Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης, η συγκεκριμένη μπαταρία της Nokia είναι 3.7v ενώ στο k700 η μπαταρία είναι 3.6v.

Επειδή είμαι λίγο άσχετος από μπαταρίες ,μήπως θα υπάρχει πρόβλημα σε αυτό? :o

 

Και αν τελικά παίζει με το k700 όπως λένε, από 700mAh της SE στα 720 mAh της Nokia θα είναι τόσο μεγάλο κέρδος στην αυτονομία ώστε να αξίζει η αλλαγή?

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες παρηγορηστεμε..σημερα το πρωι εφυγε μεσα απο τα χερια μου το κινητο.ηταν ο πρωτος του χτυπος και πονεσε.το ελεγξα αμεσως για τυχον χτυπηματα αλλα δεν εχει ευτυχως τιποτα εκτος απο μια γρατζουνια στις υπερυθρες.

μετα απο λιγο ομως αρχισε απο μονο του να ανοιγοκλεινει.τουλαχιστον ετσι φαινοταν.εβλεπα την οθονη να κλεινει και μετα ανοιγε χωρις να ζηταει Pin αλλα μου εβγαζε το how are u? της βοδα. του εβγαλα την μπαταρια 2 φορες αλλα εκανε παλι τα ιδια.καθε λεπτο σχεδον το εκανε.επισης μου κολησε και στο μενου 2 φορες και επρεπε να βγαλω την μπαταρια.

μετα απο κανα μισαωρο μου εβγαλε μυνημα να τοποθετησω την καρτα sim.την κουνησα λιγο και απο τοτε δεν εχω δει να κανει τιποτα περιεργο.λετε να εφταιγε αυτο και μου εκανε αυτα τα περιεργα?να κουνησε με τον κτυπο η καρτα?

τι λετε να παω μια βολτα απο την αντιπρωσωπια η εφτιαξε το πραμα τωρα???

βοηθηστε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η sim ήταν....

Σε κάθε περίπτωση παρακολούθησέ το και μην το πας αμέσως στο service, καθώς η εγγύηση δεν καλύπτει τέτοια προβλήματα

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πληροφοριακά θέλω να πω οτι η BLD-3 έχει διαστάσεις 52.00 Χ 33.20 Χ 5.50mm, και είναι 3.7V την συγκεκριμένη μπαταρία φοράει το 7250. Την BLB-2 αν θυμάμαι καλά την έβαζαν σε 3310 και γι’αυτό είναι 3.6V.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με βάση την χωρητικότητα της μπαταρίας του k700, διαφορά θα δει κάποιος μόνο με μπαταρίες χωρητικότητας 800mAh και άνω. Βέβαια, ίσως να συμφέρει η αγορά μιας nokia μπαταρίας για δεύτερη αν είναι πιο φθηνή από τις μπαταρίες της ericsson.

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefangsm ( 5 Νοέ. 2004 , 00:47)

 

Θεωρώ απίθανο να υπάρχει πρόβλημα με τα 3,6 και 3,7 V

 

 

Παιδά υπάρχει διαφορά στο voltage των δύο μπαταριών και το σκέφτεστε? Φοβάμαι ότι υπάρχει κίνδυνος να πάθει ζημιά το Κ700!

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

...Το πρόβλημα της αυτονομίας λύνεται και με ασφάλεια αν αγοράσει καποιος μια 2η μπαταρία original η πιο φτηνά ακόμα αν αγοράστει ο φορτιστής αυτοκινήτου (15 ευρω).
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει κανενας ενα site να κατεβασω τους νεους drivers τισ widcom ???? εχο xp sp2 καμια βοηθεια παιδια ??????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος domal ( 5 Νοέ. 2004 , 12:09)

 

μηπως γνωριζει κανενας ενα site να κατεβασω τους νεους drivers τισ widcom ???? εχο xp sp2 καμια βοηθεια παιδια ??????

 

 

Καλύτερα να τους κατεβάσεις από το site της εταιρείας του bluetooth dongle που έχεις. Αυτό στο λέω γιατί αν τους κατεβάσεις από αλλού ίσως να μην έχει το licence file που χρειάζεται για τη συσκευή σου και ετσι να μην εγκαθίστανται (να είναι κλειδωμένοι με άλλα λόγια). :)

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος domal ( 5 Νοέ. 2004 , 12:09)

 

μηπως γνωριζει κανενας ενα site να κατεβασω τους νεους drivers τισ widcom ???? εχο xp sp2 καμια βοηθεια παιδια ??????

 

Check here

 

Καλύτερα να τους κατεβάσεις από το site της εταιρείας του bluetooth dongle που έχεις. Αυτό στο λέω γιατί αν τους κατεβάσεις από αλλού ίσως να μην έχει το licence file που χρειάζεται για τη συσκευή σου και ετσι να μην εγκαθίστανται (να είναι κλειδωμένοι με άλλα λόγια).

 

Δεν τίθεται θέμα,αυτοί οι drivers λειτουργούν με όλα τα bluetooth dongles. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper ( 5 Νοέ. 2004 , 14:04)

 

Check here

 

 

 

Δεν τίθεται θέμα,αυτοί οι drivers λειτουργούν με όλα τα bluetooth dongles. ;)

 

 

Bill, νομίζω 99% οτι απο εκεί τους είχα κατεβάσει και εγώ και μου ζητούσε licence για το δικο μου dongle BT....

 

 

 

Anyway, προχτές πήραμε το Κ700, το άτιμο είναι ένα μικρό p900!!! πολύ καλό!!! 10/10 του βάζω με κρίτήριο τιμή,λειτουργίες,εμφάνιση,μπαταρία. Μία ψιλοένσταση με τα πλαστικά του που νομίζω οτι είναι ένα κλικ κάτω από Ζ600, κ.λ.π. αλλά δεν βαριέσαι του χρόνου θα πάρουμε άλλο... :) well done SE!!!

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RadiactiveToy ( 5 Νοέ. 2004 , 09:07)

 

Παιδά υπάρχει διαφορά στο voltage των δύο μπαταριών και το σκέφτεστε? Φοβάμαι ότι υπάρχει κίνδυνος να πάθει ζημιά το Κ700!

 

το δοκιμασα σημερα με 3 μπαταριες που εχω απο 6510.

μπαινει κανονικα η μπαταρια αλλα το τηλεφωνο δεν αναβει . μαλλον δεν πατανε ακριβως οι επαφες, μπορει με καμμια μετατροπη να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το κ700 με το hands free HPB-20; Εννοώ ότι ομιλία θα έχεις αλλά δεν ξέρω για το ραδιόφωνο.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη αδυνατω να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες πειτε μου το εξης.Επειδη το πηρα στη V.Live εκδοση τι μειονεκτηματα εχει εκτος του "κοκκινου" μενου?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gregorisvas ( 6 Νοέ. 2004 , 16:02)

 

Ρε παιδια επειδη αδυνατω να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες πειτε μου το εξης.Επειδη το πηρα στη V.Live εκδοση τι μειονεκτηματα εχει εκτος του "κοκκινου" μενου?

 

 

Den mporeis na valeis MP3 gia ringtone! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Σημερα το πρωι το αγορασα κι εγω επι τελους απο καταστημα vodafone.Πολυ καλο ειναι αλλα μου εχει 1καμενο πιχσελ.Μπορει καποιος να μου απαντηση αν ειναι γενικο το προβλημα με τα καμενα πιχσελ η ετυχε σε μενα καθως και αν δικαιολογιται αλλαγη οθονης απο την εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 21century ( 6 Νοέ. 2004 , 21:14)

 

Ενα πιξελ στο φιλο παραπανω δικαιολογειται αλλα νομιζω οτι το καταλαβες επειδη καπου ασπριζει η οθονη ετσι..

 

 

Ναι ετσι ειναι μονο τοτε φενεται .Ειναι συχνο το προβλημα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου pixel είναι εντάξει. Επίσης νομίζω ότι δεν ανέφερε κανένας άλλος τέτοιο πρόβλημα.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...