Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dnm ( 6 Σεπ. 2004 , 01:52)

 

Καλησπέρα κι από μένα. Αγόρασα το K700 προχθές (και σε πολύ καλή τιμή μάλιστα οφείλω να πω). Είμαι ενθουσιασμένος με το τηλέφωνο, φοβερή οθόνη (αν και προέρχομαι από Nec400) πολύ καλές λειτουργίες. Είναι ένα υπερπλήρες κινητό για τον μέσο χρήστη.

 

Θέλω αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί συμβαίνει κάτι μυστήριο με τον τηλεφωνικο κατάλογο. Αποθήκευσα μερικά τηλέφωνα στη sim και όταν πήγα να τα βρω στον κατάλογο... δεν υπήρχαν. Το έκανα δεύτερη φορά και πάλι το ίδιο έγινε. Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

 

 

Αν και όπως είπες τα κατάφερες καλό θα ήταν να τα συνοψίσουμε γιατί υπάρχουν και άλλες επιλογές. Πρόσεξε:

Πήγαινε στο μενού Ευρετήριο>Επιλογές> Αριθμοί SIM>Νέος αριθμός και πέρασε τα τηλ εκεί. Υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο όταν αναζητήσεις το όνομα που καταχώρησες πχ Αντώνης, να στο εμφανίσει αλλού αντί μαζί με τα άλλα από Α. Εναλλακτικά μπορείς να αποθηκεύεις στο τηλέφωνο και μετά να στέλνεις τον αριθμό στην SIM. Αυτό γίνεται ως εξής: Ευρετήριο>Επιλογές>Προηγμένες>Αντιγρ. στη SIM>Αντιγρ. αριθμού και επιλέγεις. Επίσης δες μέσα στο μενού Προηγμένες>Αυτομ. αποθ. SIM έτσι ώστε να ενημερώνεται η SIM όταν περνάς επαφή στο τηλ. :cool:

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαναρωτάω γιατί δεν πήρα σίγουρη απάντηση και λέω να ξαναδοκιμάσω:

Με το usb καλώδιο γίνεται αναβάθμιση του λογισμικού ή θέλει την βάση συγχρονισμού;

Επίσης για να στείλουμε mms πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το gprs αν δεν κάνω λάθος, σωστά;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Επειδή με το sync της sonyericsson δεν μπορούσα άλλο κατέβασα το XTNDConnect από το support της sonyericsson για το Z600.

Φαίνεται να δουλεύει μια χαρά. Προτείνω όσοι αντιμετωπίζετε πρόβλημα να το κοιτάξετε και αυτό σαν μία εναλλακτική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefangsm ( 6 Σεπ. 2004 , 21:07)

 

Ξαναρωτάω γιατί δεν πήρα σίγουρη απάντηση και λέω να ξαναδοκιμάσω:

Με το usb καλώδιο γίνεται αναβάθμιση του λογισμικού ή θέλει την βάση συγχρονισμού;

Επίσης για να στείλουμε mms πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το gprs αν δεν κάνω λάθος, σωστά;

 

 

Αναβαθμιση του λογισμικου δεν γινεται ακομα απο το σπιτι , αλλα αν ισχυσει στο μελλον αυτο μαλλον θα χρειαστεις τη βαση συχρονισμου οπως και με το P900.

Για τα mms απο οτι ξερω μεσω gprs στελονται οποτε λογικα πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο.Ειναι το σηματακι που εχει πανω απο την ενδειξη της κεραιας.(μπλε)

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix ( 7 Σεπ. 2004 , 04:46)

 

Αναβαθμιση του λογισμικου δεν γινεται ακομα απο το σπιτι , αλλα αν ισχυσει στο μελλον αυτο μαλλον θα χρειαστεις τη βαση συχρονισμου οπως και με το P900.

Για τα mms απο οτι ξερω μεσω gprs στελονται οποτε λογικα πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο.Ειναι το σηματακι που εχει πανω απο την ενδειξη της κεραιας.(μπλε)

 

 

MMS μέσω GPRS? Πληρώνει κανείς σας εξτρά πάγιο για το GPRS? Γιατι για να το έχεις πρέπει να το πληρώνεις? Στο δικό μου τουλάχιστον δέν χρειάζετε καμία ενεργοποίηση (Cosmote)! Έχω δει παρόλα αυτά στα V-live να είναι ενεργοποιημένο...! τί να πω! Ρωτήστε την Voda..!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 ( 7 Σεπ. 2004 , 09:56)

 

MMS μέσω GPRS? Πληρώνει κανείς σας εξτρά πάγιο για το GPRS? Γιατι για να το έχεις πρέπει να το πληρώνεις? Στο δικό μου τουλάχιστον δέν χρειάζετε καμία ενεργοποίηση (Cosmote)! Έχω δει παρόλα αυτά στα V-live να είναι ενεργοποιημένο...! τί να πω! Ρωτήστε την Voda..!

 

 

Μην τα μπερδέυεις,τα ΜΜS χρησιμοπιούν ως φορέα το gprs έτσι και αλλιώς.

Τωρα αν κάποιος έχει ενεργοποιήσει ένα πακέτο(που χρεώνει κάποιο μηνιαίο πάγιο) gprs που μπορεί να του επιτρέψει προσβαση στο internet η στο wap μέσω gprs είναι άλλο θέμα.Αυτό που αλλάζει είναι το σημείο προσβασης (ΑPN).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 ( 6 Σεπ. 2004 , 17:24)

 

τελικα οταν το εκραζα το κινητο ειχατε πεσει να με φατε!λοιπον το κ...κινητο μετα απο ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ (ΠΩ ΠΩ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΠΛΕΟΝ!)τα επαιξε!!!!!!!!!!δεν κανει boot!μου ανοιγει ασπρη οθονη σαν φωτορυθμικο και δεν κλεινει παρα μονον αν βγαλω την μπαταρια!τα επαιξε!γαμω την ερικσον γαμω!τωρα αυτο πως φτιαχνεται?αν παω σε σερβις και μου ξανα περασουν την r2l λετε να φτιαξει?μολις μου βγαλει τον λογοτυπο της εταιρειας μενει εκει δεν ανοιγει το κινητο να βγαλει το wallpaper πχ!

 

 

Φίλε μου μάλλον πρέπει να είσαι γκαντέμης. Από τότε που πήρες το κινητό όλο προβλήματα ανακαλύπτεις... Άσε που από την αρχή σου έχει κάτσει στραβά η όλη φάση του k700 και δεν το πας με τίποτα. Πάρε κάλυτερα κινητό κάποιας άλλης εταιρίας να ησυχάσεις και εσύ και εμείς. :)

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaIdeN ( 6 Σεπ. 2004 , 20:07)

 

...tha to ballo malon mias k mou exoune psilogamithei ta plastika, ala pes mou 3eris se poso kairo tha vgei peripou? h exei vgei mporo na paw na mou to baloune sti SE ? h tha perimenw akoma kairo ? kai otan to kanw k to alakso ti tha mou alaksoune akribos giati exo mperdeyti tha mou alaksoune ola ta plastika pou exei to kinito dld thane san kainourio... h tha mou alaksoune mono to mprosta stin othoni to tzamaki k giro giro thane to mple? ti akribos apadise plz ;)

 

 

Δεν νομίζω το μπλε να βγαίνει σαν extra για να αλλάζεις πρόσοψη (όπως στα Nokia πχ). Γιατί αν κατάλαβα αυτό ζητάς. Από ότι ξέρω, απλώς το κινητό θα βγαίνει και σε μπλε έκδοση από την αρχή.

Αλλά από ότι έχω δει η μπλε έκδοση δεν έχει έρθει ακόμη στην Ελλάδα.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Διάβασα σωστά κάπου στο forum ότι υπάρχουν immitation μπαταρίες για SE K700i ? Γνωρίζετε πόσο παραπάνω διαρκούν, πόσο κοστίζουν και που μπορεί να τις βρει κανείς ?

 

Μόλις διάβασα σε ξενόγλωσσο forum ότι έχει κυκλοφορήσει το πιο πρόσφατο firmware για το Κ700i! Είναι το R2L001 .

 

See ya later!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 ( 7 Σεπ. 2004 , 09:56)

 

MMS μέσω GPRS? Πληρώνει κανείς σας εξτρά πάγιο για το GPRS? Γιατι για να το έχεις πρέπει να το πληρώνεις? Στο δικό μου τουλάχιστον δέν χρειάζετε καμία ενεργοποίηση (Cosmote)! Έχω δει παρόλα αυτά στα V-live να είναι ενεργοποιημένο...! τί να πω! Ρωτήστε την Voda..!

 

 

Οταν σας ερχονται οι ρυθμισεις για τα ΜΜS ενεργοποιειται αυτοματα και το instant gprs ως φορεας των MMS. Αυτο ειναι εντελως ασχετο με το gprs που πληρωνεις μηνιαιο παγιο για φορεας των data. Tο μπλε τριγωνο πανω απο το δεικτη σηματος ειναι αναμμενο ακομα και με το instant gprs!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος treasure ( 7 Σεπ. 2004 , 14:41)

Μόλις διάβασα σε ξενόγλωσσο forum ότι έχει κυκλοφορήσει το πιο πρόσφατο firmware για το Κ700i! Είναι το R2L001 .

 

See ya later!

 

 

Twra me koufanes! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος treasure ( 7 Σεπ. 2004 , 14:41)

Μόλις διάβασα σε ξενόγλωσσο forum ότι έχει κυκλοφορήσει το πιο πρόσφατο firmware για το Κ700i! Είναι το R2L001 .

 

See ya later!

 

Ξενόγλωσσο? Γιατί ξενόγλωσσο? Τα ελληνικά τί θα τα κάνουμε? Θα τα πετάξουμε?

:p ;)

Link to comment
Share on other sites

sorry paidia na kanw mia erotisi epidi eimai stin diadikasia na to parw,

san ixo klishs paizei mp3?

kathos akous mousiki mporeis na paizies games i na kaneis alla pragmata,

einai san to T610-630 pou kolane mexri na anixoun otidipote,fotografies ktl.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panosss22 ( 7 Σεπ. 2004 , 15:13)

 

sorry paidia na kanw mia erotisi epidi eimai stin diadikasia na to parw,

san ixo klishs paizei mp3?

 

 

Το σκετο παιζει, το vodafone-live απο οσα ξερω παιζει μονο οσα καταβαζεις απο voda.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panosss22 ( 7 Σεπ. 2004 , 15:13)

san ixo klishs paizei mp3?

ΝΑΙ (Εκτός τα live)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panosss22 ( 7 Σεπ. 2004 , 15:13)

kathos akous mousiki mporeis na paizies games i na kaneis alla pragmata,

ΝΑΙ

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panosss22 ( 7 Σεπ. 2004 , 15:13)

einai san to T610-630 pou kolane mexri na anixoun otidipote,fotografies ktl.

ΟΧΙ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panosss22 ( 7 Σεπ. 2004 , 15:13)

 

sorry paidia na kanw mia erotisi epidi eimai stin diadikasia na to parw,

san ixo klishs paizei mp3?

kathos akous mousiki mporeis na paizies games i na kaneis alla pragmata,

einai san to T610-630 pou kolane mexri na anixoun otidipote,fotografies ktl.

 

 

Το μη-Live που έχω παίζει τα ΜΡ3 και εννοείται ότι μπορείς να φτιάξεις και δικους σου ήχους κλήσης από CDs ή άλλα PC προγράμματα (π.χ. Cool Edit Pro, κ.λ.π.) και τα τους στείλεις στο Κ700 μέσω IR ή ΒΤ !!

 

Μια που συζητάμε για μπαταρίες κ.λ.π. (περιμένω για την βοήθειά σας σχετικά με K700 imittation μπαταρίες, κ.λ.π.) επισυνάπτω ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ link σχετικά με τις μπαταρίες! http://www.batteryuniversity.com

 

Από το παραπάνω link ξακρίζω κάποιες πολύ σημαντικές συμβουλές για τις μπαταρίες Li-Ion, όπως αυτή του Κ700i.

 

Simple Guidelines

"...Avoid frequent full discharges because this puts additional strain on the battery. Several partial discharges with frequent recharges are better for lithium-ion than one deep one. Recharging a partially charged lithium-ion does not cause harm because there is no memory. (In this respect, lithium-ion differs from nickel-based batteries.)

Short battery life in a laptop is mainly caused by heat rather than charge/discharge patterns.

Although memory-free, apply a deliberate full discharge once every 30 charges to calibrate batteries with fuel gauge. Running down the battery in the equipment does this. If ignored, the fuel gauge will become increasingly less accurate. The battery life will not be affected.

 

Keep the lithium-ion battery cool. Avoid a hot car. For prolonged storage, keep the battery at a 40% charge level.

 

Consider removing the battery from a laptop when running on fixed power. (Some laptop manufacturers are concerned about dust and moisture accumulating inside the battery casing.)

 

Avoid purchasing spare lithium-ion batteries for later use. Observe manufacturing date. Do not buy old stock, even if sold at clearance prices. ...."

http://www.batteryuniversity.com/parttwo-34.htm

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω μέρος του κινητού είναι η μπαταρία ή είναι προστατευτικό κάλυμα?

Και αν είναι κάλυμα, σε περίπτωση πτώσης του κινητού αυτό είναι ευαίσθητο και αρχίζει και κουνιέται αμέσως ή είναι πιο σκληρό και αντέχει κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota ( 7 Σεπ. 2004 , 16:53)

 

Το πίσω μέρος του κινητού είναι η μπαταρία ή είναι προστατευτικό κάλυμα?

 

 

 

Και γαμώ τις ερωτήσεις έκανες. :D Άνοιξε το να διαπιστώσεις, έλα έλα μην φοβάσαι. Εκτός και εάν δεν το αγόρασες ακόμη οπότε πάω πάσο. :)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mak_zap ( 7 Σεπ. 2004 , 18:21)

 

re paidia katevasa apo ena briefcase merika paixnidia alla einai zip.pos tha ta valw sto thlefono.?exw bt connection.

 

 

Άλλαξε την κατάληξη .zip σε .jar και είσαι έτοιμος. Πρόσεξε στην εξερέυνηση των windows να φαίνονται οι καταλήξεις αλλιώς θα έχεις ένα αρχείο του τύπου .jar.zip :cool:

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mak_zap ( 7 Σεπ. 2004 , 19:02)

 

re file to arxeio einai ziparismeno.kai den exei poythena tin kataliksi .zip:) gine pio sigekrimenos pls:(

 

 

Λοιπον: Πας στο my computer, πανω πανω λεει tools(εργαλεια), πηγαινεις folder options(επιλογες φακελων), πας στο view και ξετσεκαρεις αυτο που λεει hide extensions for known file types.

Τωρα στο αρχειο θα εχει βγει το .zip. Πατας F2 στο αρχειο, σβηνεις το zip και βαζεις το jar.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πριν μια ωρα ημουν σε ενα καταστημα τιμ ειμαι κατοχος νοκια 6600 και εχω και ενα sx1 μου ηρθε η αναβαθμιση συσκευης και καθως χαζευα τι κινητο να παρω επεσε στα ματια μου αυτο το κ700 μου ειπε η κοπελα οτι ειναι καλο κτλ κτλ διαβασα καποιες σελιδες πριν και βλεπω οτι ολοι ειναι ευχαριστημενοι με το κινητο αυτο τελικα αποφασισα να το παρω και εγω θα ηθελα να σας ρωτησω αν εχει υπερηθρες αν εχει mmc που μαλλον δεν εχει αλλα καπου πηρε το ματι μου καποια mmc duo stick για αυτο το phone και ποση διαρκεια εγγραφης βιντεο εχει??αν το παρω να το παω κατευθειαν για αναβαθμιση η να το αφησω ετσι??? thanks..........
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mak_zap ( 7 Σεπ. 2004 , 19:02)

 

re file to arxeio einai ziparismeno.kai den exei poythena tin kataliksi .zip:) gine pio sigekrimenos pls:(

 

 

Προσοχή δες πρώτα εάν μέσα στο zip φάκελο είναι 1 αρχείο jar εάν ναι τότε κάνε απλά extract και βάλτο στο κινητό εάν είναι μέσα πολλά αρχεία κάνε όσα σου έγραψε ο φίλος Viper. :)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε giogio, εχει υπερυθρες, δεν παιρνει mmc και διαρκεια βιντεο εχει περιορισμενη(περιπου 10 sec) και απεριοριστη(οση μνημη εχεις στο τηλ.)

Να το πας αμεσως για αναβαθμιση γιατι φτιαχνει πολλα bugs.Η τελευταια εκδοση ειναι η R2L.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...