Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix (17 Οκτ. 2004 , 03:49)

 

Καποιο bug πρεπει να παιζει με το κινητο και την sim.Εχω μεσα στο κινητο 114 αριθμους και προσπαθω να τα γραψω στην καρτα sim αλλα δεν με αφηνει και μου λεει πως ειναι γεματη η καρτα.

Γραφει μονο 19 αριθμους και μετα σταματαει.

 

 

Loipon, an den kano lathos, h nea anavathmisi gia ta original K700i (R2AA) ap oti mou ipane apo tin SE, diorthonei kati se sxesi me tin dinatotita antigrafhs epafon metaksi mnimis siskevis kai kartas sim (pithanos lipon diorthonei auto pou anafereis!) ;) .

 

@ MaIdeN: ap oti mou ipane apo tin SE (panta) h nea anavathmisi diorthonei vasika 2 pragmata, ena einai to parapano kai dio oti mporeis pleon na kaneis anazitisi epafon ston tilefoniko katalogo me parapano apo 1 gramma!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σκοπεύω να το αγοράσω, πειτε μου σας παρακαλώ

Σε κάθε επαφή πόσα τηλέφωνα , email και κείμενα μπορούν να καταχωρηθούν;

 

Λειτουργεί ξυπνητήρι όταν η συσκευή είναι κλειστή;

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων

tomkar
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petros61 (17 Οκτ. 2004 , 16:08)

 

proxthes pira to k700i non live.exo tin ekdosi R2L001 kai moy kolaei ligo sto menoy.episis stis foto eno tis blepo kathara otan tis trabao ginontai xalia.h mpataria kratise mia mera.einai ok i prepei na kano kati;;

 

 

Anavathmisi isos?!!!! :p

Vasika den tha deis megali diafora me tis foto kai h mpataria einai logiko na krataei ligo stin arxi :whistle: .

H anavathmisi (oso afora tin mpataria panta) apla diorthonei ton metriti tis...ton kanei pio akrivi stis metriseis toy!!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tomkar (17 Οκτ. 2004 , 16:03)

 

Παιδιά σκοπεύω να το αγοράσω, πειτε μου σας παρακαλώ

Σε κάθε επαφή πόσα τηλέφωνα , email και κείμενα μπορούν να καταχωρηθούν;

 

Λειτουργεί ξυπνητήρι όταν η συσκευή είναι κλειστή;

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων

 

 

Λοιπόν σε κάθε επαφή μπορείς να εισάγεις τηλ. για κινητό, σπίτι, εργασία, φαξ και άλλο δηλαδή 5 νούμερα. Εmail και διέθυνση wap. Φωτογραφία, ήχο κλήσης και φων. εντολή. Τίτλο, Εταιρία, Οδό, Πόλη, Νομό, Ταχ. κώδικα, Χώρα και Γενικές Πληροφορίες !!!

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ όλα αυτά μπορούν να χαρακτηρίσουν μία επαφή :cool:

Και ναι το ξυπνητήρι μπορεί και λειτουργεί με κλειστή την συσκευή :)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (17 Οκτ. 2004 , 17:48)

 

Λοιπόν σε κάθε επαφή μπορείς να εισάγεις τηλ. για κινητό, σπίτι, εργασία, φαξ και άλλο δηλαδή 5 νούμερα. Εmail και διέθυνση wap. Φωτογραφία, ήχο κλήσης και φων. εντολή. Τίτλο, Εταιρία, Οδό, Πόλη, Νομό, Ταχ. κώδικα, Χώρα και Γενικές Πληροφορίες !!!

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ όλα αυτά μπορούν να χαρακτηρίσουν μία επαφή :cool:

Και ναι το ξυπνητήρι μπορεί και λειτουργεί με κλειστή την συσκευή :)

 

 

Πες όμως και το αρνητικό: δέχεται μόνο ένα από κάθε κατηγορία, οπότε τελικά μια επαφή έχει το πολύ 5 αριθμούς.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petros61 (17 Οκτ. 2004 , 16:08)

 

proxthes pira to k700i non live.exo tin ekdosi R2L001 kai moy kolaei ligo sto menoy.episis stis foto eno tis blepo kathara otan tis trabao ginontai xalia.h mpataria kratise mia mera.einai ok i prepei na kano kati;;

 

 

Το κόλλημα με την R2L δεν είναι λογικό !

Όλα τα άλλα είναι σχετικά.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (17 Οκτ. 2004 , 17:52)

 

Πες όμως και το αρνητικό: δέχεται μόνο ένα από κάθε κατηγορία, οπότε τελικά μια επαφή έχει το πολύ 5 αριθμούς.

 

 

Γιατί είναι αρνητικό ?!

Τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κάποιον με π.χ. 2 κινητά ή 2 σταθερά στο σπίτι

και σε περίπτωση που τύχη το βάζεις στο Άλλο, σιγά το πρόβλημα :p

Παλιά είχα 3-5 επαφές για κάθε άτομο.... τάδε κιν., τάδε σπιτ., τάδε δουλ. κτλ. :D

Δεν θα κάτσω να σκάσω τώρα για ένα εικονίδιο :cool:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση όμως που θες να βάλεις σε κάποιον 2 κινητά, 2 σταθερά στην Αθήνα (ISDN), ένα σταθερό στο χωριό του και ένα σταθερό στη δουλειά έχεις πρόβλημα.

Και γίνεσαι ειρωνικός χωρίς λόγο. :mad:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (17 Οκτ. 2004 , 18:00)

 

Σε περίπτωση όμως που θες να βάλεις σε κάποιον 2 κινητά, 2 σταθερά στην Αθήνα (ISDN), ένα σταθερό στο χωριό του και ένα σταθερό στη δουλειά έχεις πρόβλημα.

Και γίνεσαι ειρωνικός χωρίς λόγο. :mad:

 

Και γίνεσαι ειρωνικός χωρίς λόγο. :mad: ?????

Μάλλον δεν ξέρεις τι είναι η ειρωνία !

 

Όσο για την περίπτωση που ανέφερες τότε πολύ απλά κάνεις ότι κάναμε και παλιά ! Δηλαδή, 1 επαφή π.χ. Γιώργος κινητά (με όλα τα κινητά), 1 επαφή Γιώργος Σπίτια (με όλα τα σταθερά) και άλλη μία με Γιώργος Χωριό ( με τα νούμερα του χωριού του, κτλ).

Καλή διάθεση να έχεις και λύση βρίσκεται !

Εκτός και αν αυτό που θες να πείς είναι πως έπρεπε να προβλέψουν για κάτι τέτοιο και στο οποίο θα με βρεις σύμφωνο :)

Κι εμένα με πιάνουν τα νεύρα μου όταν βλέπω τέτοια λάθη λογικής προγραμματισμού μια και έχω προγραμματίσει αρκετές φορές και ξέρω, αλλά με βάση αυτό μπορώ να τους καταλάβω κιόλας. Οπότε και κάνω υπομονή... ;)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (17 Οκτ. 2004 , 18:12)

 

Και γίνεσαι ειρωνικός χωρίς λόγο. :mad: ?????

Μάλλον δεν ξέρεις τι είναι η ειρωνία !

 

Όσο για την περίπτωση που ανέφερες τότε πολύ απλά κάνεις ότι κάναμε και παλιά ! Δηλαδή, 1 επαφή π.χ. Γιώργος κινητά (με όλα τα κινητά), 1 επαφή Γιώργος Σπίτια (με όλα τα σταθερά) και άλλη μία με Γιώργος Χωριό ( με τα νούμερα του χωριού του, κτλ).

Καλή διάθεση να έχεις και λύση βρίσκεται !

Εκτός και αν αυτό που θες να πείς είναι πως έπρεπε να προβλέψουν για κάτι τέτοιο και στο οποίο θα με βρεις σύμφωνο :)

Κι εμένα με πιάνουν τα νεύρα μου όταν βλέπω τέτοια λάθη λογικής προγραμματισμού μια και έχω προγραμματίσει αρκετές φορές και ξέρω, αλλά με βάση αυτό μπορώ να τους καταλάβω κιόλας. Οπότε και κάνω υπομονή... ;)

 

 

Αυτό θέλω να πω.

Είναι ένα θέμα στο οποίο υπερτερούν τα Nokia καθώς δέχονται περισσότερα από ένα νούμερα για κάθε τύπο αριθμού.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (17 Οκτ. 2004 , 18:00)

 

Σε περίπτωση όμως που θες να βάλεις σε κάποιον 2 κινητά, 2 σταθερά στην Αθήνα (ISDN), ένα σταθερό στο χωριό του και ένα σταθερό στη δουλειά έχεις πρόβλημα.

Και γίνεσαι ειρωνικός χωρίς λόγο. :mad:

 

 

Ελεος!!!!

Αν όλοι οι φίλοι και γνωστοί σου έχουν 6 τηλέφωνα μην το πάρεις το k700, πάρε κάποιο άλλο να κάνεις την δουλειά σου!!!!

Και χωρίς καμιά δόση ειρωνείας :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος taliban (17 Οκτ. 2004 , 18:27)

 

Ελεος!!!!

Αν όλοι οι φίλοι και γνωστοί σου έχουν 6 τηλέφωνα μην το πάρεις το k700, πάρε κάποιο άλλο να κάνεις την δουλειά σου!!!!

Και χωρίς καμιά δόση ειρωνείας :)

 

 

Η μία ατζέντα ρε παιδί μου στην τελική... :p :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (17 Οκτ. 2004 , 18:21)

 

Αυτό θέλω να πω.

Είναι ένα θέμα στο οποίο υπερτερούν τα Nokia καθώς δέχονται περισσότερα από ένα νούμερα για κάθε τύπο αριθμού.

 

 

Τα Nokia για εμένα είναι σαν τα γαριδάκια μίας συσκευασίας !!!

Όλα έχουν την ίδια γεύση με διαφορετικό σχήμα ;)

Κυκλοφορούν κάθε χρόνο καμιά 20αριά 30αριά που ανάμεσα τους τα περισσότερα δεν έχουν καμία διαφορά εκτός από το σχήμα ! Γι' αυτό κατά την γνώμη μου και έχει αρχίσει η κάτω βόλτα στις πωλήσεις τους. Λίγα "σοβαρά" Nokia κυκλοφορούν.

Βέβαια εξαρτάται και από το πως το βλέπει κανείς, άλλοι ψάχνουν φανταχτερά κινητά και άλλοι σοβαρά.

Anyway σε καμία περίπτωση δεν θέλω να "την πω" στην Nokia και όντως μπορεί και να έχει καλύτερο ευρετήριο αλλά δεν είναι εκεί το θέμα ! :cool:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος taliban (17 Οκτ. 2004 , 18:27)

 

Ελεος!!!!

Αν όλοι οι φίλοι και γνωστοί σου έχουν 6 τηλέφωνα μην το πάρεις το k700, πάρε κάποιο άλλο να κάνεις την δουλειά σου!!!!

Και χωρίς καμιά δόση ειρωνείας :)

 

 

Όχι εγώ θέλω το Κ700 και θα πάρω το Κ700.

Το εν λόγω χαρακτηριστικό δεν είναι αρκετό για να με αποθαρρύνει από το να το αγοράσω (που είδες να λέω κάτι τέτοιο για μένα; :confused: ).

Από ότι θα είδες αν διάβασες προσεκτικά, κάποιο μέλος (ο tomkar) ρώτησε σχετικά με το θέμα και θεώρησα υποχρέωσή μου να τον ενημερώσω όσο καλύτερα μπορώ γιατί αυτός μπορεί όντως να ξέρει πολύ κόσμο με 6+ τηλέφωνα και τελικά να πρέπει "να πάρει κάποιο άλλο για να κάνει τη δουλειά του" (αντιγράφω από το post σου).

Το "έλεος" που γράφεις ελπίζω να κατάλαβες εκ των υστέρων ότι είναι άστοχο 1000%.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος double_k (17 Οκτ. 2004 , 02:53)

Όχι κανένα. Τις ρυθμίσεις που λες σου τις στείλανε, τις κατέβασες ή τις πέρασες εσύ ?

 

 

 

kai mou tis stilane kai katevasa. mono kapia stgmi meta apo poles prospa8ies me doulepse ala molis ekana epanekinisi to tilefono papala.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (17 Οκτ. 2004 , 18:40)

 

Όχι εγώ θέλω το Κ700 και θα πάρω το Κ700.

Το εν λόγω χαρακτηριστικό δεν είναι αρκετό για να με αποθαρρύνει από το να το αγοράσω (που είδες να λέω κάτι τέτοιο για μένα; :confused: ).

Από ότι θα είδες αν διάβασες προσεκτικά, κάποιο μέλος (ο tomkar) ρώτησε σχετικά με το θέμα και θεώρησα υποχρέωσή μου να τον ενημερώσω όσο καλύτερα μπορώ γιατί αυτός μπορεί όντως να ξέρει πολύ κόσμο με 6+ τηλέφωνα και τελικά να πρέπει "να πάρει κάποιο άλλο για να κάνει τη δουλειά του" (αντιγράφω από το post σου).

Το "έλεος" που γράφεις ελπίζω να κατάλαβες εκ των υστέρων ότι είναι άστοχο 1000%.

 

δεν έχω διάθεση ούτε σκοπό να τσακωθώ με κανέναν εδώ μέσα, το έλεος κατά την δική σου γνώμη μπορεί να ήταν άστοχο, κατά την δική μου όμως κόλλαγε στο ότι έχω βαρεθεί να διαβάζω Post που κατά την γνώμη μου δεν να έχουν ουσία και στο ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα καταναλώνονται σε ατέρμονες αναλύσεις....

Ας δώσουμε λοιπόν τέλος στο θεματάκι και πάμε παρακάτω....

Φίλοι????? :) :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix (17 Οκτ. 2004 , 03:49)

 

Καποιο bug πρεπει να παιζει με το κινητο και την sim.Εχω μεσα στο κινητο 114 αριθμους και προσπαθω να τα γραψω στην καρτα sim αλλα δεν με αφηνει και μου λεει πως ειναι γεματη η καρτα.

Γραφει μονο 19 αριθμους και μετα σταματαει.

 

 

Υπάρχει περίπτωση να έχεις αριθμούς στην SIM και το τηλέφωνο να προσπαθεί να προσθέσει τα τηλ αντί να τα αντικαταστίσει;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι σίγουρο ότι έχει βγεί καινούρια έκδοση λογισμικού για το κ700 ; Αν την έχει εγκαταστήσει κάποιος , ας μας πει ...

Με το λογισμικό της κάμερας υπάρχει καμιά αλλαγή ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix (17 Οκτ. 2004 , 03:49)

 

Καποιο bug πρεπει να παιζει με το κινητο και την sim.Εχω μεσα στο κινητο 114 αριθμους και προσπαθω να τα γραψω στην καρτα sim αλλα δεν με αφηνει και μου λεει πως ειναι γεματη η καρτα.

Γραφει μονο 19 αριθμους και μετα σταματαει.

 

 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα ( κ700 , απλό , r2l έκδοση)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefangsm (18 Οκτ. 2004 , 00:29)

 

Υπάρχει περίπτωση να έχεις αριθμούς στην SIM και το τηλέφωνο να προσπαθεί να προσθέσει τα τηλ αντί να τα αντικαταστίσει;

 

 

Καμια σχεση , εχω σβυσει ολα τα νουμερα απο την καρτα και κανω αντιγραφη και παλι τα 19 γραφει μονο :(

Και το πιο κουφο εσβυσα απο τις επαφες 3 νουμερα που δεν χρειαζομουνα πια και δοκιμασα παλι αλλα αυτη την φορα μου εγραψε μονο τα 16 :D

Μακαρι οπως ειπαν και παραπανω να το διορθωνει η καινουργια εκδοση, θα περασω αυριο απο το service τις S.E να ρωτησω.

Ελπιζω μονο αν υπαρχει το καινουργιο λογισμικο και μου το περασουν στο κινητο να μην το κολησουν σαν την προηγουμενη φορα που πηγα και κανανε 2 εβδομαδες για να μου το δωσουν :worry: :wacko:

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

μολις μιλησα με την ΣΕ και μου ειπαν οτι εντος της εβδομαδας θα ειναι διαθεσιμη η καινουρια εκδοση απο το Site.αναμενουμε λοιπον
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kalymgr (18 Οκτ. 2004 , 00:33)

 

...Με το λογισμικό της κάμερας υπάρχει καμιά αλλαγή ;

 

 

Όχι, απ΄ότι μου είπανε απο την ΣΕ, αυτή η αναβάθμηση διορθώνει μόνο προβλήματα αντιγραφής επαφών απο και πρώς την κάρτα sim και διευκολύνει την αναζήτηση επαφών στο ευρετήριο.

Αν έκανε κάτι και στην κάμερα θα το έλεγαν...θέλω να πιστεύω... :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...