Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaIdeN (24 Οκτ. 2004 , 01:42)

 

thanx michpan , logika tha to spaso... den yparxei ali lisi... :)

 

 

MaIdeN na se rotiso, h prosopsi mou agorases exei pano kai to autokolitaki tou quickshare h oxi?!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ομως καθισα και τις μετρισα 210 αριθοι 158 επαφες... :( :( τι αλλο μπορει να ειναι?? εχω απελπιστει δεν μπορω να βαλω αλλο τηλ. :cry: :(

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Αν ηχογραφήσεις έναν ήχο μπορείς να τον βάλεις να παίζει ώς ήχος κλήσης ή ως ήχος μηνύματος?

Και κάτι άλλο, ειλικρινά τώρα ρε παιδιά, το ακουστικό σας βολεύει που είναι τόσο ψηλά, δεν είναι λίγο ενοχλητικό όταν μιλάτε? Δεν θα ήταν προτιμότερο να ήταν πιο χαμηλά?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stelios4 (24 Οκτ. 2004 , 18:43)

 

Και ομως καθισα και τις μετρισα 210 αριθοι 158 επαφες... :( :( τι αλλο μπορει να ειναι?? εχω απελπιστει δεν μπορω να βαλω αλλο τηλ. :cry: :(

 

 

Αν σβήσεις κάποιο από αυτά που είναι μέσα δέχεται να βάλεις άλλο;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota (24 Οκτ. 2004 , 20:22)

 

Αν ηχογραφήσεις έναν ήχο μπορείς να τον βάλεις να παίζει ώς ήχος κλήσης ή ως ήχος μηνύματος?

 

Mπορείς μόνο να τον κάνεις χρήση ως:

 

Ήχο κλήσης

Ήχος ξυπνητήρι

Σε επαφή

 

αλλά η ποιότητα του ήχου είναι χάλια (λόγο μεγάλης συμπίεσης). Καλύτερα όμως να βάλεις ένα Mp3 να την ακούσεις "στέρεο" :up: :music: :up:

 

 

ο ήχος μηνύματος δεν αλλάζει... έχει κάποιους προκαθορισμένους μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stelios4 (24 Οκτ. 2004 , 18:43)

 

Και ομως καθισα και τις μετρισα 210 αριθοι 158 επαφες... :( :( τι αλλο μπορει να ειναι?? εχω απελπιστει δεν μπορω να βαλω αλλο τηλ. :cry: :(

 

 

@Stelios4 :

Τί έκδοση λογισμικού έχεις ; Την r2l ή την τελευταία (r2a)?

 

Εγώ έπαθα το εξής τρελό σήμερα (r2l) .Διέσχιζα τις επαφές προς τα κάτω για να βρω ένα όνομα που άρχιζε με π . Όμως όταν έφτανα σε αυτό , μου έδειχνε το τηλέφωνο της ακριβώς από πάνω επαφής . Ότανδιέσχιζα από κάτω προς τα πάνω μου έδειχνε το τηλέφωνο της από κάτω επαφής .

Το ξέρω ότι ακούγεται τρελό , αλλά το επανέλαβα αρκετές φορές μέχρι να το συνειδητοποιήσω και εγώ .Μόλις αποθήκευσα πάλι την επαφή , αφού άλλαξα τον αριθμό , όλα εντάξει...

Τί να πώ , λέτε να έχω παραισθήσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Mipws kserei kaneis me poio programma mporw na ayksisw tin entasi tou ixou se arxeia .amr giati den akougontai dynata apo to ixeio tou k700 mou?? :worry:

 

Kserw oti paizoun me to RealPlayer alla den mporw na ta kanw edit kai apothikeysi me ypsiloteri entasi.Mipws yparxei kapoio programma gia epeksergsia tetoiwn arxeiwn? (p.x. CoolEdit i kati tetoio?) :music:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

την r2a kalymgr..... lewton αν βγαλω μια βαζει αλλη... εχω απελπιστειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :( :( :cry: :cry:

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ...

 

http://www.dpgr.gr/forum/index.php?board=51;action=display;threadid=10175;start=15#msg161616

 

θα βρείτε μερικά φωτογραφικά δείγματα της κάμερας του κινητού... αλλά και της ίδιας της συσκευής!

 

:cool: :up:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonick33 (25 Οκτ. 2004 , 00:38)

 

Εδώ...

 

http://www.dpgr.gr/forum/index.php?board=51;action=display;threadid=10175;start=msg161616

 

θα βρείτε μερικά φωτογραφικά δείγματα της κάμερας του κινητού... αλλά και της ίδιας της συσκευής!

 

:cool: :up:

 

 

Δε δείχνει τίποτα. Λέει ότι έχει πρόβλημα.

Μήπως πρέπει να είμαι μέλος;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (25 Οκτ. 2004 , 00:43)

 

Δε δείχνει τίποτα. Λέει ότι έχει πρόβλημα.

Μήπως πρέπει να είμαι μέλος;

 

 

όχι μπορείς να το δεις... απλά έχει κάποιο πρόβλημα το ποστ με το να γράφει σωστά όλο το url...

 

το διόρθωσα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν φύγει το αυτοκόλλητο Quickshare που έχει στο κάτω μέρος το κινητό(που όπως έχω ακούσει φεύγει εύκολα) φαίνεται πολύ άσχημο εκείνο το μέρος του κινητόυ ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

Ναι φεύγει σχετικά εύκολα και είναι άσχημο αλλά με ΛΙΓΗ logo ή άλλη κόλλα στιγμής είναι μια χαρά και δεν φαίνεται η επέμβαση. Το ίδιο ισχύει και για το "online" αυτοκόλητο
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota (24 Οκτ. 2004 , 20:22)

 

...... το ακουστικό σας βολεύει που είναι τόσο ψηλά, δεν είναι λίγο ενοχλητικό όταν μιλάτε? Δεν θα ήταν προτιμότερο να ήταν πιο χαμηλά?

 

 

Μα πόσο ψηλά είναι ; `Eτσι όπως τα λες , λες και είναι καμιά 10αριά

πόντους πιο ψηλά από τα άλλα κινητά ... :D

 

Εγώ μια χαρά το βρίσκω εκεί που είναι . No Problem !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, εγώ στα κινητά μου κάνω μέτρια χρήση, τώρα με το Κ700 ίσως να του κάνω λίγο μεγαλύτερη λόγω των χαρακτηριστικών του και εξηγούμαι: 10-15 λεπτά την ημέρα σε κλήσεις, 6-7 sms, πλοήγηση στο μενού, κανά παιχνιδάκι, 2-3 βιντεάκια και κανά τέταρτο την ημέρα ράδιο, μπορεί κανείς να υπολογίσει πόσο περίπου θα μου κρατάει η μπαταρία?

Και κάτι άλλο. Μπορώ να βρω μπαταρία για το συγκεκριμένο κινητό με πιο πολλά mah? Κι αν ναι, πόσο περίπου να κάνει?

Αν όχι μια ίδια μπαταρία για το κινητό πόσο περίπου κάνει? Ξέρει κανείς?

Πολλές ερωτήσεις, sorry.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota (25 Οκτ. 2004 , 18:16)

 

Το "online" αυτοκόλλητο που βρίσκεται?

 

 

 

Στην αριστερη-πλαϊνη πλευρα του τηλεφωνου, ακριβως κατω απο το κουμπι του ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

HELP δεν μπορώ να βάλω μια εικόνα σε επαφή. τι πρεπει να κάνω? έχω ορισει σαν ευρετήριο τιε επαφές αλλά τίποτα. πρέπει να έχουν συγγεκριμένη ανάλυση οι εικόνες?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (24 Οκτ. 2004 , 09:45)

 

MaIdeN na se rotiso, h prosopsi mou agorases exei pano kai to autokolitaki tou quickshare h oxi?!!

 

 

file mou d 3ero akoma...den mou irthe akoma h paragelia! ayto tha to gnorizei o idios o michpan o opios exei pari tin prosopsi. e logika pisteyo tha to exei to aykolito alios an d to exei ntaxei klain main! Michpan , re c exei apo tis 6 tou mina pou to parigila apo to e-bay ayto to idio pou pires kai c apla emena den exei to katsavidaki kai sto xarti grafei otan einai na mou to stiloune tha mou stili ena e mail aytos prohdopiitiko kai oti mesa apo 7 eos 21 ergasimes meres tha erthei peripou lei se 14 meres... emena mail d mou stilane exoune perasei peripou 12 ergasimes meres k prin 2 meres tous estila e mail... k mou irthe piso to e mail giati elege oti einai full to mail box tou e bay.. kati mou vromaei apateonia les? h tha mou to stiloune sigoyra?giati anisixo :((( esena se poso kairo sto stilane... akribos an thimase;

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kyramas (25 Οκτ. 2004 , 09:20)

 

Ναι φεύγει σχετικά εύκολα και είναι άσχημο αλλά με ΛΙΓΗ logo ή άλλη κόλλα στιγμής είναι μια χαρά και δεν φαίνεται η επέμβαση. Το ίδιο ισχύει και για το "online" αυτοκόλητο

 

 

Αυτό το "εύκολα" είναι πρέπει να πω σχετικό ! Το έχω 3 μήνες και δεν έχει κουνηθεί καθόλου ! τι μέσα στην τζέπη μου, τι μέσα στο σακίδιο, τι βάλε βγάλε από την θίκη τύπου pocket δεν έχει πάθει τίποτα, ακόμη εκεί είναι :o :cool:

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota

Και κάτι άλλο, εγώ στα κινητά μου κάνω μέτρια χρήση, τώρα με το Κ700 ίσως να του κάνω λίγο μεγαλύτερη λόγω των χαρακτηριστικών του και εξηγούμαι: 10-15 λεπτά την ημέρα σε κλήσεις, 6-7 sms, πλοήγηση στο μενού, κανά παιχνιδάκι, 2-3 βιντεάκια και κανά τέταρτο την ημέρα ράδιο, μπορεί κανείς να υπολογίσει πόσο περίπου θα μου κρατάει η μπαταρία?

Και κάτι άλλο. Μπορώ να βρω μπαταρία για το συγκεκριμένο κινητό με πιο πολλά mah? Κι αν ναι, πόσο περίπου να κάνει?

Αν όχι μια ίδια μπαταρία για το κινητό πόσο περίπου κάνει? Ξέρει κανείς?

Πολλές ερωτήσεις, sorry.

 

Στην αρχή σίγουρα και θα του κάνεις ;) και η μπαταρία αν το παιδεύεις όπως λες θα κρατάει 1 μέρα πάνω κάτω, με δεδομένο το ότι δεν θα έχει στρώσει ακόμη.

Όσο για τα υπόλοιπα δεν ξέρω :rolleyes:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera to phra to phra :) Alla se vodafone live, twra peste moy sas parakalvw ekdosi R2A041 ti einai ayth kainoyrgia? exei provlimata?

kai kati allo me tis yperithres, exw to mati to MA 620 to opoio to doyleva me to t 610 kai eixe to handset manager twra den moy doulevei to manager kai ta liga agglika mou den me voeithoun na vrw kapoia akri. Eyxaristw ek twn proterwn.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia, agorasa to K700i se Vlive! Auta pou leei to review isxioun kai gia ta kinita se V Live? Giati emena den exei oute 4x zoom, mono WAP(ektos an den to vrika to GPRS) kai den mporeis na anevaseis tin analisi se 1,3 Mpixel! Episis, mporeite na mou peite pos vlepoume tin ekdosi to logismikou?

Thelo kai na rotiso an mporoume na valoume to global logismiko tis ericsson kai na vgaloume to Live! Ginete?

The best preparation for tomorrow... is doing your best today!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xultimatex (26 Οκτ. 2004 , 14:02)

 

Re paidia, agorasa to K700i se Vlive! Auta pou leei to review isxioun kai gia ta kinita se V Live? Giati emena den exei oute 4x zoom, mono WAP(ektos an den to vrika to GPRS) kai den mporeis na anevaseis tin analisi se 1,3 Mpixel! Episis, mporeite na mou peite pos vlepoume tin ekdosi to logismikou?

Thelo kai na rotiso an mporoume na valoume to global logismiko tis ericsson kai na vgaloume to Live! Ginete?

 

 

4x zoom sou dinei h siskevi an to exeis valei sto mikro megethos fotografias, 2x an exeis meseo kai kamia an exeis megalo megethos!

To 1,3 Mpixel einai to "Megenthinthike" pou vriskeis stin epilogh "Analisi" thn ora pou eise sthn fotografikh mixani (einai psifiako zoom!!!)

Gprs einai to Vodafone Live gia tin siskevi sou arkei na to exeis enegopoihsei apo to antistixo tmima eksipiretisis pelaton ths Vodafone (mporeis na vlepeis kai alles selides meta ektos toy Live)

Oso gia to an mporeis na valeis allh ekdosi, kati exo akousei gia ena 9volto :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε πριν λιγο καιρο που ειχε γινει πανικος με το αν τριζει το κινητο η όχι? Ε λοιπον εγς το εχς εδς και 5-6 βδομαδες το κινητο κ τριζει πολυ ελαφρα το πισω cover αλλα ενος φιλου μου που δεν ειναι καν βδομαδας τριζει πααααααρα πολυ... Βεβαια εκεινο ειναι και voda live οποτε λογικο ειναι.... Παλευει το κινητο για να διωξει τον ιο της vodafone!!! :-P
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

 

Προχθές πήρα επιτέλους το κινητό. Πληροφοριακά το πήρα 141 ευρώ τελική απο τον Γερμανό (+115 ευρώ η επιδότηση). Οπως καταλαβαίνετε το κινητό έπεσε στα 250-260 ευρώ και 20-30 ευρώ φτηνότερο το Live.

 

Καταρχίν όλα καλά, είαι απόλυτα ικανοποιημένος, και έχοντας μαζέψει από πρίν 1 CD με υλικό για το κινητό αυτό, το γέμισα αμέσως. Με ένα προγραμματάκι μπορείς να μετατρέψεις και να βάλεις και ολόκληρο divx (ταινία) μέσα στο κινητό, ή αποσπάσματα από ταινίες.

 

Ενδεικτικά με μέτρια ποιότητα, έβαλα 3 βιντεάκια 2 λεπτών και μου έπιασαν περίπου 1,3 mbs.

 

Επίσης με το πρόγραμμα Musicmatch Jukebox, μπορείς εύκολα να μετατρέψεις οποιοδήποτε mp3 σε ποιότητα 48 - 64 kbps (μεγαλύτερες ποιότητες από την μία πιάνουν χώρο και από την άλλη δεν κάνουν για την χαμηλή ποιότητα ήχου που έχει το μεγαφωνάκι) και να σου πιάσουν περίπου 1,1 mbs το κάθε τραγούδι 3μιση λεπτών.

 

Η Εκδοση που είχε το κινητό είναι η R2L001.

 

Εχω όμως να κάνω τις εξής 3 παρατηρήσεις:

 

1ον η μπαταρία κρατάει ακόμη και με αυτή την έκδοση πολύ λίγο! Συγκεκριμένα την φορτίζω όλο το βράδυ και κρατάει από το πρωί μέχρι το βράδυ της ίδιας ημέρας! Με βαριά χρήση βέβαια.

 

2ον εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα της καθυστέρησης 1 δευτερολέπτου για να με ακούσει ο άλλος όταν μιλάω στο ακουστικό!!

 

3ον τρίζει στην δεξιά μεριά το πίσω πορτάκι!

 

4ον η ένταση του ακουστικού δεν είναι η καλύτερη δυνατή. Εαν έχει λίγο θόρυβο εκεί που είσαι είναι σχεδόν αδύνατον να ακούσεις τον άλλο όσο και αν δυναμώσεις το ακουστικό. Με το τ68 μπορούσα να ακούσω τον άλλο ακόμη και μέσα σε club!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...