Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω τώρα κάτι άλλο! Το κινητό λέει δεν υποστηρίζει mophun παιχνίδια αλλα έχει πλατφόρμα Mascot Capsule 3D graphics. Αυτό συμαίνει πως είναι πλατφόρμα για java 3D games ή θα αναπτυχθούν παιχνίδια σε άλλη μορφή (π.χ. .mcg)?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nik13s ( 7 Ιούλ. 2004 , 22:11)

 

Εγω δεν το καταλαβαινω το να μενει ανοιχτος στην εξοικονομηση ενεργειας ενω στον αυτοματο οχι.... :mad:

Εκτος αυτου, εξαλλου εγω το βαλα στην πριζα 12 το βραδυ και το πρωι 7.30 ηταν ακομα ανοιχτος..... :confused:

Και το κινητο ειχε ψιλοπυρωσει φυσικα!!!! :mad:

Αρα με λιγα λογια δεν εχει να κανει με αυτο που λεει η SE... :whistle:

 

Δοκιμαστε το (ολο το βραδυ στην πριζα με εξοικονομηση) και πειτε μου το πρωι αν αναβει ακομα....

Θελω να ξερω αν ειναι καποιο bug της SE ή μου κατσε εμενα...!!! :(

 

 

Προσωπικά,στις δύο πρώτες φορτίσεις το άφησα από 7 ώρες (στο mode της εξοικονόμησης).Στο 4ωρο επάνω έσβησε μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

50 παιχνιδάκια σε Java (από nokia 60 series)

Υσχυρίζονται οι "συλλέκτες" τους ότι παίζουν fullscreen (and fast) σε K700i !

 

h**p://briefcase.pathfinder.gr/contents/kyramas/23637o

 

Δεν έχουν δοκιμαστεί από μένα εκτός από το Prince of Persia SOT και το Yeti Sports 2 τα οποία παίζουν άψογα και γρήγορα.

 

Παρακαλώ όποιος δοκιμάσει κάποιο άλλο και παίζει καλά ας μου στείλει ένα ΠΜ ή ας το ποστάρει.

 

Happy Gaming !

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση...έβαλα παιχνίδια .jar και είμαστε ΟΚ. Πως βάζω παιχνίδια (πχ prince of persia) που αποτελούνται από πολλά αρχεία; Βάζω όλα τα αρχεία; γιατί αν πάω να το κάνω μου αποθηκεύει ας πούμε τις εικόνες στον φάκελο "εικόνες" και τα άλλα σε άλλους φακέλους. Kyramas μπορείς να βοηθήσεις;;; (τα μεταφέρω μέσω irda)
Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα παιχνίδι είανι σε zip αρχείο και έχει μέσα όλλα τα αρχεία του παιχνιδιού, απλά μετονομάζεις το αρχείο απο .zip σε .jar.
Link to comment
Share on other sites

Ζίπαρε τα και μετονόμασε τα μετα.

Αλλα... γιατί είναι χύμα? Όταν το κατέβασες σε τί μορφή ήταν?

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΠΡΗΞΑ ΛΙΓΟ ΟΚ. ΚΑΤΒΑΣΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ PRINCEOFPERSIA.SANDSOFTIME. ΗΤΑΝ ΑΡΧΕΙΟ ZIP. ΤΟ ΕΚΑΝΑ UNZIP ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΑ FOLDER ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑ ΑΡΧΕΙΑ, .PNG, .BIN, .CLASS, MF ΚΛΠ. ... ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΣΤΟ K700;
Link to comment
Share on other sites

Όπως ήταν το ζιπ που κατέβασες έπρεπα να το μετονομάσεις απλά σε .jar.

Αν το έχεις πετάξει, μπές στον φάκελο, επέλεξε όλα τα αρχεία και κάνε "add to zip". Μετα κάντο jar και στειλτο. Στην τελική ξανακατέβασέ το.

Ούφ...!!! Τελείωσα!

 

Υ.Γ.: Επρηξα? Τί είναι αυτό? Δεν γνωρίζω αυτη την λέξη! Αν την γνώριζα, απλά δεν θα απαντούσα!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν πρεπει να υποστηριζονται αρχεια java μεγαλυτερα των 128kb συμφωνα με τα το προτυπα του Java2.Τωρα με το java 3D τι γινεται δεν γνωριζω αλλα καποιος περιορισμος θα υπαρχει απο αυτα των series 60 κινητων.
Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 ώρες θα το έχω και εγώ στα χέρια μου και ανυπομονώ.

 

Αν και δεν το έχω πάρει ακόμη, έχω ήδη αρχίσει να κατεβάζω αρχεία.

 

Μία ερώτηση σχετικά με τα παιχνίδια

Διάβασα πιο πάνω ότι τα αρχεία .zip τα μετονομάζω σε .jar και τα βάζω στο κινητό. Κατέβασα όμως κάποια .jar και το pc μου τα έσωσε σε .jar.zip. Σε αυτά τι κάνω? απλώς σβήνω το πρόθεμα .zip?

 

Όταν θα τα περάσω στο κινητό, πρέπει να επιλέξω φάκελο προορισμού ή θα πάνε αυτόματα στα παιχνίδια?

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

T610!

To άλλο είναι clamshell!!!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 ( 8 Ιούλ. 2004 , 14:50)

 

Λογικα δεν πρεπει να υποστηριζονται αρχεια java μεγαλυτερα των 128kb συμφωνα με τα το προτυπα του Java2.Τωρα με το java 3D τι γινεται δεν γνωριζω αλλα καποιος περιορισμος θα υπαρχει απο αυτα των series 60 κινητων.

 

Δεν νομιζω οτι υπαρχει. εχω περασει το motoGP 2 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 223 kb χωρις κανενα προβλημα.

 

Φιλαράκια........, έχει δημιουργηθει ξεχωριστο thread για παιχνιδια κ.τ.λ που αφορουν το k700i.

 

παρακαλώ μεταφερθηκε εκει για τα παιχνιδια και ολα τα άλλα.

 

"παιχνιδια & εφαρμογες για το k700i only"

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

TI ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ; ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΕΠΑΦΕΣ ΑΠΟ PC ΜΕ IRDA ΑΠΟ ΑΡΧΕΙΟ WAB (ADRESS BOOK) KAI TO MONO ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ RESTART...ΓΑΜΩΤΟ...ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ;
Link to comment
Share on other sites

προσπαθεις μεσου συγχρονισμου να το κανεις; με την σουϊα της SE;

γιατι το προσπαθησα κι εγω αλλα κανει ακριβως το ιδιο (restart).

 

εαν τις ειχες σαν vcard τις εκανες ολες αποστολη στο κινητο χωρις κανενα προβλημα.

 

επισης δοκιμασε το fma . ειναι πολυ καλο προγραμμα και συνεργαζεται αψογα με το κ700.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται να το πάρει Voda-live:http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=mobilePhoneDetails&pid=prod1470016&tid=

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 ( 8 Ιούλ. 2004 , 14:50)

 

Λογικα δεν πρεπει να υποστηριζονται αρχεια java μεγαλυτερα των 128kb συμφωνα με τα το προτυπα του Java2.Τωρα με το java 3D τι γινεται δεν γνωριζω αλλα καποιος περιορισμος θα υπαρχει απο αυτα των series 60 κινητων.

 

 

Δεν υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος !

 

Τα αρχεία πρέπει να έχουν κατάληξη .jar

Επειδή το pc την βλέπει σαν κατάληξη σύμπιεστικού όπως το .zip καμιά φορά το μετονομάζει.

 

Μην την αλλάζετε. Πρέπει να είναι .jar

(Java Archive ?)

Ολα τα αρχεία που έχω ανεβάσει είναι .jar.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 8 Ιούλ. 2004 , 16:09)

 

T610!

To άλλο είναι clamshell!!!

 

Δηλαδή, μαύρα χάλια. Δεν έχει το "κρύσταλλο" στις υψηλές συχνότητες. Θα ακούγεται σαν φορητό ραδιοφωνάκι. :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 8 Ιούλ. 2004 , 16:09)

 

T610!

To άλλο είναι clamshell!!!

 

 

κάτι άλλο θα κατάλαβε ο Lewton

 

ο ήχος από το μεγάφωνο είναι πολύ καλύτερος από το Τ610 και από το Ζ600

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele ( 8 Ιούλ. 2004 , 17:06)

 

κάτι άλλο θα κατάλαβε ο Lewton

 

ο ήχος από το μεγάφωνο είναι πολύ καλύτερος από το Τ610 και από το Ζ600

 

απο τα Τ610 και Ζ600, ποιο έχει καλύτερο ήχο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...