Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mα αφού σε όλες τις οδηγίες χρήσης των κινητών γράφει ότι καταναλώνουν 2 watt στα 900 Mhz Και 1 στα 1800... (ή 4 και 2, δεν θυμάμαι...)
Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα πάει. H Cosmote καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από Vodafone/TIM και δεν ξέρω τι παίζει με την Q.

Οπότε όσοι το έχετε να λέτε και πόσο κρατάει και μια ποιό δίκτυο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τέσπα, η Q φαντάζομαι δουλέυει και αυτή στα 900 λόγω εθνικής περιαγωγής στο δίκτυο της βόντα οπότα είναι το ίδιο...

 

Αλλά ούτως ή άλλως αν κάποιος βρίσκεται σε περιοχή όπου έχει κάλυψη και η βόντα και η Q Με δικές της κεραίες τότε το κινητό ψάχνει συνέχεια και αλλάζει συνεχώς σήμα οπότε σε αυτήν την περιπτωση λογικά καταναλώνει περισσότερο...

 

Αλλά πόσες δικές της κεραίες έχει η Q gia να συμβαίνει αυτό;; Και πόσοι είναι γκαντέμηδες ώστε να μπένοβγαίνουν σε τέτοιες περιοχές??

Link to comment
Share on other sites

Re paidia uparxei mhpws kapoio programma gia na aporiptei oles tis klhseis?

Gia osous gnwrizoun kati antoistixo tou advance call manager tou P900?(nomizw kai gia nokia epaize se java).

Link to comment
Share on other sites

Exo mia aporia sxetika me to K700i otan rithmizetai tin analisi se interpolarise 1280X980 i kati tetoio, vgazei kaliteres foto apo oti se 640X480? Giati diavasa se proigoumena posts oti vgazei kaliteres foto se 640X480 apo oti se interpolarise. Giati auto? Theoritika prepei na vgazei kaliteres se megaliteri analisi. Etsi den einai??

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι για να πετύχει την μεγαλύτερη ανάλυση, χωρίς να είναι ικανός ο αισθητήρας να αποδώσει το 1280Χ960, προσπαθεί να το πετύχει κάνοντας interpolarisation, δηλαδή μια εξωμοίωση, προσθέτοντας και χρωματίζοντας γειτονικά pixels έτσι ώστε να φαίνεται όσο το δυνατόν πιο ρεαλιστική. Μια μεγέθυνση πιο απλοικά...

Οπότε δεν είναι δυνατόν να έχει την ίδια ποιότητα με μια φωτογραφική μηχανή που τραβάει κανονικά σε 1280Χ960....

 

:)

Link to comment
Share on other sites

To ξαναρώτησα, αλλά φαίνεται δεν έγινε αντιληπτό.... :o

 

Όταν δέχεται ένα αρχείο, μέσω bt, βγάζει ηχητική ειδοποίηση ή όχι; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δε ξέρω πώς έχει γίνει αυτό το θαύμα αλλά και σήμερα έχω μπαταρία 6/10!!!!!!! Το κινητό ήταν συνεχώς ανοιχτό χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας, με Κοσμοτε, 15-20 λεπτά τηλέφωνα, κάμποσες αναπάντητες, 3-4 SMS και λίγο παιχνιδάκι...

Αισθάνομαι πολύ τυχερός παιδιά!!! Λέτε να μου ξανακάνει την χάρη κ στην επόμενη φόρτιση;

Λοιπόν, τα στάδια φόρτισης: Με το που το πήρα από το Πλαίσιο, το ξέσκισα κ κάποια στιγμή εκείνο το βράδυ έσβησε. Το έβαλα στην πρίζα κ το έβγαλα το επόμενο πρωί 6-7 ώρες μετά. Απο τότε κάθε φορά το αφήνω να σβήσει. Μόνο που τη τελευταία (και τυχερή) φορά που το έβαλα να φορτίσει έμεινε κάπου στη μια-μιση ώρα. Δεν ξέρω αν θεωρείται φούλ αυτή η διάρκεια γιατί συνήθως ροχαλίζω όταν ολοκληρώνεται η φόρτιση....

Link to comment
Share on other sites

denial tha breis tetoio programma an psakseis sto myfiles.

 

dimant Τελικα νομιζω οτι δεν πρεπει να παιζει τοσο ρολο οι πρωτες φορτισεις! Το λεω επειδη εχεις παραβει αυτον που εγω θεωρουσα τον No1 κανονα: να χρησιμοποιησεις το κινητο αμεσως μολις το παρεις χωρις να το φορτισεις πρωτα... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Εμένα η μπαταρία μία από τα ίδια (έχω κάνει όμως μέχρι τώρα μόνο 2 φορτίσεις).

Έχω μία απορία:

Έχω κοιτάξει αλλά δεν μπορώ να το βρω: υπάρχει τρόπος να βγάλεις φωτογραφία σε full screen; Ή έστω κάτι μεγαλύτερο από το΄μισό της οθόνης που σου έχει σαν προεπιλογή... Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Luigi (29 Ιούν. 2004 , 14:36)

 

Καλημέρα σε όλους!

Εμένα η μπαταρία μία από τα ίδια (έχω κάνει όμως μέχρι τώρα μόνο 2 φορτίσεις).

Έχω μία απορία:

Έχω κοιτάξει αλλά δεν μπορώ να το βρω: υπάρχει τρόπος να βγάλεις φωτογραφία σε full screen; Ή έστω κάτι μεγαλύτερο από το΄μισό της οθόνης που σου έχει σαν προεπιλογή... Thanx!

 

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, δε ξέρω γιατί αλλά τα περισσότερα σύγχρονα κινητά δε σε αφήνουν να δεις τις φώτο σε fullscreen, σχεδόν σε κανένα δε γίνεται (ούτε στα nokia, ούτε στα νέα siemens). Ίσως να φταίει η ανάλυση οπότε να μη μπορεί να φανεί σε fullscreen χωρίς να αλλοιωθεί η φώτο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα παιδια εχει αρχισει να στρωνει η μπαταρια. Εβγαλα και το animated background για ψυχολογικους λογους και μου φαινεται οτι παει καλα. Ειμαι ακομα στη 3η φορτιση. Παντως θελει ενα νεο λογισμικο επειγοντως, ειδικα στο ΒΤ και τα κρεμασματα που κανει, στο συγχρονισμο και στη μπαταρια. Απο το αυτι και στο δασκαλο η ΣΕ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (29 Ιούν. 2004 , 13:58)

 

To ξαναρώτησα, αλλά φαίνεται δεν έγινε αντιληπτό.... :o

 

Όταν δέχεται ένα αρχείο, μέσω bt, βγάζει ηχητική ειδοποίηση ή όχι; :blink:

 

 

... :whistle: :whistle: :whistle:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος denial (29 Ιούν. 2004 , 12:35)

 

Re paidia uparxei mhpws kapoio programma gia na aporiptei oles tis klhseis?

Gia osous gnwrizoun kati antoistixo tou advance call manager tou P900?(nomizw kai gia nokia epaize se java).

 

 

 

Στο Τ610 γινεται παντως, στο μενου κλησεις και μετα στη διαχειριση .

Φανταζομαι θα υπαρχει κατι αντιστοιχο και στο Κ700.

 

 

Θα ηθελα να ρωτησω κατι τελευταιο: Οι φωτογραφιες πως φαινονται στην οθονη του κινητου? (δεν εννοω μετα στο pc)

 

Ρωταω οι φωτογραφιες και οχι γενικα οι εικονες, γιατι και στο Τ610 τα διαφορα wallpapers που του περνουσα απο το pc φαινοντουσαν τελεια, ενω οι φωτογραφιες που εβγαζε το κινητο ηταν καπως χαλια.. και στο V525 το ιδιο

Πχ στο SAGEM V-65 συμβαινει ακριβως το αντιθετο

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες στο κινητό φαίνονται πααρα πολύ καλά.Οπως ακριβώς στο viewfinder χωρίς ίχνος συμπίεσης,αντίθετα με τα 610,630, Ζ600.Πέρασα photos απο το Κ700 σε 630 και φαίνονται καλύτερα κυρίως λόγω μεγαλύτερης ανάλυσης της οθόνης
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kyramas (29 Ιούν. 2004 , 11:45)

 

Οχι γιατι για να πετύχει την μεγαλύτερη ανάλυση, χωρίς να είναι ικανός ο αισθητήρας να αποδώσει το 1280Χ960, προσπαθεί να το πετύχει κάνοντας interpolarisation, δηλαδή μια εξωμοίωση, προσθέτοντας και χρωματίζοντας γειτονικά pixels έτσι ώστε να φαίνεται όσο το δυνατόν πιο ρεαλιστική. Μια μεγέθυνση πιο απλοικά...

Οπότε δεν είναι δυνατόν να έχει την ίδια ποιότητα με μια φωτογραφική μηχανή που τραβάει κανονικά σε 1280Χ960....

 

:)

 

Ευχαριστώ πληροφοριακά ρώτησα και μόνο. Γιατί όπως λέει και η υπογραφη μου : Το επόμενό μου κινητό: Sony Ericsson K700

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

μια ενδιαφερουσα πληροφορια για την τιμη του k700.

επικοινωνησα σημερα με το Κεντρο Κινητης Τηλεφωνιας και Επικοινωνιας , και για οσους δεν καταλαβαν, με το γνωστο σε ολους μας kinitoneidimona και μου ειπε οτι το κινητο ειναι διαθεσιμο στο καταστημα του προς 415€

αν και ειμαι απο Κρητη εχω κανει συναλλαγη μαζι του παλιοτερα με αντικαταβολη. το παιδι πραγματικα ειναι οτι πιο αξιοπιστο μπορεις να βρεις στο χωρο της κινητης τηλεφωνιας. τον συστηνω ανεπιφυλακτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς για τη προσφορά της ΤΙΜ που μαζί με το Κ700 δίνεται κάποιο ericsson bluetooth handsfree;

 

Τί παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άψογη εξυπηρέτηση από το Πλαίσιο μου το άλλαξαν σήμερα το πρωί, αλλά μάλλον κάτι πρέπει να συμβαίνει. Δέν μπορώ να στείλω μέσω bluetooth πάλι τίποτα, ούτε εικόνα ούτε ήχο midi. Έχω την εντύπωση ότι μάλλον κάτι κάνω λάθος. Μήπως μπορεί κάποιος να στείλει από το k700 σε κάποιο άλλο κινητό μεσω bt οτιδήποτε για να δώ αν έχω πρόβλημα πάλι; Παρακαλώ άν είναι δυνατόν με sim της vodafone. Έχω αρχίσει να απελπίζομαι είναι το πρώτο sony - ericsson κινητό μου και έχω ψιλοξενερώσει. :cry:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dinosss (29 Ιούν. 2004 , 16:44)

 

Στο Τ610 γινεται παντως, στο μενου κλησεις και μετα στη διαχειριση .

Φανταζομαι θα υπαρχει κατι αντιστοιχο και στο Κ700.

 

Eixes dikio stis ru8miseis --- klhseis --- diaxeirhsh exei epilogh Apodoxh klhsewn.

Efxaristw !

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστο το ότι στρώνει η μπαταρία.

Βέβαια ακόμα και έτσι καλό θα ήταν να είχε μεγαλύτερη, αλλά τουλάχιστον δεν είναι το αρχικό χάλι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος belial (29 Ιούν. 2004 , 23:34)

 

Τελικά άψογη εξυπηρέτηση από το Πλαίσιο μου το άλλαξαν σήμερα το πρωί, αλλά μάλλον κάτι πρέπει να συμβαίνει. Δέν μπορώ να στείλω μέσω bluetooth πάλι τίποτα, ούτε εικόνα ούτε ήχο midi. Έχω την εντύπωση ότι μάλλον κάτι κάνω λάθος. Μήπως μπορεί κάποιος να στείλει από το k700 σε κάποιο άλλο κινητό μεσω bt οτιδήποτε για να δώ αν έχω πρόβλημα πάλι; Παρακαλώ άν είναι δυνατόν με sim της vodafone. Έχω αρχίσει να απελπίζομαι είναι το πρώτο sony - ericsson κινητό μου και έχω ψιλοξενερώσει. :cry:

 

 

Δεν πιστεύω να παίζει ρόλο η sim. Και γω vodafone έχω,από το πλαίσιο το αγόρασα και στέλνω κανονικά με bluetooth.Μερικές φορές κολλάει αλλά αυτό ειναι στο πρόγραμμα για μια συσκευή που μόλις κυκλοφόρησε.Δυστυχώς λίγες συσκευές είναι bug free στις αρχικές τους εκδόσεις.

Πιθανόν κάτι να κάνεις λάθος.Βρες κάποιον φίλο σου με Τ610,630 ή Ζ600 που έχουν ίδια μέθοδο αποστολής αρχείων να σου δείξει πως γίνεται.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...