Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yiazoo (14 Ιούλ. 2004 , 14:33)

 

έχετε παρατηρήσει εκεί ότι γράφεις το password και μετά σου βγάζει μόνο του τη λέξη που έχεις βάλει για λέξη ελέγχου; Αυτό τι είναι πάλι; δεν θα έπρεπε να στην ζητάει και αυτή; Γιατί τη δείχνει;

 

 

Σωστά το κάνει! Η λέξη αυτή είναι λέξη επιβεβαίωσης. Δηλαδή αν βάλεις το σωστό password σου βγάζει τη λέξη που έβαλες. Αν βάλεις λάθος σου βγάζει μια άσχετη λέξη και μπερδεμένες καταχωρήσεις. Οπότο ο μόνος τρόπος για να καταλάβεις οτι είσια "σωστός" είναι αυτη η λέξη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paokaras45 (14 Ιούλ. 2004 , 14:27)

 

Ενοείτε οτι πρέπει να δουλεύει έτσι. Υποτίθεται πως ο "κάποιος" που θα προσπαθήσει να σου "κλέψει" τους κωδικούς θα νομίζει οτι αυτοι ειναι οι σωστοί κωδικοί! Αν δεν του δινει πρόσβαση σε αλλαγές θα καταλάβει οτι είναι λάθος το password και θα ξαναπροσπαθήσει!

 

 

Είτε βάλεις είτε δεν βάλεις σωστό κωδικό στην αρχή μπορέις να κάνεις edit οτιδήποτε είναι αποθηκευμένο.Μετα όταν βάλεις τον σωστό βγάζει αλλα αντι άλλων στοιχέια... :worry:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ δεν νομίζω στο παρελθόν να ήμουν τόσο ευχαριστημένος από ένα κινητό. Για μένα αγγίζει το τέλειο (τηρουμένων των αναλογιών πάντα). Έχει τα πάντα και όσο το χειρίζομαι όλο και κάτι καινούριο ανακαλύπτω. Έχω φίλους που έχουν SE P800 και P900 όπως και έναν με Nokia 6600 και μόλις είδαν και "έπαιξαν" το k700 μου θέλουν να το αγοράσουν.

 

Όσον αφορά τα bugs - προβλήματα που έχουν αναφερθεί, τα περισσότερα δεν τα θεωρώ τόσο σημαντικά και πιστεύω ότι θα διορθωθούν. Άλλωστε πείτε μου ένα κινητό να βγήκε στην αγορά και να μην είχε ούτε ένα προβληματάκι.

 

Σχετικά με το BT εγώ έχω στείλει κάποια αρχεία σε Nokia 6600 χωρίς κανένα πρόβλημα.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Loipon, sas exw nea....

Fainetai oti uparxei nea anavathmisi diathesimi, onomati "R2E011" CXC125822

Auth thn stigmh thn katevazw kai tha deixei meta an ginetai na kanw "normal" to K700 mou (Vodafone Live!)...

Tha exw neotera se kana misawro peripou....

Anameinate... :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

swseeeee mas file net boy

 

paidia pou mporw na kanw upload kamia 50aria themes kai kamia 150aria paixnidia ?

teleutaia nea apo to kainourgio firmaware

 

~~~

R2E is the first firmware to be release to the servicepoints for upgrading (R2A for some as stated in the list above), and it's available to the servicepoints.

 

the following version/language packs are available:

 

AsianLatin1 - R2E011 (and R2A041)

AsianLatin2 - R2E011

AsianLatin3 - R2E011

AsianLatin4 - R2E011 (and R2A041)

EMEA1 - R2A041

EMEA2 - R2A041

EMEA4 - R2A041

EMEA5 - R2A041

EMEA6 - R2A041

EMEA7 - R2A041

EMEA8 - R2A041

EU1 - R2A041

EU2 - R2E011 (and R2A041)

EU3 - R2A041

EU4 - R2E011 (and R2A041)

EU5 - R2E011 (and R2A041)

HongKong - R2E011 (and R2A041)

Orange 1 (generic) - R2A041

Orange Switz - R2A041

Orange Belhium Mobitel - R2A041

T-Mobile Int A - R2A041

T-Mobile Int B - R2A041

T-Mobile US - R2A041

Taiwan - R2E011 (and R2A041)

Vfe 1 (Vodafone Live) - R2A041

Vfe 2 (Vodafone Live) - R2A041

Vfe 3 (Vodafone Live) - R2A041

Chinese (K700c) - R2A041

Τα παντα για την Δορυφορικη και Επίγεια Ψηφιακή TV

 

http://img126.imageshack.us/img126/5163/satfreaksbb2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Makari na petuxei h "egxeirhsh" file mou....

Meine suntonismenos, tha exw neotera polu suntoma...kai an petuxei, se xalaei na erthei mia voltoula mexri thn thiva??? :p

Gia upload, h anoixe ena briefcase diko sou kai valta ekei, h steilta se kana palikari pou exei hdh, kai an uparxei xwros na ta valei.... :)

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Mh to matiasoume mono to thema paidia....

Antimetwpizw kati provlhmatakia auth th stigmh....akoma den exw dokimasei tpt...einai ligo poluploko to olo thema...gia na doume....

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το φωτάκι όντως λείπει...για να βλέπεις ότι το κινητό είναι ανοικτό και πιάνει...! Το κόκκινο φωτάκι το έχω προσέξει και εγώ!

 

Πάντως αυτό με την καθυστέρηση που παρατηρείτε την ώρα που θα πατήσεις για να το σηκώσεις μέχρι να ενεργοποιηθεί το ακουστικό είναι άκρως ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ!!! Τι μπορεί να γίνει?? Λέτε να μπορεί να διορθωθεί?

 

Σήμερα έγινε και στο δικό μου το πρώτο ΓΕΡΟ Crash test όπου βγήκε με μόνο ένα χτύπημα πάνω αριστερά στην γωνία. :( :( :( :( :( :( :( :( ! Ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα αλλο..

GATE13
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ πρόβλημα με το bluetooth ,ενώ δεχόταν φωτογραφίες δεν μπορούσε να στείλει. Είναι κάποιο θέμα ασφαλείας και χρείαζεται να κάνεις την ακόλουθη διαδικασία σε κάποια κινητά για να τα κάνεις pair. select [Connect], [bluetooth], [My Devices], [New Device], after the search press on the device that you wish to establish connection and insert the Bluetooth paring code (0000), for confirmation, when prompted.

Εγώ πχ το χρειάστικα για το t610 που είχα ενώ για άλλα δεν υπήρχε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μολις πηγα στο σαιτ του 9volto και ειδα οτι εχει το Κ700 400 ευρω.Επειδη δεν γραφει τιποτα στο σαιτ ξερει κανεις αν ειναι τελικη τιμη?
Link to comment
Share on other sites

Και ναι, ειμαι επιτέλους κάτοχος ενός Κ700!. Υστερα απο 11 μήνες μέλος στο myphone, (δεν φαίνεται άμεσα αυτό, αλλα ειναι μια άλλη ιστορία) αγοράζω το πρώτο μου κινητό. Το έχω απο τις 4 το μεσημέρι σε φόρτιση και περιμένω να τελειώσει το 10ωρο.Το δυσσάρεστο ειναι το vodafone live καρκίνωμα, αλλα είχα επιδώτηση και μου βγήκε 260€. Μόνο που το έπιασα πάντως, μου δείχνει ποιοτικό και στιβαρό. Ερώτημα τώρα. Ακούω για προβλήματα και περιμένουμε όλοι την Αυγουστιάτικη αναβάθμηση. (η ερώτηση τώρα) Να γράψω επαφές στην μνήμη, η άδικα θα το κάνω διοτι ενδεχωμένως στην αναβάθμιση θα χαθούν όλα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα θεματα που εχω για το Τ630 κανουν στο Κ700 ή πρεπει να κανω κατι αλλο. Επίσης αν ειστε ευχαριστημένοι από την αναλυση της οθονης σε συγκριση με το 630.
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης δυστηχώς δέν έχει βγεί official firmware απο την εταιρία οπότε ξεχάστε το ξήλωμα του vodafone live προσωρινά.

Ασε που χρησιμοποιεί RSA1024 (επίσης και η R6C klp του Τ610) που φέρνει νέα προβλήματα στην επιφάνεια.

Ολα αυτα προσωρινα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 21century (14 Ιούλ. 2004 , 23:49)

 

Παιδια τα θεματα που εχω για το Τ630 κανουν στο Κ700 ή πρεπει να κανω κατι αλλο. Επίσης αν ειστε ευχαριστημένοι από την αναλυση της οθονης σε συγκριση με το 630.

 

 

Μόλις έστειλα ενα theme απο το τ630 και το είδε σαν corrupt.

Πολύ καλύτερη οθόνη το κ700 και στον ήλιο.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yiazoo (14 Ιούλ. 2004 , 10:43)

 

ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΕΝΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ INTERNET!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΠΑΤΑΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ...ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΕΞΥΠΝΑΚΗΔΕΣ (ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ)

9. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙ!!!

 

 

kai sto kanoniko, to prwto ikonidio, gia internet einai, alla gia thn selida ths mamas SE!

9. kai omws exei! sthn katw meria! ekei pou htan kai sto T610!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer (14 Ιούλ. 2004 , 22:33)

 

Και ναι, ειμαι επιτέλους κάτοχος ενός Κ700!. Υστερα απο 11 μήνες μέλος στο myphone, (δεν φαίνεται άμεσα αυτό, αλλα ειναι μια άλλη ιστορία) αγοράζω το πρώτο μου κινητό. Το έχω απο τις 4 το μεσημέρι σε φόρτιση και περιμένω να τελειώσει το 10ωρο.Το δυσσάρεστο ειναι το vodafone live καρκίνωμα, αλλα είχα επιδώτηση και μου βγήκε 260€. Μόνο που το έπιασα πάντως, μου δείχνει ποιοτικό και στιβαρό. Ερώτημα τώρα. Ακούω για προβλήματα και περιμένουμε όλοι την Αυγουστιάτικη αναβάθμηση. (η ερώτηση τώρα) Να γράψω επαφές στην μνήμη, η άδικα θα το κάνω διοτι ενδεχωμένως στην αναβάθμιση θα χαθούν όλα;

 

 

Γιατί να μην αποθηκεύεις στο κινητό;

Πριν το πας για αναβάθμιση, θα κάνεις ένα συγχρονισμό με το Outlook και καθάρισες.

 

Με γειά το κινητό και περιμένουμε σχόλια για να το πάρουμε και εμείς

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oxin_rain (15 Ιούλ. 2004 , 02:52)

 

kai sto kanoniko, to prwto ikonidio, gia internet einai, alla gia thn selida ths mamas SE!

9. kai omws exei! sthn katw meria! ekei pou htan kai sto T610!

 

ΣΩΣΤΟΣΣΣΣΣΣ!!! ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ! THANKS

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΥΡΙΣΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΤΟ ΜΑ700 ΒΤ ΠΗΡΑ ΤΑ 60 € ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΙΜ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ ΒΤ ΤΗΣ MOTOROLA ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΟ ΜΕ Ο,ΤΙ DRIVERS KAI AN BALETE ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑΧΥΤΑΤΟ ........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ... ΠΑΟΚΑΡΑ ΠΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΧΧ VIDEO !!!! BRAVO !!!! και για ολους πυ ανησυχουν για την μπαταρια κλπ .... ειχα το Ν6600 το sx1 και η μπταρια κρατουσε με την ιδια χρηση με το Κ700i περιπου 1 μερα ενω το Κ700 μου κραταει 2 μερες ίσως και 3 .. επισης το Ν6600 με την χρηση themes ηταν αργο και σπαστικο to K700i einai ena poly kalo κινητο , πολυ καλυτερο απο το Ν6600 και το Sx1 και ας λεγονται smartphones (tote to K700i ti einai ?????) & mia erotisi εχω παλιους φορτιστες απο αλλα sony aytoi kanoyn ?????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια οταν λές ταχύτατο για ποσα kΒ/s μιλάμε? Εμένα πιάνει max 23ΚΒ/s με το gigabyte στο Κ700 και 5KB/s sto T610! Για πείτε και εσείς!
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό site που δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί αλλά αξίζει τον κόπο είναι το h**p://www.aivanet.com/gr/?show=6 . Έχει πολλά παιχνίδια και εφαρμογές σε java (όπως και sis αρχεία όμως που δεν παίζουν στο k700).

Ένα από τα παιχνίδια που κατέβασα, το Baywatch Beach Volley, είναι σε στυλ 3D που δεν έχουμε δει ακόμα κανένα εκτός από το tennis.

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!!!

 

Από ότι βλέπω χρειάζεται το SyncStation DSS-20 ή DSS-25 για την αναβάθμιση.

Αν δεν κάνω λάθος το ένα από τα δύο έρχεται με το P900.

 

Όποιος το έχει μπορείς να προχωρήσει και να μας πει τι παίζει.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...