαύματος εμφανίζεται το όνομα στις εισερχόμενες κλήσεις.

 

Έχω αυτή τη στιγμή 5 εισερχόμενα μηνύματα. Ενώ και οι 5 αποστολείς είναι στις επαφές μου, ένα μήνυμα (από τα πέντε) δε μου δείχνει το όνομα αλλά τον αριθμό του αποστολέα.

Προσέξτε τώρα !! Μπαίνω στις επαφές μου και το μόνο που κάνω είναι να ξανασώσω (χωρίς να διορθώσω τίποτα) τον αριθμό του αποστολέα που δε μου εμφανίζει στα μηνύματα.

Όταν ξαναπάω στα εισερχόμενα μηνύματα, μου έχει εμφανίσει σωστά το όνομα που πριν δε φαινόταν, αλλά από κάποιο άλλο μήνυμα έχει εξαφανιστεί το όνομα (που πριν φαινόταν) και μου δείχνει τον αριθμό του αποστολέα !!!!

Ξανακάνω το ίδιο ....... μου εμφανίζει το όνομα που ξαναέσωσα αλλά μου εξαφανίζει κάποιο άλλο !!!

Δηλαδή ποτέ δε μπορώ να πετύχω να έχω και τα 5 εισερχόμενα μηνύματα με τα ονόματα των αποστολέων !!

 

Ομάδες επαφών.....άλλο μπάχαλο εδώ....

Προσθέτω τον "Γιάννη", μου βάζει τον "Νίκο".

 

Τι να πω......κρίμα......

 

f/w: R2AA003

Link to comment
Share on other sites

Re paidia mporei kapios na mou pei pos na kano apomakr. elegho apo to K700 mou?Exo katevasei kapoia .hid arxeia alla kai pali den mporo na katalavo ti prepei na kano. :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ramnoz (27 Δεκ. 2004 , 01:34)

 

timi 27 E kai me poli kali ipostiriski software.

Parepiptontos to k700i to exo 2 mines kai to theoro korifaia siskevi!!!

exei ta panta....

 

 

Pou to brikes ayto? Osa exo brei kanoun pano apo 40euro!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gr_09 (27 Δεκ. 2004 , 06:59)

 

Jbenchmark 2.0

http://images.lasyk.net/18575.png

 

Ena kalo benchmark gia to K700i mas :)

 

my result : 128

 

Kαι εγω 128! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka (27 Δεκ. 2004 , 11:42)

Χρόνια πολλά!!! Έχω παρατηρήσει κάτι πολύ σπαστικό. Όταν κάνω μια κλήση και βρίσκεται στο στάδιο "σύνδεση" δεν μπορώ να βάλω ανοιχτή ακρόαση. Πρέπει πρώτα να απαντήσει ο άλλος και μετά. Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιείται η ανοικτή ακρόαση πριν απαντήσει ο άλλος;;; :(

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος κι είναι λίγο άβολο.. Δεν είμαι σίγουρος γι'άλλα κινητά αλλά στο παλιό μου S55 γινόταν ακριβώς το ίδιο πράγμα.

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elhia (27 Δεκ. 2004 , 16:11)

 

Pou to brikes ayto? Osa exo brei kanoun pano apo 40euro!

 

 

 

Pira simera apo stournari bluetoth me 35 euro kai doulevi apsoga kai polu eukola xoris provlima! Marka Widcomm oute tin eixa ksana akousi ala vgike polu kalo.

Link to comment
Share on other sites

Ksexasa na rotisw prin auto pou ithela...

Prospathisa na stilw ena game apo to kinito mou se alo ala den ginete iparxi kanas tropos?

Kai kati alo posa KBPS einai i kaliteri epilogi gia ta mp3 tou kinitou? Me 128 akougete polu kala ala piani polu mnimi. An valw ligotero apo 128 tha exei paromia piotita i tha kougete xalia?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dionisis (27 Δεκ. 2004 , 22:51)

Kai kati alo posa KBPS einai i kaliteri epilogi gia ta mp3 tou kinitou? Me 128 akougete polu kala ala piani polu mnimi. An valw ligotero apo 128 tha exei paromia piotita i tha kougete xalia?

 

 

Σύμφωνα με τα δικά μου πειράματα και παρατηρήσεις... το ιδανικό mp3 είναι στα 64kbps και μονοφωνικό!

 

Οτιδήποτε από αυτή την ποιότητα και "πάνω", δεν προσφέρει τίποτα στην ακοή μας...

 

:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonick33 (28 Δεκ. 2004 , 11:39)

 

Σύμφωνα με τα δικά μου πειράματα και παρατηρήσεις... το ιδανικό mp3 είναι στα 64kbps και μονοφωνικό!

 

Οτιδήποτε από αυτή την ποιότητα και "πάνω", δεν προσφέρει τίποτα στην ακοή μας...

 

:music:

 

 

Εξαρτάται αν το ακούς από το μεγαφωνάκι του τηλεφώνου ή από το hands free.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sothoms (28 Δεκ. 2004 , 11:43)

 

Εξαρτάται αν το ακούς από το μεγαφωνάκι του τηλεφώνου ή από το hands free.

 

 

Εννοούσα από το μεγαφωνάκι... όπου και συνήθως ακούμε τα mp3 ως ringtones...

 

 

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειλικρινα με εχει μπερδεψει.υποθετω πως και γω οταν γραφω καποιο καινουριο νουμερο,βρισκω καποιο ονομα απο τα υπαρχοντα λειπει το τηλεφωνο...εχω χασει ετσι 5 -6 τηλεφωνα.οταν παω να τα καλεσω βγαζει προσωρινα μη διαθεσιμο... Τι μπορει να ειναι;;;;;;;;;;
manaros
Link to comment
Share on other sites

εχει δει κανεις μηπως αναβει κοκκινο και οταν ειναι εκτος δυκτιου? :!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...