Jump to content

Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 - Λονδίνο


filippos
 Κοινοποίηση

Σας άρεσε η παρουσίαση της Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων του Λονδίνου 2012;  

50 members have voted

  1. 1. Σας άρεσε η παρουσίαση της Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων του Λονδίνου 2012;

    • Ναι, μου άρεσε.
      5
    • Όχι, δεν μου άρεσε.
      21
    • Με άφησε αδιάφορο.
      13
    • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ/Δεν την παρακολούθησα
      11


Recommended Posts

Πως σας φάνηκε η παρουσίαση;

Για να γράψουμε τις εντυπώσεις μας.

 

Προσωπικά δεν μου άρεσε.

Δεν είδα τίποτα απο Ολυμπιακό ιδεώδες και απο κουλτούρα βρετανική , σε ό,τι έχει να κάνει με την παρουσίαση, δεν ενθουσιάστηκα ούτε μου άρεσε στο σύνολο, μόνο σε ορισμένα σημεία (πχ με τον mr Bean).

Δεν ήταν αντάξιο του θεσμού!

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ φτωχό...δε μου άρεσε καθόλου.υπαίθρο,ποίηση,εργασία..θα μου πεις δε φταίνε αυτοί που δεν έχουν ιστορία σα τη δικιά μας:p

Σα τη δικιά μας έναρξη δύσκολα θα ξαναυπάρξει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

κοίτα, και η Αγγλία έχει ιστορία κ εξέλιξη. Διαφορετική και πιο σύγχρονη απο την δικιά μας, όπως και φάνηκε με τις διάφορες βιομηχανικές επαναστάσεις, τους mr bean, σκαθάρια κτλ κτλ

αλλά δεν κολλούσαν σε μια έναρξη ολυμπιακών αγώνων.

Νομίζω πως η δικιά μας και του Πεκίνου ήταν κορυφαίες (με μια επιφύλαξη για του Πεκίνου γιατί δεν την είδα όλη).

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

δεν την ειδα, αλλα ακουσα τον χαρακτηρισμο "τσιρκο" :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν το είδα απο ην αρχή,αλλάαπο τον μιστερ μπιν και μετα.

Αν σκεφτεί κανείς οτι δεν έχουν τι να δείξουν,οκ, καλή ήταν.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το να γράφεις καμιά ******* στο tweeter είναι έξω από το ολυμπιακό ιδεώδες αλλά ο James Bond ταιριάζει. Imho γελοία lifestyle showbizia
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο εχω σταματησει απο καιρο να ασχολουμαι με τους Ολυμπιακους.Για ενα δευτερολεπτο το περασα με ζαπινγκ και αλλαξα με τη μια.

Εταιριες,ντοπα,συμφεροντα.Κι αμα εισαι μαγκας (αμερικα) και ντοπα να παιρνεις κανεις οτι γουσταρεις, δε σε ελεγχει κανεις και δε σε διωχνει κανεις..

Link to comment
Share on other sites

Για μενα μονο ο mr bean αξιζε.Γενικα ηταν σχετικα βαρετη και αδιαφορη τελετη.Ειχε πολλα στοιχεια ασχετα με τους ολυμπιακους αγωνες μονο και μονο για τον εντυπωσιασμο.Μα ειναι δυνατον να βαζουν κρεβατια νοσοκομειου στην τελετη εναρξης για να δειξουν το καλο συστημα υγειας τους?Θεος φυλαξει....Αχρειαστα να'ναι!Δηλαδι ο πολιτισμος τους ειναι ο Βολτενμορτ,ο Τζεϊμς μποντ και τα νοσοκοεια τους? Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστούμε κύριε Ζακ Ρογκ που μας θύμισες ότι το σπίτι των Ολυμπιακών Αγώνων είναι το Λονδίνο και όχι η Αρχαία Ολυμπία... :down:

 

Αλλά αν είχαμε κυβερνώντες με @@ που δεν εξαντλούσαν όλη τους την αυστηρότητα στο ανόητο σχόλιο στο twitter μιας αθλήτριας, θα περιμέναμε να αντιδράσουν με κάποιον τρόπο... Αλλά όχι, αυτοί εκεί, προσηλωμένοι to their masters' voices... ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο εχω σταματησει απο καιρο να ασχολουμαι με τους Ολυμπιακους.Για ενα δευτερολεπτο το περασα με ζαπινγκ και αλλαξα με τη μια.

Εταιριες,ντοπα,συμφεροντα.Κι αμα εισαι μαγκας (αμερικα) και ντοπα να παιρνεις κανεις οτι γουσταρεις, δε σε ελεγχει κανεις και δε σε διωχνει κανεις..

 

Το ίδιο ισχύει για όλα τα αθλήματα, δυστυχώς.

Όλα είναι πια χορηγοί και λεφτά και νομίζω πως αν κάποιος πιστεύει πως το ποδόσφαιρο ή το μπάσκετ δεν είναι εταιρείες και συμφέροντα απλά εθελοτυφλεί.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο εχω σταματησει απο καιρο να ασχολουμαι με τους Ολυμπιακους.Για ενα δευτερολεπτο το περασα με ζαπινγκ και αλλαξα με τη μια.

Εταιριες,ντοπα,συμφεροντα.Κι αμα εισαι μαγκας (αμερικα) και ντοπα να παιρνεις κανεις οτι γουσταρεις, δε σε ελεγχει κανεις και δε σε διωχνει κανεις..

 

Και το πιο λυπηρό πράγμα είναι ότι εκατομμύρια μικρών εκκολαπτόμενων αθλητών παγκοσμίως έχουν σαν ινδάλματά τους άτομα σαν τον Φελπς που πάντα πριν από τους αγώνες διεκδικεί 6-7 χρυσά μετάλλια, λες και είναι δεν ξέρω εγώ τι, κέρματα...

Δε ζηλεύω καθόλου τη ζωή αυτών των αθλητών, ούτε τα αμύθητα φράγκα που βγάζουν, ούτε την άνετη ζωή που κάνουν, ούτε τις πολυάριθμες τουμπανο-γκόμενες με τις οποίες βγαίνουν, γιατί πολύ απλά πολλοί από αυτούς έχουν πολύ κακό τέλος λόγω των καταχρήσεων που κάνουν στη κυνήγι τους για την και-καλά καταξίωση. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απαράδεκτο και τραγικό!! Έχω ζήσει 5 χρόνια Αγγλία και γι αυτό έκατσα να χαζέψω να δω πως θα τα πάνε και ξέροντας την κουλτούρα τους. Μου άρεσε που ξέφυγαν λιγάκι από το απόλυτα στημένο και σοβαρό ύφος αλλά από εκεί και πέρα δεν έλεγε κάτι.. Τραγικό το NHS με νοσοκόμες και παιδάκια στα κρεβάτια και γενικά δεν μου είπε τίποτα απολύτως.. Και δεν μιλάω ότι έπρεπε να είναι το άκρως εντυπωσιακό και ακριβό σκηνικό αλλά να είχε λίγο φαντασία, κάτι τέτοιο παιδί μου.. Τραγικό κατ' εμε, κράζει όλος ο πλανήτης εκτός από τους ίδιους..
Link to comment
Share on other sites

ναι... εχουν καλό εθνικό σύστημα υγείας αλλά δεν ταιριάζει σε τελετή έναρξης ολυμπιακών αγώνων.

έλλειψη φαντασίας

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

τιποτα μα τιποτα...την βαρεθηκα...ακυρους τραγουδιστες ειχε χωρις πλοκη χωρις σχεδιο χωρις τιποτα...σαν σκηνη φαινοταν οταν τραγουδουσανε και οχι σαν σταδιο...απο του πεκινου και της αθηνας τιποτα...τουλαχιστον να δουμε κατι καλο στους αγωνες...ρε παιδια η φλωγα που αναψε?:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η φλωγα που αναψε?:lol:

 

Και γύρω γύρω καμιά 100αρια Άγγλοι να ανάβουν το τσιγάρο τους:p

Τρόμαξα βλέποντας τη φλόγα πάνω στο σκάφος αλλά ευτυχώς προνοησαν κ τη κάλυψαν όλοι!

Όπως είπε κ ο φίλος παραπάνω όντως που κόλλαγε το σύστημα υγείας μόνο αυτοί ξέρουν!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο raper (ο Θεός να τον κάνει) τι πήγε να κάνει εκεί; Το πέρασε για συναυλία σε κανένα προάστιο του Λονδίνου; Δε ξέρω ποιος είναι αλλά πραγματικά δε μου άρεσε...
Link to comment
Share on other sites

Και γύρω γύρω καμιά 100αρια Άγγλοι να ανάβουν το τσιγάρο τους:p

Τρόμαξα βλέποντας τη φλόγα πάνω στο σκάφος αλλά ευτυχώς προνοησαν κ τη κάλυψαν όλοι!

Όπως είπε κ ο φίλος παραπάνω όντως που κόλλαγε το σύστημα υγείας μόνο αυτοί ξέρουν!

 

οχι αληθεια...δεν καταλαβα που αναψε η φλογα..αυτη που θα μενει αναμενη κατα την διαρκεια των αγωνων...υπαρχει φωτογραφια????:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ολυμπιακούς βλέπετε? Την τελετή έναρξης την είδατε? Πως σας φάνηκε?

Εμένα μέτρια αλλά πάλο όχι και εντελώς χάλια! Πάντως αρκετά αθλήματα μένουν άδεια απο κόσμο

που σημαίνει ότι δεν έχουν διαθέσει σωστά τα εισιτήρια...

Τα ντοπαρίσματα σκανε ένα - ένα και γίνει και εκεί μάχη - παρα ταύτα

υπάρχουν και πολλά ενδιαφέρουσα ματσάκια και απο στοιχηματικής άποψης μιας και οι αποδόσεις απο

κάποιες εταιρίες πχ. interwetten δεν είναι καθόλου άσχημες..

I feel lucky!
Link to comment
Share on other sites

Δεν την είδα αλλά διάβασα ένα άρθρο από ελληνίδα που μένει χρόνια στην Αγγλία και ανέφερε ένα σωρό πράγματα από την ιστορία της Αγγλίας που έπαιξαν στην τελετή και κανείς δε τα έπιασε. Παραδείγματα είναι οι Pink Floyd, o Sir Tim Berners Lee (ένας από τους δημιουργούς του World Wide Web a.k.a. Internet), οι αποδράσεις των άγγλων σε εξοχές (βλ. Greenwich), η προετοιμασία των νέων για έξοδο την Παρασκευή και το Σάββατο και ένα σωρό άλλα πράγματα που έπρεπε να τα "πιάσεις" και δε στα σέρβιρε. Εμένα το άρθρο με έκανε να θέλω να τη δω και να προσέξω κάθε τι που παίζει και που ακούγεται.

 

(π.χ. στη δική μας τελετή λήξης πόσοι λέτε να κατάλαβαν τι ρόλο βαράει το αγροτικό με τα καρπούζια;;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν την είδα αλλά διάβασα ένα άρθρο από ελληνίδα που μένει χρόνια στην Αγγλία και ανέφερε ένα σωρό πράγματα από την ιστορία της Αγγλίας που έπαιξαν στην τελετή και κανείς δε τα έπιασε. Παραδείγματα είναι οι Pink Floyd, o Sir Tim Berners Lee (ένας από τους δημιουργούς του World Wide Web a.k.a. Internet), οι αποδράσεις των άγγλων σε εξοχές (βλ. Greenwich), η προετοιμασία των νέων για έξοδο την Παρασκευή και το Σάββατο και ένα σωρό άλλα πράγματα που έπρεπε να τα "πιάσεις" και δε στα σέρβιρε. Εμένα το άρθρο με έκανε να θέλω να τη δω και να προσέξω κάθε τι που παίζει και που ακούγεται.

 

(π.χ. στη δική μας τελετή λήξης πόσοι λέτε να κατάλαβαν τι ρόλο βαράει το αγροτικό με τα καρπούζια;;)

 

Εχμ σόρρυ αλλά o Sir Tim Berners Lee, εισήγαγε το WWW και πραγματοποίησε την πρώτη σύνδεση μεταξύ client - server χρησιμοποιώντας HTTP και μέσω του Internet. Δεν εφηύρε το Internet. :) Το WWW δεν είναι το Internet. Internet = WWW + οι υποδομές για να κυκλοφορούν τα emails + VoIP + IPTV κ.λ.π.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάπου το βίντεο;

 

 http://www.youtube.com/watch?v=jZ2HObLoQH0 

 

Προχωρησέ το στο 12:25 και θα το δεις.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...