Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα παράξενο που μου συνέβη σήμερα ήταν ότι μου έβγαλε στην θέση του δικτύου το όνομα PANAFON :blink: :wacko: :wacko: στην θέση του Vodafone GR!! Τι παίζει??? :p

 

Κάτι άλλο δε ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε εμένα αλλά σε όσες επαφές έχω βάλει φωτογραφία και με πέρνουν τιλέφωνο, πατάω να το σηκώσω και δεν τον ακούω αμέσως τον άλλον, περνάει κάποιος μικρός χρόνος, και ουσιαστικά το πρώτο "ΝΑΙ" το λέω στον αέρα με αποτέλεσμα να μην το ακούει ο άλλος και λέω σαν τον χαζό "ΝΑΙ,ΝΑΙ,ΝΑΙ" :p

GATE13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paokaras45 :

 

Πολύ καλά τα xxx videos που έβαλες στο briefcase σου !

Βάλε κι άλλα . . . . . . χε χε χε ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατηρησα ενα αλλο προβλημα:

Εχει ενας φιλος μου το ιδιο κινητο, και προσπαθουσαμε να ανταλαξουμε εικονες με Bluetooth.

Ολα καλα, μεχρι που του εστειλα καποιες τις οποιες τις ειχα περιστρεψει πρωτα, ωστε να εμφανιζονται καθετα στην οθονη. Το αλλο Κ700 ομως τις ΄παταγε' και εκανε παλι μακροστενες καταστρεφοντας ουσιαστικα την φωτογραφια....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NeTBoY (13 Ιούλ. 2004 , 22:10)

 

Re paidia exei parathrhsei kanenas kanena kollhma kata th diarkeia epikoinwnias me allo kinhto mesw BT??

Egw prospathisa na steilw kati photos-videos klp me ena 6230..thn 1h fora, otan phga na steilw kati kollage ekei pou leei sundesh kai eprepe na kanw restart to kinhto (apla svhsimo, den xreiasthke na vgalw mpataria)...to xanaanavw kai ola ok meta...

Thn epomenh mera, me ena 6600 pali to idio alla kollage sunexeia kai mono me IR katafera na steilw....to exei pathei kaneis??

SHMEIWSH: Apo to allo kinhto mporousa na dextw kanonika xwris kanena prob...

 

Φίλε NETBOY ήμουν ο πρώτος που το ανέφερε πήγα και άλλαξα την συσκευή αλλά και πάλι τα ίδια. Τελικά βρήκα κάποια λύση αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να κολλάει το κινητό μου όταν προσπαθώ να στείλω κατευθείαν με bt εικόνα ή ήχο. Στο μενού Σύνδεση επιλέγεις Bluetooth μετά Οι "Συσκευές μου" και μετά Νέα συσκευή, κάνει αναζήτηση καταχωρείς την νέα συσκευή σου ζητάει να βάλεις κωδικό βάζεις και το άλλο τηλέφωνο ζητάει κι αυτό κωδικό, τον ίδιο βέβαια, μετά μπορείς να στέλνεις άνετα στην άλλη συσκευή επιλέγοντάς την από την λίστα που δημιουργείται. Μιλάμε για quickshare :wacko: όχι αστεία! :whistle:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος belial (14 Ιούλ. 2004 , 08:06)

Τελικά βρήκα κάποια λύση.......

Στο μενού Σύνδεση επιλέγεις Bluetooth μετά Οι "Συσκευές μου" και μετά Νέα συσκευή........, μετά μπορείς να στέλνεις άνετα στην άλλη συσκευή....

 

Αμ δε! Εμένε ούτε έτσι στέλνει. Τουλάχιστον με το PC που έχω δοκιμάσει κανα δυο φορές κολάει! Τώρα με άλλο τηλέφωνο δεν ξέρω αλλα χωρίς pairing στάνταρ κολάει και είναι πολύ σπαστικό!

Link to comment
Share on other sites

Egw antimetwpizw ena koufo provlhma (nomizw to eixa kai sto P900 mexri pou ekana update) .Otan me kalei kapoios molis to shkwsw kai pw :"NAI" einai san na mhn milhsa prepei na pw pali "NAI" gia na me akousei.Me liga logia 8elei liga secs apo thn stigmh pou shkwsw th grammh gia na me akousoun.

Exei tuxei se allon?

Link to comment
Share on other sites

Ola ta pio pano provlimata ta exo kai ego:

1.Prospathisa na sindetho me t630 kai to k700 kollouse kai xriazotane na vgalo tin mpataria

2.Kai se mena iparxei ena keno me to pou apantas se mia eiserxomeni klisi kai leo 2 fores to nai.

Oson afora tin mpataria 2-3 atoma pou mou apantisan sto erotima mou poso xrono pernei na svisei o fotismos katalava oti ena apo ta megalitera provlimata tou k700 eine afto.Dld se poso xrono svinei o fotismos.Oi xronoi tou dikou mou kai ton allon pedion eine ano ton 30-40 deft.Aparadekto.Ego prosopika tora molis telioso oti kano sto kinito patao to * kai meta lock kai svinei amesos o fotismos kai klidonei.Paratirisa megali veltiosi stin diarkeia tis mpatarias.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και με το δικό μου! Μπορώ να δεχτώ άνετα "υλικό" από άλλο κινητό μέσω ΒΤ αλλά να στείλω με τίποτα! Αναγνωρίζει το άλλο τηλέφωνο αλλά κολλάει στη "Σύνδεση" και μετά χρειάζεται restart.

 

Επιπλέον όταν κάνω κλικ στο εικονίδιο my phones στην επιφάνεια εργασίας γραφει "not connected" παρόλο που όλες οι άλλες εφαρμογές το αναγνωρίζουν και η επικοινωνία μέσω υπερύθρων γίνεται κανονικά!

 

Μήπως να κάνουμε μαζική αίτηση για αναβάθμιση ΤΩΡΑ;

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ. ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ BUG ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!!!!!.

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ.

1. Η ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗ ΕΙΚΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΝΕΡΓΗ ΑΛΛΑ ΟΤΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΕΡΓΗ

2. ΚΟΛΛΗΣΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΑΝ ΕΒΓΑΛΑ ΦΩΤΟ ΜΕ ΕΦΕ

3. ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΠΑΙΞΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ 1-2 SEC.!!!

4. Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ (ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ) ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ, ΑΠΟ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ - ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ

5. ΒΡΑΔΥΝΕΣ ΦΩΤΟ 320Χ240 ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΟΚΚΟΥΣ ΤΗΣ 640Χ480

6. ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΛΑΝΕ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΦΩΤΑΚΙ ΤΟΥ ΣΗΜΑΤΟΣ; ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΒΗΣΜΕΝΗ Η ΟΘΟΝΗ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ;;; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΑΜΕ ΚΟΥΜΠΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΟ;;;

7. ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑΤΕ ΟΤΙ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΣΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ON-OFF ΦΩΤΑΚΙ ΚΟΚΚΙΝΟ;

8. ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟ LIVE. ΥΠΑΡΧΟΥΝ 4-5 ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ. ΕΧΟΥΝ ΑΧΡΗΣΤΕΨΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΜΠΙΑ. ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΕΝΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ INTERNET!!! ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΠΑΤΑΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ...ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΕΞΥΠΝΑΚΗΔΕΣ (ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ)

9. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙ!!!

 

ΤΕΛΟΣ, ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΚΑΜΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ JAVA ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ; ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ; ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΕΙΟ .JAR; ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ .ZIP ΜΕΣΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΕΙΣ. ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ; ΞΕΖΙΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ; ΛΙΓΟ ΚΟΥΦΟ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ. ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ .JAR ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕΣΑ Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;

Υ.Γ. ΟΤΑΝ ΘΥΜΗΘΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΟΥΦΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ!

Link to comment
Share on other sites

File yiazoo to megalo provlima me tin mpataria veltionete otan klidoneis amesos to kinito meta tin xrisi.Etsi svinei o fotismos amesos.An to afiseis na svisei monos tou..............xereta mou ton platano.Pernei apo 30 - 60 defterolepta.
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΗΔΗ. ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ. ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;;; Σκεφτόμουν να το πάρω αλλά με όλα αυτά που έχω ακούσει εδώ μέσα δεν το βλέπω... Για μένα είναι πολύ σημαντικό θέμα η μπαταρία. Τα προβλήματα με το bluetooth δε με νοιάζουν και τόσο. Στην αρχή λέγατε όλοι ότι είναι φοβερό κινητάκι και τώρα τελευταία βλέπω μεταστροφή του κλίματος. Έχετε καιρό να πείτε έναν καλό λόγο. Όλο αρνητικά... Αξίζει τελικά ή όχι κατα τη γνώμη σας γιατί έχω μπερδευτεί! :confused:
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

φίλε έχει τρομερή ποιότητα κατασκευής, έχει τα πάντα πάνω (όπως τα περισσότερα νέα κινητά) είναι μικρό, βολικό, όμορφο, έχει ωραια γραφικά, φωτογραφική, video πιστεύω στον μέσο όρο, και μέχρι τώρα, χάλια μπαταρία. Αν αλλάξει αυτό με τη χρήση...και εμένα μου την έχει σώσει λίγο αλλά περιμένω. Αν είναι να το φορτίζω κάθε μέρα...χέσε μέσα. Εγώ βασικά ένας λόγος που το πήρα ήταν το ράδιο που το γουστάρω πολύ, σύν ότι έχει όλα όσα έχουν τα νέα ακριβά κινητά
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sentinel (14 Ιούλ. 2004 , 11:49)

 

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;;; Σκεφτόμουν να το πάρω αλλά με όλα αυτά που έχω ακούσει εδώ μέσα δεν το βλέπω... Για μένα είναι πολύ σημαντικό θέμα η μπαταρία. Τα προβλήματα με το bluetooth δε με νοιάζουν και τόσο. Στην αρχή λέγατε όλοι ότι είναι φοβερό κινητάκι και τώρα τελευταία βλέπω μεταστροφή του κλίματος. Έχετε καιρό να πείτε έναν καλό λόγο. Όλο αρνητικά... Αξίζει τελικά ή όχι κατα τη γνώμη σας γιατί έχω μπερδευτεί! :confused:

 

 

Άντε παλι....!!!! Αν είναι να το παρεις παρτο. Αν οχι... μεγιά το ΝΟΚΙΑ.

Τι θετικό να πούμε! 3 μήνες που το περιμέναμε όλο θετικά λέγαμε! Λές να ξεφυτρόνουν τα "γαμάτα" χαρακτηριστικά απο μόνα τους όσο το σκαλίζουμε?! Ότι ήταν να δούμε το είδαμε! Θες να αρχίσουμε τα θετικά "πάλι" επειδή δεν έχεις ώρα να διαβάσεις όλα τα προϊγούμενα posts! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο! Αν ολη μέρα ανεβοκατεβαίνουν αρχεία, παίζουμε παιχνίδια, ακούμε ραδο, τραβάμε φωτογραφίες, βίντεο, βλέπουμε βίντεο κλιπ, ακούμε mp3 αλλάζουμε θέματα άντε και κανα τηλέφωνιμα............... εεεεεεεεεε τί να σου κάνει και η μπαταρία!!!!!!

Εντάξει είναι μικρή αλλα όχι φόρτιση κάθε μέρα! Αφήστε το να πάρει μια ανασα! Εμένα κρατάει απο 2-3 μέρες σε μέτρια χρήση! Αν σας κρατάει 1 μέρα στην αναμονή... τί να πώ! Κάτι δεν πάει καλά! Η φόρτιση? Τί να πω! Το αφήνετε 4-5 ώρες στην πρίζα? Μήν τα ισοπεδώνουμε όλα? Ψάχνουμε πρόβλημα για να ασχολούμαστε!

 

Υ.Γ.:Sorry για το ψιλοεπιθετικό ύφος του post αλλα δεν αντέξα άλλο!

:)

Link to comment
Share on other sites

πάντως πλάκα-πλακα όντως το έχουμε ξεσκ.σει λίγο σε χρήση paokara αλλά είναι καινούργιο δεν θα το πειράξουμε; Πάντως όντως αρχίζει και στρώνει σιγά-σιγά η μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά... Ήταν το 3ο μου post στο forum και μου βάζετε τις φωνές; Μια απλή ερώτηση έκανα. Και ο λόγος που σκέφτομαι να το πάρω είναι για να μην ξαναπάρω NOKIA. Α... Και παρεπιπτόντως έχω διαβάσει μεγάλο μέρος του topic για το Κ700 και γι'αυτό ακριβώς ρώτησα. Επειδή τη μία βλέπω θετικά και την άλλη αρνητικά... Αυτά που λές Paokara είναι λογικά. Όσο πιο πολύ το χρησιμοποιείς τόσο πιο πολλά ελλατώματα βρίσκεις. Εγώ απλά ρώτησα αν εσείς είστε ικανοποιημένοι.

 

Τέλος πάντων... Back to the topic!!! ;)

All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

Ενοείτε πως είμαστε ευχαρηστημένοι! Τουλάχιστον εγω, ναι είμαι!

Αν αγοράσεις μία πόρσε θα έχεις γκάζια, μούρη, ποιότητα αλλα και υψηλή ατανάλωση και ακριβό σερβις. Οπότε συμβιβαζόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα το bluetooth, εστειλα ηχους και εικονες σε ενα V525 και πηγαν ολα καλα. Δεν μου κολλησε.

 

Για καποιον που ρωτησε αν αξιζει το κινητο, ναι αξιζει!! Καποια μικρα bug πιστευω θα λυθουν με την πρωτη αναβαθμιση και για την μπαταρια..μου κραταει 3 μερουλες, μια χαρα για μενα. Τωρα, αν καποιος το σκαλιζει ολη την ωρα ,οτι κινητο να παρει, πανω απο μερα δεν κραταει.

Link to comment
Share on other sites

Ego entopisa 1 bug i kati pou den to skeftikan oi softwareades ths SE to arxeio kodikon an kapios mpi mesa me allo kodiko den tha di tous kodikou sou dioti ta mperdeui to kinito kai einai gamato ALLA mpori na sou xalasi gia tin plaka tou tous kodikou sou kai esy meta na min mposis na kanis douleia otan xreiastis tous kodikous!Dioti douleui o epeksergastis kai metallasetai o kodikos kai me to pragmatiko sou code!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος peter (14 Ιούλ. 2004 , 14:23)

 

Ego entopisa 1 bug i kati pou den to skeftikan oi softwareades ths SE to arxeio kodikon an kapios mpi mesa me allo kodiko den tha di tous kodikou sou dioti ta mperdeui to kinito kai einai gamato ALLA mpori na sou xalasi gia tin plaka tou tous kodikou sou kai esy meta na min mposis na kanis douleia otan xreiastis tous kodikous!Dioti douleui o epeksergastis kai metallasetai o kodikos kai me to pragmatiko sou code!

 

 

Ενοείτε οτι πρέπει να δουλεύει έτσι. Υποτίθεται πως ο "κάποιος" που θα προσπαθήσει να σου "κλέψει" τους κωδικούς θα νομίζει οτι αυτοι ειναι οι σωστοί κωδικοί! Αν δεν του δινει πρόσβαση σε αλλαγές θα καταλάβει οτι είναι λάθος το password και θα ξαναπροσπαθήσει!

Link to comment
Share on other sites

έχετε παρατηρήσει εκεί ότι γράφεις το password και μετά σου βγάζει μόνο του τη λέξη που έχεις βάλει για λέξη ελέγχου; Αυτό τι είναι πάλι; δεν θα έπρεπε να στην ζητάει και αυτή; Γιατί τη δείχνει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...