Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota (23 Σεπ. 2004 , 20:36)

 

Εν τω μεταξύ σε λίγες μέρες πρέπει να αποφασίσω τι κινητό θα πάρω(λόγω επιδότησης) και ακόμα δεν έχω καταλήξει 100%. Ως πρώτη επιλογή έχω το K700i. Ρε παιδιά επειδή τα κινητά μου πάντα μου έπεφταν από τα χέρια, το Κ700i είναι ανθεκτικό στις πτώσεις ή θα αρχίσουν να κουνιούνται καπάκια, να ξεκολλάνε αυτοκόλητα κτλ?Καλά δεν λέω πως μου πέφτει και συνέχεια από τα χέρια αλλά φοβάμαι μήπως αρχίζει και κουνιέται κανά καπάκι κτλ από την πολύ χρήση ή από την πρώτη πτώση. Και κάτι άλλο η αναβάθμιση είναι αναγκαία στο κινητό? Το λέω γιατί είμαι από επαρχία και θα αργήσω να κάνω αναβάθμιση, αν μείνει ως έχει(χωρίς αναβάθμιση) θα έχει πολλές δυσλειτουργίες?

 

 

Πάρε θήκη. Το καπάκι μάλλον θα αρχίσει να κουνιέται. Τα αυτοκόλλητα ίσως τραβήξουν άλλο δρόμο. :cool:

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota (23 Σεπ. 2004 , 20:36)

 

... το Κ700i είναι ανθεκτικό στις πτώσεις ή θα αρχίσουν να κουνιούνται καπάκια, να ξεκολλάνε αυτοκόλητα κτλ?

... Και κάτι άλλο η αναβάθμιση είναι αναγκαία στο κινητό ?

... αν μείνει ως έχει (χωρίς αναβάθμιση) θα έχει πολλές δυσλειτουργίες?

 

 

Έχουμε και λέμε :

 

1. Φυσικά και δεν είναι ανθεκτικό .

2. Δεν είναι αναγκαία αλλά γίνετε ακόμα καλύτερο όταν την κάνεις.

3. Χωρίς αναβάθμιση δεν θα έχει περισσότερες δυσλειτουργίες από

άλλα κινητά της κατηγορίας του .

 

:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... καλησπέρα.

 

Έχω το Κ700 εδώ και τρείς εβδομάδες περίπου και απο την αρχή είχα διάφορα προβλήματα (τα γνωστά κολλήματα κ.α.) Πήγα όμως στο σέρβις της SonyEricsson στην θεσαλλονίκη (Δωδεκανήσου), και αφού ήταν άψογοι στην εξυπηρέτηση, μου έκαναν αναβάθμιση και μου το έδωσαν πίσω μέσα σε περίπου είκοσι λεπτά. (δεν έδωσα ούτε μισό ευρώ).

 

Το θέμα είναι οτι εκτός το γεγονός οτι απαλάχτηκα από τα διάφορα προβληματάκια που λύνονται ούτως η άλλως με την αναβάθμιση, πλέον και η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο. Ενώ πριν με το ζόρι μιάμιση μέρα, τώρα πλέον κρατάει περίπου τρείς. Δεν ξέρω αν το κάνει σε όλους εσάς που έχετε κάνει την αναβάθμιση, εγώ πάντως είμαι εντυπωσιασμένος πλέον με τους χρόνους αναμονής.

 

Να πω οτι μιλάω αρκετά στο κινητό, και οτι το έχω σε power save mode όπου σβήνει η οθόνη τελείως.

Πάντως το κινητό είναι φοβερό, από όλες τις απόψεις, κατα την γνώμη μου πάντα.

 

Φιλικά.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά και θα ήθελα να σας ρωτήσω ακόμα για το αν από την στιγμή που θα αρχίσει να κουνιέται π.χ. το καπάκι και θελήσω να το αλλάξω με ένα καινούργιο, το καινουργίο θα κολλήσει κανονικά στην συσκευή, δηλαδή δεν θα κουνιέται, ή θα κουνιέται όπως το προηγούμενο? Με λίγα λόγια είναι θέμα καπακιού ή εκεί που κουμπώνει το καπάκι υπάρχει το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους κατόχους Κ700 [και μή] .

 

Απο χθές το μεσημέρι είμαι πλέον ένας απο τους τυχερούς κατόχους του συγκεκριμένου τηλεφώνου ,

1. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές παρόλο που πρίν είχα ένα 6100 το οποίο είναι πολύ λειτουργικό τήλ , γενικά τα τελευταία 5 χρόνια είχα ΝΟΚΙΑ , ericsson είχα να πάρω απο pf 768 < 628

2. Όντως το τηλεφωνάκι είναι πολύ καλό , κυριολεκτικά κάνεις τα πάντα ,στα αρνητικά θα έλεγα την νυχτερινή λήψη της καμερας , και την έλειψη καρτας μνήμης , κατι το οποίο όμως αντισταθμίζεται με το γεγονός ότι σχεδον όλοι έχουμε pc , και σχεδον όλοι το συγχρονίζουμε είτε με infra < bt < cable , οπότε αντι για μικρές μνήμες έχουμε 1 και καλή :alien: μικρή η παράλειψη της SE :whistle: . Πέρα απο αυτά μπορείς να κάνεις τα πάντα :)

3. Πώς μπορώ να δώ την VERSION της συσκευής ?

4. Πρίν πάρω το τηλ. Κ700 είχα δανεικό 1 Gx30 , το οποίο είναι μέν μονόδρομος για κορυφαία καμερα & κορυφαία οθόνη , , , αλλά μόλις πήρα το Κ700 κατάλαβα τον ορισμό της λέξεως quickshare , και για ποιο λόγο τον μοστράρει η SE μπροστα μροστά :) :) :)

<< 4 κλίκ στο SE αντιστοιχουν σε ,,, x ευρώ κατέβασμα απο vo***one L***e .

http://www.yamaha-motor-europe.com/Images/XT660X_tcm26-15493.JPG
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος athens2004 (24 Σεπ. 2004 , 08:26)

 

3. Πώς μπορώ να δώ την VERSION της συσκευής ?

 

 

Πάτα *>*<<*<* , όπου > πατάς το joystick προς τα δεξιά και < το joystick προς τα αριστερά, και θα δεις το κρυφό μενού όπου μπορείς να δεις τη version. :)

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος athens2004 (24 Σεπ. 2004 , 10:53)

 

ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ R2L001

 

CAMERA 3.9

 

Δηλαδή , θέλει update ?

 

 

Nop! Είναι το πιο πρόσφατο!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία , σήμερα έρχεται και το μπλε δοντάκι ---> ανταπτοράκι

 

:whistle:

 

Άντε να αρχίσουν να σκανε μύτη τα πρώτα 3d java ,,, κανα soccer , κανα στυλ tekken :lol:

 

crash ? :whistle:

 

Yγ. Το ραδιάκι μαμάει πιάνει πιο πολλούς σταθμούς απο το επιτραπέζιο hi - fi μου . ,δεν ξέρω αν είναι η περιοχή στο σπίτι μου , επαληθευστε με .

http://www.yamaha-motor-europe.com/Images/XT660X_tcm26-15493.JPG
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ R2L001

 

CAMERA 3.9

 

Δηλαδή , θέλει update ?

 

 

 

athens2004, είχε δηλαδή το κινητό σου την R2L έκδοση από το κουτί του, χωρίς να κάνεις αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος athens2004 (24 Σεπ. 2004 , 11:00)

 

 

Yγ. Το ραδιάκι μαμάει πιάνει πιο πολλούς σταθμούς απο το επιτραπέζιο hi - fi μου . ,δεν ξέρω αν είναι η περιοχή στο σπίτι μου , επαληθευστε με .

 

Πραγματικά μαμάει. Το επιτραπέζιο με 10 μ κεραία δεν τα πάει τόσο καλά

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ήρθε με αυτήν την version ναι ' :alien:

μάλλον τώρα έτσι θα βγαίνουν .

 

336 τελική με φπα . [non v.live]

και απο 250 ευρώ και πάνω παραγγελίες δεν πληρώνεις μεταφορικά για όλη την Ελλάδα .

 

Παράγγειλα απο h**p://www.telefoncity.gr [αντικαταβολή] τελικά γιατι στο expansys μου φάνηκε πολύπλοκη '' η διαδικασία πληρωμής .

http://www.yamaha-motor-europe.com/Images/XT660X_tcm26-15493.JPG
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος athens2004 (24 Σεπ. 2004 , 13:44)

 

336 τελική με φπα . [non v.live]

και απο 250 ευρώ και πάνω παραγγελίες δεν πληρώνεις μεταφορικά για όλη την Ελλάδα .

 

 

Συγνώμη;

Έπεσε η τιμή; (πες ναι pls)

Να τρέξω;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος autokinitakias (24 Σεπ. 2004 , 15:29)

 

Πάντως ρε παιδιά χαράς το κουράγιο σας.

Αγοράζετε κάτι που από την πρώτη στιγμή έχει προβλήματα και λέτε ότι είναι πολύ καλό...

Δηλαδή,αν αγοράζατε οτιδήποτε άλλο εκτός κινητού,π.χ. μιά τηλεόραση,ένα dvd κτλ,το οποίο μπορεί να κόστιζε και λιγότερα χρήματα,και από την στιγμή που θα το βάζατε να παίξει θα είχε προβλήματα και έπρεπε να το πάτε για service,τα ίδια θα λέγατε;

 

 

Ο έρωτας θέλει θυσίες. Ίσως μιλάς επειδή έχεις Panasonic (=δεν τρίζει, δεν χαλάει). Εγώ πάντως πήρα το κ700 επειδή τα έχει όλα και δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο από την Panasonic αυτό τον καιρό.

 

 

 

Τι να πρωτοπείς;

-Διάρκεια μπαταρίας:Με το ζόρι μιάμιση μέρα.

-Ποιότητα κατασκευής; Tόσο τρίξιμο σε κινητό δεν έχω ξανακούσει.

Τηλεφωνικός κατάλογος; Πατάς π.χ. το Κ και σου φέρνει τα ονόματα που αρχίζουν από Λ. και τα τόσα άλλα προβλήματα που έχουν αναφερθεί κατά καιρούς.

 

 

Σήμερα βρίσκομαι στην 4η μέρα φίλε και έχουμε ακόμη. Επίσης δεν έχω τα προβλήματα που αναφέρεις. Με το service της SE δεν τα πάω καλά.

 

 

 

Βοήθειά μας ή μάλλον το αγοράζετε με αλλουνού λεφτά.

 

 

Εγώ πάντως το αγόρασα από τον δικό μου ιδρώτα.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος autokinitakias (24 Σεπ. 2004 , 15:29)

 

Πάντως ρε παιδιά χαράς το κουράγιο σας.

Αγοράζετε κάτι που από την πρώτη στιγμή έχει προβλήματα και λέτε ότι είναι πολύ καλό...

Δηλαδή,αν αγοράζατε οτιδήποτε άλλο εκτός κινητού,π.χ. μιά τηλεόραση,ένα dvd κτλ,το οποίο μπορεί να κόστιζε και λιγότερα χρήματα,και από την στιγμή που θα το βάζατε να παίξει θα είχε προβλήματα και έπρεπε να το πάτε για service,τα ίδια θα λέγατε;

Τι να πρωτοπείς;

-Διάρκεια μπαταρίας:Με το ζόρι μιάμιση μέρα.

-Ποιότητα κατασκευής;Tόσο τρίξιμο σε κινητό δεν έχω ξανακούσει.

Τηλεφωνικός κατάλογος;Πατάς π.χ. το Κ και σου φέρνει τα ονόματα που αρχίζουν από Λ. και τα τόσα άλλα προβλήματα που έχουν αναφερθεί κατά καιρούς.

 

Αλλά παρ΄όλα αυτά δεν τρέχει τίποτα.Με μιά "αναβάθμιση" όλα λύνονται.

Και κάπου ποιό πάνω διάβασα ότι για κάποιο άλλο μοντέλο είχε κάνει την

"αναβάθμιση" 8.0.

 

Βοήθειά μας ή μάλλον το αγοράζετε με αλλουνού λεφτά.

 

 

 

ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ

ΠΡΙΝ POSTΑΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ Ο,ΤΙ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

 

- η μπαταρία όπως λένε και οι περισσότεροι κρατάει ως και 3 μέρες

- η ποιότητα κατασκεύης είναι πολύ καλή

- ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ

 

 

ΤΙΜΗ ΠΛΕΟΝ 337 ΕΥΡΩ ΜΕ ΦΠΑ ΣΕ COSMOTE SHOP

το καλύτερο κινητό τώρα έχει και απίστευτη τιμή!!!!!!!!!!!!!

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Lipon paidia, sorry pou tha vgo ligo off topic alla simera piga kai agorasa to flasaki pou iparxei gia T610/T630 apo periergia na do pos paizei me to K700i.

Eniosa oti to riskara ligo :worry: , 30 evro einai auta, alla molis to xrisimopiisa (se sindiasmo me to ensomatomeno flash tis siskevis) ofilo na paradexto oti to apotelesma itan arketa (eos kai poli) ikanopiitiko :happy: !!!!!

Den tha tolmiso omos na mpo sto thema katanalosis mpatarias... :cry: (pistepste omos...aksizei ton kopo...gia ta 30 evro milao!!! :p ;) )

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΜΗ ΠΛΕΟΝ 337 ΕΥΡΩ ΜΕ ΦΠΑ ΣΕ COSMOTE SHOP

 

 

Στον Γερμανό ακόμα το δίνουν 401 euro(τουλάχιστον στο site).

Εγώ έχω σύνδεση TIM και την άλλη εβδομάδα λέω να το παραγγείλω(μιας και έχω αναβάθμιση συσκευής), αν έχει και 337 σίγουρα, δεν το συζητάω, απλά θα ήθελα να μου πείτε αν ισχύει στάνταρ αυτό με την τιμή (και δεν είναι π.χ. η τιμή του χωρίς ΦΠΑ) για να μην με πιάσουν και κορόιδο και πληρώσω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota (24 Σεπ. 2004 , 17:21)

 

ΤΙΜΗ ΠΛΕΟΝ 337 ΕΥΡΩ ΜΕ ΦΠΑ ΣΕ COSMOTE SHOP

 

 

Στον Γερμανό ακόμα το δίνουν 401 euro(τουλάχιστον στο site).

Εγώ έχω σύνδεση TIM και την άλλη εβδομάδα λέω να το παραγγείλω(μιας και έχω αναβάθμιση συσκευής), αν έχει και 337 σίγουρα, δεν το συζητάω, απλά θα ήθελα να μου πείτε αν ισχύει στάνταρ αυτό με την τιμή (και δεν είναι π.χ. η τιμή του χωρίς ΦΠΑ) για να μην με πιάσουν και κορόιδο και πληρώσω παραπάνω.

 

 

Ston Germano ontos toso exei, to ida simera se vitrina (me fpa panta)

Link to comment
Share on other sites

εγώ έστειλα έναν φίλο μου να το πάρει από cosmote shop και του είπανε 337 με φπα.

πήγα και εγώ και μου είπανε 337 με φπα

αν είναι λάθος τους, τότε τρέξτε να προλάβετε!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

337 ΜΕ ΦΠΑ

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Καλά, λάθος δε νομίζω να είναι. Άσε που εγώ θα το πάρω το κινητό με επιδότηση και έχω σύνδεση ΤΙΜ, οπότε δε νομίζω να μπορώ να το πάρω από cosmote shop :)

Ελπίζω να έχει κατέβει η τιμή και να το ακολουθήσουν όλα τα καταστήματα να γλυτώσουμε κανά φράγκο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...