Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michpan (14 Αύγ. 2004 , 03:13)

 

Καλησπέρα παιδιά, επειδή κάπου 1900 posts είναι λίγο δύσκολο να διαβαστούν, μπορείτε να μου πείτε αν κάποιος είχε εμπειρία με παλαιά SIM και το K700 κι αν του δούλεψε (παραπάνω από 20 δευτ. εννοώ) ; Εχω την ίδια SIM εδώ και 7 χρόνια (telestet bfree) και αφού την τοποθετήσω στο κινητό και το ανοίξω, μετά από ακριβώς 20 δευτερόλεπτα το κινητό κολλάει! Οτι κι αν κάνω! H SIM δουλεύει άψογα στο siemens s55 που έχω ακόμα. Το Κ700 δεν έχει πρόβλημα με μία πιο σύγχρονη SIM (εκτός από τα κλασικά κολλήματα που τρώει π.χ. αν προσπαθήσω να τραβήξω φωτογραφία ενώ πριν τραβούσα video κλπ.). Γνωρίζετε αν όντως υπάρχει τέτοιο πρόβλημα με παλαιότερες SIM κι αν ναι, αν διορθώνεται με το τελευταίο firmware ;

 

 

Μιχάλης :alien:

 

 

Egw exw aptis prwtes sim ths vodafone (einai panw apo 5 xronia, grafei panafon panw akoma) kai den exw kanena apolutws provlhma...to kinhto den to exw anavathmisei akoma kai den antimetwpizw kanena prob....oute kai auto me tis photo mou to parousiazei....to mono kollhma pou trwei PANTOTE einai otan paw na travhxw photo kai thelw na valw kapoio plaisio...ekei astraftei to kinhto.... :p

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

η φωτο που θελω να σας δειξω ειναι με την μεγαλυτερη αναλυση και ειναι 115κβ και λεει δεν ανεβαινει στο site.τι να κανω,πως να σας την δειξω?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fostirop (14 Αύγ. 2004 , 07:52)

Κλασικά;!!!!!!! :wacko: :blink: :cry:

Video...μετά φωτό...κολάει;!!!!

Που...πώς...πότε;!!!!!

 

Μου το έχει κάνει πολλές φορές. Η οθόνη γίνεται κάτασπρη και επανέρχεται μόνο αν βγάλεις την μπαταρία. Αν μου το ξανακάνει, θα σας γράψω επακριβώς τα βήματα.

 

Firmware έχω το R2A041 (κάτι μου λέει ότι είναι παλιό :) ).

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

αν μικρυνω την φωτο για να ανεβει στο σαιτ θα χαλασει η αναλυση?δεν θελω να χαλασει για να δειτε την original ποιοτητα που το εβγαλα με το κ700
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (14 Αύγ. 2004 , 22:49)

 

αυτη ειναι η φωτο..ειναι καλη η ..κακη?

 

 

Μέτρια προς κακή.

Οι γάτες όμως είναι μούρλια!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Emena vasika mou fainetai kapws kounimeni h photo....

Den xerw kata poso auto tha diorthwne thn photo, sigoura pantws den tha eixe auth thn tholoura...

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πειράξει κάποια ρύθμιση και αν δεν τρέμει υπερβολικά το χέρι, θα έλεγα να επισκεφτείς κάποιο service center. H φωτογραφία που έχεις βάλει σαφώς και δεν έχει σχέση με αυτές που έχω από το δικό μου...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ilka71 (14 Αύγ. 2004 , 22:49)

 

αυτη ειναι η φωτο..ειναι καλη η ..κακη?

 

 

Συμφωνώ με το μέτρια προς κακή :o

Υποθέσεις μπορώ να κάνω πολλές, αλλά καλύτερα να το πας να το δουν το κινητό γιατί και σε μένα είναι καλύτερες...

 

Και μία ερώτηση που με απασχολεί καιρό, στο κινητό γιατί υπάρχει μόνο κόκκινο φωτάκι και όχι και το γνωστό πράσινο του σήματος ??? Εκτός και αν είμαι τόσο άτυχος πια που σε εμένα είναι καμένο :eek: :blink:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι οταν κεντραρω αυτο που θελω να βγαλω φωτο η εικονα ειναι κρυσταλλο οταν ομως πατησω το κουμπι και γραφει saving αμεσως κανει η εικονα αυτη την θολουρα,κατι σαν pixels.πριν πατησω το κουμπι η εικονα ειναι τελεια,μετα χαλαει.μιλαω ειδικα για την αναλυση 1280.κανενας αλλος για δοκιμαστε και πειτε μου!
Link to comment
Share on other sites

....to mono kollhma pou trwei PANTOTE einai otan paw na travhxw photo kai thelw na valw kapoio plaisio...ekei astraftei to kinhto.... :p

 

 

Το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα και εγω αλλα με την τελευταια αναβαθμιση που μου εβαλαν στο κινητο εφτιαξε τωρα. :)

Βεβαια τους πηρε λιγο χρονο για να το κανουν αναβαθμιση (14 μερες). :(

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση που με απασχολεί καιρό, στο κινητό γιατί υπάρχει μόνο κόκκινο φωτάκι και όχι και το γνωστό πράσινο του σήματος ??? Εκτός και αν είμαι τόσο άτυχος πια που σε εμένα είναι καμένο :eek: :blink:

 

 

Πιο φωτακι; :worry:

Ρωταω γιατι ειχα διαβασει σε ενα site οτι αμα δεχτεις μυνημα και το τηλεφωνο ειναι σε screen saver τοτε αναβοσβυνει ενα κοκινο φωτακι και σου δειχνει οτι εχεις μυνημα , το δοκιμασα και τιποτα δεν εγινε οποτε σκεφτηκα οτι μ******ς λεγανε. :o

Ειληκρινα παιδια εχει καν φωτακι το κινητο και που ειναι αυτο; :(

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι με την 320 αναλυση.αν μπορουσα να σας στειλω την ιδια με την μεγαλυτερη αναλυση θα βλεπατε οτι ειναι χαλια!αυτη καλη φαινεται η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος memix (15 Αύγ. 2004 , 02:06)

 

Και μία ερώτηση που με απασχολεί καιρό, στο κινητό γιατί υπάρχει μόνο κόκκινο φωτάκι και όχι και το γνωστό πράσινο του σήματος ??? Εκτός και αν είμαι τόσο άτυχος πια που σε εμένα είναι καμένο :eek: :blink:

 

 

Πιο φωτακι; :worry:

Ρωταω γιατι ειχα διαβασει σε ενα site οτι αμα δεχτεις μυνημα και το τηλεφωνο ειναι σε screen saver τοτε αναβοσβυνει ενα κοκινο φωτακι και σου δειχνει οτι εχεις μυνημα , το δοκιμασα και τιποτα δεν εγινε οποτε σκεφτηκα οτι μ******ς λεγανε. :o

Ειληκρινα παιδια εχει καν φωτακι το κινητο και που ειναι αυτο; :(

 

 

Πράσινο φωτάκι δεν υπάρχει, υπάρχει μόνο κόκκινο και αναβοσβήνει όταν τελιώνει η μπαταρία. Είναι δίπλα στις υπέρυθρες.

Link to comment
Share on other sites

nai ilka k se mena ginete ayto pou les otan trabas foto pou einai mia xara h hkona protou bgaleis tin foto k otan patisis to koumpi gia na vgei h foto, moy tholoni h hkona kai mena ala mono stin 1280 kai stin 640 ala d 3ero ti pezei nai h foto ayth pou evgales 320 mia xara einai gia tis alles d 3ero ti pezei :D
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalhspera sas paidia!

epeidh kai egw den eimai euxaristimenos kai poli methn kamera tou kinitou, steilte mou sas parakalw fotos sto e-mail mou opos akribos bgainoun apo to kinito na dw pos einai se esas!

euxaristw!

 

derbism@mycosmos.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gbil (15 Αύγ. 2004 , 04:59)

 

Τι έγινε ρε παιδιά με τα quote? Φάγατε μερικούς χαρακτήρες? :)

 

 

Απο οτι φαινεται τα καταφερα :D

Ειμαι λιγο γκαου sorry

:blink:

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

τελικα στο τ9 με ΕΘΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ(που μειωνουν βεβαια το μεγεθος του μηνυματος σε 70) δεν υπαρχει το προβλημα στο τ9 με λεξεις που περιεχουν κοινα με το abc γραμματα!γιαυτο οσοι μου λεγατε οτι δεν εχετε προβλημα απλα δεν ειχατε απενεργοποιησει τους εθνικους χαρακτηρες!!!!!!!!!!γιατι με το κανονικο τ9 υπαρχει το προβλημα ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
Link to comment
Share on other sites

 

Πιο φωτακι; :worry:

 

 

Χεχε έχει ενα αναιπαίσθητο κόκκινο φωτάκι κάτω απο το switch-off κουμπάκι :rolleyes: . Δείτε το απο το serice menu>service tests>led-illumination.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

To exo dei ayto to fotaki mono pou emena mou kanei allo paixnidi merikes fores (sinithos otan einai h endiksh tis mpatarias sto orio metaksi prasino kai kokkino)...oso h endiksh ths mpatarias einai prasini to fotaki anabosbinei kokkino, molis ginei kokkini h endiksh ths mpatarias auto ginete prasino kai mono otan kontebei na klisei to kinito ksanaginete kokkino... :wacko:

Mipos exei paratirisei kanis allos kati paromio (R2L panta)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...