Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα και περιμένω οδηγίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα κανουμε μια καθαρη εγκατασταση μηπως καθαρισει..Αρχικη TWRP > Wipe > Advanced Wipe > Σημειωσε: Dalvik cache , System , Cache , Data & πατα Swipe to Wipe .Moλις τελειωσει πισω και > Swipe to Factory Reset .Μολις τελειωσει Format Data > πατας yes + enter & μολις τελειωσει πληκτρο αρχικης TWRP & περιμενε εκει & στειλε μηνυμα να σου πως πως θα συνεχισεις για να βρεις τα zip αρχεια.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωραια αφου εισαι στο install βρες το UP A Level & πατα θα δεις την external sd & πιο κατω την sd ..βρισκεις πρωτα το zip της rom πατας πανω του & το φλασαρεις με swipe to confirm flash.Μετα τις gapps το ιδιο & μολις τελειωσει πατα κουμπι αρχικης twrp και τιποτα αλλο.Αν σου βγαλει ειδοποιηση του superuser την αποριπτεις & πας αρχικη & πριν βγεις οπωσδηποτε τωρα wipe cache & wipe dalvik cache & reboot...Δεν δεχεσαι κανενα αλλο zip....

Όταν έγραφα sd εννούσα την εξωτερική κάρτα μνήμης. Εκεί τα έχω. Λάθος;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έκανα και περιμένω οδηγίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν έγραφα sd εννούσα την εξωτερική κάρτα μνήμης. Εκεί τα έχω. Λάθος;;

βρηκες & φλασαρες & τα δυο αρχεια? αν ναι πηγαινε αρχικη και απο wipe > advanced wipe θα καθαρισεις βγαινοντας ΜΟΝΟ! Cache & dalvik cache μηπως δεχθει την εγκατασταση & reboot.Αν δεν τα βρηκες πρεπει να τα βρεις & φλασαρεις πρωτα τη rom μετα τις gapps πατωντας πανω στο αρχειο & swipe to confirm flash..Tωρα δεν μας νοιαζει που τα εχεις,να τα φλασαρεις πρεπει..

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

'Έκανα όλα τα βήματα

''Αρχικη TWRP > Wipe > Advanced Wipe > Σημειωσε: Dalvik cache , System , Cache , Data & πατα Swipe to Wipe .Moλις τελειωσει πισω και > Swipe to Factory Reset .Μολις τελειωσει Format Data > πατας yes + enter & μολις τελειωσει πληκτρο αρχικης TWRP & περιμενε εκει & στειλε μηνυμα να σου πως πως θα συνεχισεις για να βρεις τα zip αρχεια.....''

 

έχω μείνει στο install και δεν φλάσαρα τίποτε. Προχωρώ λοιπόν να φλασάρω το κάθε ένα από τα 2 αρχεία ξεχωριστά όπως έγραψες;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

'Έκανα όλα τα βήματα

''Αρχικη TWRP > Wipe > Advanced Wipe > Σημειωσε: Dalvik cache , System , Cache , Data & πατα Swipe to Wipe .Moλις τελειωσει πισω και > Swipe to Factory Reset .Μολις τελειωσει Format Data > πατας yes + enter & μολις τελειωσει πληκτρο αρχικης TWRP & περιμενε εκει & στειλε μηνυμα να σου πως πως θα συνεχισεις για να βρεις τα zip αρχεια.....''

 

έχω μείνει στο install και δεν φλάσαρα τίποτε. Προχωρώ λοιπόν να φλασάρω το κάθε ένα από τα 2 αρχεία ξεχωριστά όπως έγραψες;

Eτσι ...με swipe to confirm flash γινεται παντα το φλασαρισμα ενα ενα & πρωτα τη rom μηπως το δεχθει

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πάλι βγάζει το ίδιο μήνυμα σφάλματος.

''E:Error executing updater binary in zip '/external_sd/MM/CandySix-1.1.1-espresso3g-UNOFFICOAL-0320.zip''

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πάλι βγάζει το ίδιο μήνυμα σφάλματος.

''E:Error executing updater binary in zip '/external_sd/MM/CandySix-1.1.1-espresso3g-UNOFFICOAL-0320.zip''

Ακουσε..Δεν προκειται πλεον να δεχθει εγκατασταση με αυτη τη recovery .Μια λυση ειναι 2 λεπτα θα κανεις,θα σου δωσω το .tar-md5 αρχειο νεας TWRP να το φλασαρεις νε το odin οπως εκανες το μεσημερι,τωρα που ξερεις που εχεις τα 2 αρχεια rom & gapps δεν νομιζω να κανεις λαθος.Η αλλη λυση ειναι να πατησεις το reset να γυρισεις cm11 αν πηρες σωστα backup & η τελευταια να φλασαρεις με το odin το tar-md5 της stock rom Jb 4.2.2...Αυτες ειναι οι λυσεις,πλεον το λαθος δεν διορθωνεται αυτο στο λεω σιγουρα.Αν θελεις να προσπαθησεις με νεα μεγαλυτερη recovery πχ twrp 3.0.0.2 θα το κανουμε το μεσημερι αυριο που δεν εχω δουλεια & με καθαρο μυαλο..Εσυ αποφασιζεις...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Προχωράμε παρακάτω και ότι βγει με το .tar-md5 αρχειο νεας TWRP.;) Όποτε μπορείς! Άλλωστε το τάμπλετ ουσιαστικά δεν το χρησιμοποιώ.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Προχωράμε παρακάτω και ότι βγει με το .tar-md5 αρχειο νεας TWRP.;) Όποτε μπορείς! Άλλωστε το τάμπλετ ουσιαστικά δεν το χρησιμοποιώ.

Ενταξει αυριο & ξεκουραστοι.Η συσκευη δεν εχει προβλημα μην αγχωνεσαι η χειροτερη των περιπτωσεων ειναι να γυρισεις ( εστω & προσωρινα ) στη stock Jb 4.2.2....Kατα τις 2 το μεσημερι αυριο ειμαι ελευθερος...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Τη recovery ( twrp εδω ) δεν χρειαζεται να τη φοβασαι στο χειρισμο.Με τη πρωτη φορα που πατας ενα πληκτρο ακομη & λαθος να πατησες,δεν θα συμβει κανενα κακο.Χρειαζεται να το επιβεβαιωσεις με ναι η οχι στο ερωτημα που βγαζει.Θα τη χειριζεσαι σαν να ειναι η αρχικη σελιδα της συσκευης.Εχει πληκτρο για πισω,και πληκτρο αρχικης κι ετσι μπορεις να μεταβεις οπου θελεις.Η τελικη ενεργεια ειτε ειναι φλασαρισμα καποιου zip ειτε σκουπισμα καποιου partition,γινεται παντα απο το "πληκτρο" κατω στα δεξια.Οταν πχ προκειται να φλασαρουμε ενα zip γραφει Swipe to Confirm Flash κι οταν προκειται για σκουπισμα πχ Swipe factory reset η οποιο partition αφορα...Μονο & παντα απο αυτο το πληκτρο γινεται η τελικη διαταγη.Οταν θελουμε να φλασαρουμε ενα αρχειο zip ,παταμε απο την αρχικη της twrp το Install & μας πηγαινει στη σελιδα οπου φαινονται αριστερα τα αρχεια & διαφορα partition..H SD δεν φαινεται αμεσως.Για να φανει παταμε στο UP A Level & κανεις περιηγηση αριστερα στα αρχεια πανω κατω...(Η SD που στελνουμε τα αρχεια οταν συνδεουμε pc & συσκευη δεν ειναι αυτη που νομιζεις.Ειναι αυτη που βλεπεις να γραφει external_sd )..Μπορεις να δεις τι περιεχει ο καθε φακελλος πατωντας πανω του & γυριζεις πισω με το πισω πληκτρο της twrp.Μη φοβασαι να πατησεις πανω στον καθε φακελλο,δεν θα συμβει τιποτα αν δεν τραβηξεις δεξια το κατω γενικο πληκτρο εντολης οπως ειπαμε.Μολις βρεις το zip που θελεις,για να το φλασαρεις απλα πατας πανω του και δινεις την εντολη φλασαρισματος σερνοντας δεξια το τελικο "πληκτρο" Swipe to confirm Flash.Aυτο ειναι ολο,και περιμενεις να τελειωσει.Μπορεις να φλασαρεις & δευτερο αρχειο στη συνεχεια,η πατωντας το πληκτρο αρχικης twrp να πας αρχικη σελιδα & να διαλεξεις οτι θελεις....Ο τροπος γενικα ειναι σαν το ποδηλατακι....μια φορα το μαθαινεις & δεν το ξεχνας ποτε....
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Προχωράμε παρακάτω και ότι βγει με το .tar-md5 αρχειο νεας TWRP.;) Όποτε μπορείς! Άλλωστε το τάμπλετ ουσιαστικά δεν το χρησιμοποιώ.

Αυτο ειναι το .tar-md5 της 3.0.0.0 TWRP -P5100....θα φλασαρεις αυτο με το odin οπως χθες να δοκιμασουμε μηπως δεν βγαλει λαθη.Προσεχε & μην κανεις λαθη,χθες μου ειπες ναι το φλασαρα κι αντι το tar της twrp εκεινο ηταν το zip των gapps...Συνδεεις πρωτα tablet & pc και μετα τρεχεις ως διαχειριστης το Odin.exe οπως χθες....εδω: https://www.androidfilehost.com/?fid=24407100847293582

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το .tar-md5 της 3.0.0.0 TWRP -P5100....θα φλασαρεις αυτο με το odin οπως χθες να δοκιμασουμε μηπως δεν βγαλει λαθη.Προσεχε & μην κανεις λαθη,χθες μου ειπες ναι το φλασαρα κι αντι το tar της twrp εκεινο ηταν το zip των gapps...Συνδεεις πρωτα tablet & pc και μετα τρεχεις ως διαχειριστης το Odin.exe οπως χθες....εδω: https://www.androidfilehost.com/?fid=24407100847293582

Να'μαστε πάλι!!:)

 

Δεν έχω καταλάβει ακόμη τι λάθος έκανα χθες, προφανώς κάτι έκανα, αλλά τουλάχιστον την external_sd την διαχωρίζω, ξέρω που να την βρω και από εκεί έπαιρνα τα αρχεία μου!

 

Πέρασα με odin την .tar-md5 της 3.0.0.0 TWRP -P5100 και για 1η φορά από χθες μου αναγνώρισε το τάμπλετ ο υπολογιστής και διαβάζει αρχεία εσωτ. μνήμης και εξωτερικής (κάρτα μνήμης), οπότε θεωρώ ότι είμαστε σε καλό δρόμο. Δεν έκανα κάτι άλλο προς το παρόν πριν πάρω οδηγίες. Προχωρώ στα γνωστά που κάναμε χθες;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Να'μαστε πάλι!!:)

 

Δεν έχω καταλάβει ακόμη τι λάθος έκανα χθες, προφανώς κάτι έκανα, αλλά τουλάχιστον την external_sd την διαχωρίζω, ξέρω που να την βρω και από εκεί έπαιρνα τα αρχεία μου!

 

Πέρασα με odin την .tar-md5 της 3.0.0.0 TWRP -P5100 και για 1η φορά από χθες μου αναγνώρισε το τάμπλετ ο υπολογιστής και διαβάζει αρχεία εσωτ. μνήμης και εξωτερικής (κάρτα μνήμης), οπότε θεωρώ ότι είμαστε σε καλό δρόμο. Δεν έκανα κάτι άλλο προς το παρόν πριν πάρω οδηγίες. Προχωρώ στα γνωστά που κάναμε χθες;

OXI...περιμενε λιγο θα σου γραψω & θα ακολουθησεις κατα γραμμα....χθες 99,9% φλασαρες λαθος, & η δευτερη περιπτωση σε αυτο το λαθος οταν το βγαζει,να μην εχεις συμβατο bootloader...πχ αν η τελευταια stock rom ηταν η ICS 4.0.3 η Jb 4.2.2.....Αν ειναι λαθος λογω bootloader δεν γινεται τιποτα αν δεν εχω τη συσκευη στα χερια μου...περιμενε να σου γραψω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρχικη Σελιδα TWRP : Πατας Wipe > Advanced Wipe > σημειωνεις τα : ( Dalvik cache - Cache -System - Data ) & Πατας ειπαμε το Swipe to wipe κατω δεξια & περιμενεις να τελειωσει το καθαρισμο > Πισω βρισκεις το Factory Reset & πατας swipe to factory reset & μολις τελειωσει βρισκεις το Format Data & γραφεις yes & πατας enter, ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΑΤΑΣ ΚΟΥΜΠΙ ΑΡΧΙΚΗΣ twrp & περιμενεις ΕΚΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ, & ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ...αν καποια εχω γραψει με μικρα γραμματα εννοειται δεν κολλας σε αυτο,ΚΑΙ ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ install superuser κλπ το ΑΠΟΡΙΠΤΕΙΣ & δεν δεχεσαι....

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα και τα τελευταία με το format data και περιμένω στην αρχική.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα και τα τελευταία με το format data και περιμένω στην αρχική.

περιμενε!! να γραψω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περιμενε!! να γραψω

Στην αρχικη twrp πατα Reboot > Recovery !!! ( διαλεγεις να κανει επανεκκινηση στη recovery δηλαδη κι οχι σε system!! για να μειωσουμε τα λαθη....μολις τελειωσει το reboot & ανοιξει παλι η αρχικη twrp ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ & στελνεις μηνυμα χωρις να πειραξεις τιποτα...(αργω στο γραψιμο γιατι φτιαχνω κατι εδω)

:respect:
Link to comment
Share on other sites

περιμενε!! να γραψω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην αρχικη twrp πατα Reboot > Recovery !!! ( διαλεγεις να κανει επανεκκινηση στη recovery δηλαδη κι οχι σε system!! για να μειωσουμε τα λαθη....μολις τελειωσει το reboot & ανοιξει παλι η αρχικη twrp ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ & στελνεις μηνυμα χωρις να πειραξεις τιποτα...(αργω στο γραψιμο γιατι φτιαχνω κατι εδω)

Το έκανα και αυτό και είμαι στην αρχική οθόνη.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Σου εβγαλε καμια προειδοποιηση οτι πχ ο superuser χρειαζεται κλπ κλπ? Ειπαμε τα αποριπτεις.Αν διαβασες το post #1209 που εγραψα σημερα θα καταλαβες οτι ολα τα φλασαρισματα ( και σκουπισματα) γινονται με το "πληκτρο" swipe κατω δεξια.Εκει που θα θα πας τωρα στους φακελους μη φοβασαι να πατησεις σε καποιον για να ανοιξει.Δεν γινεται τιποτα αν δεν πατησεις το swipe...Οποτε ΠΑΤΑ Install & πηγαινε βρες τα 2 αρχεια που χρειαζονται, zip rom & zip gapps.Μολις τα βρεις, πατας πανω πρωτα στο zip rom & μετα το φλασαρεις με το πληκτρο swip to confirm flash...Περιμενεις λιγη ωρα να τελειωσει και ακολουθεις την ιδια διαδικασια με το zip gapps....Μολις τελειωσει & αυτο πατα κουμπι αρχικης twrp & περιμενε & γραψε μηνυμα....Αργα & σταθερα ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ!!
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου έβγαλε τίποτε για superuser. Προχώρησα στο φλασάρισμα και μου έβγαλε λίγο πριν το τέλος το παρακάτω σφάλμα

updater process ended with signal: 7

Error installing zip file '/external_sd/MM/CandySix-1.1.1-espresso3g-UNOFFICIAL-0320.ZIP'

Udating partition details

...done

 

Δεν συνέχισα για τα gapps

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου έβγαλε τίποτε για superuser. Προχώρησα στο φλασάρισμα και μου έβγαλε λίγο πριν το τέλος το παρακάτω σφάλμα

updater process ended with signal: 7

Error installing zip file '/external_sd/MM/CandySix-1.1.1-espresso3g-UNOFFICIAL-0320.ZIP'

Udating partition details

...done

 

Δεν συνέχισα για τα gapps

καταλαβα...η δεν εχεις συμβατο bootloader η κατι αλλο συμβαινει.....Ακουσε..Ας προσπαθησουμε να συνεχισουμε σαν να μην εγινε κατι,γιατι μερικες φορες βγαινουν & λαθος ειδοποιησεις...οποτε απο ΑΡΧΙΚΗ twrp πατα wipe > advanced wipe & σημειωσε ΜΟΝΟ!! cache & dalvik cache και κανε reboot system κανονικα να δουμε αν συνεχισει η οχι....Εχε υπ οψιν η rom ακομη κι αν πετυχε χρειαζεται καποια λεπτα να bootαρει & να ανοιξει....καθε ειδοποιηση ειπαμε δεν την δεχεσαι την αποριπτεις....Οι gapps δεν χρειαζονται τωρα....

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ κάνω χωρίς να φλασάρω τα gapps;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ κάνω χωρίς να φλασάρω τα gapps;

Οι gapps δεν χρειαζονται...μπορεις να τις φλασαρεις μετα οποτε θελεις...αρκετοι δουλευουν τις roms χωρις gapps...θελουμε να δουμε αν ανοιξει η rom...αν ανοιξει γυρνας μετα 1 λεπτο &τις παιρνεις....ΜΗΠΩΣ εχεις στειλει στην sd και τη slim lp 5.1.1??? να δοκιμασουμε με αυτη αν την εχεις....

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν δείχνει να κάνει κάτι τελικά εδώ και 3 λεπτά που έχω έτσι και περιμένω μήπως και... Έμεινε πάλι για πολύ ώρα στη οθόνη που γράφει SAMSUNG GALAXY TAB2.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δεν δείχνει να κάνει κάτι τελικά εδώ και 3 λεπτά που έχω έτσι και περιμένω μήπως και... Έμεινε πάλι για πολύ ώρα στη οθόνη που γράφει SAMSUNG GALAXY TAB2.

Δεν θα bootαρει....μηπως εχεις στειλει στην sd και την slim lp 5.1.1?? αν ναι θα δοκιμασουμε αυτη....

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά να την στείλω στην sd. Απλά να σιγουρευτώ ότι τα αρχεία της είναι σωστά. Θα γράψω ποια έχω. Αν τυχόν δεν έχεις χρόνο το αφηνουμε για άλλη φορά. Σε έχω κουράσει.

 

Recovery να κρατήσω την υπάρχουσα;;

 

Η ρομ είναι η παρακάτω που είναι και η τελευταία από ότι είδα;

https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759883409

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά να την στείλω στην sd. Απλά να σιγουρευτώ ότι τα αρχεία της είναι σωστά. Θα γράψω ποια έχω. Αν τυχόν δεν έχεις χρόνο το αφηνουμε για άλλη φορά. Σε έχω κουράσει.

 

Recovery να κρατήσω την υπάρχουσα;;

οχι μεχρι δευτερα ειμαι κοπρος...lol πως θα στειλεις την lp slim στην sd τωρα? μπορεις? αν ναι θα σου δωσω το link..αν οχι,υπαρχει τροπος οποτε πες μου...τα αρχεια που σου δινω ειναι μονο για p5100 και τα χρησιμοποιουν χιλιαδες χρηστες....αυτο το error το ξερω...ξερω τι συμβαινει,θελει μετονομασια αρχειου κλπ αλλα πρεπει να εχω τη συσκευη στα χερια μου..λοιπον γραψε μπορεις να τη στειλεις στην sd?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

οχι μεχρι δευτερα ειμαι κοπρος...lol πως θα στειλεις την lp slim στην sd τωρα? μπορεις? αν ναι θα σου δωσω το link..αν οχι,υπαρχει τροπος οποτε πες μου...τα αρχεια που σου δινω ειναι μονο για p5100 και τα χρησιμοποιουν χιλιαδες χρηστες....αυτο το error το ξερω...ξερω τι συμβαινει,θελει μετονομασια αρχειου κλπ αλλα πρεπει να εχω τη συσκευη στα χερια μου..λοιπον γραψε μπορεις να τη στειλεις στην sd?

 

Ναι μπορώ να το στείλω στην sd. Για να μην παιδεύομαι την βγάζω, την κουμπώνω στον υπολογιστή, περνώ το αρχείο και πίσω πάλι. Σωστό δεν είναι;; Είναι η σωστή αυτή η ρομ που έβαλα πιο πάνω; Recovery κρατώ την υπάρχουσα, έτσι; Στο τέλος θα γίνω εξπέρ!!!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...